Jump to content
Dogomania

Parys, collie - juz nie szuka. Znalazł super domek. Dziękujemy!


supergoga

Recommended Posts

Dzisiaj pod naszą opiekę trafił znaleziony w zasadzie prawie w centrum Poznania pies, samiec rasy collie. Obraz nędzy i rozpaczy - sam filc w skołtunionej sierści.
Przemiły, spokojny i łagodny - jak to collie potrafi - spokojnie dał się zabrać do auta. Teraz jest w gabinecie wet.
Zostaje golony - nie sposób było dostać się do skóry zaparzonej pod tym filcem.
Collak był chyba pogryziony i spod filcu ukazał się ropień. Najwyższy czas było się nim zająć.
Po strzyżeniu pewnie wyglądać pieknie nie będzie, ale zdaniem wetki (nie widziałam go jeszcze) to rasowy collak.

Ma około 6-7 lat.
Po zakończeniu zabiegów sprawdzą czy ma tatuaż.
Jednak widać że od dawna nikt o niego nie dbał.
Wariantem był schron. Nie miałam sumienia.
Pies pojedzie do hotelu w Poznaniu, ale niestety nie stac nas zbytnio na dłużesz utrzymywanie - powiedzmy dam radę na 10 dni.

Co dalej.
Wieczorem wstawię zdjęcia. I pozostałe informacje.

Proszę o pomoc w poszukaniu miejsca dla collaka.

Na dzisiaj nazwałam go Parys - tak na przekór.

On do schroniska trafić nie może. Jak pomyśle, co by było, gdyby z tym niewidocznym pod fiolcem ropniem jeszcze kilka dni w schronie posiedział - ufff.

Gdzie można go wstawić?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Supergoga jesteś aniołem! :loveu: To niesamowite ile Ty robisz dla tych wszystkich psich i kocich bidul. Oczywiście marzę i życzę, aby ich było jak naj mniej, a tutaj widzę, że z każdym nowym dniem pojawia się kolejne nieszczęście :-( Jak dobrze, że psiaka uchroniłaś przed schronem, bo nawet strach o tym myśleć. Wiem, że to nie szczeniak, ale mam wielką nadzieję, że znajdzie równie błyskawicznie swojego człowieka jak Zorro i Zirrka. Zaraz wkleje link do tego wątku na ten ich, bo tam było mnóstwo cioteczek zakochanych w tej rasie. Napewno nie odmówią pomocy!

Jeżeli pojawią się zdjęcia jeszcze przed moim wieczornym wyjazdem to zrobię choć kilka ogłoszeń biedakowi.

Link to comment
Share on other sites

Psiak jest ogolony i niestety nie zrobiono zdjęć przed goleniem. Szkoda, bo teraz nie wygląda ładnie.
Ale wszędzie na raz nie dam rady być.
Czekam na te zdjęcia - mają dotrzeć. Ja dopiero wróciłam z drugiej dzisiaj wizyty w gabinecie wet.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki. Na razie Parys jest w hotelu w Szczepankowie. Nie wiem jak długo potrwa jego pobyt, stąd obawiam się że nie bardzo tam mógłby siedzieć.

Ogolony - dostał leki ktore w hotelu będa podawane - na ropień na lędźwiach. Nie wiemy, co jest jego przyczyna, czy pogryzienie, czy cos innego. Na razie ma przecięte, oczyszczone, umyte, odkażone. Dostał antybiotyk.

I czeka. A ja czekam na te zdjęcia.

Inaczej będę musiałą tam sama pojechac, a nie ukrywam, że powoli nie mam kiedy.

Bardzo prosze - rozreklamujcie ten wątek i Parysa.
Pieknie prosze o wsparcie jego hoteliku - już naprawde nie stać nas na jego utrzymanie, a nie miałam sumienia oddawać go do schronu.
Parys jest cierpliwy, delikatny, jakby zrezygnowany.
We własnym domu na pewno odżyje.
Ma zdrowe serce i poza zaniedbaniem i tym ropniem w leczeniu nic mu nie jest.

PROSZĘ - sami nie damy rady.:-(

Link to comment
Share on other sites

supergoga, wczoraj mój TZ próbował podobnego psa złapać koło Areny, ale mu uciekł, może to ten sam
on najpierw go widział na Hetmańskiej, pojechał za nim, koło Areny próbował go zwabić, już miał go prawie na wyciągnięcie ręki, ale pies się spłoszył i uciekł
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f96/collie-poznan-141788/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Napisałam na tamtym wątku. Może ten sam, podobny rejon.

[URL="http://img401.imageshack.us/i/colie.jpg/"][IMG]http://img401.imageshack.us/img401/8522/colie.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://img29.imageshack.us/i/colie2.jpg/"][IMG]http://img29.imageshack.us/img29/8615/colie2.jpg[/IMG][/URL]

To foty niestety po goleniu, bo innego wyjścia nie było. Jutro albo dzis wieczorem mam mieć fotki robione telefonem przed goleniem.
Obawiam sie że teraz może liczyć na dom wyłącznie u miłośnika rasy, bowiem jego wygląd zanim futrzysko nie odrośnie - nie jest imponujący. Choć po pięknej głowie widać, że to śliczny collak. I nawet uszyska ładnie nosi.


Cytuje wpis mój z tamtego wątku:

MOże, on był też widziany w rejonach Junikowa. Alke to cały czas ten sam rewir. Tyle że albo był już bardzo zmęczony albo coś, bo bez problemu pozwolił podejść - ale też zauważyły dziewczyny jak go zawiozły do hotelu, że on ma lęk przed mężczyznami. Może dlatego TZ nie mógł złapać. Do auta wszedł bez problemu. W hotelu na widok Pana miał reakcje wsteczne - ale Pan miał podejście spokojne, wziął na smycz, poszli na spacer i było dobrze.

Link to comment
Share on other sites

TZ po obejrzeniu zdjęć nie jest pewny (z powodu braku futra), a głowie w ferworze walki nie mial czasu się przyglądać
ale sądząc po barwach resztek sierści, to by sie zgadzało
no i zwrócił wczoraj uwagę własnie na zaniedbaną skudloną sierść

mam nadzieję, że to ten, że jakis inny nie błąka się samotny :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ss']Moge prosic jakis kontakt?:roll:[/quote]


Najlepiej do mnie.

tel. 609 601 362
meil. [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Dzięki.

Tego kto zrobił takie coś collakowi - życzę...ech, szkoda słów.
Miałam szetlanda - to najwspanialsze psy - i collaki, w sheltinki - opiekuńcze, za człowiekiem pójda wszędzie. Kto to zrobił takiem psu!!!

Link to comment
Share on other sites

Parys jest w hotelu dla psów. Jutro zadzwonię i dowiem się co słychac i jak się miewa. Dzisiaj dam im spokój.

Ale kasa - to jest podstawowy problem niestety.
Dlatego szukam dla niego wyjścia innego - DT, choc nie ukrywam, że DS byłby cudnym wyjściem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...