Jump to content
Dogomania

Halti


MK i TJ

Recommended Posts

  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Troche o halti, możesz poczytac tutaj: http://www.dogomania.pl/forum/viewtopic.php?t=1984&postdays=0&postorder=asc&start=60

i tu jeszcze http://www.dogomania.pl/forum/viewtopic.php?t=4999&start=0.

Pozatym mój pies ma od 2 lat halti i jest rewelacyjne. Uzywam go od czasu do czasu, przeważnie gdy jestem z psem w duzych skupiskach ludzi. Szkoda, że go nie miałm gdy był szczeniakiem i uczył się chodzic przy nodze. Pies ma pełen komfort, nie dusi sie w nim, h. jest łatwe w utrzymaniu czystości :D .

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie. Koty i duże, nieprzyjaźnie nastawione psy były moją zmorą. Co prawda stawiam na szkolenie i staram się nie naduzywać halti, ale sprawdza się w 100%. Tylko mój 'inteligent' jak jest jakaś 'akcja' to bardziej stara się zdjąć to ustrojstwo z pyska, ale jakie przy tym cyrki robi! Teraz do miasta, czy w miejsca oblegane przez ludzi i psy to prawie zawsze z kantarkiem...

U nas w Polsce to jeszcze nie chleb powszedni, ale w Anglii wszyscy na tym chodzą, widzialam nawet ksiazki do szkolenia na halti :o

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że jest wystarczająco inteligentna, że po pierwszym razie skojarzy - gonimy kota - głowa w bok - niemiłe uczucie . Teraz jak Bilek nawet bardzo chce coś pogonić ( bo tu u nas przy lesie to pełno szybkich, zwinnych i małych paskudztw ) to i tak nie próbuje, bo wie jak się to kończy.

Link to comment
Share on other sites

Mokka, ja Ci ją dam kiedys potrzymać i kota ci puszczę (a raczej jej) przed nosem, inaczej gadać będziesz. :lol:

To jest 57 kg wagi i chyba pięć razy więcej siły.

Czy TY wiesz, że ona kiedyś łańcuszek zerwała :o – wtedy ją moja koleżanka trzymała, a tych z nie swojego stada to ona ma w głębokim poważaniu, więc na smyczy miota takimi na wszystkie strony. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dzieki wszystkim za odpowiedzi!!! :angel:

Moge spokojnie zamowic,bo choc wiele o halti pozytywnego slyszalam w sklepach trudno go znalezc.Mam nadzieje ,ze i mnie bedzie dobrze sluzyl,a jak wyprobuje to tez dodam swoje dwa grosze.

Dzieki za szybkie i dobre rady. :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

No a naprzykład poskramiacz zamiast kagańca w autobusie? Czy labki też muszą być w kagańcach w autobusie? Bo jak tak to nie lepsze halti? Bo co sobie luidzie pomyślą labrador w kagańcu. Agresywny jakiś czy co? I to może troche ludziom w cierepkach pomieszać :-?

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie sa psy typu ciapy jak labki ogary begle , u nas w Krakopwie im każa chodzic w kagańcah. Ostatnio spotkałam si e z pewna ugoda posiadania beagla. Straż miejska za psa bez kagańca albo spuszczoengo rzada nie 200 ale 100 zł bo to beagle.

Wracająć do tematu halti mozna dostac na stronei karuska

www.karusek.com.pl

w dziale psy - kagańce

Link to comment
Share on other sites

No a naprzykład poskramiacz zamiast kagańca w autobusie? Czy labki też muszą być w kagańcach w autobusie? Bo jak tak to nie lepsze halti? Bo co sobie luidzie pomyślą labrador w kagańcu. Agresywny jakiś czy co? I to może troche ludziom w cierepkach pomieszać :-?

labki też są agresywne - w nieodpowiedzialnych rękach - każdy pies, który trafi do debila, może byc agresywny i labki wcale nie są chronione. Znam parę labków, które wolałam unikać, bo nigdy nie było wiadomo czy toto nie dziabnie w tyłek lub rękę, a pańciostwo wydawałoby sie normalne było...

A co do halti, to faktycznie rewelacyjnie udaje kaganiec, straż miejska się nie czepia :evilbat: pies swobodnie może w nim pyskola otwierać, moja bokserka to nawet piłkę w nim aportuje bez problemu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A jak nauczyc psa chodzenia w Halti?? Mejk wogole nie chce w tym chodzic, ciagle probuje sobie to sciagnac i staje sie rozwscieczony :-? :-? Czzy Wasze psy te tak reagowaly na poczatku na Halti?? Aa jeszcze jedno w kagancu chodzi ladnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witacie mam pytanie co powiecie jeśli chodzi o halti i sznaucera miniaturowego? Bo mam z moim 10-cio miesiecznym psiakiem taki problem, iż jak widzi kota to strasznie ciągnie i jak widzi psa(!) nie wiem chyba przeważa do tych psów u niego ogromna chęc zabawy ale to trochę uciążliwe jak idę a Denis na dwóchłapach skacze żeby podejsć jak najbliżej widzianego choćby hen hen daleko psa....jak jmyślicie halti pomoze? Denis jest małym psem wiec spokojnie go moge utrzymać, ale nie chce zeby tak ciagnął a jak w halti sie tego oduczy ciągnąć to w innych obrozach też już nei bedzie czy tylko w halti bedzie grzeczny? i wlasnie tez nie wiem jak sie tego nauczy nosić bo kaganiec mu straszny:) tzn. jak mu sie ubierze taki skórkowy lekki to idzie z głową opuszczoną na doł taki nieswój jest:( ale żadko chodzi i pewnie dlatego do halti by sie p[rzyzwyczaił polecacie na mój problem?

Link to comment
Share on other sites

A ja też mam kilka pytań co do halti. Cały czas mi sie wydaje jak widzę w tym jakiegoś psa że to się zaraz zerwie, nie wiem dlaczego ale takie mam wrażenie. Aha i jeszce jedno czy to jest drogie ? Chodzi mi o psa wielkości przeciętnego dalmatyńczyka ?

I tak już z ciekawości, czy są rozmiary dla yorków? :lol:

Link to comment
Share on other sites

hm.........czyli na mój problemik halti nie pmoże.......ale wiecie co? i tak sa postepy bo szkole go abrazie zwyczajmnymi metodami (myslałam o klikerze, ale sama nie wiem) i idzie OK:) juz nie rwie sie tak do psówa ale dajek troche bo ma ochote sie bawic:) mam nadzieje ze z dnia na dzien bedzie lepiej....

Link to comment
Share on other sites

Cytat:

tak już z ciekawości, czy są rozmiary dla yorków?

Sa, sa

Naprawdę ? :o To lecę kupić dla mojego świniaka morskiego, moze bedzie pasowac :wink: :wink: :wink:

Powinno pasowac :lol:

Ale tak powaznie to sama widzialam yorka w halti..

Madziorka zyczymy poowodzenia w szkoleniu ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...