Jump to content
Dogomania

Nie chcę zrobić jej krzywdy...


maja06mojyork

Recommended Posts

Dzień dobry!

Mam pewien problem. Więc tak: dzisiaj o 14.00 jadę kupić sobie pieska (suczkę) rasy yorkshire terier. Martwię się tym, że jak będę ją pierwszy raz kąpać to będzie się wyrywać, piszczeć i takie różne rzeczy. Jest to mały piesek. A ja mam dosyć dużo siły i boję się, że mogę jej zrobić krzywdę jak moja mała będzie się szarpać:???:!

Błagam, poradźcie mi coś! Czy są jakieś punkty akupunkturowe żeby uspokoić psa?



PS:moja sunia na początku miała nazywać się Maja, ale mi bardziej podoba się Tosia. I dlatego jak się logowałam to zamiast Tosia wpisałam Maja:razz:

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/92305.html"][B][SIZE=3][COLOR=#000000]maja06mojyork[/COLOR][/SIZE][/B][/URL] ,psiaka nie trzeba codziennie kąpać,więc ani dla Ciebie ani dla NIEJ nie będzie to tak duży stres.Jak już obie się trochę poznacie,a Maja nabierze do Ciebie zaufania-to może być nawet dla NIEJ przyjemność :razz:.

Pierwsza sprawa: żeby psa kąpać-najpierw musi być brudny.Jedziesz kupić psa i z góry zakładasz,że będzie brudny?
Co innego psiak ze schronu-wiem po swoim:evil_lol:
Hodowca na pewno wszystko Ci spokojnie wytłumaczy,więc nie ma co się bać.

Rozumiem Twoje obawy jeśli chodzi o " delikatność" psa,bo wydaje Ci się,że możesz mu zrobić krzywdę.Kwestia czasu znowu i poznania.Pies to naprawdę zmyślne zwierzę i trzeba naprawdę chcieć zrobić mu krzywdę,żeby stało sie coś złego.
Potrafi odszczekać lub zapiszczeć/ dać znać/,że coś jest nie tak,że go boli.
Będzie dobrze :p

Link to comment
Share on other sites

Poproś hodowcę, żeby pokazał Ci, jak najlepiej trzymać pieska podczas mycia, żeby mu czegoś nie uszkodzić nieostrożnym chwytem i zapisz nazwy kosmetyków, jakie stosuje dla yorków ze swojej hodowli.

Ja małe psy i szczeniaki myję w umywalce, bo jestem wysoka i niewygodnie mi schylać się nad wanną, a z dużymi psami wchodzę pod prysznic :evil_lol:

Jak będziesz pieska przyzwyczajać do kompieli, to powolutku i na spokojnie, żeby się nie zniechęcił. Kontroluj, czy woda nie jest za gorąca, albo za zimna (temperatura musi być "przyjemna"), zabezpiecz uszy psa przed wlaniem się wody, nie polewaj go gwałtownie z góry (namaczaj od łapek i brzuszka), nie zalewaj mu oczu ani noska - szczególnie gdy już będzie w pianie.

Podczas mycia możesz podawać przysmaczki w ramach budowania pozytywnego skojarzenia, albo dać zabawkę dla odwrócenia uwagi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anika_82']
Pierwsza sprawa: żeby psa kąpać-najpierw musi być brudny.Jedziesz kupić psa i z góry zakładasz,że będzie brudny?
Co innego psiak ze schronu-wiem po swoim:evil_lol:
[/quote]

Jeśli będzie pochodziła z "chodofli" na bank będzie brudna :)
Może założycielka wątku wie, gdzie będzie psa kupować i dlatego z góry wie, że będzie on brudny:)

Link to comment
Share on other sites

Psa kąpie się jak najmniej!Psy mają taką sierść, że jak się zabłoci, to to po paru godzinach(2 lub 3)zejdzie, dzięki warstwie tłuszczu na każdym włosku!Myjąc psa codziennie, można tą warstwę jedynie zmyć i pies będzie się brudził jeszcze bardziej.:p


Kto powiedział, że trzeba się z psem mocować w wannie?Psa można nauczyć wchodzenia do wanny i zostawania w niej.Przyzwyczaj najpierw psa do szumu wody itp., potem wsadź do wanny daj parę smakołyków, wyjmij psa nalej trochę wody do wanny, znów wsadź psa do wanny, daj smaka, polej troszkę wodą, daj smaka (ciągle te smaki!:lol:)itd,itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczanda']Psa kąpie się jak najmniej!Psy mają taką sierść, że jak się zabłoci, to to po paru godzinach(2 lub 3)zejdzie, dzięki warstwie tłuszczu na każdym włosku!Myjąc psa codziennie, można tą warstwę jedynie zmyć i pies będzie się brudził jeszcze bardziej.:p [/quote]

Psa kąpie się wtedy kiedy tego wymaga. Jeśli stosuje się odpowiednie kosmetyki to nie "zepsuje się" sierści. Nie wydaje mi się, żeby stosowne było nie wykąpanie zabłoconego psa, bo przejedź sobie ręką po tych 2-3 godzinach jego grzbiecie i zobacz jaka będzie czarna... bycie brudnym dla psa też nie jest komfortowe.

Poza tym na tym wątku chodzi o yorka, a yorki mają włosy i są to pieski, które wymagają częstszych kąpieli.

maja06mojyork - poczekaj trochę z kąpielą, niech się piesek najpierw przyzwyczai do nowego otoczenia i pamiętaj, żeby rozczesać ją przed kąpaniem. I tak jak napisały Ci cioteczki wyżej, uważaj żeby woda nie zalała oczków i noska, bo to jest nieprzyjemne dla psiaka i zasłoń kanał słuchowy (przyklapnij ręką uszka)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...