Jump to content
Dogomania

Jaką rasę psów lubicie najbardzie?


lilia1983

Recommended Posts

[quote name='ziele77']Ja uwielbiam za wygląd i charakter Owczarki Niemieckie, Rodezjany, Dogi Niemieckie oraz Setery Angielskie i Wyżły Węgierskie. Moje marzenie to mieć kiedyś Doga Niemieckiego :loveu: ale to jak będę multimilionerką :cool3:[/QUOTE]

Życzę ci powodzenia w realizowaniu marzenia.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W sumie kochane są te które się przygarnie czyli mieszańce:loveu:

Ale mam Owczarka Staroniemieckiego, w sumie dzięki tatusiowi bo uparł się na psa z rodowodem a ja chciałam ze schroniska :eviltong: Ale teraz jestem wdzięczna ojcu bo mój Misiek jest najukochańszy:loveu:Nie da opisać jaka wspaniala Morda z Niego jest:loveu:

Ale chciałabym mieć kiedyś: Owczarka Kaukaskiego, Rottweilera, Leonbergera.

No ale można pomarzyć LOL Chyba że mój psiak zmieni zdanie i chciałaby miec towarzysza, w co akurat wątpię :lol: Bo jest nieco zazdrosny:mdrmed:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich miłośników czworonogów :-)

Niestety mam kilka ulubionych ras i to jest mój główny problem.
Na wiosne zawierzamy sobie kupić psinkę ale mamy dylematy, dzieci (10 i 7 lat) chcą labradora lub goldena - mi też się podobają - ale my z mężem chcemy psa przed, którym ludzie by czuli respekt, nie podchodzili spokojnie do psa - o jaki ładny, a można pogłaskać - denerwuje mnie to i w zwiącku z tym dla Nas najlepszy jest Cane Corso. Pies obronny, a zarazem wielki przyjaciel człowieka, ma świetny charakter i strasznie mi się podoba głównie czarny.
I co zrobić? :-/

Link to comment
Share on other sites

sporo CCtów jest do adopcji-starszy-spokojniejszy psiak- będzie lepszym rozwiązaniem przy dzieciach, niż młody skaczący, żywiołowy szczeniak. Labki i goldeny, mają o niebo łatwiejsze charaktery niż Caniak-to pies dla doświadczonych właścicieli, bo jako molos bywa trudny w szkoleniu. No i Cc mają dominujące charakterki. Dlatego odpowiednio trzeba wybrać hodowle, przyjrzeć się szczeniakom i rodzicom. Przemyśleć wybórtego konkretnego-Cane corso to naprawdę pies dla pasjonatów, którzy wiedza jak się nim posługiwać.
ponadto rozmiar tez solidny-wiec i sprawdzić rodziców pod kątem dysplazji i innych chorób dziedzicznych (labki i goldeny też ;))

przede wszystkim radze mierzyc siły na zamiary. ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie chcemy psa po przejściach, jest mi żal tych wszystkich psiaków w schroniskacha ale jadnak chcemy mieć od małego, sami go wychować.
Dzieci czasem zostają same w domu wieć nie wiem jak taki pies ze schroniska się zachowywał w stosunku do nich.
W większości info o róznych rasach psach to jest to że jest dominujący i nie wiem co jest już prawdą a co nie.
mam trudny wybór.

P.S.Mam post również na "jakie rasy mam wybrać" #2668, chętnie przyjme jakies podpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za OFF: moim zdaniem nigdy nie powinno się zostawiać dzieci samych z psem, zwłaszcza w domu, CC zapewne będzie je traktował na równi ze sobą, a co jak zechce je sobie podporządkować "ustawic" - tragedia gotowa, a tak będzie bo CC to mocno dominująca rasa, nawet dorośli częśto są nieobliczalni i nieprzewidywalni, więc dzieci i tym bardzoej psy, nawet te najspokojniejsze ciapciaki.... Zastanówcie się dobrze!!!
Swoja drogą CC nalezy do mojej TOP 10 ras :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

a ja ponad wszystko uwielbiam owczarki niemieckie ;) według mnie to ideał psa ;)
przywiązany do właściciela, lubi się uczyć, inteligentny, wrazie co poszczeka a tak to pieszczoch i lubi spacery dłuuuugie i jest świetnym kompanem a właśnie tego potrzebuje ;)
ale oczywiscie kocham wszystkie psy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a ja uwielbiam wszystkie na których coś wisi :) coś czyli skóra!!! dlatego też mam basseta , uwielbiam takie ciapowate psy :) bassety ale i również boksery, dogi, mastiffy, ..... itd itd

Link to comment
Share on other sites

Ja kocham wszystkie psiaki ;) i rasowe i kundelki ;)
Sama osobiście będę miała kundelka ze schroniska ;)
Ale do moich ulubionych ras należą :
Owczarek Niemiecki Długowłosy
Golden Retriever
Cavalier King Charles Spaniel
i wiele wiele innych ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...