Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

:lol: no to teraz faktycznie musicie sie nakombinowac

Jak moj syn byl maly byl tylko Cypisek lub platki mydlane ....no i zwykle proszki :roll:

Po Cypisku doopsko jak pawian , platki do automatu sie nie nadawaly ...i dziecie mialo prane w Pollenie 30,60,90 :grins: ... w zaleznosci od potrzeb + dodatkowe plukanie ,lub po plukaniu dodatkowe pranie bez proszku w temp.30 stopni ...zyje i nie jest alergikiem na proszki i inne badziewia

Link to comment
Share on other sites

a ja piorę w Jelpie i płyn mam też Jelp. Ale faktycznie na bodziaki brudne z zupek jest za słaby, więc mam ciuszki podzielone na domowe - w których je i na spacerowe, w których raczej nie je;) ale niedługo zacznę w normalnym " naszym" proszku prać, Hani już 8 miesiac leci:)

Link to comment
Share on other sites

Ja na plamy marchewkowe, jagodowe itp. stosowałam mydło dr Beckann (czy jak to się tam pisze), tylko trzeba na świeżą plamę stosować. W 90% przypadków odpierało się wszystko. Teraz jak Mała wytapla się w błocie albo wytarza w trawie też tym mydłem traktuję palmy i jest ok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ojasia']Ja na plamy marchewkowe, jagodowe itp. stosowałam mydło dr Beckann (czy jak to się tam pisze), tylko trzeba na świeżą plamę stosować. W 90% przypadków odpierało się wszystko. Teraz jak Mała wytapla się w błocie albo wytarza w trawie też tym mydłem traktuję palmy i jest ok.[/QUOTE]
działam dokładnie tak samo
mydelko jest ekstra nawet marchewke dopiera jak jest swieza :) a jak jest zaschnieta to robie mieszanke mydelko/ vanish / mydelko pozniej do pralki i tez jest doprane
a najlepszym rozwiazaniem sa sliniaki z rekawkami :P

Link to comment
Share on other sites

Agaga gratuluję!!!

I dziękuję dziewczyny za rady. Czyli chyba wezmę tego Jeda Fyn Freeline skoro budka jest większa, a właśnie czytałam, ze narzekają na zbyt małą do spacerówki (może to byla wersja classic).

PozdrawiamY!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LAZY']
I dziękuję dziewczyny za rady. Czyli chyba wezmę tego Jeda Fyn Freeline skoro budka jest większa, a właśnie czytałam, ze narzekają na zbyt małą do spacerówki (może to byla wersja classic).

[/QUOTE]
Najlepiej pójdź do sklepu i zobacz na własne oczy (ja kupowałam przez Internet, ale wcześniej obejrzałam). Na zdjęciach zdecydowanie wolałam classic, bo freeline taka kanciata... Ale w naturze wygląda lepiej. Problem z Jedo polega na tym, że ma jedną budkę do gondoli i do spacerówki, a spacerówka jest naprawdę duża (i wysoka, co ma swoje zalety, bo i wyższe dziecko będzie mogło pospać, bez opadania główki), więc ta budka jest trochę na wcisk - we freeline mnie to nie razi, bo właśnie jest ciut szersza i wyższa (chodzi zwł. o samo wykończenie brzegu). Jak będzie w użytkowaniu - zobaczymy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LAZY']Agaga gratuluję!!!

I dziękuję dziewczyny za rady. Czyli chyba wezmę tego Jeda Fyn Freeline skoro budka jest większa, a właśnie czytałam, ze narzekają na zbyt małą do spacerówki (może to byla wersja classic).

PozdrawiamY![/QUOTE]

tylko bierz pod uwagę, ze jest masakrycznie ciężki.... 15 kg to straszny ciężar..

kurcze, mam strasznie poważny problem z Kacperskim.. Muszę na gwałt znaleźć dobrego psychologa dziecięcego, a na prywatnego mnie nie stać.... Może jest na wątku ktoś z krakowa, kto doradzi mi jakiegoś :roll:

Link to comment
Share on other sites

Na zywo widziałam i Tako i Jedo. Przy czym Jedo chyba tylko classic ale muszę to sprawdzić. Ciężar jest to fakt, ale ja na górę zamierzam wnosić jedynie gondolę, żadnego wózka, nawet lżejszego o 2-3 kg nie mogłabym a nawet nie dałabym rady wnosić sama na 2 piętro (przy czym mieszkania sa bardzo wysokie, bo 3,4 więc to 2 piętro to jak 3).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LAZY']Na zywo widziałam i Tako i Jedo. Przy czym Jedo chyba tylko classic ale muszę to sprawdzić. Ciężar jest to fakt, ale ja na górę zamierzam wnosić jedynie gondolę, żadnego wózka, nawet lżejszego o 2-3 kg nie mogłabym a nawet nie dałabym rady wnosić sama na 2 piętro (przy czym mieszkania sa bardzo wysokie, bo 3,4 więc to 2 piętro to jak 3).[/QUOTE]
a mnie rodzinka postanowiła pozbawić przyjemności wybierania wózka....i odziedziczę używany po chrześnicy.....wszyscy stwierdzili, że jest fajny, sprawny, i po co mi nowy na tej naszej wsi...
no cóż...jeden wydatek mniej.

p.s.
i dziękuję serdecznie za gratulacje :)
długo czekałam na drugą dzidzię i nawet już myślałam, że jej nigdy nie będzie a tu taka niespodzianka!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LAZY'] ja na górę zamierzam wnosić jedynie gondolę, [/QUOTE]
I chcesz wypinac gondole z dzieckiem w srodku? Czy ktos potrzyma dziecko, jak bedziesz wypinac? Bo nie jest to w Jedo takie proste.... na pewno nie do zrobienia "jedna reka".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']Asiorku , a u was jest coś takiego jak poradnia pedagogiczno -psychologiczna ?? Ja zazwyczaj posiłkuję się u nas w problemach z dziećmi psychologami stamtąd.[/QUOTE]

przez chwilę mnie przytkało jak Cię tu zobaczyłam :eviltong::eviltong::eviltong::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='clockwork']a szczęście wiedziałam kiedy dokładnie zaskoczyłam [/QUOTE]
hahahahahahahahahahaha tak opowiedz nam swoją historię jak spotkałaś bociana hahahha
[quote name='LAZY']Na zywo widziałam i Tako i Jedo. [/QUOTE] tako

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']I chcesz wypinac gondole z dzieckiem w srodku? Czy ktos potrzyma dziecko, jak bedziesz wypinac? Bo nie jest to w Jedo takie proste.... na pewno nie do zrobienia "jedna reka".[/QUOTE]

Raczej nie będzie miał kto dziecka potrzymać, bo bedę sama w domu... A w Tako da się to zrobić jedną reką?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LAZY']Na zywo widziałam i Tako i Jedo. Przy czym Jedo chyba tylko classic ale muszę to sprawdzić. Ciężar jest to fakt, ale ja na górę zamierzam wnosić jedynie gondolę, żadnego wózka, nawet lżejszego o 2-3 kg nie mogłabym a nawet nie dałabym rady wnosić sama na 2 piętro (przy czym mieszkania sa bardzo wysokie, bo 3,4 więc to 2 piętro to jak 3).[/QUOTE]

Paulinko , a podwozie ;) będziesz zostawiała w wózkowni , na korytarzu ??
W sumie nie wiem jak długo dasz rade nosić na 2 piętro gondolę z małym , chyba łatwiej całość na dole zostawić a znosić tylko maluszka , i śpiwór .
Jako dorosła ;) mama mogę tylko z obserwacji polecić Tako ...mój mały sąsiad Mateusz w lipcu kończy 2 lata i od urodzenia użytkuje Tako , najpierw gondolę , później spacerówę i do dziś dnia nie mają nawet 2 wózka bo w spacerówie swobodnie prawie dwulatek sobie na dłuższych spacerkach wypoczywa, a mama jednym palcem dosłownie prowadzi wózek załadowany zakupami i zabawkami Mateusza .

Link to comment
Share on other sites

U mnie świetnie się sprawdził Mutsy 4rider. Jest duży i ciężki, ale ma pompowane koła i skrętną tylną oś. Super sprawa. Tylko gondola jest raczej mała, ale za to spacerówka mega wygodna, moja 2-latka o posturze 3-latki mieści się bez problemu i jest jej wygodnie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...