Jump to content
Dogomania

Śląsk- zagłodzony pies z Sarnowa. MA DS !!


silver_shira

Recommended Posts

Witam. Dziś zadzwonił do mnie mój brat że w Sarnowie przebywa na łańcuchu pies- Czarny mieszaniec średniej wielkości. Bez żadnej budy....żadnego zadaszenia nie ma nawet gdzie się schować.... :-( Pies skrajnie wychudzony podobno... właściciel daje mu jeść max raz na tydzień:angryy:. Bardzo przyjazny i garnie się do ludzi. Stoi na środku pola przypięty na łańcuchu:placz: :angryy:. Zgłosiłam sprawe na policje mają tam dziś wysłać patrol.... ale nie mogę tej sprawy kontrolować z Wrocławia:placz:. Proszę o kontakt osoby z okolic Będzina które mogły by zająć się tą sprawą
Pilne!!
Potrzebny był by też DT , lub DS dla tego bidulka.
Zdjęć narazie nie mam prawdopodobnie mój brat przyśle mi je wieczorem....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ok coby jasne było,dzwoniłam do TOZ oddział Dąbrowa Górnicza i TOZ Chorzów fundacje nic nie mogą załatwić bez policji, więc zawiadomiłam policje. Czekam od nich na informacje obiecali oddzwonić, zresztą jutro dowiem się czy pies dalej tam jest i czy dalej w takich warunkach, bo brat idzie do pracy, a ten pies przebywa niedaleko miejsca w którym on pracuje aktualnie.
Ale i tak potrzebuję osoby która mogła by to wszystko kontrolować na miejscu... nie piszcie żebym odzywała się do fundacji :shake: a ja już to może z namiarem na konkretną która mogła by coś zdziałać! bo ja ciągle słyszę ten sam tekst:shake:! a tu potrzeba szybkiego działania!!

Link to comment
Share on other sites

i po sprawie :placz::placz::placz::placz::placz:
Dzwonili do mnie z policj, Właściciel utrzymuje że pies jest agresywny i że zaatakował domowników :angryy: a policjie nie interesuje to że pies jest ewidentnie zagłodzony i garnie się do ludzi ...........
Pies jutro idzie do uśpienia :placz::placz::placz: już nic nie mogę zrobić :placz:

Link to comment
Share on other sites

Więc tak jeśli nie znajdziemy DT to umieścimy go w schronie :-( ja jutro zadzwonię do schroniska w Milowicach czy mogli by tego psiaka przyjąć... bo rozmawiałam z bratem o tym żeby tego psa wieczorem zabrać, a raczej ukraść :diabloti:
Będziemy kombinować dalej, ważne żeby zabrać psa od tych nienormalnych właścicieli :angryy: Czasu nie ma wiele, jeśli mówili prawdę policji to jutro go uśpią :placz:

Link to comment
Share on other sites

Prawnie nie można uspić psa bez uprzedniej obserwacjiw kierunku agresji ale znając życie, psa wlasciciel może sie pozbyć w inny sposób !:placz:
Działajcie szybko dziewczyny bo wiejska mentalnośc nakazuje aby szybko się pozbywac klopotliwego problemu. Starszna jest reakcja policji ale to iinna sprawa.
Mimo, że Wasza metoda jest nie calkiem zgodna z prawem uważam , że tym przypadku jedyna, słuszna. Powiadomilam znane mi osobyz okolicy ale nie wiem czy pomogą ?
Spieszcie się na milośc boską !

Link to comment
Share on other sites

niedobrze:shake:
ja wyjeżdżam teraz na tydzieńale mam nadzieje że dziewczyny dadzą rade zadziałać i coś wymyślą
Sarnów-znam to miejsce, niestety, kolega też ma psa, po mojej namowie pies dostał wodę, a kolega nawet nie zauważył że nie ma, jego matka jedynie karmi i poi te zwierzaki. ale też potraktowane są bardziej przedmiotowo. jednak tu sytuacja jest w miarę
gorzej z tym o czym piszesz, zdjęcia się zrobić nie udało?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basiapron'] zdjęcia się zrobić nie udało?[/quote]
Niestety nie mam żadnego zdjęcia, miał zrobić dziś ale teraz to już nie ma jak :-(
________________________________

Ktoś ze straży dla zwierząt chciał się ze mną skontaktować, niestety koleżanka nie miała mojego nr Pilnie proszę o kontakt!!

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ktoś z Was ma samochód, to ja mam inspektora, który z nami pojedzie, oraz całą "obudowę prawną", plan itp. Proszę autorkę wątku o kontakt na PM, podanie nr. telefonu a ja oddzwonię, bo trzeba się zorientować w kwestiach prawnych
[LIST]
[*]Zorientować się kto jest właścicielem psa
[*]co dokładnie widzieli świadkowie i ile razy
[*]czy świadkowie są w stanie ewentualnie zeznawać w sądzie
[*]czy autorka tego postu mieszka w Sarnowie? Czy we Wrocławiu?
[*]czy gmina ma własne schronisko, albo czy ktoś może go zabrać na DT do czasu orzeczenia przez sąd
[*]najlepiej byłoby dogadać z właścicielem, żeby zrzekł się psa i zabrać go do schroniska od razu, by szukać nowej "sfory". W kwestii dogadywania się to pani inspektor ma 30. letnie doświadczenie
[/LIST]Bo odnoszę wraźenie, że tu wiele osób coś by chciało zrobić...ale jak, to tego już nie wie...? itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='silver_shira']dzwonił do mnie rano mój brat, jak pojechał do pracy psa już nie było.... Sąsiedzi mówili że po interwencji policji koleś wziął go do domu, ale nie wiem w jakim celu.... Także teraz to już naprawdę nie wiem co można zrobić.....[/quote]

Szybko ale dyskretnie zorientowac się czy pies żyje, czy dalej przebywa u właściciela.
K&S jesli zaczniesz robic raban na całą wieś to jest bardzo prawdopodobne, że właściciel (tak jak zapowiedział) pozbędzie się psa jako głównego dowodu przestępstwa. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Szybko ale dyskretnie zorientowac się czy pies żyje, czy dalej przebywa u właściciela.
K&S jesli zaczniesz robic raban na całą wieś to jest bardzo prawdopodobne, że właściciel (tak jak zapowiedział) pozbędzie się psa jako głównego dowodu przestępstwa. :shake:[/quote]
Ależ szanowna Karmi! Ja nie powiedziałem nic o megafonie :lol:. Dobrze wiem, że dyskrecja jest najważniejsza, bo - i tu się zgadzam - właściciele pozbywają ssię dowodów przestępstwa. Następnego ranka usłuszysz, że [B][COLOR=red]"pies uciekł"[/COLOR][/B]:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_K&S_']Ależ szanowna Karmi! Ja nie powiedziałem nic o megafonie :lol:. Dobrze wiem, że dyskrecja jest najważniejsza, bo - i tu się zgadzam - właściciele pozbywają ssię dowodów przestępstwa. Następnego ranka usłuszysz, że [B][COLOR=red]"pies uciekł"[/COLOR][/B]:shake:[/quote]
No fakt megafonu nie było. U mnie w wypowiedzi też :lol:
Napisałeś:
[quote name='_K&S_'][B]J[/B][U][B]eśli ktoś z Was ma samochód, to ja mam [/B][B]inspektora otozu, który z nami pojedzie[/B][/U], [U]oraz całą "obudowę prawną", plan[/U] itp. Proszę autorkę wątku o kontakt na PM, podanie nr. telefonu a ja oddzwonię, bo trzeba się zorientować w kwestiach prawnych
[LIST]
[*][U]Zorientować się kto jest właścicielem psa[/U]
[*][U]co dokładnie widzieli świadkowie i ile razy[/U]
[*][U]czy świadkowie są w stanie ewentualnie zeznawać w sądzie[/U]
[*]czy autorka tego postu mieszka w Sarnowie? Czy we Wrocławiu?
[*]czy gmina ma własne schronisko, albo czy ktoś może go zabrać na DT do czasu orzeczenia przez sąd
[*][U]najlepiej byłoby dogadać z właścicielem, żeby zrzekł się psa i zabrać go do schroniska od razu, by szukać nowej "sfory"[/U]. W kwestii dogadywania się to pani inspektor ma 30. letnie doświadczenie
[*]Bo odnoszę wraźenie, że tu wiele osób coś by chciało zrobić...ale jak, to tego już nie wie...? [/quote]
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']No fakt megafonu nie było. U mnie w wypowiedzi też :lol:
Napisałeś:
[/list][/quote]
[B]To przykre, ale ty nic nie kumasz. Chodzi o uprzedni rekonesans, a potem po zebraniu dowodów, po obserwacjach złożyć zawiadomienie o przestępstwie. I jeszcze przed zawiadomieniem można negocjowac z włascicielem dobrowolne zrzeczenie się zwierzęcia, co rozwiązałoby sprawę co z psem do rozpatrzenia sprawy przez sąd. Błagam miej litość! I nie dopisuj do wypowiedzi czegoś czego w niej nie ma. Ja nie wiem po co ja z tobą w ogóle gadam - jak do konia![/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...