Jump to content
Dogomania

Komornik juz sie zbliza,juz puka do Kseni drzwi...............


Recommended Posts

Dziekuje wiosna za reakcje............... jednak dobrze skojarzylam:  uderz w stol nozyce sie odezwa

Nie zarzucam zlej opieki nad Ksenia, ale nie czuje sie komfortowo z narzucaniem mi zasiegania info o Kseni na FB lub innych stronach,tym bardziej ze bywasz tutaj, oferujac miejsce dla psow w hoteliku badz tez poniesienie kosztow zakupu kojca w zamian za dozywotnia gratisowa opieke nad psem i ze na to znajdujesz czas, a mnie i innych odsylasz do FB lub innych stron www.

Ja Cie bardzo przepraszam, ale Laydymonia nie sponsoruje pobytu Kseni w prowadzonym przez Ciebie hotelu i nie jej decydowac o sposobie przekazywania informacji dotyczacych Kseni.Poza tym ma teraz czas na przemyslenia, wiec niech sie zastanowi nad dzialalnoscia pewnej parszywej fundacji pod ktorej opieke miala trafic Ksenia. Wracajac do tematu:

 

Gro sponsorow Kseni - to dogo  a nie FB i inne, przy czym Ladymonia ma do uiszczenia sporo zaleglosci,jesli idzie o highlife Kseni!

 

Powtorze:

Nie mam ochoty rejestrowac sie/wchodzic na FB,moge miec taki kaprys? Nie mam ochoty korzystac z innych dogodnych Tobie mediow,zeby pozyskac informacje na temat Kseni,moge nie miec ochoty? Dziekuje.

A co mam zrobic z tymi wykupionymi ogloszeniami? Do archiwum? Dziekuje za odpowiedz.

 

Szkoda, ze przy okazji uczynienia wyjatku i tym samym wejscia na dogo, nie napisalas nic o Kseni i ze nie wrzucilas chociaz jednej aktualnej fotki psiny. Trzeba czekac na RZECZNIKA, a tak na marginesie: w jakich godzinach przyjmuje?

 

Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Próbowałam znaleźć coś na temat Kseni na fb albo na stronie fundacji, niestety nie udało mi się znaleźć czegokolwiek. Może jakiś link?

Myślę, że teraz  Ladymonia będzie mocno zajęta i pewnie nie będzie miała zbyt wiele czasu na przekazywanie nam informacji...

Link to comment
Share on other sites

To co napiala dusje jest sluszne. W koncu chodzi o to, zeby Ksenia znalazla dom a nie siedziala bez konca w hotelu. Dlatego potrzebujemy dobry opis psa, dobre zdjecia i dobre ogloszenia. I jezeli Ksenia nie robi postepu to tez trzeba by z tym cos zrobic, bo inaczej moze siedziec w hotelu bardzo dlugi czas. 

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny kochane,

Ja nie szukam dziury w moscie i nie mam intencji wywolywac wojny.

Ksenia byla dlugo u Pani Agnieszki i mimo ze odplatnie- trzeba bylo posrednikow/rzecznikow do zasiegniecia info i zdobycia fotek.

Ktos poswiecal swoj czas i pieniadze zeby dotrzec do hoteliku tej pani i tam na miejscu zobaczyc jak ma sie Ksenia itd.

Generalnie dowiedzielismy sie z tych wypraw, ze Ksenia zyje, ma sie dobrze a dalej nic wiecej.

 

Wiosna zaproponowala nam sfinansowanie kojca i w zamian za to dozywotnia opieke nad Ksenia,pamietacie? Nie musielibysmy wowczas placic za pobyt Kseni u niej w hotelu, ale jednoczesnie nie mielibysmy juz nic do powiedzenia w temacie psa.Opcja hoteliku wydawala sie wiec lepsza: wiosna udzieli nam info w kazdej chwili......

Nie spodobal mi sie ten pomysl z kojcem i podzielilam sie z Wami moimi watpliwosciami co do takiego rozwiazania. Generalnie mysle, ze jest to rozwiazanie ostateczne,jesli sponsorzy przestana nimi byc i nie bedzie juz pieniedzy na utrzymanie Kseni na dotychczasowych warunkach.Mam nadzieje, ze tak sie nie stanie.

Poki co, Ksenia jest w platnym hoteliku i tym samym hotelik ma pewne obowiazki wb sponsorow, tym bardziej ze rzecznik Kseni ma na glowie zupelnie inne sprawy i oczywiscie jest to bardzo zrozumiale.Nikt nie ma pretensji do Moniki.

Wiosna zaznaczyla, ze nie jest hotelikiem dogomaniackim wiec po co Wiosna oferuje swoje uslugi tutaj? Nie lepiej na FB i tysiacach innych portali? Ten portal ma szczegolne zadanie - sluzy bezdomnym psom.

 

Wiosna chyba nie rozumie, ze inkasuje i ma niejako obowiazek bywania tutaj w sprawie Kseni.

Przyjmujac do hotelu prywatnego psa musi sie liczyc z faktem,ze wlasciciel moze dzwonic codziennie i przyslowiowo truc doope, jak sie miewa jego York z matki Madame Paris  i Ojca von Gutenberg i czy na pewno o godzinie 14 zzalozono mu kokardke w groszki a te w kwiatuszki juz wyprano? Moze tez zadac MMS  z robienia koopy, nie wspominajac juz o tym ze nowoczesne hotele udostepniaja staly podglad pupilka za niewielka oplata.

 

Ale wracajac do meritum:

 

Powtarzam: z dogo plyna pieniadze dla Kseni ale jesli mimo to wiosna chce poinformowac swiat o pobycie Kseni w jej hoteliku, to naprawde nic nie stoi na przeszkodzie.Sunia jest juz na FB, moze byc nawet w BBC, Radio Moskwa, ale to MY zbieramy pieniadze na psa i w glownej mierze na DOGO i to tu powinny naplywac biezace informacje.

Moze za wiele oczekuje: dogomaniackie oraz te komercyjne/wiosny ?/ hoteliki to rosyjska ruletka: sa te dobre, dbajace o psy i prestiz i sa takie, ktore wchodza tu wylacznie po to zeby przypomniec o platnosciach, bo przeciez tak generalnie one siedza na FB, tam zamieszczaja foty i info........szkoda wielka, ze po kase gnaja jednak na dogo a nie na FB!

 

Mam dosc! Na Ksenie bede placic ale pytam, komu tu na czym zalezy? A moze lepiej uspic Ksenie i bedzie po temacie?

Ta psina nie ma szczescia od urodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Ok. mozemy sie wszyscy zgadzac, jest tylko kwestia jak wyjsc z tego impasu: bo glownym powodem wyciagania psow ze schroniska jest znalezienie im domu stalego, zeby to osiagnac, trzeba psa oglaszac, czyli potrzebny jest dobry opis psa i dobre zdjecia. Ja nie sledzilam calego watku bez przerwy, wiec moze juz cos takiego jest ?

Oczywiscie idealnie byloby by dostac to z miejsca gdzie pies przebywa. A tak wogole to gdzie sie miesci hotel Wiosny ( rejon Polski)?? 

Czy jest tam ktos w okolicy kto moglby podjechac i zrobic zdjecia i otrzymac info? 

Absolutnie nie jestem za czepianiem sie itp. Chodzi o to, ze Monika ma dziecko, Wiosna tu nie bywa a Ksenia nie moze tak w nieskonczonosc siedziec w hotelu. Czyli musza byc ogloszenia. 

J

Link to comment
Share on other sites

Sprawdzilam na mapie miejsce znajdowania sie hoteliku:

Miejscowosc Byczyna - woj. opolskie. Ok. 116 km od Wroclawia, ok. 64 km od Opola i ok 18 km od Kluczborka.

 

Szarotka: rzecz w tym, ze podobno na obecnym etapie Ksenia nie nadaje sie do adopcji/nie zostala jeszcze wystarczajaco poznana. Tak pisala Marinka po rozmowie tel. z Monika. Jesli wiec taki stan rzeczy, to oglaszanie Kseni mija sie z celem.

Niemniej jednak, jestem zdania,ze powinnismy otrzymywac info z pierwszej reki chociazby po to,by dowiedziec sie w jaki inny sposob mozemy pomoc Kseni. Moze potrzebne jest szkolenie, moze jeszcze inne srodki?

Czy naprawde musimy teraz powolywac zastepce rzecznika w sprawie bezdomnego psa? Kochani, opamietajmy sie. Od ponad 20 lat mieszkam w cywilizowanym kraju EU i daleka mi jest sztucznie stworzona biurokracja,zwlaszcza gdy mowa o hotelikach dla psow.

 

Mam nadzieje, ze opanujemy sytuacje i ze w pore dogadamy sie z wiosna tu na dogo.

Pozdrawiam 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie masz racje, ale Wiosna wyraznie napisala, ze nie bedzie sie tu pojawiac (przynajmniej ja to tak zrozumialam). Jezeli Ksenia sie nie nadaje do adopcji, to tez to trzeba omowic i znalezc jakies rozwiazanie ?? 

Czy bedziemy liczyc na to, ze Ksenia sie poprawi sama z siebie ??

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, ale mozna miec dosc.

Oczywiscie, mozna ustanowic zastepce rzecznika i niech ten sklada pisemne prosby do wiosny o jakiekolwiek info/najlepiej niech zalozy sobie w tym celu dzialalnosc gospodarcza,wyrobi pieczatke i nia niech podbija pisma do hoteliku/Moze tez dzwonic, ale kto wie? Moze rozmowy sa kontrolowane.

Minely lata cale, a kochany i jak sie okazuje - ponadczasowy Pan Bareja - wiecznie zywy.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jaka jest sytuacja finansowa Kseni, czy wysylalyscie pw. do ludzi zalegajacych z deklaracjami ? 

Ile kosztuje hotel ? itp. ? 

 

 

wysyłamy, sama monituję trzy znajome osoby, z czego dwie reagują, trzecia milczy i nie płaci ( Renata G.)

Jesli chodzi i koszty pobytu, to uzgodniona jest stawka 12 zł za dzień w tym 2 zł to szkolenie/praca z Ksenią.

tyle wiem od Moniki, takie były uzgodnienia.

 

faktury za październik jeszcze nie ma, ale dotarły wpłaty:

 

20,- handzia za X (03.11.)

10,- Magolek (03.11.)

50,- Anita Glińska zaległość za 2,5 m-ca (03.11.)

Link to comment
Share on other sites

Ja bym chciala wiedziec np. jak postepuje szkolenie Kseni i jakie robi postepy. 

Wiem, ze mari 23 ma duzo swoich psow i oczywiscie malo czasu. No, ale jak nie bedzie kontatku z hotelem to cala sytuacja jest bez sensu. Wiecej nie bede na ten temat pisac, tylko sie zastanawiam jak dlugo Ksenia bedzie siedziec w hotelu ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...