Jump to content
Dogomania

Wyniki z ringu Siberian Husky (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Nitor-Nivalis

Recommended Posts

[quote name='HUSKYTEAM']Ja sam nie wiem, czy zglaszać, bo wiele oddziałów zaczęło stosować taktykę przyjmowania mniejszych opłat pod warunkiem zgloszenia z dużym wyprzedzeniem. A ja nie wiem, czy mi dany pies/suka nie zgubi włosa albo czy coś się innego nie wydarzy. Płacenie 90 zł za psa na krajowej wystawie wydaje mi się być lekką przesadą...[/quote]

Ja bym na Twoim miejscu już nie zgłaszała. Skoncentruj się lepiej na wyścigach, bo do wystaw Twoje psy już się nie nadają. Napewno nie w tej kondycji, jaką mają teraz.
Chyba, że myślisz o młodych, one jeszcze mają szansę, dokąd nie zaczną biegać wyczynowo :placz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Cyraneczka']Ja bym na Twoim miejscu już nie zgłaszała. Skoncentruj się lepiej na wyścigach, bo do wystaw Twoje psy już się nie nadają. Napewno nie w tej kondycji, jaką mają teraz.
Chyba, że myślisz o młodych, one jeszcze mają szansę, dokąd nie zaczną biegać wyczynowo :placz:[/quote]


jakaś Ty bezpośrednia;)

Ja tam jade do Leszna ale na nic nie licze bo mam oczy;] wazne zeby byla dobra zabawa;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']jakaś Ty bezpośrednia;)
[/quote]

Wiesz flashka, cholernie przykro jest patrzeć na psy, które się wyhodowało i z którchych się było dumnym, bo były piękne, albo miały szansę pięknie wyrosnąć, ale niestety skończyły przedwcześnie swoją karierę. Serce mnie boli jak je widzę w tym stanie w jakim są. Więc wolę, żeby Jacek ich nie zgłaszał i żebym ich nie oglądała... Bo nic innego nie mogę zrobić...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']Do tej pory zgloszone husky do Legionowa..
FCI 270 - Siberian Husky
Psy
Klasa pośrednia
420. GRAF nektar północy, srebrno-białe, 21.12.2005, PKR.V-13173, nr rej. 6080/XXIX/05, (Sasqehanna TRON-ELIZA Nektar Północy), hod. Tadeusz Kaczmarek, wł. Katarzyna Kobos

Klasa otwarta
421. RICK de ciukci, brązowo-białe, 13.07.1999, PKR.X-0000, nr rej. 00000/XX/00, (Cleveland de Azares-Instar de Can Bull), hod. Guardiola Durall Joaquin-Palma de Mallorca, wł. Teresa Radomska

422. Arktogea TRAJAN, czarno-białe, 26.03.2004, PKR.V-11342, nr rej. 72369/I/04, (INT. CH., CH. PL. Arktogea SWEETY-CH.PL. Arktogea PRIMA z Coyoacan), hod. Arktogea, wł. Mary Louise Franklyn

Klasa championów
423. Arktogea SWEETY INT.CH.,CH.PL., srebrno-białe, 30.04.2001, PKR.V-8532, nr rej. 69877/I/01, (CH.PL. Hightower's DONOVAN BAILY-Arktogea ROYAL BLUE), hod. Żaneta Żmuda-Kozina, wł. Żaneta Żmuda-Kozina

Suki

Klasa młodzieży
424. ROYAL LOVELY SUN eskimoski domek BIS Puppy, czarno-białe, 08.05.2006, PKR.V-13310, nr rej. 22870/III/06, (Ch.Pl.,Zw.Pl.,Mł.Ch.Pl.,Mł.Zw.PL,BIS Explorer Bear Hydrargium-Roma de Estrella Polar), hod. Teresa Radomska,29-145 Secemin,Bichniów 11, wł. Teresa Radomska

Klasa pośrednia
425. MISS ARISHA eskimoski domek, czarno-białe, 30.11.2005, PKR.V-12923, nr rej. 22705/III/05, (Ch.Pl.,Zw.Pl.,Mł.Ch.Pl.,Mł.Zw.PL,BIS Explorer Bear Hydrargium-Ch.Pl.,Mł.Ch.Pl.,Mł.Zw.Pl. Evora de Ciukci), hod. Teresa Radomska,29-145 Secemin,Bichniów 11, wł. Teresa Radomska
426. Arktogea QUEEN OF DREAMS, brązowo-białe, 24.11.2005, PKR.V-12650, nr rej. 73971/I/05, (INT.CH. REGULAR POWER of Cool Water-INT.CH.,MŁ.CH.PL.,CH.PL. Arktogea ALPINA), hod. Żaneta Żmuda-Kozina, wł. Żaneta Żmuda-Kozina

Klasa otwarta
427. HAPPY HILARY eskimoski domek, czarno-białe, 03.10.2005, PKR.V-12612, nr rej. 22526/III/05, (Ch.Pl.,Zw.Pl.,Mł.Ch.Pl.,Mł.Zw.PL,BIS Explorer Bear Hydrargium-Roma de Estrella Polar), hod. Teresa Radomska,29-145 Secemin,Bichniów 11, wł. Teresa Radomska
428. ORIGAMI eskimoski domek, czarno-białe, 18.04.2004, PKR.V-13287, nr rej. 6092/XXIX/04, (EXPLORER BEAR Hydrargium-MY LOVE eskimoski domek), hod. Teresa Radomska, wł. Katarzyna Kobos
429. ZIMOWA WRÓŻKA eskimoski domek, brązowo-białe, 28.10.2004, PKR.V-13317, nr rej. 6101/XXIX/04, (POOR LONSOME COWBOY OF BAKER LAKE-CASSANDRA de Ciukci), hod. Terea Radomska, wł. Katarzyna Kobos[/quote]


Do mlodziezy jeszcze moja mala:cool3: Sherry Sashka :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']Wiesz flashka, cholernie przykro jest patrzeć na psy, które się wyhodowało i z którchych się było dumnym, bo były piękne, albo miały szansę pięknie wyrosnąć, ale niestety skończyły przedwcześnie swoją karierę. Serce mnie boli jak je widzę w tym stanie w jakim są. Więc wolę, żeby Jacek ich nie zgłaszał i żebym ich nie oglądała... Bo nic innego nie mogę zrobić...[/quote]


no rozumiem.. ale jak bedzie chcial to tak zglosi;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']Niech zgłasza, przynajmniej wszyscy zobaczą jak teraz wyglądają "piękne biegające championy" Jacka.[/quote]

I tutaj ścierają się idee posiadania dobrego psa zaprzęgowego i wystawowego w jednym.
Niestety te dwie cechy nie idą ze sobą w parze.
Spójrz na inne rasy ,chociażby na ON-y ,jak bardzo różnią się te wystawowe od użytkowych.
Pytanie tylko ,co jest lepsze dla husky bieganie po ringu z napuszoną i wypudrowaną sierścią, czy praca w zaprzęgu,którą kochają, i do której zostały stworzone:razz:
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bajon']I tutaj ścierają się idee posiadania dobrego psa zaprzęgowego i wystawowego w jednym.
Niestety te dwie cechy nie idą ze sobą w parze.
Spójrz na inne rasy ,chociażby na ON-y ,jak bardzo różnią się te wystawowe od użytkowych.
Pytanie tylko ,co jest lepsze dla husky bieganie po ringu z napuszoną i wypudrowaną sierścią, czy praca w zaprzęgu,którą kochają, i do której zostały stworzone:razz:
Pozdrawiam[/quote]

To już raczej nie jest temat na wątek o wystawach.
Oczywiście masz rację. Ja nie mam nic przeciwko wyścigom i zaprzęgom. Nasze psy też trenują, a nie tylko siedzą w kojcach, bo taka jest natura husky.
Jednak uważam, że co innego zabawa na zawodach sprinterskich, gdzie nasze "wystawowe" husky nie mają większych szans na zwycięstwo z psami z linii wyścigowych, a co innego rywalizacja na zawodach średnio, czy długodystansowych, gdzie co prawda konkurencja jest mała, ale wymagania od psów ogromne!
Ja nie hoduję psów wyścigowych, psy z mojej hodowli nie mają gabarytów wyścigowych szczurów i nikt, kto chce wygrywać w zawodach nie kupi ode mnie husky, bo to nie ten typ. Dlatego dziwię się z upartości Jacka, który postawił sobie taką wysoką poprzeczkę. Tylko przykro mi, ze chce to robić z psami z mojej hodowli, które się do tego nie nadają!
Cieszę się, jak ktoś trenuje z psami z mojej hodowli, jak psy są szczęśliwe i się nie nudzą, ale są pewne granice zarówno w treningach, jak i warunkach, w jakich psy mieszkają.
Nie wydaje mi się, żeby ta rozmowa na forum miała sens, bo może się przekształcić w podobną jadkę, jak na wątku o badaniach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bajon']I tutaj ścierają się idee posiadania dobrego psa zaprzęgowego i wystawowego w jednym.
Niestety te dwie cechy nie idą ze sobą w parze.[/quote]

Oj przepraszam :p
Najlepszy przykład POOR LONESOME COWBOY of Baker Lake- pies dużo wygrywający na wystawach, a jednak w typie pracusia-niezmęczusia (potwierdzone doświadczalnie) ;)
Przepraszam za off-top :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Laredo w Legionowie w posredniej. Glupio bylo nie zglosic jak to prawie pod samym domem... ;)




Nie wytrzymam jak zwykle :P Ale temat dla mnie rownie wazny jak ten o badaniach :)

Zaneta, nie wiem w jakim stanie sa psy Jacka, bo ich dawno nie widzialam, ale skoro tak wyrazna jest Twoja dezaprobata, to pewnie jest zle... Ja tylko dorzuce swoje trzy grosze, bo wg wzorca, husky to wlasnie pies na dystanse a nie na sprinty ;) Z tym ze w zadnym miejscu wzorca nie ma mowy o wyscigach, wiec moze nie powinno sie po prostu wymagac od husky-championa scigania sie ze slimami? :niewiem:

Dla mnie wystarczajacym potwierdzeniem woli pracy u SH jest to, ze pewien dystans jest w stanie pokonac. Niekoniecznie przybiegajac na mete w tak krotkim czasie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']Oj przepraszam :p
Najlepszy przykład POOR LONESOME COWBOY of Baker Lake- pies dużo wygrywający na wystawach, a jednak w typie pracusia-niezmęczusia (potwierdzone doświadczalnie) ;)
Przepraszam za off-top :diabloti:[/quote]

a to przepraszam:lol:.....
....zresztą jak sobie tak w pamięci poszperam, to mój Beścik-dziadunio:loveu:, też mimo ciężaru championatu wystawowego, dzielnie biegał ze mną w skandynawce :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ReiMar']
Nie wytrzymam jak zwykle :P Ale temat dla mnie rownie wazny jak ten o badaniach :)

Zaneta, nie wiem w jakim stanie sa psy Jacka, bo ich dawno nie widzialam, ale skoro tak wyrazna jest Twoja dezaprobata, to pewnie jest zle... Ja tylko dorzuce swoje trzy grosze, bo wg wzorca, husky to wlasnie pies na dystanse a nie na sprinty ;) Z tym ze w zadnym miejscu wzorca nie ma mowy o wyscigach, wiec moze nie powinno sie po prostu wymagac od husky-championa scigania sie ze slimami? :niewiem:

Dla mnie wystarczajacym potwierdzeniem woli pracy u SH jest to, ze pewien dystans jest w stanie pokonac. Niekoniecznie przybiegajac na mete w tak krotkim czasie.[/quote]

Jestem za bieganiem, jak już pisałam. Ale tu nie chodzi o samo bieganie. Nie ważne czy psy trenują na sprinty, czy dystanse. Ważne w jakich żyją warunkach, jak są karmione, jak się im uzupełnia energię, którą spalają podczs treningów i biegów. Uważam też, że bardzo ważne jest miejsce i warunki w jakich psy odpoczywają i regenerują swoje siły (spanie pod gołym niebem, bez bud, przy temp. -20oC lub w deszczowe dni, po których przychodzi mróz, nie opzwala psom regenerować utraconej podczas zawodów, czy treningów energii).
Ja nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale znam sportowców wyczynowych i wiem jak dbają o psy i jak ich psy wyglądają. Jak powinny wyglądać w czasie sezonu i jak po nim. Wiem jak wiele pracy ludzie wkładają, żeby utrzymać kondycję, mięśnie i energię u tych psów.
Ja nie mam nic przeciwko temu ze Jacek chce sobie uprawiać sport zaprzęgowy i wybrał akurat dystanse. Tylko niech nie robi tego z psami, które wyhodowałam do innego celu i w innym celu je kupił. Psy po sezonie wyścigowym, po dystansowych treningach wyglądają koszmarnie, są strasznie chude, maja fatalny matowy włos, są kupą kości obciągniętych skórą z odrobiną mięśni. Nie nadają się na wystawy, a juz napewno nie do hodowli, a jak widać na stronie internetowej Jacek planuje krycie suki, która tak naprawdę wymagab półrocznej rekonwalescencji po wyczerpującym sezonie. Uważam jego zachowanie za nieetyczne i niesportowe i on o tym doskonale wie, zatem nie są to żadne pomównienia. Najwyższy czas jednak, żeby Jacka prawdziwe oblicze wyszło na jaw. Nic więcej nie napiszę na forum odnośnie tego tematu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bajon']a to przepraszam:lol:.....
....zresztą jak sobie tak w pamięci poszperam, to mój Beścik-dziadunio:loveu:, też mimo ciężaru championatu wystawowego, dzielnie biegał ze mną w skandynawce :cool3:[/quote]

No widzisz....
Cowboy, z kolei, jest takim typem, który wśród "hołoty" (czyt. linia rudzielców po Choco :cool3: ) czuje się co prawda trochę zbyt cywilizowany, bo to to krzyczy na starcie, skacze, wierzga itp itd., ale jak trzeba biec to biegnie i biegnie i biegnie....
I w zasadzie, cały dzień by tak mógł sobie biec, a wysiłek po nim jakby spływa - taki trochę królik Duracel :painting:

P.S. Widzę, że po mału staję się krolową off-top'ów tego forum.
Przepraszam :shithappens:

Link to comment
Share on other sites

juz wiem ze z Pegaso bedzie rywalizować Yucatan Nike`s Syberyjska Rapsodia.. jezeli wogole mowa o jakiejs rywalizacji:)

Albanki chyba jednak nie bedzie... złosc rzeczy martwych:roll:

Konkurowac wiec z nikim nie bede ale to nie zmienia faktu ze tak zycze wszystkim powodzenia:) I do zobaczenia jutro w Lesznie;)

szczegolnie bede chciala zobaczyc konkurencje suczek:)) I Godną bo dawno jej nie widzialam.

Link to comment
Share on other sites

Witam
Niestety Godna nie wystąpiła dzisiaj w Lesznie, dopadło mnie choróbsko, nie byłam w stanie usiąść za kierownicą... :placz:
Być może była to ostatnia szansa na pokazanie Godnej na wystawie championów i jest mi bardzo przykro. Mam nadzieję, że chociaż inny przedstawiciel husky powalczył o zwycięstwo

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...