Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

[URL]http://allegro.pl/mutsy-urban-rider-gond-fotelik-duzo-zdjec-bcm-i1771001695.html[/URL] na polne drogi polecam taki wózek. ja taki miałam i się sprawdził. Może piękny z wyglądu nie jest, ale bardzo fajny, łatwo się prowadzi, bo ma skrętną tylną oś, spacerówka jest jeszcze brzydsza, ale za to duża i wygodna- moja trzylatka o wielkości czterolatki nadal mieści się bez problemu.

I polecam kupno używanego, bo są nie do zdarcia, moja spacerówka po 2,5 roku intensywnej eksploatacji nadal wygląda dobrze. Żaden mechanizm nigdy nie nawalił. Myślę, że za 1000 używany zestaw da się kupić, cena nowego to kosmos. Ale jak mówiłam wózek jest nie do zdarcia dlatego można kupić używany.

Link to comment
Share on other sites

[B]Agaga [/B]teraz przy Olisiu i Jessice mam podobny wózek, tylko że trójkołowy i na szczęście ani razu dziecko na dole nie miało "przechlapane" ;) Tutaj jest nieco inna kultura wśród kierowców. Z dala jak widzą pieszych na chodniku to już hamują i omijają wszelkie kałuże, żeby nikogo nie zachlapać :) Poza tym jak jest mokro to i tak instaluję osłonę przeciwdeszczową, więc jakby znalazł się jakiś oszołom to dziecko i tak jest bezpieczne :) A co do tej widoczności to Jessica daje radę ;) A jakie jest zdziwienie wśród ludzi w autobusie, jak taka ręka spod wózka ich zaczepia i np. łapie za nogi :evil_lol:
[B]Rodzice Maciusia [/B]co do wózków to co osoba to inna opinia :) Ja już miałam wózek z mniejszymi przednimi kołami i byłam nim zachwycona :) Tylko, że ja jestem taki typ, że lubię często wózki zmieniać, bo mi się nudzą ;) Takie moje małe zboczenie ;-) W tej chwili mam ich 4, 2 pojedyńcze i 2 podwójne ;) Chyba muszę się przejść i oddać je do charity shopu, ale tak jakoś mi się nie chce :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa']charity shopu, [/QUOTE]
Powiedz mi cioteczko, a co to za wynalazek? Bo ja sie zastanawiam czasem, czy w JuKeju sa jakies wystawki czy sklepy z uzywanymi zabawkami? Wzielo mi sie to stad, ze na Allegro jest mnostwo osob, ktore sprzedaja uzywane zabawki wlasnie z UK. (Gorzej, jak wysylka tez stamtad - wtedy koszty wysylki przekraczaja koszty zabawki).
Ale fajne rzeczy maja i ceny - przynajmniej poczatkowe - tez atrakcyjne.. tylko skads oni to biora?

Link to comment
Share on other sites

Charity shop to sklep, do którego wstawiasz za darmo swoje rzeczy i zysk jest przeznaczony na jakieś szczytne cele, np. walkę z nowotworami :-) Naprawdę w takich charity shopach można kupić fajne rzeczy za śmieszne pieniądze, a jeszcze potrzebujący na tym korzystają :)
A jeszcze co do tych zabawek to tutaj generalnie zabawki i produkty dziecięce są tańsze niż w Polsce. Sporo osób kupuje rzeczy w Primarku (najtańszy właściwie sklep w UK jeśli chodzi o ubrania) i później wystawiają je na allegro. I tak mnie krew zalewa jak patrzę ile na tych rzeczach chcą zarobić ;)

Link to comment
Share on other sites

dzięki dziewczyny za rady :) jednak ja chcę raczej na 99% nowy wózek, nie używany, bo prawie wszystko mam używane - łóżeczko, krzesełko, wanienkę, leżaczek, śpiworek, takie mnóstwo ciuchów od znajomych, że nie będę nowych kupować, teraz chciałabym dla odmiany mieć coś nowiutkiego, tym bardziej, że sponsor (hehe) chętny na kupno do tej kwoty 1100. Tak więc jeśli wpadnie wam w oko, albo wiecie o jeszcze jakichś modelach konkretnych nowych w tej cenie to podawajcie. Coraz więcej zbieram info - musi mieć duże koła, najlepiej wszystkie takie same, pompowane, nie skrętne z tego co pisze Nefesza, no i jednak i gondola i spacerówka są ważne. Czyli muszą być spore. Na wyglądzie mi jakoś strasznie nie zależy, tak samo na dużym koszu na zakupy. Nieważna jest też dla mnie waga wózka.

myślę o takim wózku, ma fajne koła, co sądzicie?
[url]http://allegro.pl/wozek-wielofunkcyjny-dla-dziecka-balerina-riko-i1770891187.html[/url]

Acha, napiszcie jeszcze coś o fotelikach, już nie weim czy o to pytałam, ale co sądzicie o fotelikach dołączanych do wózków gratis? Warto się bawić w to, czy szkoda?

Link to comment
Share on other sites

Ten wozek z aukcji wcale nie ma duzych kolek...
Jelsi chodzi o foteliki, to w pierwszej grupie 0-13 kg jak dla mnie najlepszy byl Maxi-Cosi Cabrio-Fix. Zaznaczam, ze w moim aucie nie ma zaczepow do Isofixu i fotelik przypoinam pasami. Ale juz jak Filip wyrosnie, poszukam pewnie czegos innego. Na pewno rozkladanego, zeby mu sie wygodnie jechalo w dluzsze trasy, bo serce mi sie kraje, jak widze, jak mu glowka teraz zwisa i ja przytrzymuje reka.... (TZ prowadzi oczywiscie). A fotelikiem "od wozka" nie zawracalam sobie glowy - nie maja zadnych testow i jakos im nie dowierzam. Chyba, ze Emmaljunga, ale o tej grupie cenowej tutaj nie mowimy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa'] I tak mnie krew zalewa jak patrzę ile na tych rzeczach chcą zarobić ;)[/QUOTE]
A Ty na co czekasz??? Wystawiaj i zarabiaj! ;)
Bo mnie zawsze te zabawki interesowaly, wszystkie uzywane i z UK, czasem pojedyncze, czasem zestawy sprzedaja za ladne pare setek zlotych.
I jakos nie wierze w opis, na jaki mozna trafic, ze "zabawki po moich dzieciach i okazjonalnie znajmych" i ktos na kilku aukcjach sprzedaje taka sama zabawke w kilku zestawach he he Oczywiscie nie ta sama, tylko ma ich kilka sztuk.

Ja wiem, ze mi tesciowka rok temu kupila kurtki zimowe, na wyrost (w ta zime beda jak znalazl) po funciaku za sztuke. Nie zniszczone, naprawde superowe. Szkoda, ze tak krotko tam byla i wiecej sie nie wybiera...

Link to comment
Share on other sites

He, he, [B]Nefesza[/B] szkoda nerwów ;-) Przy dwójce dzieci i tak w stresie żyję, a jeszcze jakby coś nie tak z przesyłkami było to już prędko bym osiwiała ;-) Ja robię tak, że jak się już dzieciakom zabawki znudzą to albo rozdaję znajomym, albo właśnie do charity shopu wynoszę i z reguły jak już jakąś zabawkę wyniosę to wracam z kolejną ;-) Ewentualnie mam tu w pobliżu komis z używanymi artykułami dziecięcymi i tam się zaopatruję, bo często można kupić rzeczy całkiem nowe :)
[B]Rodzice Maciusia[/B], zapytajcie się o wymiary gondoli i czy oś jest skrętna? Nie widzę na tej aukcji żadnych wymiarów i parametrów wózka. A co do tych fotelików od wózka to nam wystarczyły. A to dlatego, że samochodu nie mamy i używaliśmy ich tylko kilka razy jak się gościnnie woziliśmy ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rodzice Maciusia :)']dzięki dziewczyny za rady :) jednak ja chcę raczej na 99% nowy wózek, nie używany, bo prawie wszystko mam używane - łóżeczko, krzesełko, wanienkę, leżaczek, śpiworek, takie mnóstwo ciuchów od znajomych, że nie będę nowych kupować, teraz chciałabym dla odmiany mieć coś nowiutkiego, tym bardziej, że sponsor (hehe) chętny na kupno do tej kwoty 1100. Tak więc jeśli wpadnie wam w oko, albo wiecie o jeszcze jakichś modelach konkretnych nowych w tej cenie to podawajcie. Coraz więcej zbieram info - musi mieć duże koła, najlepiej wszystkie takie same, pompowane, nie skrętne z tego co pisze Nefesza, no i jednak i gondola i spacerówka są ważne. Czyli muszą być spore. Na wyglądzie mi jakoś strasznie nie zależy, tak samo na dużym koszu na zakupy. Nieważna jest też dla mnie waga wózka.

myślę o takim wózku, ma fajne koła, co sądzicie?
[url]http://allegro.pl/wozek-wielofunkcyjny-dla-dziecka-balerina-riko-i1770891187.html[/url]

Acha, napiszcie jeszcze coś o fotelikach, już nie weim czy o to pytałam, ale co sądzicie o fotelikach dołączanych do wózków gratis? Warto się bawić w to, czy szkoda?[/QUOTE]

A spacerówkę można zamontować tylko przodem?

Co do fotelików, to z własnego doświadczenia powiem, że dobrze jest przed zakupem przymierzyć do samochodu. U mnie się okazało, że w naszym mniejszym samochodzie pasy były trochę za krótkie i za wąska tylna kanapa- fotelik dało się wpiąć (w pocie czoła i z niecenzuralnymi słowami na ustach), ale był raczej niestabilny. Podobnie jak Nefesza uważam, że Maxi cosi jest ok. My mieliśmy Mutsy Prima (chyba- nie pamiętam, bo to dawno było), fajna sprawa, że był rozkładany i bezpieczny, ale jak wszystko co Mutsy paskudny. Generalnie w fotelikach patrzy się na gwiazdki ADAC, a nie na wygląd, tych które nie przeszły żadnych testów raczej nie warto kupować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ojasia']A spacerówkę można zamontować tylko przodem?
[/QUOTE]
A wlasnie. Moja Mama od poczatku mnie uczulala, zebym wybrala wozek, gdzie spacerowke mozna zakladac na dwie strony. I ma to sens, przynajmniej poki dziecko male. Ostatnio w parku szla sobie mamusia, pchspacerowke (dziecko przodem do jazdy), budka podniesiona - wiec mamusia dziecka nie widziala... ja bym chyba tak nie mogla.
Moze takiego 2 czy 3 latka predzej, ale maluszka? A jak sie zachlysnie, czy czyms zadlawi, czy cokolwiek....

Link to comment
Share on other sites

a ja nakupowałam młodemu masę ciuchów, najwięcej z anglii, większości nie zdążył ubrać, a jak chodził to i tak są w idealnym stanie, leżą teraz popakowane w siatki i czekają, że wreszcie będę miała chwile czasu i je powystawiam na allegro :(
buciki, zabawki, ehhhh teraz się zastanawiam po jaką cholerę ja tego tyle nakupowałam ???

Link to comment
Share on other sites

[B]Rodzice Maciusia [/B], poogladaj może wózki TAKO na str. producenta , nie są drogie , a dobrze się je prowadzi , z tym że chyba taniej wychodzi wyszukać potem na allegro bo masz często dodatki do wózka.Kupując chyba warto też sprawdzić czy można wpiąć to foteliko -nosidło samochodowe , czasem się to przydaje . Co do tych pierwszych fotelików ( ja to nazywam nosidło aczkolwiek producenci nosidłem zwą wyciągane wnętrze gondoli ) to te dodawane do wózków wcale nie są takie złe . Nad późniejszymi typowymi fotelikami takimi co się kupuje dla siedzącego malucha i to na kilka lat to warto się porządnie zastanowic , no i dopasowywać do samochodu .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']a ja nakupowałam młodemu masę ciuchów, najwięcej z anglii, większości nie zdążył ubrać, a jak chodził to i tak są w idealnym stanie, leżą teraz popakowane w siatki i czekają, że wreszcie będę miała chwile czasu i je powystawiam na allegro :(
buciki, zabawki, ehhhh teraz się zastanawiam po jaką cholerę ja tego tyle nakupowałam ???[/QUOTE]

[quote name='kacha_wawa']Asior mam ten sam problem ;) Też nakupuję rzeczy dzieciakom, a połowy im nawet nie założę ;) I co robię? Wchodzę na ebaya i kupuję dalej :eviltong:[/QUOTE]


to teraz macie co na bazarkach wystawiać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja'] Co do tych pierwszych fotelików ( ja to nazywam nosidło aczkolwiek producenci nosidłem zwą wyciągane wnętrze gondoli ) to te dodawane do wózków wcale nie są takie złe[/QUOTE]
Tylko pytanie, na ile bezpieczne dla dziecko "w razie czego". Dlatego wazne jednak sa gwiazki uzyskane w testach...

Asior, Kacha - ja sie przemoglam i wystawiam na allegro - i nawet niezle mi idzie.
A jak sobie kiedys zerknelam na ebaya (kiedys tu pisalam) to zzielenialam z zazdrosci co do ubranek, a i co do cen jakie tam sa.... ech. Zebym tak kogos miala w Londynie, to bym pewnie skusila sie raz na kilkamiesiecy na wycieczke "zakupowa". Ale ja nigdy w Londynie nie bylam, nie mam nikogo i co? Stane pod BigBenem? Zeby tak chociaz ktos powiedzial, gdzie isc, jakie sklepy gdzie itd. Obkupilabym i Filipa, i siebie, i TZ i pewnie do sprzedania na allegro pare rzeczy by sie znalazlo :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']to teraz macie co na bazarkach wystawiać ;)[/QUOTE]

niestety nie stać mnie na to, muszę choć część kasy odzyskać... Wiele ciuszków tych więcej chodzonych podarowałam dwóm biednym dziewczynom z forum gazety ale te nowe i prawie nowe muszę opylić :(

[quote name='nefesza']

Asior, Kacha - ja sie przemoglam i wystawiam na allegro - i nawet niezle mi idzie.[/QUOTE]

tia, tylko na to trzeba mieć i czas i pieniądze ;) (za wystawianie aukcji się trochę płaci :roll: )

Co do wózków Taco, są ładne ale sssakramencko ciężkie

Link to comment
Share on other sites

ja kupilam wozek z spacerowka wpinana przodem i tylem, podobnie mozna wpinac fotelik,tez dowolnie ten z zestawu, fotelik jest fajny bo spory i z tego co czytalam dlugo mozna go wykorzystywac a dziecku nie jest za ciasno. Mnie akurat zalezalo na opcji wpianania w stelaz wozka tego fotelika samochodowego bo bardzo duzo jezdze autem a ze moje autko jest takie typowo miejskie i nieduze wiec i miejsca na wozek duzo nie ma. A tak wystarczy wziaźć stelaz i fotelik bez targania reszty wozka.
mam tez fotelik maxi-cosi po siostrzenicach moich ale jest zdecydowanie mniejszy niz ten z zestawu.
co do skrętnych kólek przednich to specjalnie wybralam takie, ktore sie nie skrecaja bo pamietam ze pchanie wozka z takimi(tez z doswiadczen z moimi siostrzenicami)to byla masakra po moich wiejskich chodnikach i wertepach.
generalnie bylam zdecydowana na Tako Jumper ale w koncu kupilam dokladnie ten wozek:
[IMG]http://img713.imageshack.us/img713/341/img3386lr.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[B]3x[/B] obawiam się, że koszt wysyłki przewyższyłby wartość tych ubranek ;-) Ale jak w listopadzie mój brat będzie u mnie z wizytą to trochę mu ich upchnę w walizce i poproszę, żeby przekazał komuś na bazarki :-)
[B]Nefesza [/B]no ja właśnie mam ostatnią taką jazdę na ebaya, bo wchodzę sobie na aukcję, które już się kończą i nie ma żadnych licytujących i kupuję ciuszki po cenie minimalnej ;-) W zeszłym tygodniu miałam tylko legginsy dla noworodka zamówić, a wyszło na to, że w sumie 11 aukcji wygrałam i troszkę znowu mi się ciuszków nazbierało :evil_lol: Małżowi oczywiście powiedziałam, że tylko legginsy zamówiłam, a teraz się ze mnie nabija, bo właściwie codziennie jakieś paczki z ubrankami przychodzą, więc się pyta, czy te legginsy to na części pocięli i codziennie dosyłają :p Teraz muszę się trochę z zakupami opanować, bo dzisiaj zamówiłam wózek, no ale to już była sprawa priorytetowa. 38 tydzień leci, a stary wózek powoli się rozsypuje :-( Szkoda mi się go pozbywać, jakiś sentyment mam do niego, no ale nie będę wstawiała do charity shopu wózka, w którym koło odpada i przeciera się kosz na zakupy od dołu (zresztą kosz już przywiązałam sznurówkami, bo tyle zakupów ładowałam, że zatrzaski puściły :roll: ). Z drugiej strony lojalnie mogę uprzedzić co się z nim dzieje i może jakaś złota rączka jeszcze go sobie zrobi.

Link to comment
Share on other sites

He he he, ja mam podobnie- szukam czegoś na Allegro, a przy okazji kupuję kilka innych rzeczy. A potem przychodzi paczka, Małż do mnie dzwoni, że jest paczka do mnie i pyta co kupiłam, a ja ni hu hu nie wiem, bo albo zapomniałam co kupiłam, albo nie mam pojęcia co doszło.

Kiedyś trochę też sprzedawałam ubrania po córce na Allegro, ale to nie dla mnie- szlak mnie trafiał, jak sprzedałam bluzkę za 10 zł i musiałam iść z nią na pocztę i wysyłać (na szczęście mam blisko- jakieś 3 min. na piechotę, ale i tak mi się nie chciało).

I zawsze przesadzam z ilością ubrań, zabazek czy akcesoriów dla córki. Już nawet sama widzę, że przesadzam, czyli jest źle. Chyba pójdę na odwyk zakupowy.

Link to comment
Share on other sites

dzodzo, a co to za model konkretnie? ładny wózeczek. Ja już wstępnie sądzę, że skuszę się na jakiś wózek polskiej firmy Jedo. Mają wielkie koła no i większość opcji. Niestety, cena jest wyższa, ale albo nakręcę sponsora, albo gdzieś będę za używanym szperać albo ... nie wiem :)

co do ciuszków to ja tak nie mam jak wy - jestem generalnie okropnym sknerą mackwaczem i nie lubię wydawać kaski :evil_lol::evil_lol:. Nie kupiłam sobie żadnych ciuchów ciążowych, a jestem już w 6 miesiącu. Mój mąż mówi, że jak by wszyscy ludzie tacy byli to sklepy by nie miały po co istnieć :evil_lol::evil_lol: I nie planuję nic kupować, chyba że będę zmuszona. Dla bobasa też nic nie kupuję z ciuszków, zresztą wszyscy znajomi, rodzina wyprzedzili mnie z dziećmi i każdy ma ciuszki, które oddaje. Na chwilę obecną mam 3 pudełka ciuszków, zapełniają mi dużą szufladę i półkę. A jeszcze 2 lata temu chciałam je wyrzucić, bo byłam pewna, że dziecka nie chcę za nic :roll::oops: teraz będą jak znalazł. Poza tym jak patrzę na ceny nowych ciuszków to się za głowę łapię i nie kupuję nic, skoro np. w ciuchu za złotówkę mogę nakupić takich cudeniek, których nie ma w sklepach, albo są po 50 zł :crazyeye::crazyeye: mam nadzieję, że moje baby to będzie chłopczyk, bo jakoś tak się dziwacznie składa, że większość znajomych ma tę właśnie płeć. Przyjaciel mego męża "dostarcza" nam po swoim maluchu tyle rzeczy że już naprawdę nie ma sensu nic dokupywać. Mam zapas ubranek od urodzenia do 2 lat :evil_lol:
a wszyscy wokół i tak powtarzają mi że naprawdę nie warto dla dzieci małych kupować ciuszków, bo momentalnie wyrastają. Niektórych nawet razu nie założyli.

Link to comment
Share on other sites

Hehehe ja też generalnie po sklepach chodzić nie lubię, ale tak sobie z domu kliknąć to czemu nie ;) Jeszcze jak za śmieszne pieniądze ;) Pewnie jakbym po Jessice ciuszków nie wydała to też bym tak nie szalała, ale oddałam ciuszki po Niej, bo sobie planowałam, że kiedyś jeszcze postaram się o Synka, więc dla dziewczynek ciuszki będą zbędne ;) A, że to kiedyś nastąpiło niespełna rok po urodzeniu Dziuni i, że mojemu Synkowi sisior nie chciał wyrosnąć to teraz muszę od nowa dziewczęcą wyprawkę kompletować ;) Na nowe ciuchy też by mi było szkoda wydawać fortuny, a tak za śmieszne pieniądze mogę sobie przebierać i wybierać ;) Jak miałabym po sklepach łazić to chyba bym się pochlastała ;) Dla mnie zakupy to przykry obowiązek :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']
(za wystawianie aukcji się trochę płaci :roll: )
[/QUOTE]
Za samo wystawienie, o ile nie rzucisz wysokiej ceny i nie wkleisz zdjec wiekszych niz 50kB to sa groszowe (ponizej zlotowki) oplaty. Prowizja, dopiero po sprzedazy, ale taz bez przesady.... tak wiec bez przesady.... ;)

[B]Rodzice Maciusia[/B]: gondole w wozkach Jedo maja jeszcze ten plus, ze maja podnoszone dno - i juz starszego maluch mozna bezpiecznie "posadzic" (chociaz sie co chwile zsuwa).
Aaa i przy okazji widzialam dzisiaj z bliska wozek Mutsy z gondola. Jaka malutka! Mialam wrazenie, ze o polowe mniejsza niz Jedo, wiec sie nie dziwie, ze niektorzy mowia, ze gondola jest na chwile.
Acha, no i nie zapominajmy, ze dzieci w roznym czasie roznych umiejetnosci nabywaja, i jak mala gondola, to maluch moze juz z niej wyrosnac, a jeszcze nie siedziec. A spacerowki, chociaz rozkladane, to jednak dla siedzacych dzieciaczkow sa. Raz sprobowalam wsadzic Filipo i nie byl zadowolony...

A co do zakupow, to u mnie nastepuje falami. I na Allegro (dzisiaj przyszla sliczna pozytywka z projektorem na sufit) szaleje, poki sie nie oszukam i sie nie okaze, ze ciuch jest gorszy, niz mial byc... Ale lubie tez wyprzedaze i outlety, ale juz same koncowki wyprzedazy. I tak dzieki temu mam nawiutenka fajna kurteczke Coccodrillo za 25 zl (cena regularna powyzej 100 zl byla), i ostatni zakup dwa dwupaki pizdzamek z Mothercare za 45 zl - czyli jedna podzamka za 10 zl wychodzi. Jeden minus, ze na "wyprzedazach z wyprzedazy" juz kiepsko z rozmiarowka... ale zawsze sie cos znajdzie :)
Oj ciezko sie powstrzymac i nie kupic czegos dziecku, a mi tym bardziej, jak moje takie wyczekane i wymarzone i jedyne (na pewno).
A skoro wiekszosc ma uzywek w ciuchach i zabawkach, to czasem przyjemnie kupic cos nowego ;) (a perspektywa taka, ze i tak na Allegro wyladuje wszystko to, co sie bedzie nadawac ;))

Link to comment
Share on other sites

A ja wszystko musiałam kupić, bo nikt mi nic nie dał, u znajomych sami chłopcy, w rodzinie brak dzieci starszych od mojej córki. A z resztą bardzo lubię kupować ubrania itd. dla mojej córki- kupuję tylko nowe. Wiem, że pszesadzam z ilością, ale ja pochodzę z biednej rodziny i zawsze inne dzieci się ze mnie śmiały, że mam brzydkie i stare ubrania, dlatego nigdy nie dopuszczę żeby moją córkę spotkał podobny los. A poza tym moja córka na całkiem odwrotnie niż ja w dzieciństwie: ma ładne ubrania, zabawki, dużo książek, poświęcam jej czas, bawię się z nią- mam nadzieję, że jest szczęśliwa.
Ehhhhh... rozgadałam się, ale jak pomyślę o moim dzieciństwie, to mi zęby zgrzytają ze złości

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...