Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

Nie stresuj sie na zapas. Czasami są jakieś niedomykalności, które same ustępują. Zresztą u mnie nie było dokładnie widać serduszka z racji tkanki tłuszczowej ale okazało się, że wszystko w porządku. Niepotrzebnie się denerwowałam...
JA mam Arka:)

Link to comment
Share on other sites

ja dzisiaj ogladalam mojego malucha, bylam na usg genetycznym okreslajacym ryzyko wad genetycznych dla mojego wieku

ma juz 60 mm hihi
ja celuje w jakies fajne, niepopularne imię,najlepiej takie, ktorego nie ma u zadnego z moich znajomych ani znajomych znajomych, mam pare typow:) te wszytskie (bez urazy, po prostu ich popularnosc mnie dobija)Julki, Kubusie, Oliwki, Oliwierki etc...i inne Dżesiki, Brajany odpadaja w przedbiegach

moje male siostrzenice sa Łucja i Kalina i przynajmniej drugich takich nie ma w calej szkole ani przedszkolu

Link to comment
Share on other sites

i to jest wkurzajace hiih, wymyslisz fajne imie, a ktos Ci podbierze,tez bym focha strzelila:) moj syn in spe (a celuje ze bedzie synem)dostanie Arkadiusz na drugie chyba bo to imie mojego niezyjącego juz od bardzo dawna ojca i chcialabym go uczcić tak bo na pewno cieszylby sie z wnuka:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ludwa']I z tego samego powodu jakby była dziewczynka, to by miała na imię Alicja:) Bardzo podoba mi sie to imię. Takie miękkie, ciepłe, romantyczne:)[/QUOTE]

:multi: takie romantyczne jak Ja ;) ...pamiętaj że Alicje to niezłe urwisy ...moja mama może dużo na ten temat powiedzieć :lol:


Paulinko ...pisałam już u Ciebie ,będzie oki ; co do wózka to Cola dobrze Ci podpowiada ... super wóz za dobre pieniążki ....co do imion ...oj masakra jest z tym , u nas najwięcej Wiktorów , Igorów , Kubusiów ( jak mój Kuba się urodził to w całej szkole było ich 2 a teraz :shock:), Fabianów , Patryków ...więc chyba ciężko wybrać . Pewnie TZ ma jakieś preferencje ,wypisz ,to porównamy ilościowo wśród chodzących do przedszkola ;)

Link to comment
Share on other sites

co do wyboru wozka tu jest fajny poradnik
[url]http://www.bobowozki.com.pl/poradnik.php[/url]

my mamy graco symbio i generalnie jestem z niego zadowolona choc nie jest bez wad :P
jesli chodzi o usg i serduszko malucha dla spokojnosci znajdz kardiologa dzieciecego, ktory robi echo serca plodu i bedziesz miala opinie fachowca
we wroclawiu wiedzialabym kogo polecic, w szczecicnie niestety nie. ale trzymam kciuki, na pewno wszystko bedzie dobrze!

gdyby Karolka byla chlopcem mialaby na imie Adrian :)

Link to comment
Share on other sites

No właśnie echo serca robił nam specjalista, który ma uprawnienia do diagnozy serduszka maluszków. Będziemy to jeszcze konsultować z kardiologiem dzieciecym. Jestem w najlepszych rękach jakie mamy w Szczecinie (i w Polsce ten lekarz też na liście niewielu tego typy specjalistów) i chociaż o to jestem spokojna, że jaka by diagnoza nie była to będzie trafna i wdrożone leczenie też będzie na wysokim poziomie.

Co do imion to mamy na liście: Rafał, Paweł, Ignacy, Igor, Michał, Aleksander. Ehhh ciężka to będzie przeprawa.
Dziękuję za kciuki dziewczyny!
Co do wózka to podoba mi się Maxi Cosi, ale jego cena zwala mnie z nóg :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LAZY']Co do wózka to podoba mi się Maxi Cosi, ale jego cena zwala mnie z nóg :([/QUOTE]
ja bylam zakochana w tym wozku do momentu az nie uswiadomilam sobie jak malenka jest spacerowka....
na szkole rodzenia jedne zajecia mielismy z polozna w sklepie dzieciecym i tam "misia" wielkosci przecietnego noworodka mierzylismy do wozkow
swietna sprawa polecam taki test :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LAZY']

Co do imion to mamy na liście: Rafał, Paweł, Ignacy, Igor, [B]Michał, [/B]Aleksander. Ehhh ciężka to będzie przeprawa.
[/QUOTE]

Michał :loveu:
najładniejsze imię męskie
dlatego tak nazywa się mój psiak :grins:

Link to comment
Share on other sites

Lazy będzie dobrze:kciuki:

A jeśli imię, to ja dla chłopaka planowałam Emil. Nie "udało" się, ale sympatia dla tego imienia pozostała. Wszyscy Emile, których znam, a nie jest ich wielu, to super chłopaki i faceci.

Ech, jestem dziś po szczepieniach z Zośką i na razie mała śpi... ale mam stracha po tym jak ostatnio dała czadu:shake:

Link to comment
Share on other sites

I stało się :diabloti: większość dnia spędziliśmy w sklepach z wózkami :mdleje:
Podobały nam się różne wózeczki, ale zawsze było jakieś ALE...a szczególnie szerokość oparcia :evil_lol: szerokie bary i te sprawy.... Miała być lekka spacerówka z szerokim oparciem, a wyszła parasolka 9,4kg z szerokim oparciem :evil_lol: Coneco Camaro...pomimo swojej wagi lekko się prowadzi nawet jedną ręką :cool3:
[url]http://allegro.pl/wozek-spacerowy-coneco-camaro-oslonka-w-wa-kuri-i1508429779.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='havana']czy mozecie polecic jakies fajne krzeselka do karmienia?
zeby byly praktyczne i wygodne dla dziecka a przy okazji w miare gustowne?[/QUOTE]

Grosia ma takie
[url]http://allegro.pl/krzeselko-do-karmienia-bogato-wyposazone-kidsplay-i1495882231.html[/url]

a dziewczyny kiedyś polecały takie ( z tym ze to chyba dla starszego )
[url]http://allegro.pl/krzeselko-do-karmienia-ze-stolikiem-2w1-alexis-i1502448012.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Bartkow jak mrowkow chociaz moda juz powoli minela na to imie,Igorkow tez w moim przynajmniej srodowisku pelno...

trudno przewidziec modę na imiona, na szczescie to ktore mi kolacze po głowie dla mojego przyszlego dzieciaczka raczej nie jest(jeszcze )na topie ale za pare lat?kto wie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...