Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

Problem w tym, ze byśmy w ogóle nie spali już, bo Młody bardzo się w nocy wierci i by histerii dostał, jakby nie mógł spać w rozkroku, z nogami na ścianach itd. I tak nam wrzeszczy, jak sie za bardzo zaplącze. Na razie sypia w bluzie i skarpetach, bo nie mamy innego wyjścia.


A z innej beczki: 34 t.c. - zaczęły mi puchnąć nogi, mam mega zapalenie zatok, wczoraj na kontroli u diabetologa usłyszałam, ze mam mierzyć cukier 2 razy w tygodniu :| Tak pro forma...

Link to comment
Share on other sites

Pajace były dłuuugo u nas, ale ponieważ on musi być w nocy raz, czy dwa przewinięty niestety, to ciężko się do pieluchy dostać w tym. No i on się od razu budzi - nie wiem, o co chodzi, ale przy gaciach dresowych nie ma tego problemu, może ze wzgledu na to, ze mniej przy tym grzebania.

Link to comment
Share on other sites

Oj, jeszcze go w nocy przewijasz? :crazyeye: Kurcze, ja już chyba z pół roku, jak nie wstaję w nocy do zmiany pieluchy ;)

A my dziś powinniśmy dostać pocztą ochraniacz na oczy do kąpieli ;) I będziemy próbować myć głowę z tym "beretem" na głowie ;) Bo ani ładne gąbki, ani myjki nie pomogły :shake: I młody nadal wpada w histerię, jak chcę mu umyć włosy :roll:

Link to comment
Share on other sites

No przewijam, przewijam, bo musi być picie wieczorem do książeczki i mleko w nocy - a to niestety lubi się potem przelać. Zresztą on po żłobku bardzo dużo pije, potrafi 3-4 bidony po 300 ml wypić wody i soku od 16 do 20. Poza tym pomimo mojej walki z tym Wit chłepcze wodę w kąpieli :| Tak wiec przewijamy przed samym zaśnięciem i czasami w nocy też, jak macamy, a tam do pełna. Zdarzało się, ze pielucha po prostu pękła, jak zapomnieliśmy, więc teraz to absolutnie musi być robione.
Monia, skarpetki ma do tego :) Takie antypoślizgowe, bo on rano musi wyjść z wyra, zebrać zabawki, przynieść do nas do łóżka i nas uszczęśliwić autami. Jak jest zaspany, zadrza mu się wywinąć orła, więc ma własnie podgumowane skarpety.
Wytrwałosć się przyda, bo serio mam dosć, a pojutrze znowu lekarz.

Link to comment
Share on other sites

Wiktor też....:cool3:

No właśnie a propos picia mleka w nocy...kiedy to się skończy??? :diabloti: W. jakiś dziwny jest czasem budzi się o północy, czasem o 02.00, a czasem wcale...i mleko być musi, bo się nie uspokoi..
Myślałam, że z głodu, ale ok godz. przed snem dostaje porcję kaszki i przed spaniem mleko...ale to chyba nie to...:roll:

Edited by ewachw
Link to comment
Share on other sites

Viktora też piła wodę jak się kąpała ,ale z gąbki,jak jej zabrałam to przestała.

Apropos picia mleka to najszybciej ,,popijania,, nocnego oduczyć wodą od słodzonej poprzez zwykłą stopniowo.
Moja mała pije mleko z dodatkiem kaszki o 19 a na następne budzi się miedz 6 a 9 rano.

ewachw-a próbowałaś mu dać jak się budzi wodę lekko słodką?może jemu chce się pic a nie jeść?

Co do pajaców/śpioszków to u nas na noc tylko to zdaje egzamin bo jak zakładam młodej na noc zwykła dwu cześciową piżamkę i skarpety to nie zaśnie dopuki nie ściągnie skarpet i spodenek -a później drze się mama i tak w kółko wiec dla mnie śpioch dla młodej to rewelacja bo nie ma za co ciągnąc by ściągnąć i od razu idzie spać...

Link to comment
Share on other sites

Ja odstawiłam Theosia od picia butli w nocy między 12 a 13 miesiącem życia. Pierwsze 2-3 noce dostawał letnią wodę do picia, potem chyba raz czy dwa, dostał smoczka i skończyło się karmienie w nocy ;)
Owszem, zdarzy mu się przebudzić jeszcze w nocy, ale wystarczy go pogłaskać po główce, dać smoka albo tylko poprawić kołderkę i śpi dalej :)

Link to comment
Share on other sites

U nas woda się nie sprawdza w nocy, tak samo woda słodzona, sok itd - nie bo nie i już, wrzask. Jego to uspokaja, to jest tak co 4 h, jak sen jest najpłytszy i przypuszczam, ze się wybudza i to go uspokaja. Znajoma mówiła, że do 2 lat jej dziecko tak miało...

Link to comment
Share on other sites

U nas od roku smoczkiem gardzi. I to strasznie... Tzn. to dobrze, bo nie będzie z tym później przynajmniej problemu, ale czasem fajnie by było go zatkać.

Znalezione na innym forum: [url]http://allegro.pl/body-z-dlugim-rekawem-smieszne-nadruki-wzory-104-i3989882235.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paja']
Co do pajaców/śpioszków to u nas na noc tylko to zdaje egzamin bo jak zakładam młodej na noc zwykła dwu cześciową piżamkę i skarpety to nie zaśnie dopuki nie ściągnie skarpet i spodenek -a później drze się mama i tak w kółko wiec dla mnie śpioch dla młodej to rewelacja bo nie ma za co ciągnąc by ściągnąć i od razu idzie spać...[/QUOTE]
Moja Kinia też jest amatorką ściągania spodenek :D Mało tego - ona sobie ściąga też pampersa.... Potem budzimy się rano a ona leży z gołym pupsztalem , a wkoło mokro. Kupy na szczęscie nigdy w takim momencie sobie nie strzeliła :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Majkowska, mój raz w biegu zdemontował pampersa, po czym nalał i wywinął w tym orła. Posprzątałam, a ten znowu nawiał, zdjął pampka, usiadł na podłodze i się zlał. Ja mu je chyba pinezkami będę przypinać :| Ostatnio w żłobku to samo, odbieram go, zaczynam ubierać po szaleństwach, a tu wilgotnawo. Macam, a pielucha z jednej strony odpięta - pod rajtami! Miedrapki by się przydały, najlepiej ze sznurkami do wiązania z tyłu. I z kneblem w pakiecie :|

Jestem zuą matką :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Majkowska, mój raz w biegu zdemontował pampersa, po czym nalał i wywinął w tym orła. Posprzątałam, a ten znowu nawiał, zdjął pampka, usiadł na podłodze i się zlał. Ja mu je chyba pinezkami będę przypinać :| Ostatnio w żłobku to samo, odbieram go, zaczynam ubierać po szaleństwach, a tu wilgotnawo. Macam, a pielucha z jednej strony odpięta - pod rajtami! Miedrapki by się przydały, najlepiej ze sznurkami do wiązania z tyłu. I z kneblem w pakiecie :|

Jestem zuą matką :diabloti:[/QUOTE]

zmień mu pampki na takie gaciowe - pampersa są drogie, ale np rossmann ma je w sensownej cenie. Wciągasz tak jak majty i nie ma żadnych rzepów do odpięcia ;) Oczywiście na dzień, bo na noc jak przewijasz, to się nie sprawdzą ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...