Jump to content
Dogomania

Kam

Members
 • Posts

  1404
 • Joined

Contact Methods

 • AIM
  5489120

Converted

 • Location
  Wroclaw

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Kam's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

11

Reputation

 1. Rozmawiałam z Jaagą (Tola, dziękuję za namiar na priv), na razie próbuję się trochę zorientować, jeszcze się zastanawiam nad adopcją w ogóle, niedawno odeszła moja Belka i mam jakieś wahanie w sobie na temat kolejnego psa - czy to już i czy dam sobie radę. Ollik jest świetny, kupił mnie jakoś od razu, ale po pierwsze ewentualnego psa chciałabym wziąć w czasie urlopu (a więc lipiec/sierpień), żeby mieć więcej czasu na wdrożenie siebie i jego a po drugie nie chcę mu blokować adopcji moim zastanawianiem się. Jeśli "dojrzeję" do decyzji a Ollik będzie nadal do adopcji to zgłoszę się do Jaagi.
 2. Jaaga a jak oceniasz czy Ollik odnalazłby się w dużym mieście, w bloku? Czy boi się głośnych dźwięków? panikuje? I jak wygląda stan jego zdrowia, gdzieś na wątku trafiłam na informację o wątrobie i skórze, czy wiadomo coś więcej? Przepraszam, że pytam na wątku, próbowałam wysłać priv do Ciebie, ale nie udało mi się, dogo mnie pokonało
 3. Grandin świetna! Polecam jeszcze Patricię McConnell "Z miłości do psa" I "Drugi koniec smyczy"
 4. Wiecie co, on mi bardzo, bardzo przypomina belga (malinois), może wstawcie go na forum belgowe?
 5. O, Dżeki! To naprawdę była niesłychana psia osobowość. Niewiele psów tak zapadło mi w pamięć jak on. Ściągnięty z łańcucha, z krwawiącym, bolesnym guzem, wsadzony do samochodu z gromadą obcych ludzi pierwsze co zrobił to władował się im na kolana. [I]Nieprawdopodobnie[/I] łagodny i dla ludzi i dla psów. ulv, dobrze, że go przypomniałaś, tak dla przeciwwagi, bo wygląda na to, że w schronach siedzą same szalone psyBaskerville'ów ;) Mam od 10 lat bardzo trudną we współżyciu, szczególnie w mieście, sukę. Nie ma mowy o normalnym towarzyszeniu mi w codziennym życiu, cały czas muszę się do niej dostosowywać. Bywa ciężko. Bardzo ją kocham, ale gdybym miała jeszcze raz podjąć decyzję o jej adopcji, nie zrobiłabym tego, ona powinna trafić do domu z ogrodem, najlepiej za miastem, z innymi psami. Ale nie oznacza to, że nie zdecyduję się w przyszłości na adopcję psa "z odzysku". Po prostu inaczej podejdę do wyboru psa. Nie wykluczam też psa rasowego, mam nawet swoje upatrzone rasy, ba! nawet hodowle. Życie nie jest czarno-białe, nie kierujmy się stereotypami, nie każdy pies ze schronu to urodzony morderca, nie każdy rasowy będzie taki, jak oczekujemy.
 6. [quote name='Itske']Czemu ludzie wolą szczeniaki? bo teraz każdy jest zoopsychologiem, behawiorystą i świetnym szkoleniowcem :eviltong:[/QUOTE] Otóż to :cool3:
 7. Zawsze mnie przy takich dyskusjach zadziwia skąd w ludziach niezachwiane przekonanie, że jeśli tylko będą mieli psa od szczeniaka to będą potrafili świetnie go wychować. Nawet jeśli to pierwszy pies. To jest ciężka praca, długotrwała, przydaje się doświadczenie i choć trochę wiedzy. Oraz sporo szczęścia, by trafić na psa pasującego do nas i z dobrymi "charakterologicznie" genami. No, po prostu: nie każdy nie każdego psa będzie potrafił dobrze wychować. Większość polskiego ludu ma psy od szczeniaka (bo "wychowasz sobie") i jak to wygląda? Często raczej nie wygląda, po ulicach nie chodzą, niestety, same idealnie ułożone ;)
 8. Powtórzę na wszelki wypadek, to co napisałam w wątku Tusi :) "robiłam ogłoszenia Patonkowi, m.in. są tu: [URL="http://www.przygarnijzwierzaka.pl/ogloszenia/Patonek---dzielny-i-radosny-id72935.html"]http://www.przygarnijzwierzaka.pl/og...y-id72935.html[/URL] [URL="http://www.e-zwierzak.pl/pl/ogloszenie/60249/patonek---dzielny-i-radosny/"]http://www.e-zwierzak.pl/pl/ogloszen...lny-i-radosny/[/URL] [URL="http://www.morusek.pl/ogloszenie/188198/Patonek---dzielny-i-radosny/#.UosFIifa_yo"]http://www.morusek.pl/ogloszenie/188.../#.UosFIifa_yo[/URL] [URL="http://krakow.lento.pl/patonek-dzielny-i-radosny,1310147.html"]http://krakow.lento.pl/patonek-dziel...y,1310147.html[/URL] [URL="http://www.najpewniej.pl/anons.php?nr=174774&naz=&fltt=patonek"]http://www.najpewniej.pl/anons.php?n...=&fltt=patonek[/URL] [url]http://alegratka.pl/ogloszenie/patonek-dzielny-i-radosny-22772720.html[/url] cafeanimal Odnawiam mu cały czas tablicę na Kraków. Ale myślę, że nawet jeśli się powtórzą, to nawet lepiej. "
 9. [quote name='krakowianka.fr']czy tamte inne psiaki ktore nie sa chore a u ciebie na tymczasie sa ogloszone?[/QUOTE] robiłam ogłoszenia Patonkowi, m.in. tu: [url]http://www.przygarnijzwierzaka.pl/ogloszenia/Patonek---dzielny-i-radosny-id72935.html[/url] [url]http://www.e-zwierzak.pl/pl/ogloszenie/60249/patonek---dzielny-i-radosny/[/url] [url]http://www.morusek.pl/ogloszenie/188198/Patonek---dzielny-i-radosny/#.UosFIifa_yo[/url] [url]http://krakow.lento.pl/patonek-dzielny-i-radosny,1310147.html[/url] [url]http://www.najpewniej.pl/anons.php?nr=174774&naz=&fltt=patonek[/url] Odnawiam mu cały czas tablicę na Kraków. Ale myślę, że nawet jeśli się powtórzą, to nawet lepiej.
 10. [quote name='Mortes']Kam jak możesz to się wstrzymaj bo rozmawiałam wczoraj z Pania która opłaca pobyt Odi w hoteliku i Pani jest zdecydowana na adopcję :) ale chętnie Cię poprosimy o pomoc w ogłaszaniu Patonka bo przyznam szczerze że solidnie zalazł mi już za skórę :diabloti:[/QUOTE] Aha, ja ogłoszenia Odi i Patonka odświeżam cały czas. Czyli Odi pozdejmować już z ogłoszeń, tak? :)
 11. Podkradłam kilka zdjęć do tablicowego ogłoszenia Odi, mam nadzieję, że LILUtosi się nie pogniewa :)
×
×
 • Create New...