Jump to content
Dogomania

Łódzkie schronisko skandaliczna wypowiedz dyrektorki kradną psy pod okiem personelu


Pluto

Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sorry, ale będę używał słów jakie mi najbardziej pasują do tej sytuacji. A słowo SKANDAL, absurd, żenada i kpina pasują tu jak ulał. Staram się ocenić tą sytuację obiektywnie i wprost mówię, co mnie szokuje.
Tematyka zwierząt, a w szczególności schronisk mnie interesuje, więc chętnie poznam różne opinie na ten temat.
Ten artykuł jest dla mnie bulwersujący i to co się dzieje z psami, a śledząc posty to nie tylko moja opina.

Mówię wprost: Dziwi mnie kradzież psów, martwi ich dalszy los, zwłaszcza amstaffów, które kocham i to, że nikt w Łodzi nic z tym nie robi.

Link to comment
Share on other sites

Pluto. Puknij się w łeb. Oblicz sobie koszt zatrudnienia w schronisku przy 40 pracownikach i minimalnym wynagrodzeniu (1276 zł brutto) przekracza 600 000 zł. Oprócz tego opieka medyczna świadczona przez zewnętrzne lecznice kosztuje. I to nie mało. Zachęcam do zapoznania się z artykułem [url=http://fakty.interia.pl/news/lodz-specjalna-karetka-pomaga-som-i-kotom,1343959,3322]Łódź: Specjalna "karetka" pomaga som i kotom - Fakty w INTERIA.PL[/url] , do odwiedzenia schroniska, jego strony, do kontaktu z wolontalontariuszami. A póki co lepiej już nic nie mów, bo się ośmieszasz.

Link to comment
Share on other sites

Byłam w Łódzkim schronisku i byłam zszokowana ilością psów stłoczonych na niedużej powierzchni, tam każdy możliwy metr oddano psom. Jedyne co mi przychodziło na myśl to niedowierzanie, że tyle psów ktoś jest w stanie tam pomieścić. Żadnych złych skojarzeń, po prostu ścisk. Mój Tolek był uwiązany przy budzie i dzięki Bogu, bo z jego charakterem to w boksie nie miałby szansy, jest zbyt uległy, do miski by nawet nie podchodził.

Pluto czy ty przypadkiem nie chcesz zostać nowym szefem schroniska:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Łeb to droga agatko wyraz mało kulturalny, a w głowę też się nie mam zamiaru pukać. Artykuł przeczytałem wszystko super, pochwalam, ale to ta dobra strona medalu. Za to chwalę, ale i będę trzymał swojego zdania na temat kradzieży psów itp. Piszesz o kosztach utrzymania 40 pracowników. Ok, ale ich kompetencję i zaangażowanie w pracę pokazuje tytuł artykułu z Ekspressu.
Wszystko im kradną z przed nosa. To za to im płacić.
Może warto poszukać nowego personelu jak ten się nie sprawdza.
Ja nie ośmieszam się tym, że jawnie mówię, co jest nie tak i martwi mnie los zwierząt z Łódzkiego i innych schronisk. Może nie wszystkim to na rękę i to jest takie ,,śmieszne''. Ale to nie tylko moje zdanie.
Ośmieszyła to się Pani dyrektor i jej personel nieświadomie ukazując swoją nieudolność w tym artykule.

Link to comment
Share on other sites

W sprawę łódzkiego schroniska, tak bym tego nie ujął. Tutaj chodzi o zwierzęta, zwłaszcza amstaffy i ich nieznany los po kradzieży z placówki, w której powinny być bezpieczne. Jeśli chodzi o inne schroniska to również interesuje mnie los przebywających tam zwierząt. Mam psa z bydgoskiego schroniska, przebywa tam mniej psów ok. 200, ale jest dobrze prowadzone. To co mnie ciekawi jest moją prywatną sprawą.
Kradzież psów z łódzkiego schroniska chyba nie jest tematem tabu skoro artykuł ukazał się w mediach.
Wiele osób na tym wątku przyłącza się do moich spostrzeżeń. Wypowiadają się osoby, które się znają na prowadzeniu schroniska, więc chyba warto skorzystać z ich rad i doświadczeń, bo nikt nie jest alfą i megą, no chyba że się mylę....

Link to comment
Share on other sites

Pluto... byłes kiedykolwiek w schronisku dłużej niż 10 minut? Uważasz, że jak - jest np. 10 zwiedzających szukaczy i pracownicy mają im chodzić za plecami, a boksy w międzyczasie same sie umyją, budy sprzątną, a psy nakarmią i naleją sobie wody...

U nas też były kradzieże i próby kradzieży psów. Co prawda nie rozumiem sensu- oszczędzenie tych 35 zł? :roll: ale były. Od jakiegos czasu wszystkie kojce pojedyncze są zamykane na kłódki- właśnie dlatego. I były to zarówno próby wyniesienia małego psa, jak i próba uprowadzenia wielkiego pitbulla.... :shake: a skarbonka jest przykuta do stołu też nie bez powodu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pluto']Łeb to droga agatko wyraz mało kulturalny, a w głowę też się nie mam zamiaru pukać.[/quote]

Po pierwsze. W słowie łeb nie ma nic niekulturalnego. Jest to po prostu słowo potoczne (czyli "powszechnie używane lub spotykane na co dzień" wg słownika języka polskiego). Niekulturalnie to jest pisać czyjeś imię z małej litery.

[quote name='jaanna019']Byłam w Łódzkim schronisku i byłam zszokowana ilością psów stłoczonych na niedużej powierzchni, tam każdy możliwy metr oddano psom. Jedyne co mi przychodziło na myśl to niedowierzanie, że tyle psów ktoś jest w stanie tam pomieścić. Żadnych złych skojarzeń, po prostu ścisk. Mój Tolek był uwiązany przy budzie i dzięki Bogu, bo z jego charakterem to w boksie nie miałby szansy, jest zbyt uległy, do miski by nawet nie podchodził.

Pluto czy ty przypadkiem nie chcesz zostać nowym szefem schroniska:cool1:[/quote]

Nad tym samym zastanawialiśmy się wczoraj z moim chłopakiem... Bo przecież tak najłatwiej - obsmarować obecną dyrektor schroniska, wykazać nieudolność. Już czekam na artykuły w Fakcie, SE lub innym czasopiśmie tego pokroju na ten temat.

Tak - zdecydowanie personel jest do zmiany - powinni zatrudnić ludzi po szkole policyjnej. A może monitoring? Psy wprawdzie już w tym roku nic nie zjedzą ale chyba jakoś przepykają.

Tak dla twojej informacji Pluto - w tym schronisku nawet powierzchnia biurowa jest zagospodarowana na posłania dla zwierząt. Ja się nie dziwię że pracownicy nie zawsze dopilnują wszystkiego. Jest to fizycznie niemożliwe. Jedyne co uważam za skandaliczne w tym artykule to fakt, że ludzie śmią okradać okradać takie miejsca. Nie wiem jakim trzeba być człowiekiem żeby to robić.

Link to comment
Share on other sites

[url=http://polskatimes.pl/dzienniklodzki/stronaglowna/143181,absurdem-w-psy,id,t.html#material_2]Polska - Dziennik Łódzki - Strona główna - Internetowe wydanie dziennika ogólnopolskiego[/url]

[url=http://czystemiasto.uml.lodz.pl/zapobieganie_bezdomnosci_zwierzat.php?article_id=458]Czyste Miasto - Zapobieganie bezdomności zwierząt - Sprostowanie - obowiązek noszenia psich książeczek zdrowia[/url]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f1159/lodz-newsy-o-zwierzetach-potrzebujacych-pomocy-lista-wolont-700-psow-w-schronie-77826/index277.html#post12663917[/URL]

[url=http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35153,6746042,Klocili_sie_kto_ma_pomoc__a_pies_cierpial.html]Kłócili się kto ma pomóc, a pies cierpiał[/url]

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze to nie ja wymyśliłem pisanie tego imienia z małej litery, lecz na to wskazuje nick. Dużego A tam nie widzę.

Ewatonieja dziękuję Ci za linki do tych artykułów.

Już wszystko rozumiem dlaczego wszyscy tak bronią sytuacji łódzkiego schroniska i tej Pani dyrektor.

[B]Cyt. Dyrektor S - W.
,,Wszyscy, którym zależy na zwierzętach, powinni bić mi pokłony, bo jestem druga po świętym Franciszku z Asyżu.[/B]''
(gazeta wyborcza)

To bardzo, ale to bardzo przepraszam, że śmiem sprzeciwiać się działaniom [B]świętych[/B].
Ale pokłonów bić nie zamierzam, ani też bronić braku kontroli nad schroniskiem i jego podopiecznymi.

Link to comment
Share on other sites

Tu na forum,kto broni,tej S.,myslę że jej pracownicy,zamiast pilnować i uczciwie się zajmować tymi biednymi zwierzętami!!! Przeczytałem artkuł o Karetce,kolejna BZDURA! Schronisko ma obowiązek jeździć na każde zgłoszenie i nie robić cyrku!!!Najpierw dopuszcza ta niby dyrektorka żeby jej psy kradziono na walki psów, a potem jak znajdą takie poranione np od tych walk ona zajeżdża Karetką.No schiza!!! Każdy miłośnik psów po przeczytaniu jednego i drugiego artykułu musi dojść do wniosku że osoba co tam zawiadujeschronem jest nieprzygotowana do pełnienia tej funkcji.:-(Myslę że nalezy wystapic my miłośnicy zwierząt do jej władz zwierzchnich a może do organizacji TOZ-u w Łodzi żeby sie zajęli tym skandalem.Taka jest moja opinia.Kto mnie popiera,proszę o kontakt.

Link to comment
Share on other sites

A mówiąc o sobie jak o Św.Franciszku to nawet nie wiem jak to nazwać!Jak ktoś może o sobie tak mysleć a jesli jeszcze publicznie o tym mówić, to znaczy że jej ....Każdy wie o czym mówię.
Czy ona pracuje tam społecznie? CZy kaske trzepie jak wszyscy budżetowcy? Psy jej kradna , i to zauważcie że to nie pojedyńczy przypadek.Wylicza owczarki niemieckie, pitbulle ,amstaffy.Co za skandal,no nie doprawdy sie wściekłem...Co to ma do rzeczy że schron zapełniony? Wszystkie w Polsce tak mają.A może te kradzieże mają na celu rozładować to przepełnienie...I jak mozna otworzyc sobie boksy żeby wyprowadzać te psy i jak można wogóle opuszzcać teren schronu z psem bez kart adopcyjnych, co tam się dzieje???
Czyli najpierw ukradną sobie smycze, łancuch obroże, potem miski dla tego psa, potem jeszzce dla niego żarcie a na koniec samego psa z całym wyposażeniem.DYREKTORKO odejdź stamtąd!!!!!!!nie, ja tego tak nie zostawię!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][SIZE=2]Prześledziłam każdą wypowiedz na tym wątku I cóż mnie uderzyło! W postach użytkownika agata_lodz są podane tak dokładne obliczenia, pensja przeliczona na ilość pracowników, podane jest nawet minimalne wynagrodzenie pracownika łódzkiego schroniska ,,1276 z brutto'' i całkowity koszt ich utrzymania. Kto z zewnątrz zna takie liczby!!!!????[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]To typowy język urzędnika. Więc cóż po tak zaciętej obronie, w tak oczywistej sprawie wydaje mi się, że chyby sama PANI DYREKTOR zaszczyciła ten wątek swoją obecnością.[/SIZE][/FONT]
[U][FONT=Arial][SIZE=2]Witamy serdecznie.[/SIZE][/FONT][/U][B][FONT=Arial][SIZE=2] [/SIZE][/FONT][/B]
[FONT=Arial][SIZE=2]Proszę zapoznać się z opiniami innych, choć prawda w oczy kole.
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bary6']Tu na forum,kto broni,tej S.,myslę że jej pracownicy,zamiast pilnować i uczciwie się zajmować tymi biednymi zwierzętami!!! Przeczytałem artkuł o Karetce,kolejna BZDURA! Schronisko ma obowiązek jeździć na każde zgłoszenie i nie robić cyrku!!!Najpierw dopuszcza ta niby dyrektorka żeby jej psy kradziono na walki psów, a potem jak znajdą takie poranione np od tych walk ona zajeżdża Karetką.No schiza!!! Każdy miłośnik psów po przeczytaniu jednego i drugiego artykułu musi dojść do wniosku że osoba co tam zawiadujeschronem jest nieprzygotowana do pełnienia tej funkcji.:-(Myslę że nalezy wystapic my miłośnicy zwierząt do jej władz zwierzchnich a może do organizacji TOZ-u w Łodzi żeby sie zajęli tym skandalem.Taka jest moja opinia.Kto mnie popiera,proszę o kontakt.[/quote]

Bary6,tu na forum oficjalnie stwierdzam, że nie jestem pracownikiem pani S.,więc nie imputuj bzdur, że wypowiadają się tu pracownicy schroniska.Powiedz mi tylko "miłośniku zwierząt" dlaczego nigdy wcześniej Ciebie i Pluto nie było na dogomanii, dlaczego wcześniej nie było Was widać, nie udzielałeś się, pomagając chociażby przez szukanie domu porzucanym zwierzętom...
O co tu tak naprawdę chodzi? Czy nie o jakieś "brudne" gierki i osobiste animozje? Przykre to bardzo, że portal poświęcony zwierzętom jest wykorzystywany przez niektorych do podniesienia własnego ego i zachłystywania się słowem skandal.

Link to comment
Share on other sites

Otóż znacie mnie wszyscy i ty także i wielokrotnie szukaliśmy razem domów a więc więcej spokoju w obronie tej Pani. Załozyłem nowy nik i czy to jest tu zabronione? Właśnie w takiej sytuacji poznac najlepiej co komu w duszy gra.Znałem cie z innej strony,no cóż widać nie do końca.Pozdrawiam.Acha mam jeszcze inne niki i nie mów o jakis animozjach, to zykłe niedbalstwo i nieudolnośc to co sie u was dzieje.A konsekwencją smierc niewinnych zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

[B]1. KONTO[/B]

a) Każdy użytkownik ma prawo do jednego konta (nicka) na forum. Używanie jednocześnie dwóch kont jest zabronione i grozi usunięciem obydwu. Założenie nowego konta (nicka) jest dozwolone tylko w przypadku rezygnacji z poprzedniego i za zgodą Admina. Jeżeli korzysta się z czyjegoś konta (w przypadku posiadania jednego komputera) należy podpisać się własnym nickiem lub inicjałami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lenka i Brutus'][FONT=Arial][SIZE=2]Prześledziłam każdą wypowiedz na tym wątku I cóż mnie uderzyło! W postach użytkownika agata_lodz są podane tak dokładne obliczenia, pensja przeliczona na ilość pracowników, podane jest nawet minimalne wynagrodzenie pracownika łódzkiego schroniska ,,1276 z brutto'' i całkowity koszt ich utrzymania. Kto z zewnątrz zna takie liczby!!!!????[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]To typowy język urzędnika. Więc cóż po tak zaciętej obronie, w tak oczywistej sprawie wydaje mi się, że chyby sama PANI DYREKTOR zaszczyciła ten wątek swoją obecnością.[/SIZE][/FONT]
[U][FONT=Arial][SIZE=2]Witamy serdecznie.[/SIZE][/FONT][/U]
[FONT=Arial][SIZE=2]Proszę zapoznać się z opiniami innych, choć prawda w oczy kole.
[/SIZE][/FONT][/quote]

Dziecko naucz się czytać ze zrozumieniem. Podałam minimalne krajowe wynagrodzenie brutto. I przy tym minimalnym wynagrodzeniu roczny koszt 40 pracowników (to że jest ich 40 wymyślił Pluto) wynosi 40 * 1276 * 12 miesięcy, czyli ponad 600 000 zł. To nie są wewnętrzne informacje schroniska a znajomość matematyki na poziomie podstawówki. Konto na dogomanii mam jakiegoś czasu i można sobie prześledzić dodawane przeze mnie posty. Jest w nich m.in. link do mojego konta na naszej-klasie a tam moje nazwisko, zdjęcia, ukończone szkoły, znajomi i chyba nawet informacja o wykonywanym zawodzie... i urzędnikiem raczej nie jestem.

[edit] minimalne krajowe wynagrodzenie brutto to minimalne pieniądze jakie może pracodawca zapłacić pracownikowi w naszym kraju za pracę na pełen etat. Moje wyliczenia są więc obrazem minimalnego kosztu zatrudnienie w schronisku (czyli jest on zapewne większy).

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][SIZE=2]Piszesz o nickach lub loginach pijąc do barego6.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Twierdzisz, żeby posługiwał się własnym nickiem. A jakim się posługuje, sąsiada.
[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]No kurcze przecież się posługuje, a do tego zapoznaj się z definicją nicku, bo to jego zazwyczaj używa się na forum. [/SIZE][/FONT]

[B]Nick[/B] – po [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_polski"]polsku[/URL] [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Ksywa"]ksywa[/URL], jednak termin ten często używany jest w polskojęzycznych [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Oprogramowanie"]programach[/URL] do określenia [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Pseudonim"]pseudonimu[/URL]/[URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Login"]loginu[/URL]/[URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Identyfikator"]identyfikatora[/URL] itp.
[FONT=Arial][SIZE=2]
[/SIZE][/FONT]portal poświęcony zwierzętom [FONT=Arial][SIZE=2]to jolu od jadzi twoje słowa.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]W tym w pełni się z tobą zgadzam, więc mówimy o zwierzętach, tych biednych, które trafiają do walk psów i są kradzione.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]To Ty ciągle schodzisz z tematu zwierząt i, co mnie bulwersuje zupełnie nie widzisz w tym nic złego.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][I]Co na to dyrektor S-W? - Wszyscy, którym zależy na zwierzętach, powinni bić mi pokłony, bo jestem druga po świętym Franciszku z Asyżu. Ale nie mam obowiązku uczestniczyć w spektakularnych akcjach łódzkiego towarzystwa.[/I][/QUOTE]
no poprostu oczy mi wylazły :crazyeye::crazyeye::crazyeye:

I Wy jej jeszcze bronicie????????
:shake::shake::shake:

a cennik... powalający..... teraz to naprawde adopcje Wam ruszą lawiną.... pffffffff... nie będe się dziwiła jak ludzie będą woleli sobie pojechać na jakąś giełde kupić psa.. bo skoro w schronie podobne ceny....

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial]Czy TA pani kierownik z Łodzi przypadkiem nie chce legalnie zlikwidować wolontariatu ??? zawsze to fajnie oskarżyć że COŚ ginie :angryy: a wiadomo potem najłatwiej oskarża sie tech którzy bywają tam częściej ...poza tym rozwala niefrasobliwość tej pani .....kradną psy do walk ....toż ona sie ani na ciecia nie nadaje a co dopiero na kierownika schroniska:mad:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Jestem przerażona Waszymi wypowiedziami dogomaniacy:crazyeye:.

Dla mnie to jakaś parodia!
Jak można, znając sprawę z drugiej, trzeciej ręki, do tego przez internet, wzajemnie sie podjudzając - oceniać kogokolwiek, do tego z zupełnie innej części Polski?:crazyeye:
Obecna dyrektorka schroniska w Łodzi zrobiła na prawdę dużo. Nie jestem wolontariuszem i nigdy nie byłam, jednak będąc w schronisku pare lat temu i aktualnie - widać OGROMNĄ różnice w warunkach jakie mają zwierzaki!

Przerażające jest to, ze tak łatwo kogoś oskarżyć o coś złego, nie widząc ilości wykonanych dobrych rzeczy przez tą osobę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...