Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

[quote name='Sybel']Motylek, my leki podajemy po prostu strzykawką do buzi. Zależy, ile mleka z tym żelazem musisz dać.[/QUOTE]

1/4 kubka mleka, czyli wychodzi mniej wiecej 50 ml mleka. Boje sie troche strzykawką, własnie dlatego ze sie zachłyśnie. Jak płacze to mu nie podam. heh, moze mu sie odwidzi i pociągnie z butelki. Nie wiem dlaczego ja odrzuca i tylko cycka akceptuje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motylek1007']1/4 kubka mleka, czyli wychodzi mniej wiecej 50 ml mleka. Boje sie troche strzykawką, własnie dlatego ze sie zachłyśnie. Jak płacze to mu nie podam. heh, moze mu sie odwidzi i pociągnie z butelki. Nie wiem dlaczego ja odrzuca i tylko cycka akceptuje[/QUOTE]

Zadzwoń do lekarza i powiedz, że takiej ilości nie jest w stanie wypić - niech ci da coś w syropie, bardziej skoncentrowane...
Swoją drogą lekarze nie myślą- jak dziecko jest karmione cycem, to nigdy nie chce z butelki pić...

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, doradźcie co robić. Albo może, któraś z Was miała podobny problem :roll:
Dokładnie 2 tyg. temu u Theosia zaczęły się problemy kupkowe. Robił ją bardzo rzadką, ale tylko 1x dziennie. W środę podałam mu smectę i w czwartek kupka była ok. Od piątku znowu rzadka kupka, wręcz wodnista. W sobotę znowu podałam smectę. W niedzielę rano kupka ok. Ok 14 powtórka z rozrywki i dzieciak cały do przebrania :roll: Podałam kolejną smectę, jednak przed samym snem, znowu woda z pupy i przebieranie :shake: Każda kupka o kwaśnym zapachu.
W poniedziałek z rana pojechałam do lekarza. Diagnoza: po wirusowa nietolerancja laktozy. Na tydzień miałam odstawić mm, kupiłam jogurty bez laktozy, z mięsa jadł tylko mięso białe. Ale kupka do dnia dzisiejszego nie jest taka jak powinna być :shake: Jest taka "rozlazła" po całej pieluszce. Wczoraj zrobił 3x, z czego ostatnia była już trochę rzadsza niż pozostałe. Dziś rano bardziej zbita, ale tylko dlatego chyba, że dostał mleko specjalne, które daje się przy biegunce ;)
Już nie wiem co robić? Już chciałam dziś jechać do lekarza z próbką, ale ta dzisiejsza była taka w miarę fajna, że stwierdziłam, że jak lekarz to zobaczy, to mnie wyśmieje :roll:
Zaczęłam się już nawet zastanawiać czy młody nie ma robaków?! Odrobaczam psa i kota co 3-4 miesiące, ale nigdy nic nie wiadomo :shake: W kupie nic nie widziałam, ale pewnie nie wszystkie robaki widać gołym okiem :roll:
Miał ktoś podobne problemy kupkowe??

Link to comment
Share on other sites

co ty, na robaki szansa 1:1000000 jak nie mniejsza. Na podrażnienia jelitowe dobre są prebiotyki - tylko podpytaj o taki bez laktozy,skoro niby przez to. Ja stawiam na jakąś wirusówkę, która tak idzie bezgorączkowo. Najważniejsze żeby pił, możesz mu podać wodę z elektrolitem (w aptece kupisz) Niestety, u dzieci kupkowe problemy to norma ;) A że organizmy wrażliwe to wolniej wracają do normy.

Link to comment
Share on other sites

Magda, ja bym zrobiła mu badanie kału żeby wyeliminować ewentualne pasożyty itd.
Akuratnie po dyskusji na wątku o odrobaczaniu psa i badania go przed nim naczytałam się i szczerze to jestem przerażona że np pies może zarazić dziecko pasożytami których wydawałoby się nie ma ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']Magda, ja bym zrobiła mu badanie kału żeby wyeliminować ewentualne pasożyty itd.
Akuratnie po dyskusji na wątku o odrobaczaniu psa i badania go przed nim naczytałam się i szczerze to jestem przerażona że np pies może zarazić dziecko pasożytami których wydawałoby się nie ma ...[/QUOTE]

Właśnie po tym naszym ostatnim gadaniu, tak wpadłam na to, że może pasożyty...
Dziś póki co była tylko jedna kupka i taka w miarę fajna (jeśli tak można pisać o kupie :evil_lol:).
Zobaczę co będzie jutro ;)
Looknęłam mu jeszcze do buzi czy może jednak to nie zęby. Ale "piatek" ani widu ani słychu :shake:

Link to comment
Share on other sites

Motylek, sprawdź interakcje na ulotce. Jeśli nie ma przeciwwskazań, to można spróbować.

Magda - jak u nas były (dużo mniejsze) problemy z brzuszkiem, radzono nam morfologię, ewentualne USG jamy brzusznej, a potem badanie kału. Inna sprawa, ze może mieć uczulenie na coś, co jada codziennie, np. jakąś kaszkę, pieczywo, mięso, owoc lub warzywo. Co jada wyjątkowo regularnie? Np. nietolerancja glutenu może się tak objawiać, próbowałaś na kilka dni odstawić wszelkie jego źródła?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']
Magda - jak u nas były (dużo mniejsze) problemy z brzuszkiem, radzono nam morfologię, ewentualne USG jamy brzusznej, a potem badanie kału. Inna sprawa, ze może mieć uczulenie na coś, co jada codziennie, np. jakąś kaszkę, pieczywo, mięso, owoc lub warzywo. Co jada wyjątkowo regularnie? Np. nietolerancja glutenu może się tak objawiać, próbowałaś na kilka dni odstawić wszelkie jego źródła?[/QUOTE]

W ten sposób musiałabym odstawić: kaszkę, chleb, ziemniaki, mleko mm, jogurty, kurczaka, banany, jabłka, marchewkę, brokuły....
Od wczoraj jest cisza, więc może jednak lekarz postawił dobrą diagnozę. Dziś dostanie pierwszy raz od tygodnia normalny jogurt. Zobaczymy jaka będzie reakcja ;)

Link to comment
Share on other sites

W tym artykule, do którego link podałam, można przeczytać:

"Koty i psy
Nasze ukochane koty i psy a zwłaszcza młode szczeniaki są bardzo ważnym ogniwem w łańcuchu epidemiologicznym giardiazy (lambliozy) u ludzi – szczególnie w miastach. Wg. WHO ( Światowej Organizacji Zdrowia) ekstensywność inwazji wśród młodych psów ( do lat 2 ) sięga 88%… Badania przeprowadzone w Polsce wskazują na 6,6% zarażonych giardiazą dorosłych psów, a 10% psów młodych do 2 r.ż. Skąd ta różnica ? Podejrzewam, że podobnie jak wywołującymi giardiazę (lambliozę) cystami ogoniastka/wielkouśćca jelitowego nasze ukochane pieski i kotki mogą nas „traktować” toksokarami ale na ten temat nie ma żadnych „wiążących” prac… Dla przypomnienia toksokaroza jest bardzo groźną, podstępnie przebiegającą, odzwierzęcą chorobą pasożytniczą, wywoływaną przez inwazję larw psich lub kocich glist (toksokar). Psy i koty są ( o ile są…) odrobaczane zwykle regularnie tzn. 2 -3 razy w roku. Co ciekawe leki stosowane w standardowym odrobaczaniu psów i kotów nie działają na lamblie… (!) . Leki przeciw pasożytom działają tylko od momentu podania do momentu wydalenia z organizmu i nie dają gwarancji na brak możliwości ponownego zakażenia. Przykładowo - pies wychodzi na spacer 3 dni po odrobaczeniu, wącha odbyt innego zakażonego psa, wącha zakażoną kupę, tarza się w zakażonych kupach, przynosi „to wszystko” do domu na łapach i sierści a właściciel czując się bezpiecznie - bo przecież pies został odrobaczony….poklepuje go, nie myje rąk i zjada kanapkę…. Ja wiem, że żaden „wychodzący” pies ani kot nie wytrzyma częstego odrobaczania – dlatego należy zachować czujność. Zwierzętom po spacerze wycieramy łapy i pysk. Odrobaczając siebie odrobaczamy zwierzęta domowe. Rozważamy czy nie ma nikogo kto mógłby / chciałby przygarnąć naszego pupilka. Domownicy i zwierzęta domowe zarażają się wzajemnie dlatego nie powinniśmy uczyć dziecka całowania psa czy kota w pyszczek lub ogonek a zwłaszcza okolicy jego nasady. Dzieci nie powinny mieć wspólnych zabawek ze zwierzętami. Zwierzęta nie powinny brać do pyska nie swoich zabawek. Dziecko nie powinno spać w kojcu czy na posłaniu psa czy kota ani wymienione nie powinny przebywać w łóżeczku a najlepiej także w pokoju dziecka."


Autor za zwierzakami chyba nie przepada... i dobrze by było, gdyby nie miał racji.

Pamiętam, jak czekałam w kolejce u weterynarza i była jakaś kobieta z kilkuletnią dziewczynką i yorkiem. Dziewczynka przytulała psiaka i całowała, a wet zaczął ją robakami straszyć, bo york to też pies i ma pasożyty, więc może zarażać... (i dodatkowo dał wykład o tym, że psy słyszą dużo lepiej od nas i takie cmoknięcie przy uchu jest dla niego bardzo nieprzyjemne ;) ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...