Jump to content
Dogomania

sprawa pedigree


aniaijaga

Recommended Posts

Dzisiaj rano kupiłam puszke własnie tej firmy (ogolnie wiem jaka jest opinia odnosnie tej firmy na forum) i na wieczku przyklejona jest naklejka ze jest rekomendowana przez polskie towarzystwo weterynaryjne - czyli ogólnie super. I blizej przyjrzawszy sie, etykiecie przeczytalam ze karma zawiera co najmniej 30 % mięsa. I teraz mam pytanie , dlaczego wy odradzacie tak ta karmę? CZym sie rózni od tych drozszych?

Link to comment
Share on other sites

Ale w takim razie co ozn. ze jakas karma jest rekomendowana przez towarzystwo weterynaryjne ?
(p.s nawet gdybym chciala nie mam pieniedzy na drozsze karmy - kupilam raz puszke grancarno chyba, z gornej półki widziałam ze tylko ta firma robi mokra karmę i niestety wyszlaby kosmiczna suma gdybym zaczęła karmić swojego psa tylko nią)

Link to comment
Share on other sites

[B]aniaijaga[/B]
Chyba chodzi Ci o Polskie Towarzystwo Nauk Weterynaryjnych (?)

Aby dowiedzieć się dlaczego karma niskiej jakości otrzymała rekomendację, należałoby się pofatygować i dowiedzieć się na jakiej zasadzie odbywa się to całe rekomendowanie, jakie warunki należy spełniać, by rekomendację otrzymać. Śmiem domniemywać, że nie musi to mieć za wiele wspólnego z jakością produktu.

Link to comment
Share on other sites

Zacznijmy od tego, ze polskie towarzystwo weterynaryjne istnieje :diabloti:
Poza tym, gdzie ty wyczytałaś 30 % mięsa w pedigree?
Pedigree nie zawiera mięsa prawie wcale - są to pazury, kości i wszystko inne co da się zmielić oprócz samego mięsa. No, i na opakowaniu nie pisze że zawiera mięso tylko produkty pochodzenia mięsnego, a to już jest różnica.

Poza tym, marketówki zawierają uzależniacze. Pies poje trochę Pedigree a później nie będzie chciał/mógł jeść innych karm.

Po co eksperymentować? jest na rynku tyle lepszych karm w mniej więcej takiej samej cenie ale oczywiście lepiej iść do Biedronki i kupić syf :shake:

Link to comment
Share on other sites

Nie żebym robiła reklamę, ale myślałaś o Bricie? :razz: Ja moją karmiłam kiedyś, nie wiem, czy teraz też jest w takiej cenie, ale kiedyś wychodziło bardzo korzystnie. Na mojego psa 30 kg ok 300g plus jakieś ekstra mięcho, smakole, resztki z obiadu, warzywka. Zobacz na Allegro, Świstaku przekalkuluj-może wyjść taniej niż pedigree które jak na karmę takiej jakości jakiej jest to w sumie jest drogie... :roll: A Brit ma różne opcje, dla małych, dużych, aktywnych i dobrze się przyswaja. Koleżanka dalej karmi na zmianę z Bozitą i zmniejszyło jej koszty utrzymania owczarka który na chappi tracił sierść.

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś czytałam na innym forum, ze wyszła jedna linia pedigree, która właśnie była trochę lepsza od syfu, właśnie chyba była to linia weterynaryjna czy jakoś tak. nie pamietam dokładnie, bo to było jakis czas temu, ale właśnie moze być jedna linia nie będąca do reszty śmieciem.

P.S. moje psy też wcinają Brita ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marti91']Kiedyś czytałam na innym forum, ze wyszła jedna linia pedigree, która właśnie była trochę lepsza od syfu, właśnie chyba była to linia weterynaryjna czy jakoś tak. nie pamietam dokładnie, bo to było jakis czas temu, ale właśnie moze być jedna linia nie będąca do reszty śmieciem.
[/quote]

O ciekawe jak dotąd nic nie wiedziałem o tej nowej lini pedigree,(p[oszperam w necie może coś ciekawego znajdę choć nie zamierzam kupować :P) ja mojego psiaka karmię acaną i mu bardzo smakuje :)

Link to comment
Share on other sites

Bylam wczoraj w sklepie zoologicznym i pomyslałam, że kurcze może rzeczywiscie zobacze jakie karmy są w zasiegu mojego portfela. Wchodze do sklepu i grzecznie pytam czy ma pani jakies lepsze karmy dla psów typu Brit i Acana- zrobiłam kalkulacje i pomysłałam, że koszt tej karmy jeszcze ujdzie. A babka do mnie no wie pani co ??, niech pani nie karmi psa tymi suchymi, ni warto -żeby dobrze karmić trzeba podawać Acane, Royala itp - gdzie kilogram to koszt ok 15 zł. I powiem szczerze,że kiepsko sie poczułam, jak kobieta to powiedziala, wynikalo z tego ze jesli kocham swojego psa to powinnam go karmić tylko tymi karmami : Acana, BEst Choise itp, a niestety na to mnie nie stać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aniaijaga']

kiepsko sie poczułam, jak kobieta to powiedziala, wynikalo z tego ze jesli kocham swojego psa to powinnam go karmić tylko tymi karmami : Acana, BEst Choise itp, a niestety na to mnie nie stać.[/quote]

Daj spokój. Mówi to, czego od niej wymagają, i za co jej płacą.
Może po prostu gotuj pieskowi, jeśli portfel nie pozwala Ci na kupowanie droższych karm ;)
W zależności od sklepu do jakiego pójdziesz, inna karma będzie zachwalana, a jeszcze co innego powie Ci lekarz weterynarii, albo inny posiadacz psa. Nie daj się zwariować, kieruzj się zdrowym rozsądkiem.

Link to comment
Share on other sites

Może po prostu gotuj pieskowi, jeśli portfel nie pozwala Ci na kupowanie droższych karm ;)
Jestem coraz bliższa temu:). Tylko zastanawiam sie jakie mięso dawać, mama mowila zeby gotować serca , wątróbkę, itp, czy to mieso jest duzo gorsze np od takich rzeczy jak my jemy np mieso gulaszowe i takie male mieska kurczakowe ?(oczywiscie planuje gotować marchewkę i makaron) i czy wtedy dawać jakies witaminy ? Przyznam szczerze, że to może głupie, ale moja sunia ma sliczna blyszcząca i jedwabista sierśc- wlasnie przy pedigree i boje się zeby to sie nie zmieniło, tzn po przejsciu na gotowane .

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Black][quote name='aniaijaga']Bylam wczoraj w sklepie zoologicznym i pomyslałam, że kurcze może rzeczywiscie zobacze jakie karmy są w zasiegu mojego portfela. Wchodze do sklepu i grzecznie pytam czy ma pani jakies lepsze karmy dla psów typu Brit i Acana- zrobiłam kalkulacje i pomysłałam, że koszt tej karmy jeszcze ujdzie. A babka do mnie no wie pani co ??, niech pani nie karmi psa tymi suchymi, ni warto -żeby dobrze karmić trzeba podawać Acane, Royala itp - gdzie kilogram to koszt ok 15 zł. I powiem szczerze,że kiepsko sie poczułam, jak kobieta to powiedziala, wynikalo z tego ze jesli kocham swojego psa to powinnam go karmić tylko tymi karmami : Acana, BEst Choise itp, a niestety na to mnie nie stać.[/quote]

Pani w sklepie zoo ma obowiązek promować najdroższe karmy ;)
Nie przejmowałabym się za bardzo jej opinią. Wcale nie trzeba karmić psa karmą po 15zł/kilo, można taniej i oszczędniej, każdy pies inaczej przyswaja i dla każdego znajdzie się coś dobrego, zawsze można też spróbować diety BARF :p

Tak na szybko, ceny ze sklepów internetowych, średnie i z zimy, teraz się pewnie trochę zmieniło, ale ogólny stosunek cen względem siebie pewnie jest podobny.


[FONT=Arial]Średnia cena w zł/1 kg przy worku 15kg, w nawiasach koszt wyżywienia psa dorosłego o wadze 15-20 kg wg dawkowania producenta

[/FONT][/COLOR]
[LIST]
[*][COLOR=Black]Pedigree z wołowiną i drobiem, suche[/COLOR][FONT=Arial][COLOR=Black] [B]5,97[/B][/COLOR][/FONT] (1,49)
[*][COLOR=Black][FONT=Arial]Brit Adult[/FONT][/COLOR][FONT=Arial][COLOR=Black] [B]4,67 [/B](0,8)[/COLOR][/FONT]
[*][COLOR=Black][FONT=Arial]Bento Kronen Happy Life Adult Croc[/FONT][/COLOR][FONT=Arial][COLOR=Black] [B]7,07[/B] (0,85 do 1,88)[/COLOR][/FONT]
[*][COLOR=Black][FONT=Arial]Bosch Adult Fish&Potato[/FONT][/COLOR][FONT=Arial][COLOR=Black] [B]7,87[/B] (1,38 do 1,62)[/COLOR][/FONT]
[*][COLOR=Black][FONT=Arial]Purina Dog Chow Adult Lamb & Rice[/FONT][/COLOR][FONT=Arial][COLOR=Black] [B]7,52 [/B](1,51 do 2,63)[/COLOR][/FONT]
[*][COLOR=Black][FONT=Arial]Purina Dog Chow Adult Mix Meat[/FONT][/COLOR][FONT=Arial][COLOR=Black] [B]6,54[/B] ([/COLOR][/FONT][FONT=Arial]1,31 do 2,29)[/FONT]
[*][COLOR=Black][FONT=Arial]Purina Pro Plan Dog Adult Lamb & Rice[/FONT][/COLOR][FONT=Arial][COLOR=Black] [B]14,16 [/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Arial](3,12 do 4,29)[/FONT]
[*] [FONT=Arial]Royal Canin Adult Medium [B]14,3[/B] (3,65)[/FONT]
[*] [FONT=Arial]Bozita Robur Maintenance[/FONT][B][FONT=Arial] 13,54 [/FONT][/B][FONT=Arial](3,05)[/FONT]
[*] [FONT=Arial]Chappi z wołowiną i warzywami[/FONT][B][FONT=Arial] 4,47[/FONT][/B][FONT=Arial] (1,17)[/FONT]
[*] [FONT=Arial]Hills Canine Adult Kurczak[/FONT][B][FONT=Arial] 13[/FONT][/B][FONT=Arial] (3,12 do 4,29)[/FONT][B][FONT=Arial]
[/FONT][/B]
[/LIST]
Oczywiście ceny różnią się w poszczególnych sklepach.

Po gotowanym może się pogorszyć sierść. A może BARF?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aniaijaga']

Tylko zastanawiam sie jakie mięso dawać, mama mowila zeby gotować serca , wątróbkę, itp, czy to mieso jest duzo gorsze np od takich rzeczy jak my jemy np mieso gulaszowe i takie male mieska kurczakowe ?(oczywiscie planuje gotować marchewkę i makaron) i czy wtedy dawać jakies witaminy ? Przyznam szczerze, że to może głupie, ale moja sunia ma sliczna blyszcząca i jedwabista sierśc- wlasnie przy pedigree i boje się zeby to sie nie zmieniło, tzn po przejsciu na gotowane .[/quote]

Z podrobami ostrożnie, zwłaszcza z wątróbką. Ale jasne, że można dawać!
Ja dawałam wołowinę, piersi z kurczaka, polędwicę. Tylko, że moja suczka ważyła niewiele, i nie jadła jak brytan, więc oczywiście mam tę świadomość, że naprawdę nie wydawałam dużo. Za to warzyw ni cholery nie chciała, pomimo że od małego ją przyzwyczajałam :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']



Po gotowanym może się pogorszyć sierść. A może BARF?[/quote]

Kurcze no to teraz mnie przestraszyłeś(łaś) z ta sierścią. O barf wiem tylko tyle, że jest to karmienie surowym miesem i tyle. NIe wiem co robić :-(
Wczoraj tez w tym sklepie kupilam bo w końcu musialam sie na cos zdecydować , puszkę evanger's chyba - koszt 400g - 5,5 zl - owszem pies je chetnie, ale sama nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']To poczytaj na watkach barfowych, wychodzi nie tak strasznie drogo, a lepsze to, niz byle jaka tania karma. W karmie, z recji ekonomicznych bedzie wiekszosc wypelniacza.[/quote]

mysle ze to duzo lepsze rozwiazanie niz szukanie "lepszej" wersji Pedegree ...

Link to comment
Share on other sites

ja zosi gotuje na ryżu (mam makaron na wszelki wypadek, jak ryz mi wyjdzie i zapomne kupić), makaron to zboża i bardziej alergizuje, jakby co. z mięs gotuje watrobe wieprzową, czasem jakieś gulaszowe, czasem indyka, kurczaka unikam jak ognia. gotuje też marchewę i ścieram na tarce, trudno to wydłubac z żarełka ;-).

wychodzi tanio jak barszcz i nikt mnie nie przekona, ze suche kulki sa lepsze (no chyba, ze weterynaryjne). konia z rzędem takiemu cżłowiekowi, co będzie jadł "zdrowe i zbilanoswane" gotowe jedzenie całe zycie. nuda panie i tyle. całe życie na suchych kulkach :-(


ale ja mam małego psa, to mi łatwiej...

Link to comment
Share on other sites

Witam

Ja daję moim psom RC i jestem zadowolona, ale faktem jest, że nie jest to tania karma.
Co do pedigree i ładnej sierści, to moim zdaniem różnie bywa. Kiedyś będąc na urlopie skończyła mi się "nasza" karma i nie miałam możliwości kupienia jej na zadupiu ;). W tamtejszym sklepie było tylko pegigree, więc kupiłam je. Moje psy baardzo się tym zajadały, ale tak po 2 tygodniach "stosowania" zaczął się smród z pysków, sierść zmatowiała i była bardzo wysuszona.
Teraz w "nagłych wypadkach":lol: wolę kupić coś z puriny. Na acanę moje psy też nie poszły. Wybredne dziadygi :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

a to fakt ze w pedigree junior jest 30 % miesa,ale nie jestem pewna w ktorej,ale pewnie w tej z kurczakiem.no ale fakt faktem,pedigree to syf i w zyciu bym psu tego nie podala,zal mi ludzi ktorzy kupujac psa dostaja w wyprawke zestaw pedigree.Kolezanka ma akite inu,i dawali mu w hodowli pedigree,nie chce wiedziec co pozniej by sie dzialo ze stawami tego psa,jak chce sie miec psa to trzeba mu rowniez zapewnic zdrowe zywienie:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kotki']a to fakt ze w pedigree junior jest 30 % miesa,ale nie jestem pewna w ktorej[/QUOTE]

Gdyby tam było 30% mięsa, to nie kosztowałaby tyle, ile kosztuje.
Między mięsem a produktami pochodzenie zwierzęcego jest ogromna różnica. Porównaj mięso, prawdziwe mięso i zmielone racice, kości, dzioby, powieki i wszelkie paskudztwo z którego nawet parówek nie da się zrobić. Tego może i jest tam 30% ale na pewno nie mięsa.

W składzie Pedigree, jak dobrze pamiętam, jest wyszczególniony podpunkt "mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego" i jest to razem podane w %. Czyli mięsa może być garstka na tonę odpadów mięsnych.

Link to comment
Share on other sites

Pisałam na początku (założycielka wątku), że nie mogę się zdecydować na karmę. No i zdecydowałam sie- wybór przeszłam na gotowane... i od tego czasu zaczeły się problemy. Suka oczywiście jadła serca, rzolądki itp aż jej sie uszy trzęsly ale miałą straszne rozwolnienie. Załatwiała sie na każdym spacerze po 2 razy - masakra. I tak przez prawie 2 tyg. Ale stweirdziliśmy, że to nie ma sensu i zdecydowałam sie na suchą. Chodziłam, myślalam i na początku chcialam zacząc od Brita ale kompletnie nigdzie nie mogłam go dostać w sklepach zoologicznych - zero karmy ani tej ani Ariona. (niekiedy nikt nawet nie słyszał o nich). I zdecydowaliśmy sie karmić Purina Dog Chow (senior) karmimy od 2 dni i zobaczymy co dalej - oby karma podeszła . Całe szczęscie biegunka przeszła- zobaczymy czy to rzeczywiscie od gotowanego .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...