Jump to content
Dogomania

Jaką rasę psów lubicie najbardzie?


lilia1983

Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja lubie amstaffy i ogólnie bullowate ,hawańczyki ,owczarki środkowoazjatyckie i oczywiście kundelki:):):) interesują mnie rzadkie rasy np.damchi, spaniele niemieckie ,billy... A przy okazji wiecie coś o billy albo o damchi? Bo bardzo mało inf. w internecie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ana04']Mi tam dredziaste psy się podobają. :razz:
Co prawda nie widziałam żadnego na żywo, ale na zdjęciach wyglądają bardzo interesująco. :loveu:[/quote]
u mnie w mieście kiedyś jakiś facet miał białego komondora :) ładny psiak, chociaż osobiście nie chciałabym miec takiego psa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']no bo taki śliczny ten twój psiak :loveu:[/QUOTE]

Wiem, bo mój w końcu;) Hahaha:D

A jeżeli chodzi o psy dredziaste to mi też sie nie szczególnie podobają, takie dziwne są:) skołtunione:D haha, i nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy taki psiak sie miał, by kapąc, przecież jak te "kudły" nasiąkną to strasznie ciężki się robi i może sie utopić, oczywiście mam na mysli otwarte akweny:-o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksereczkaa']Vege czemu? Ty wiesz jakie to praktyczne? Zawsze można takiego psa zmoczyć, a później się z nim po podłodze potarzać i odrazu podłoga świecąca ;)[/quote]
Komondorów nie można kąpać kiedy mają już te swoje dredy bo one nigdy nie wyschną :p czytałam tak w PP i tam pisało, ze ktoś Komondora wykąpał a później pies zgnił bo nie wysechł tzn ta sierść przy skórze psa zgniła:-o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksereczkaa']O1us haha myślę, że ich sierść jest tak skonstruowana ;), że nie utopią się wchodząc do wody, ale rozbawił mnie Twój post ;)[/QUOTE]

Hehe, bo mi się tak jakoś wydawało, a zreszta czytałam o tym w jakiejś książce, może zacytuje, chodzi o Puli: "Wczasie pływania w otwartych akwenach nasiąknieta wodą sierść może pociągnąć psa na dno":crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie nie wiem czy mozna wierzyc tej ksiażce, ale to wydaje mi się nawet logiczne, w końcu taka kupa kudłów jak nasiaknie, to wagę swoją ma, a we wzorcu jest, że Puli waży 11-16 kg. Czyli malutko, więc całkiem prawdopodobne jest, że te kudełki mogą go pociągnąć na dno... Druga sprawa z suszeniem ale o tym juz pisał/a??? vege*;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='O1us_89']Druga sprawa z suszeniem ale o tym juz pisał/a??? vege*;)[/quote]
pisała :lol: jakby ktoś chciał wiedzieć w którym PP czytałam to o komondorach to to był numer z marca 2008 roku

teraz właśnie doczytałam o tym suszeniu to przepisze z tej gazety to sobie przeczytacie :-D
[I][U]"Naszym komondorom myjemy czasem pyski i 'spody' ze względu na zapach. Tylko raz próbowaliśmy psa wykąpać. Okazało się wtedy, ze największy problem to wysuszenie (po prostu niemożliwe!) - wilgotna sierść przy skórze spowodowała odparzenia. Po kąpieli pies nie może wstać o własnych siłach"[/U][/I]

to właśnie jest napisane w PP

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']pisała :lol: jakby ktoś chciał wiedzieć w którym PP czytałam to o komondorach to to był numer z marca 2008 roku[/QUOTE]

To pewniw gdzieś bedę miała ten egzemptlarz:lol:
Sama też czytałam gdzieś o tym, że w przypadku kapieli dredziarzy, trzeba je dokładnie wysuszyc później, głównie z uwagi na mozliwość gnicia:crazyeye:
Więc to co napisali w PP jest całkiem logiczne i wierzę w to...

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze o Puli też jest napisane w PP bo to te porównanie [U]mały czy duży?[/U]

Mam do was pytanie podobają wam się molosy? :loveu: jak tak to który najbardziej?
Mi Niufki, Berneńczyki, Leonki, Landseery, Buldogi Ang. i Shar-pei'e :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksereczkaa']Molosy są cudowne :) DLa mnie generalnie im więcej psa tym lepiej, a jeśli jeszcze ma wielkie fafle i uszy to już w ogóle bajka.
[/quote]
jestem tego samego zdania:lol: im większy pies, im więcej ciała, im większe uszy im większa głowa i fafle i długie puszyste futerko tym lepiej :loveu::loveu::loveu:

[quote name='Ana04']Molosy są cudowne. :loveu: I dwa z nich kocham i jestem pewna, że kiedyś u mnie zamieszkają. Landseer i Leonberger.[/quote]
a ja jestem pewna, ze u mnie zamieszka kiedyś czarny Niufek :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']jestem tego samego zdania:lol: im większy pies, im więcej ciała, im większe uszy im większa głowa i fafle i długie puszyste futerko tym lepiej :loveu::loveu::loveu: [/quote]
O taak.:loveu:


[quote]a ja jestem pewna, ze u mnie zamieszka kiedyś czarny Niufek :loveu:[/quote]
Oj, niufy też są cudowne. Ale i tak Leosiów i Landseerów nic nie pobije. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...