Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

[quote name='asiunia']Dziewczyny,czy możliwe jest że dziecko najada się po 5 min ssania piersi? Fakt że pokarmu mam absolutny nawał,że Olaf nie musi nawet specjalnie ssać bo samo leci,ale mimo wszystko wydaje mi się to za krótko?[/QUOTE]

jasne. moja lena zwykle pije jakieś 3-5 minut. policz ile razy przełyka, jeśli jakieś 40, to mu całkiem wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

u nas sloiczki juz poszly w odstawkę, odkąd Tamara sporbowala normalnego jedzenia od nas-oczywiscie nieprzyprawionego-po prostu wczesniej odkladam troszke dla niej przed doprawieniem-zadnej papki juz do jedzenia nie przyjmuje.Tak jak jej do tej pory smakowalo sloiczkowe jedzenie tak teraz odtrąca lyzeczkę.Zaznaczam, ze ma 2 zęby dopiero:)Ale jak jadla sloiczkowe to na ogol jeden sloiczek starczal jej na 2-3 dni.Zjadala 1/2 albo 1/3 zawartosci tego wiekszego.

wcina wszytsko-kanapkę z maslem i wedliną,cale jablko ktore trzyma w rączce i tak sobie skubie tymi dwoma ząbkami oddzielajac skórke,zupkę z podziabanymi kluskami,warzywa.Dzisiaj zrobilam nam na sniadanie salatkę z pomidorow z mozarellą o oliwa z oliwek...i zajadala z ogromnym apetytem:)

ma juz 11 mc i nic jej nie uczula wiec daje jej w zasadzie wszytsko byle dobrej jakosci, niesmazone i bez konserwantow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzodzo']Dzisiaj zrobilam nam na sniadanie salatkę z pomidorow z mozarellą o oliwa z oliwek...i zajadala z ogromnym apetytem:)

ma juz 11 mc i nic jej nie uczula wiec daje jej w zasadzie wszytsko byle dobrej jakosci, niesmazone i bez konserwantow[/QUOTE]
ja jutro spróbuję dać kawałek pomidora bo urosły nam piękne, nie pryskane oczywiście :) mam nadzieję, że jej nie uczuli.

Link to comment
Share on other sites

Też mi drętwiały, potem jeszcze w szpitalu był z tym problem, bo karmiłam leżąc na boku, a łózka były po prostu mega twarde. Po powrocie do domu problem zniknął (albo byłam tak śpiąca, ze nie zauważałam).
No i jak leżałam na lewym boku, to mi dziecię stepowało po łóżku, co mnie budziło zawsze :)
Jejku, jaki to był fajny czas, jak Młody był w brzuchu :) Teraz też jest fajny, ale już taaaki cięzki, aż plecy bolą od noszenia.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, u mnie wydatki są takie duże, bo wszystko muszę kupować podwójnie - dziecko przebywa w mieszkaniu u opiekunki - więc wszystkie kremy x 2, zabawki x 2 (musi mieć i w domu i u opiekunki), ciuszki x 2, krzesełko, łóżeczko, wózek, nocniczek, mleko, butelki, talerzyki, smoczki, itd itp ... właściwie wszystko musi mieć podwójne, oba domy muszą być wyposażone. A głupie zabawki (dosłownie kilka sztuk) to już jest jakieś 500 zł co najmniej, jedna wizyta w sklepie z ubraniami to co najmniej 600 zł -800 zł...
Jeśli chodzi o słoiczki, to zjada je co najmniej 3 - zupkę, drugie danie i deser. Generalnie, mało lubi nasze jedzenie.

Darianna - trzymam mocno kciuki!

Link to comment
Share on other sites

No racja, przecież bez sensu codziennie wszystko z sobą wozić. Ja też do mamy kupuję oddzielnie pieluchy, jedzonko , zabawki, bo ciagle czegoś zapominam zanieść, a tak jestem spokojna .

Z niecierpliwością czekamy na nowych dogo maniaków;)

Jej , moje dziecko chyba nigdy nie prześpi całej nocy...ma ostatnio faze pobudki o 1 i rozmów, ciągle się wierci, przekręca w półśnie na czworaka , w łóżeczku boję się go położyć, bo wstaje . Chyba zmienię drewniane na turystyczne, przynajmniej się tak nie poobija ...tylko najpierw musze kupić...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']

Jej , moje dziecko chyba nigdy nie prześpi całej nocy...ma ostatnio faze pobudki o 1 i rozmów, ciągle się wierci, przekręca w półśnie na czworaka , w łóżeczku boję się go położyć, bo wstaje . Chyba zmienię drewniane na turystyczne, przynajmniej się tak nie poobija ...tylko najpierw musze kupić...[/QUOTE]

jakbym o mojej czytala:)

w nocy przemierza cale łozko,wstaje, kladzie sie w poprzek,kreci jak helikopter,czasem jak sie budze to lezy nam w nogach:))))

a łozeczko to chyba mozemy juz rozmontowac bo tylko miejsce zajmuje a mloda i tak tam nie spi

Link to comment
Share on other sites

Na szczęście my młodego bardzo szybko nauczyliśmy spać w łóżeczku, dopiero przy karmieniu koło 6-7 trafia do łóżka, jak TZ wychodzi do pracy. W weekendy śpi między nami i jest baaardzo szczęsliwy, tylko czasem usiłuje ssać tacie piżamę...
Wczoraj moja mama oglądała z młodym zamknięcie olimpiady. Machała w rytm muzyki rękami, a młody się w nią wgapiał jak w obrazek i też machał łapkami, czasem aż pokrzykiwał z emocji, irytował się tylko, że był w śpiworku i nogami nie miał jak majdać. Najbardziej mu się podobał rytm bębnów i klaskanie. A jak potem zasnął... Jak kamień :D
A dziś skończył 2 miesiące :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']
Jej , moje dziecko chyba nigdy nie prześpi całej nocy...ma ostatnio faze pobudki o 1 i rozmów, ciągle się wierci, przekręca w półśnie na czworaka , w łóżeczku boję się go położyć, bo wstaje . Chyba zmienię drewniane na turystyczne, przynajmniej się tak nie poobija ...tylko najpierw musze kupić...[/QUOTE]ech nic nie mów...lena ostatnio od jakiegoś tygodnia w nocy budzi się co godzinę!!! mało tego, tak ok północy stwierdza, że już spać nie będzie ale musi być przy mnie, bo jak nie to jest ryk. najgorsze jest to, że nawet jak jest całkiem ciemno, to ona wstaje, łazi na czworakach, a ja muszę ją pilnować by z łóżka nie spadła...nie muszę dodawać że o tej porze jestem już tak wykończona, że nie marzę o niczym innym niż błogi sen... dzisiaj zasnęła po godzince ale wczoraj myślałam, że zaraz ją zwiążę, zaknebluję i wyniosę gdzieś...dawała czadu do 3.30! a mi się chciało krzyczeć, płakać...ech...:shake:

[quote name='magdabroy']A my mały mały sukces :) Od czwartku Theoś zasypia sam w łóżeczku :multi: Do tej pory zasypiał na moich rękach i dopiero potem odkładałam go do łóżeczka :roll: Ale w czwartek zaryzykowałam i narazie zasypia sam :) Oby mu tak zostało :D[/QUOTE]

zazdroszczę. oby mu tak zostało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Na szczęście my młodego bardzo szybko nauczyliśmy spać w łóżeczku, dopiero przy karmieniu koło 6-7 trafia do łóżka, jak TZ wychodzi do pracy. W weekendy śpi między nami i jest baaardzo szczęsliwy, tylko czasem usiłuje ssać tacie piżamę...
[/QUOTE]

Theoś śpi w łóżeczku od 2 tygodnia życia. Mi chodziło o to, że kładę go do łóżeczka i wychodzę z pokoju, a on zasypia w łóżeczku sam, bez mojej "pomocy" ;)

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][COLOR=#00ff00][SIZE=7][FONT=georgia][B]Maxio,[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/224448-Czy-te-oczy-Maxa-mog%C4%85-k%C5%82ama%C4%87-Dlaczego-nie-mam-domu/page16"]

[B]Czy te oczy Maxa mogą kłamać? - Dlaczego nie mam domu?
[/B]
[/URL][COLOR=#00ff00][SIZE=4][FONT=georgia][B]po prawie dwóch latach pobytu w schronisku, ma szanasę na domek...
Pomóżmy Mu opuścić schroniskowy kojec i pozwólmy, by nie musiał patrzeć na świat zza krat...[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]
[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/230739-Bazarek-cegie%C5%82kowy-dla-Maxa-Pom%C3%B3%C5%BCmy-mu-pojecha%C4%87-do-domku-%29-%21"]Bazarek cegiełkowy dla Maxa. Pomóżmy mu pojechać do domku :smile: ![/URL][/B]


[SIZE=7][COLOR=#00ff00][FONT=georgia][B]Podarujmy Maxiowi uśmiech!!![/B][/FONT][/COLOR][/SIZE]

[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

ratunku!
lena budzi się co 40min-godzinę!!! masakra! już dłużej nie wytrzymam!
do tego ok 23-24 w nocy stwierdza, że spać już nie będzie i szaleje do 3 w nocy:placz::placz:
w łóżeczku jest ryk, najchętniej to by cyca ciągle chciała a jak nie to złazi z łóżka, ciągnie mnie za włosy, drapie po oczach...co się z nią dzieje??? ja zeświruję jak się nie wyśpię w końcu!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']ratunku!
lena budzi się co 40min-godzinę!!! masakra! już dłużej nie wytrzymam!
do tego ok 23-24 w nocy stwierdza, że spać już nie będzie i szaleje do 3 w nocy:placz::placz:
w łóżeczku jest ryk, najchętniej to by cyca ciągle chciała a jak nie to złazi z łóżka, ciągnie mnie za włosy, drapie po oczach...co się z nią dzieje??? ja zeświruję jak się nie wyśpię w końcu![/QUOTE]

U nas też tak było, samo przeszło z czasem... Nie wiem czemu, ale może to być powodowane nadmiarem wrażeń w ciągu dnia, za dużo obrazów (TV) za dużo nowości. No i może poprostu jest głodna albo spraniona - spróbuj bardziej nafutrować przed snem...
Współczuję Ci :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']U nas też tak było, samo przeszło z czasem... Nie wiem czemu, ale może to być powodowane nadmiarem wrażeń w ciągu dnia, za dużo obrazów (TV) za dużo nowości. No i może poprostu jest głodna albo spraniona - spróbuj bardziej nafutrować przed snem...
Współczuję Ci :([/QUOTE]
tv mamy włączony sporadycznie, na co dzień jesteśmy zazwyczaj większość czasu we trójkę, obcy ludzie tylko czasem, myślałam, że się nie najada, więc o 17-18 dostaje jeszcze posiłek przed nocnym mlekiem i niestety nic to nie daje. myślałam, że po kilku dniach jej przejdzie ale to już chyba drugi tydzień trwa:shake:

Link to comment
Share on other sites

U mnie też tak było i też myślałam, że jest głodna.
W końcu odkryłam herbatki - szykuję na noc dwie wielkie butle jabłkowej z melisą. Kiedy Zośka się budzi pierwszy raz ok. 1 w nocy, dostaje 100 ml ciepłej herbatki, gdy pije (sama trzyma butlę), to zmieniam jej pieluszkę i po chwili śpi znowu. Przy następnym przebudzeniu robię to samo i tak przesypiamy do 7 rano w tygodniu (trzeba wstawać do pracy), albo do 8 w weekend.
I w nosie mam, że wszyscy to krytykują, że podobno zęby się dziecku psują. Zęby myjemy 2 razy dziennie, a ja wyspać się muszę, bo inaczej nie byłabym w stanie pracować.

Agata - wypróbuj, może się uda. Bardzo Ci współczuję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...