Jump to content
Dogomania

SAMOPOMOC forumowiczów w kupowaniu mięsa dla psów


AM

Recommended Posts

[quote name='jeana']Więc na zdrowy rozsądek pytam - CZY WIDZIAŁŚ MIĘSO WOŁOWE ZA 2 ZŁ?[/QUOTE]

"Dieta BARF [B]maksymalnie [/B]naśladuje dietę dzikich psowatych. Polujące psowate[B] żywią się tym co upolują lub znajdą[/B]." - Na zdrowy rozsądek pytam: Czy widziałaś kiedyś wilka (psa) polującego, zabijającego i zjadającego zdrową krowę (a dokładnie zjadającego tylko jej mięśnie)?

Psowate są "szanowane" za utrzymanie zdrowego pogłowia zwierzyny. "Usuwają" ze stada osobniki młode i stare, ale przede wszystkim słabe i chore. Zjadając zwierzęta które padły, psowate "sprzątają" np las, przy okazji dbając o nierozprzestrzenianie się chorób.

Przepraszam, za wpis nie związany z tematem. Moje psy "mięsko" za 2 zł jedzą już ponad 5 lat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aziza']"Dieta BARF [B]maksymalnie [/B]naśladuje dietę dzikich psowatych. Polujące psowate[B] żywią się tym co upolują lub znajdą[/B]." - Na zdrowy rozsądek pytam: Czy widziałaś kiedyś wilka (psa) polującego, zabijającego i zjadającego zdrową krowę (a dokładnie zjadającego tylko jej mięśnie)?

Psowate są "szanowane" za utrzymanie zdrowego pogłowia zwierzyny. "Usuwają" ze stada osobniki młode i stare, ale przede wszystkim słabe i chore. Zjadając zwierzęta które padły, psowate "sprzątają" np las, przy okazji dbając o nierozprzestrzenianie się chorób.

Przepraszam, za wpis nie związany z tematem. [B]Moje psy "mięsko" za 2 zł jedzą już ponad 5 lat.[/B][/QUOTE]

dokładnie tak :) Moje moze nie aż tak długo, ale wybaczcie - każdy kupuje na co go stać i co uważa za słuszne i dobre. Ja żałuje bardzo, ze Twój dostawca Aziza u mnie nadal nie prowadzi sprzedaży.... Choć może sie cos pozmieniało, ale dawno nic do niego nie pisałam.

wiadomo - każda sroczka swój ogonek chwali. Mnie stać na żywienie za 2 zł i się cieszę jak uda mi sie coś rozsądnego w tej cenie znaleźć i nie krytykuję ludzi co żywią za 10 czy 20 zł - jesli ich an to stać - proszę bardzo :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Dzikie psowate żyją też o połowę krócej niż domowe psy.[/QUOTE]
WILK - Długość życia to w warunkach naturalnych od 12 do 16 lat

Owczarek kaukaski - 10 -12 lat, owczarek niemiecki 10-15lat, itd , [URL]http://www.dogomania.pl/threads/179453-Geny-a-d%C5%82ugo%C5%9B%C4%87-%C5%BCycia-psa[/URL]

[quote name='panbazyl']bo są zabijane przez myśliwych/kłusowników[/QUOTE] do tego dochodzą ich naturalni wrogowie, pasożyty, choroby, warunki środowiskowe.

Link to comment
Share on other sites

A czy Ty, droga jeano, karmisz swojego psa tylko np. polędwicą cielęcą? Bo jeśli tak, to zazdroszczę, ja takich pieniędzy nie mam, żeby mój pies jadł lepiej niż ja ;) A skoro je różne dziwne rzeczy (kości, mięso, chrząstki, ścięgna, ogólnie różne inne "flaki") i ma się świetnie, to nie rozumiem, czemu zmielone mięso plus inne produkty z krowy w tak niskiej cenie wywołują u Ciebie takie oburzenie. Prawdopodobnie są to właśnie różne rzeźne odpady nienadające się dla ludzi plus mięcho. No i...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']A czy Ty, droga jeano, karmisz swojego psa tylko np. polędwicą cielęcą? Bo jeśli tak, to zazdroszczę, ja takich pieniędzy nie mam, żeby mój pies jadł lepiej niż ja ;) A skoro je różne dziwne rzeczy (kości, mięso, chrząstki, ścięgna, ogólnie różne inne "flaki") i ma się świetnie, to nie rozumiem, czemu zmielone mięso plus inne produkty z krowy w tak niskiej cenie wywołują u Ciebie takie oburzenie. Prawdopodobnie są to właśnie różne rzeźne odpady nienadające się dla ludzi plus mięcho. No i...?[/QUOTE]
oj evel - co tu gadać - jak kiedyś założymy na naszym zatylu firmę z psim żarciem i się zatrudnimy w niej też będziemy piać o najlepszych naszych produktach. I nasi sprzedawcy też będą mieć taki obowiązek. Proste?
Więc proszę nie krytykować tych co nie urodzili się bogaczami a nawet średniakami finansowymi.
Choc - przyznaje na forum otwarcie - wcale bym się nie obrazila gdyby moje psy mialy możliwośc spróbowania równiez wyrobow tej firmy, ale wiem, ze ja im tego nie kupię, bo mnie po prostu na to nie stać!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']A czy Ty, droga jeano, karmisz swojego psa tylko np. polędwicą cielęcą? Bo jeśli tak, to zazdroszczę, ja takich pieniędzy nie mam, żeby mój pies jadł lepiej niż ja ;) A skoro je różne dziwne rzeczy (kości, mięso, chrząstki, ścięgna, ogólnie różne inne "flaki") i ma się świetnie, to nie rozumiem, czemu zmielone mięso plus inne produkty z krowy w tak niskiej cenie wywołują u Ciebie takie oburzenie. Prawdopodobnie są to właśnie różne rzeźne odpady nienadające się dla ludzi plus mięcho. No i...?[/QUOTE]
evel, karmienie psów polędwicą cielęcą z pewnością nie wyjdzie im na zdrowie :) Zresztą polędwica cielęca kosztuje u producenta około 70 zeta,. Ja mówiłam tylko o tym, że odpady poubojowe (to nie jest mięso, podroby, chrząstki czy ścięgna) kosztują około złotówki i niech tak będzie. Ale nazwijmy to po imieniu - to są odpady, za utylizację których ubojnie muszą płacić. I nie łudź się, że znajdziesz tam podroby lub mięso - podroby wołowe kosztują w ubojni około 2-4 zeta, a najgorsze mięso (czyli takie, jakie możesz spotkać w tanich kiełbasach) kosztuje 4-7zeta. Kości żebrowe to cena 2-4 zł. Za 50 groszy możesz kupić w ubojni kości wołowe nośne - tych pies nie strawi i mogą być stosowane jedynie jako gryzaki. Więc pytam raz jeszcze - co więc może kosztować 2 zł?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jeana']co więc może kosztować 2 zł?[/QUOTE]

Pierze z kurcząt. :)
A na serio - wiecie, że gdy na karmie napisane jest 70%, 100% z kurczaka, to prawdopodobnie jest to pierze? Dopiero, gdy piszą mięso z kurczaka, to naprawdę musi być mięso. Podobnie różnego rodzaju gryzaki. A jak piszą bez konserwantów, ulepszaczy smakowych - to producent mieszający składniki nie dorzuca konserwantów, ale skupić moze już produkty, hmm... wątpliwego rodzaju.
Wiem, że zbaczam z tematu , bo pisze o karmie, ALE chodzi mi o to, że we wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek. Ja tam nie kupuję najtańszego z możliwych mięs, bo im po prostu nie ufam. Nie kupuję też najdroższego, bo mnie nie stać. Uważam, że we wszystkim nalezy zachować złoty środek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']oj evel - co tu gadać - jak kiedyś założymy na naszym zatylu firmę z psim żarciem i się zatrudnimy w niej też będziemy piać o najlepszych naszych produktach. I nasi sprzedawcy też będą mieć taki obowiązek. Proste?
Więc proszę nie krytykować tych co nie urodzili się bogaczami a nawet średniakami finansowymi.
Choc - przyznaje na forum otwarcie - wcale bym się nie obrazila gdyby moje psy mialy możliwośc spróbowania równiez wyrobow tej firmy, ale wiem, ze ja im tego nie kupię, bo mnie po prostu na to nie stać![/QUOTE]
Ja nie krytykuję tych, "co nie urodzili się bogaczami a nawet średniakami finansowymi". Ja tylko mówię o realiach cenowych. A jeśli chcesz mieć możliwość darmowego wyprobowania wyrobów Primexa, to daj znać. Gwarantuję, że nawet nie będąc sprzedawcą naszej firmy też będziesz zadowolona z naszych produktów.
Na marginesie dodam, że ja też nie jestem sprzedawcą :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma']gdzie w okolicach miast Zawiercie, Dabrowa Gornicza Bedzin czy Sosnowiec lub Katowice mozna cos kupic tanszego dla psow? Cos z drobiu? A barfa na slasku mozna kupic? Szukalam dystrybutora ale jakos jak sie skontaktowalam z kims na slasku to za chiny ludowe nie moglam sie dowiedziec o cene.. jakas tajemnica czy co??? Wiec moze tu mi ktos odpowie gdzie kupic barfa w okolicach moiast o ktorych napisalam?[/QUOTE]
Można - nawet bezpośrednio u producenta: barf-center.pl
Pozdrawiam
Marzena
Primex

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jeana']Ja nie krytykuję tych, "co nie urodzili się bogaczami a nawet średniakami finansowymi". Ja tylko mówię o realiach cenowych. A jeśli chcesz mieć możliwość darmowego wyprobowania wyrobów Primexa, to daj znać. Gwarantuję, że nawet nie będąc sprzedawcą naszej firmy też będziesz zadowolona z naszych produktów.
Na marginesie dodam, że ja też nie jestem sprzedawcą :)[/QUOTE]
ja to chcę być zadowolona z ceny a ze smaku i jakości to psy mają być zadowolone.
Kiedyś nawet ktoś z Waszej firmy do mnie dzwonił, ale nie stać mnie na zakupy w Waszej firmie. To nie środek Polski czy Zachód, ja mieszkam na Wschodzie, gdzie sukcesem jest jak jedno w rodzinie pracuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jeana']Można - nawet bezpośrednio u producenta: barf-center.pl
Pozdrawiam
Marzena
Primex[/QUOTE]

A jak wygląda wysyłka takiego mrożonego produktu? Bo weszłam na stronę producenta, zarówno ceny jaki i opakowania są fajne, zamówiłabym kilka sztuk na próbę, ale pisze że doręczają firmą kurierską, ale mrożony produkt?? Jak??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

W Poznaniu gotowego BARFa na pewno można dostać na Naromowicach sklep Fafik lub w gabinecie weterynaryjnym Na Polance (ul. Katowicka).

Tzw. tania jatka na Jeżycach - ul. Poznańska - na wysokości Rynku Jeżyckiego - można dostać koninę, wołowinę, cielęcinę - wszystko mielone i od 6 - 9,50 za kg. Kości jagnięce czasem się zdarzają, ogony końskie i końskie podroby.

Ja natomiast poszukuję mięsnych kości w przyzwoitych cenach. Czy ma ktoś dobre namiary w Poznaniu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jeana']Ja nie krytykuję tych, "co nie urodzili się bogaczami a nawet średniakami finansowymi". Ja tylko mówię o realiach cenowych. A jeśli chcesz mieć możliwość darmowego wyprobowania wyrobów Primexa, to daj znać. Gwarantuję, że nawet nie będąc sprzedawcą naszej firmy też będziesz zadowolona z naszych produktów.
Na marginesie dodam, że ja też nie jestem sprzedawcą :)[/QUOTE]

no i dałam znać - i od jutra a właściwie od dziś moje psy mają możliwość (za którą bardzo dziękują ja i one) wypróbować BARFA Primexu :) Dziś późno w nocy przyjechało jedzenie, ja jeszcze jestem w lekkim szoku - co i jak, ale mam ochotę na zmiany i na to zeby psy jadły w końcu coś porządnego.
C jakiś czas - nawet nie pytana - zdam relację co i jak.
Na razie pierwsze uwagi - oczywiście najbardziej pakowne są te produkty w kostkach - tego mieści się najwięcej w zamrażalniku. Te pakowane w woreczkach są mniej pakowne, ale za to łatwiejsze w porcjowaniu. Coś za coś.
Psy lekko świrowaly jak pakowałam wszystko do zamrażalników, które udało mi się z lekką pomocą zamknąć :)
no to wkraczamy w nowy świat smaków.

Link to comment
Share on other sites

Witam Barfujących,
Szukam jakiejś porządnej rzeźni wołowej lub innego miejsca dysponującego szerokim asortymentem mięsnym (jakiś rynek ?). Interesują mnie okolice Bytomia, Gliwc, Tarnowskich Gór, Chorzowa, ostatecznie Katowic. Niestety, jedyne ubojnie sprzedające detalicznie na które trafiłam to wieprzowe.
W razie czego proszę info na priva.
Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

A czy ktoś podpowie gdzie w Warszawie lub okolicach dostanę mięso w kostkach? Chętnie spróbowałabym również mixów mięsno-kostnych. Primex fajny, napewno spróbujemy, ale może znalazłoby się coś nieco tańszego? Mam psa który niestety ma alergię. Wnioskuję że na karmę, bo po jej odstawieniu i przestawieniu na gotowane, swędzenie odeszło jak ręką odjął. Zaczęłam szukać i podoba mi się opcja karmienia mięsem i warzywami.
Jakbyście mogli jeszcze podpowiedzieć jakie ilości tego typu żywienia przy 28kg pointerze (aktywny, roczny pies).
Będę wdzięczna za podpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Mięso w kostkach dla psów jest w takim małym sklepiku spożywczym w Powsinie przy trasie do Konstancina po prawej stronie jadąc z W-wy do K-na; koło sklepu ogrodniczego z sadzonkami ( nie pamiętam nazwy ulicy stąd te dziwne wyjaśnienia :-) ). Kiedyś kupiłam awaryjnie dla swoich psów - jadły :-)

Link to comment
Share on other sites

Corse
W sprawie kostek Primexu napisz do Sangomy. Można umówić się na dostawę lub odebrać osobiście na zajęciach Wesołej Łapki. Super dziewczyna, napewno odpowie na każde pytanie i poradzi jak będzie trzeba. Dane kontaktowe są na jej stronie.

Link to comment
Share on other sites

Mała wskazówka dla poznaniaków - póki co moje badania rynku wskazują, iż najtańszy drób - porcje, skrzydła itp. słowem mięsne kości drobiowe można znaleźć w sklepach firmowych Zakładu Koziegłowy. Podobno w Koziegłowach w sklepie przyzakładowym jest jeszcze taniej, ale to nie zawsze po drodze... Jakieś inne tropy w Poznaniu?

Link to comment
Share on other sites

@Monika: Masz na myśli okolice tego osiedla Zapłocie? Znaczy jeszcze przed Mrówką jadąc od Warszawy? Coś mi się kojarzy, że tam jakiś sklepik z sadzonkami, więc skoro piszesz że Powsin, to chyba tam?

@Nevi: Dzięki wielkie, kontakt z Sangomą nawiązany. Muszę tylko jakoś się do niej wybrać, bo niestety nie bywają w mojej okolicy :(. Ale nic to - jakoś się wybierzemy, w końcu czego się dla burka nie robi :)

Link to comment
Share on other sites

Już funkcjonuje sklep www z produktami As-Pol, BIOSK i Piesek Stefek :)
[url]http://www.sklep.miesodlapsow.pl/[/url]
[B]W asortymencie karmy na każdą kieszeń[/B]
Produkty z kością i bez kości.
pozdrawiamy :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...