Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

[quote name='stroosia83']Dzięki za przywitanie:lol:

Mamą jeszcze nie jestem, ale zakończyliśmy z mężem wszystkie procedury przedadopcyjne i teraz czekamy na "nasze dziecko', a to czekanie w przypadku adopcji trwa zwykle tyle, co ciąża. Tak więc można by powiedzieć, że jestem dopiero jakby w ciąży, tylko adopcyjnej:lol:[/QUOTE]

:multi::multi::multi::multi::multi::multi:

[quote name='stroosia83']psiak mój osobisty najukochańszy i powitał panią z ośrodka adopcyjnego buziakiem:evil_lol:[/QUOTE]

:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: już widzę minę pani z ośrodka jak weszła i zamarła i tak zamarła stała aż wystawiliście ją za drzwi :evil_lol::evil_lol::evil_lol:
jak przyszła do nas pani pielęgniarka środowiskowa i zobaczyła BOKSERKĘ to miałam trylion minut gadania pies a dziecko :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:

szacun dla pani z ośrodka za wstawienie krzyżyka w rubryce akceptuje :multi::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

No szczerze powiedziawszy, to trochę się obawiałam, jak ta pani zareaguje na naszego pieska, bo wcześniej mówiliśmy tylko, że mamy....teriera:diabloti: ale ona to chyba z tych, co ani telewizji nie ogląda, ani gazet nie czyta, bo wogóle nie wiedziała, co to za rasa:evil_lol: a pogadankę na temat dziecko i pies, to ja profilaktycznie sama wygłosiłam, żeby nie było podejrzeń, że pies morderca dziecko pożre:cool3:

nie wiem czemu, ale już kilka razy ludzie mi się pytali, czy mój pies to BOXER:roll: no ale w takim razie boxie też na morderców wyglądają, więc się nie dziw pielęgniarce;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stroosia83']Dzięki za przywitanie:lol:

Mamą jeszcze nie jestem, ale zakończyliśmy z mężem wszystkie procedury przedadopcyjne i teraz czekamy na "nasze dziecko', a to czekanie w przypadku adopcji trwa zwykle tyle, co ciąża. Tak więc można by powiedzieć, że jestem dopiero jakby w ciąży, tylko adopcyjnej:lol:[/QUOTE]

[quote name='stroosia83']psiak mój osobisty najukochańszy i powitał panią z ośrodka adopcyjnego buziakiem:evil_lol:[/QUOTE]

w bloku obok mieszka anglik też "morderca" właściciel anglika mówi, że ciągle słyszy, że pies zagryzie urwie głowe
Angol jest tak leniwie rozkoszny sama słodycz

no cóż.......................................tego się nie zmieni i nie ma co z tym walczyć.......................

jeszcze raz gratuluje i udanej pani i udanej opinii :D

[quote name='stroosia83']No szczerze powiedziawszy, to trochę się obawiałam, jak ta pani zareaguje na naszego pieska, bo wcześniej mówiliśmy tylko, że mamy....teriera:diabloti: ale ona to chyba z tych, co ani telewizji nie ogląda, ani gazet nie czyta, bo wogóle nie wiedziała, co to za rasa:evil_lol: a pogadankę na temat dziecko i pies, to ja profilaktycznie sama wygłosiłam, żeby nie było podejrzeń, że pies morderca dziecko pożre:cool3:

nie wiem czemu, ale już kilka razy ludzie mi się pytali, czy mój pies to BOXER:roll: no ale w takim razie boxie też na morderców wyglądają, więc się nie dziw pielęgniarce;)[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Bazarek z dużą ilością ciuszków dziecięcych:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/211095-***100-ciuch%C3%B3w-dla-dzieci-i-doros%C5%82ych***-na-Krak%C3%B3w-do-27.07-godz-17"]http://www.dogomania.pl/threads/211095-***100-ciuch%C3%B3w-dla-dzieci-i-doros%C5%82ych***-na-Krak%C3%B3w-do-27.07-godz-17[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleksandra Bytom']zdarza się i tak,najważniejsze że dzieciństwa nie spędził w domu dziecka,a jego rodzice.... no cóż nie wiedzą co tracą :)[/QUOTE]

Rodzice (biologiczni) mojego TZta też praktycznie nie utrzymują z nim kontaktu i ze swoją wnuczką też (znaczy z naszą córką). Ich sprawa, ich strata.

A przy okazji zapraszam na bazarek:

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/211155-Dla-dziewczynki-od-niemowlaka-do-2-latek...Dla-Romka-do-25.07[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dbsst']w bloku obok mieszka anglik też "morderca" właściciel anglika mówi, że ciągle słyszy, że pies zagryzie urwie głowe
[/QUOTE]

niestety to nie rzadkość..jakiś czas temu w hotelu pod krakowem został porzucony psiak amstaff, właściciel kazał go uśpić, nie chciał go odebrać (przez jakiś czas czekał aż domek jakiś się znajdzie ale potem mu się to znudziło).. A oddał go bo... nie uwierzycie, miało mu się urodzić dziecko, a wet mu powiedział, że amstafy zjadają małe dzieci :-o

[B]stroosia83[/B]- gratuluje rychłego powiększenia rodziny!!!!! Mam nadzieje, żę się nam pochwalisz jak już smerf będzie z Wami...
Niestety słyszałam, że procedury adopcyjne są koszmarne, mają takie wymagania, że właściwie jak by za to mieli odbierać dzieci, to ponad połowa polskich rodzin by musiała oddać swoje dzieci ( nie wiem czy to prawda ale słyszałam, ze np musi mieć swój pokój dziecko, mieszkanie musi być odpowiednio duże itp.. tak jak by miarą miłości był metraż )

Link to comment
Share on other sites

miałam 10 lat bokserkę - samą łagodność, ze schroniska, inwalidkę. A i tak mamy koleżanek z podstawówki dostawały histerii.

teraz na spacerach mamy z wózkami dostają histerii, bo Juki (mix rottweilera i beaucerona?) jest nadopiekuńczy i leci sprawdzać, czy małej nic się nie dzieje, jak tylko kwiknie, tylko że czasem mu się wózki mylą ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ojasia']
A przy okazji zapraszam na bazarek:

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/211155-Dla-dziewczynki-od-niemowlaka-do-2-latek...Dla-Romka-do-25.07[/URL][/QUOTE]

a ja pokażę, jakie cuda dla małej dziewczynki (od 3 mies. do 2,3 lat) czekają...
[IMG]http://img850.imageshack.us/img850/6297/dsc8309.jpg[/IMG]

[IMG]http://img820.imageshack.us/img820/7126/dsc8311.jpg[/IMG]

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/5600/dsc8302n.jpg[/IMG]

[IMG]http://img820.imageshack.us/img820/2087/dsc8293r.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior'] mają takie wymagania, że właściwie jak by za to mieli odbierać dzieci, to ponad połowa polskich rodzin by musiała oddać swoje dzieci [/QUOTE]
Dokladnie! Noz sie w kieszeni otwiera! A jak jeszcze zabieraja dzieci, bo rodzice sa "za biedni"... wrrrrrr.....
nikt nie patrzy na milosc, na troske.... nikomu nie przyjdzie do glowy "zabrac" dziecko z "bogatego" domu - chociaz samo sobie potrafo byc pozostawione i wychowywane przez podworko...

Link to comment
Share on other sites

Teraz jak już mam te formalności za sobą, to wspominam to z uśmiechem, ale czasami mieliśmy takie poczucie niesprawiedliwości, gdy całe nasze życie podlegało ocenie obcych ludzi. Zaświadczenia o zarobkach, opinie z zakładów pracy (czy jesteśmy dobrymi ludźmi/pracownikami), status prawny do zajmowanego mieszkania/domu (nie może być wynajęte), opinie z ośrodków uzależnień, od psychiatry i ogólnie o stanie zdrowia itp. - papierków i formalności dużo. Jednak najgorsze są testy psychologiczne i rozmowy w których roztrząsany jest każdy aspekt naszego życia, rozpoczynając od naszego dzieciństwa, a kończąc na ocenie naszego "pożycia małżeńskiego". Ale się udało i to najważniejsze:lol:

Teraz najchętniej zaczęłabym się przygotowywać na przyjęcie dziecka, tzn chciałabym już zacząć kupować jakieś rzeczy, czy umeblować pokoik, bo narazie stoi pusty, ale niewiedząc czy to będzie chłopiec czy dziewczynka i w jakim dokładnie wieku, zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać:roll:

Może macie jakieś pomysły, co można kupować mając tyle niewiadomych?;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']Dokladnie! Noz sie w kieszeni otwiera! A jak jeszcze zabieraja dzieci, bo rodzice sa "za biedni"... wrrrrrr.....
nikt nie patrzy na milosc, na troske.... nikomu nie przyjdzie do glowy "zabrac" dziecko z "bogatego" domu - chociaz samo sobie potrafo byc pozostawione i wychowywane przez podworko...[/QUOTE]

ale wiecie z drugiej strony to jest małe dziecko,ja się nie dziwie że mają tak ogromne wymagania,na przykładzie mojego TZta,takie osoby jak jego "matka" nie powinny mieć dzieci,ona miała prosty plan,wziąźć sobie dziecko-taką opiekunke na starość,w stylu "ja cię wyciągnełam to jesteś moim niewolnikiem do końca życia,nie możesz mieć rodziny,wypłata na moje konto a Ty siedź cicho bo ja Cie uratowałam"
na każdym kroku wypominanie że nie jest jego matką,jego rodzice się rozwiedli to Tatuś całkowicie zapomniał o jego istnieniu,jak urodziła się nasza córka to szanowna teściowa powiedziała że jest za młoda na bycie babcią (miała 63 lata :)).
Niech sprawdzają co się da bo czasem ludzie to naprawde oszołomy,może te metraże to są troche przesadzone ale testy psychologiczne powinny być na bardzo wysokim poziomie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stroosia83']Teraz jak już mam te formalności za sobą, to wspominam to z uśmiechem, ale czasami mieliśmy takie poczucie niesprawiedliwości, gdy całe nasze życie podlegało ocenie obcych ludzi. Zaświadczenia o zarobkach, opinie z zakładów pracy (czy jesteśmy dobrymi ludźmi/pracownikami), status prawny do zajmowanego mieszkania/domu (nie może być wynajęte), opinie z ośrodków uzależnień, od psychiatry i ogólnie o stanie zdrowia itp. - papierków i formalności dużo. Jednak najgorsze są testy psychologiczne i rozmowy w których roztrząsany jest każdy aspekt naszego życia, rozpoczynając od naszego dzieciństwa, a kończąc na ocenie naszego "pożycia małżeńskiego". Ale się udało i to najważniejsze:lol:

Teraz najchętniej zaczęłabym się przygotowywać na przyjęcie dziecka, tzn chciałabym już zacząć kupować jakieś rzeczy, czy umeblować pokoik, bo narazie stoi pusty, ale niewiedząc czy to będzie chłopiec czy dziewczynka i w jakim dokładnie wieku, zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać:roll:

Może macie jakieś pomysły, co można kupować mając tyle niewiadomych?;)[/QUOTE]
jak nie wiesz jaka będzie płeć to kupuj wszystko z Kubusiem Puchatkiem,motyw bardzo uniwersalny i kochają go wszystkie szkraby :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleksandra Bytom']jak nie wiesz jaka będzie płeć to kupuj wszystko z Kubusiem Puchatkiem,motyw bardzo uniwersalny i kochają go wszystkie szkraby :)[/QUOTE]

Dzięki:lol:

myślałam nad tego typu łóżeczkiem: [url]http://allegro.onet.pl/lozko-dla-dziecka-dzieciece-oli-90x160-nowosc-i1717254555.html[/url] a jak było by potrzebne to dokupić później turystyczne

no i w sumie można by chyba zacząć od pościeli, ręczników..

Link to comment
Share on other sites

Łożko bardzo fajne, mieliśmy dla córki podobne, tylko u nas się nie sprawdziło, bo Karola zasypia, jak ktoś koło niej leży i opowiada bajki. Musieliśmy kupić dorosłe łóżko. Pościel i ręczniki to sama radość kupowania i jest wiele wzorów unisex. Warto poszperać na Allegro, ja nie dawno kupiłam córce super ręczniki z niedźwiadkami, w sklepach nigdzie nie było niedźwiedzi a na All. do wyboru do koloru.

Jeszcze raz gratuluję i trzymam kciuki, żeby teraz już poszło szybciutko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stroosia83']A czy taki powiedzmy 2latek nie spadnie z łóżka, jak będzie tam spał sam? bo też myślałam nad takim normalnym, żeby można było koło dziecka się położyć przy usypianiu, czy nawet z nim spać, ale boje się, że właśnie mógłby spaść:roll:[/QUOTE]
ja od roczku miałam dorosłe łóżko, moja siostra też - nie pamiętam, by coś się stało... a wiercę się do tej pory.;)
też trzymam kciuki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stroosia83']A czy taki powiedzmy 2latek nie spadnie z łóżka, jak będzie tam spał sam? bo też myślałam nad takim normalnym, żeby można było koło dziecka się położyć przy usypianiu, czy nawet z nim spać, ale boje się, że właśnie mógłby spaść:roll:[/QUOTE]

Nasza córka nigdy nie spadła, a wiercąca się jest nie miłosiernie

Link to comment
Share on other sites

zależy od dziecka. Ja swojego ancymona często biorę na noc do nas jak się bardzo wierci, bo już "wyszedł" z łóżeczka, i też jam niczym dziury nie zastawię, to wystaje kawałkami;)więc zakładam, że z normalnego by wyleciał z hukiem

Link to comment
Share on other sites

hmm, czyli jednak zdarzają się takie wierciochy, co to z łóżka spaść potrafią:roll: więc nie zaryzykuje kupna "dorosłego". Ale znalazłam jeszcze takie [url]http://allegro.onet.pl/meble-dzieciece-lozko-rozkladane-pokoj-dzieciecy-i1704399658.html[/url] i myślę, że to by była najlepsza opcja:-) barierkę zabezpieczającą można domówić, a jest i miejsce dla mnie:lol: tylko cena trochę wysoka:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stroosia83'][url]http://allegro.onet.pl/meble-dzieciece-lozko-rozkladane-pokoj-dzieciecy-i1704399658.html[/url] [/QUOTE]
No tak, tylko na tym lozeczku bedziecie spac na 2 poziomach i ciezko bedzie maluszka tulic podczas snu.
Ja bym Ci z lozeczkiem radzila sie troszke wstrzymac, jak bedziesz cos wiedziala wiecej. Bo jak dobrze zrozumialam, malenstwo moze miec od 0 do 2,5 roczku, tak? W takim razie ja jakos nie wyobrazam sobie kilkumiesiecznego niemowlaka w takim duzym lozku... ja sama mam lozko z allegro ze zdejmowanym calym bokiem (a nie tylko usuwanymi szczebelkami) i sobie je chwale. Co prawda w standardowych rozmiarach 120x60, ale ta sama firma robi tez wieksze (o ile dobrze pamietam 160 dlugie). Jak zechcesz to w domu poszukam i wkleje linka, bo w pracy net mi dziala jakby chcial a nie mogl (cud, ze w ogole go mam). Ale te lozeczka wlasnie rosna z dzieckiem, ja tez kupilam je "przyszlosciowo" bo maja 2 albo nawet 3 poziomy wysokosci spania.

A nie znajac plci ani wieku, polecam pluszowego misia :) A tak bardziej serio, to faktycznie posciel, reczniki... moze tez meble oprocz lozka. Moze tez jakies fajne ksiazeczki lub edukacyjne zabawki, bo sa one zazwyczaj drogie, a malenstwo najwyzej do nich dorosnie.
Wszystko zalezy, czy lubisz podkreslac plec (np. wszystko na rozowo i z falbankami dla dziewczynki) czy wolisz raczej uniseks... I najwazniejsze - czego sie nauczylam po sobie - nie kupuj za duzo na zapas, czyw ciemno - bo potem sie moze okazac, ze wydasz sporo kasy na rzecvzy, ktorych nigdy lub prawie nigdy nie uzyjesz. Ja tak mialam np z baldachimem do lozeczka czy stelazem do wanienki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...