Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

[B]Sybel[/B] trzymaj się i nie wypuszczaj jeszcze malutkiej ;).
Mi lekarze mówili że Maniula będzie malutka i będzie miała krótkie nóżki. W 31 tyg. ważyła 1790g, w 39tyg. około 3kg, a urodziła się w 40 tyg. z wagą 3370 i długości miała 55cm. Nóżki proporcjonalne do długości ;). Także ciuszki na 50cm okazały się zbędne bo się krasnoludkowi podrosło odrobinkę :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pepsicola']a dlaczego? psy zdrowe, odrobaczone, zaszczepione, ja nic nie ograniczałam[/QUOTE]

mimo wszystko nie chce zeby go lizały po buzi ani po rączkach które zaraz wkłada do buzi. Wiem co lizą na spacerach (czasem zjadają). Jak czasem lizna to paniki nie sieje. Jakbym nie zakazywała to buzia pływała by w ślinie cavalierów

[IMG]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1/1901820_762119333799456_101018413_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/l/t1/1620918_762119510466105_847181385_n.jpg[/IMG]

[quote name='*Monia*']urodziła się w 40 tyg. z wagą 3370 i długości miała 55cm. Nóżki proporcjonalne do długości ;). [/QUOTE]

mój miał też 55cm a cały kg mniej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motylek1007']mimo wszystko nie chce zeby go lizały po buzi ani po rączkach które zaraz wkłada do buzi. Wiem co lizą na spacerach (czasem zjadają). Jak czasem lizna to paniki nie sieje. Jakbym nie zakazywała to buzia pływała by w ślinie cavalierów

mój miał też 55cm a cały kg mniej[/QUOTE]
Moje na szczęście na spacerach nic nie zjadają, a i nie mają czego, chyba że trawę na polu :lol:

To jak moja mała jest według rodzinki chudzielcem to Twój maluch w ogóle musiał być chudzinek ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motylek1007']mimo wszystko nie chce zeby go lizały po buzi ani po rączkach które zaraz wkłada do buzi. Wiem co lizą na spacerach (czasem zjadają). Jak czasem lizna to paniki nie sieje. Jakbym nie zakazywała to buzia pływała by w ślinie cavalierów

[IMG]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1/1901820_762119333799456_101018413_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/l/t1/1620918_762119510466105_847181385_n.jpg[/IMG]



mój miał też 55cm a cały kg mniej[/QUOTE]

fakt, cavaliery potrafią lizać, oj potrafią:diabloti: super zdjęcia

Link to comment
Share on other sites

może ktoś mi doradzi i cos wymyśli jak ustalić rytm dnia u 3 miesięcznego dziecka? mały wstaje ok 8 do potem spi od 12 do 14.30 mleko pije do 15 i potem zaczyna sie wszystko chrzanić bo czesto idzie spać o 16 i potem nic nie pasuje do wieczora. Spi po pol godziny, pije co 1,5h.
Kąpać staram sie o 21 najpozniej, bo po kąpieli dostaje cyca i spi do rana (czasem 1x w nocy ma karmienie)

Link to comment
Share on other sites

Motylek, niby można go budzić wcześniej z drzemki. Niestety w tym okresie miałam podobny problem, więc nie wiem, jak to tak do końca rozgryźć.

A ja się zastanawiam, czy zaraz nie urodzę. Wyszłam wczoraj ze szpitala, a dziś mam skurcze, w tym w plecach. Na razie czekam, ale to 35 tydzień i 3 dzień :| Dobrze, ze dostałam steryd na płuca dla Młodej, bo się serio stresuję, jeszcze ze 2 tygodnie chociaż...

Link to comment
Share on other sites

W poprzednim porodzie to ja ledwo co miałam skurczy, tak szybko poszło, ale bez krzyżowych. Teraz się uspokoiło, ale tak co 20 minut było jak nic, a momentami częściej. Obserwuję, jakby co, to jutro mam wizytę w szpitalu po wypis, to najwyżej o KTG poproszę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']W poprzednim porodzie to ja ledwo co miałam skurczy, tak szybko poszło, ale bez krzyżowych. Teraz się uspokoiło, ale tak co 20 minut było jak nic, a momentami częściej. Obserwuję, jakby co, to jutro mam wizytę w szpitalu po wypis, to najwyżej o KTG poproszę.[/QUOTE]

Dostałaś jakieś leki na powstrzymanie skurczy ?Teraz nawet jak się już maluch urodzi będzie dobrze :) Moja kuzynka urodziła w 29 tygodniu i mała jest w 100 % zdrowa .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Motylek, niby można go budzić wcześniej z drzemki. Niestety w tym okresie miałam podobny problem, więc nie wiem, jak to tak do końca rozgryźć. [/QUOTE] cięzko mi go ustawić, bo dzis np ma taki dzien ze spi prawie cały czas, a wybudzenie go konczy sie rykiem. Masakrycznie ślini sie jak buldog ostatni dni i robi znacznie więcej kup. Wiecie moze czy to zapowiedz zębów? nie za szybko? Sybel trzymam kciuki żebys wytrzymałą jeszcze te 2 tygodnie :)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, jak Wasze dzieciaki reagują na buraczki?
Bo ja chyba młodemu przestanę je podawać :roll:
Do tej pory jak dostał do obiadu buraczki, to następnego dnia miał luźniejszą kupkę. I z tego co czytam, jest to normalne po buraczkach ;) Ale dziś to już jakaś masakra. Wczoraj dostał do obiadu łyżkę buraczków, a dziś od 9 rano do 15 popołudniu, zmieniałam mu pieluchę 4x, bo miał luźną kupę :roll:
Jestem ciekawa, jak tam Wasze maluch reagują na buraczki ;)

Link to comment
Share on other sites

Melduje się :) Nie widziałam wcześniej, że taki wątek tu jest :)
Już 35 tydzien ciąży. Ost nastraszyli mnie zagrożeniem przedwczesnego porodu, ale w szpitalu uznali, że tragedii nie ma, więc sie uspokoiłam. 4 dni przeleżałam i wypuścili mnie bo żadnych skurczy nie było. Teraz mam siedziec/leżec odpoczywac i moge ew wyjsc na krótki spacerek :)
Zaczynaja mi sie straszliwe mdłosci. Pomaga tylko guma do żucia :(

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co to zgaga chyba ;) Tylko poranne/wieczorne mdłosci. Wczoraj miałam cały dzien bo pączki robiłam z TŻ i ten smród smalcu...
Ja termin na 5 kwietnia, ale jestem prawie przygotowana na juz. Tylko paczka z ost rzeczami do wyprawki musi mi przyjsc. Brak neta i już problem zeby hurtowo wsio na allegro kupić... Wczoraj dokupiłam pozostałe potrzebne rzeczy do szpitala i wystarczy dorzucić do walizki :)

A, mówią ze zgaga pali jak dziecko ma włosy ;p Babcine powiedzonka, ale moze... :>

Link to comment
Share on other sites

Nie nie, mój miał malutko włosów, a miałam zgagę, jak cholera. Nie wiem, jaką fryzurę Zocha będzie miała, ale też mam zgagę. To raczej kwestia tego, że u mnie młoda bardzo się wypina w żołądek, podobnie, jak jej brat.
Ja już 2 razy w szpitalu byłam, więc torba przygotowana, paczka dziecięca tak samo. Także nieco prkatyki mam, również w szybkim dopakowywaniu :)

Link to comment
Share on other sites

Ja panikuje strasznie, moje pierwsze dziecko :razz:
TŻ teraz robi za pracownika roku ^^ praca, w domu sprzata i gotuje, psa wyprowadza.

Ciągle też mam wrażenie, że czegos nie kupiliśmy potrzebnego, że jeszcze czegoś brakuje istotnego...

A, no i przeraża mnie laktator :D Nie wiem czemu, mam czasem takie odchyły ;p

Link to comment
Share on other sites

No to będą dwa bobasy w bliskim terminie :)



A ja się pochwalę, jak będą wyglądać bodziaki dla Theosia ;)
Póki co, mam tylko wizualizację :roll: Teraz czekam na realizację zamówienia :)
[IMG]http://i1169.photobucket.com/albums/r520/magdabroy/Album3/owczarek3_zpsaca1a24f.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...