Jump to content
Dogomania

SAMOPOMOC forumowiczów w kupowaniu mięsa dla psów


AM

Recommended Posts

[B]Guciek[/B] Bo tam są same pyszności :razz:. Dobre są jeszcze nóżki cielęce (dla rosnących maluchów i sportowców psich świetny dodatek ;)), ale to nie tu na początku tylko dalej trzeba szukać ;). Polecam też przełyki tylko nie zawsze są i trzeba dopytać w jakie dni przywożą. Kurze korpusy zawsze u pana na samym początku 'i lekko w lewo' kupowałam.

Jak tak piszę to kusi mnie żeby do barfa z młodą wrócić, tylko czy ona by jadła :roll:

Link to comment
Share on other sites

A ja u tego gościa na samym początku i lekko w lewo nie lubię kupować korpusów. Owszem, ma fajne, dorodne korpusy, ale nie lubię tego gościa. Kiedyś poprosiłam, by przeciął na pół szyję indyczą - "ręka mnie boli, ledwo zdjęta z gipsu". No okej - przyszłam jakieś pół roku później, ta sama gadka. Nie łatwiej powiedzieć nie?
Innym razem wdał się ze mną w dyskusję, że psom się surowego mięsa nie podaje - i miał taką przy tym minę, jakby mu ktoś gówno pod nos podstawił. :|

POLECAM za to drób od gościa obok stoiska z tchawicami - trochę dalej i na prawo, trzeba trochę do środka wejść. Pan bardzo sympatyczny, nawet sam proponuje pomoc (choć już sama odkryłam, że przeciąć szyję z indyka to nie filozofia), mięcho naprawdę dobre.

Link to comment
Share on other sites

To ja chyba trafiałam na jego dobry humor, bo kiedyś 'robił' mi korpusy jak mu zabrakło, zawsze miło zagadywał i nawet raz z psem kazał mi wejść żebym nie stała tak na zewnątrz i nie mówiła przez ladę ;). Mielone mrożone kurze resztki dla psa też u niego raz kupowałam, ale na jednego psa półtora kg to za dużo.. Szyje mielone indycze [B]ladybird[/B] u niego zamawiała, ale nie pamiętam czy się doczekała.

Ja sobie zawsze w tej budce na początku życzyłam przecięte korpusy indycze i nigdy nie było problemu ;) (w domu z TZem nie mieliśmy siły z nimi walczyć). Tam gdzie kupowałyśmy kości cielęce pani też nam rąbała na mniejsze. Ale to trzeba sobie samemu pochodzić i poznać ludzi, bo jak widać każdy ma swoje sympatie i antypatie ;).
A gdzie tam można kupić w miarę tanie ścinki wołowe albo cielęce? Chodzi mi o samo mięcho, bo czasem mnie łapie faza na gotowanie psom, a nie pamiętam gdzie kupowałam ładne i tanie :roll:. Poliki cielęce też kupowałam takie ładne, ale skleroza mnie dopadła i nie mogę sobie przypomnieć w której budce...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Journey']Panbazyl, jestem w takiej samej sytuacji - kilogram mięsa primexu kosztuje od 12 do 16 złotych... Ja potrzebuję średnio 8 kg dziennie. Można wiedzieć skąd Ty zamawiasz mięso? Szukam czegoś z dostawą do W-wy...[/QUOTE]

Tyle to kosztują chyba czyste mięso, ja kupuję mieszankę mięsno kostną primexu (nazywa się chyba supreme - są dwa rodzaje dla młodych i dorosłych psów) i kosztuje ona 3zł/kg w kostkach po 250 g, kupuję w Sentad SJ przed Ożarowem Maz. Pytałem się ich też o takie mieszanki mięsno warzywne ale powiedzieli, że nie sprowadzają bo nikt nie chciał kupować a cena była w okolicach 7-8zł/kg.

Link to comment
Share on other sites

Ależ ja nie przeczę, że czyste mięso primex tyle kosztuje ale panbazyl pisał o mielonkach kostno mięsnych po 2zł/kg a takie same primex kosztują 3zł/kg więc jest trochę drożej ale nie aż tak, a mieszanka warzywno-mięsna kosztuje poniżej 10zł/kg. To tak dla jasności, bo mieszają się tu pojęcia mielonki z samym mięsem.
To takie coś :" http://wesolalapka.pl/sklep/Primex-Supereme-mieszkanka-wolowo-drobiowa.html"
Tylko że ja kupuję po 75gr/kostkę

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Primex po 3 zł za kg? To raczej niemożliwe, nawet dystrybutor nie ma takiej ceny. Własnie jestem w trakcie zawierania umowy z firmą więc z ciekawosci zapytam. To był oryginalny Primex?
Bo oni mają certyfikat jakosci -większosc produkcji idzie do Danii, mięso jest z prywatnych kontraktów rolniczych, bez hormonów i antybiotyków, więc cena jest większa niż gdyby kupowali na giełdzie towarowej.
W każdym razie zapraszam od listopada, ceny na pewno będą konkurencyjne :) bo nie traktuje tego zarobkowo.

Link to comment
Share on other sites

Czy orginalny Primex? Opakowanie identyczne jak to podane wcześniej w linku, podany jest adres i strona www primexu i na tej podstawie to mogę stwierdzic że orginalny, żadnych hologramów i certyfikatów autentyczności nie ma :) . Hurtownia ma w magazynie na dużej palecie pakowane w takie foliowe paczki po 5kg i za taką 5kg paczkę płaciłem 15zł. Sangoma a ile u Ciebie będzie kosztowac taka mieszanka ?

Link to comment
Share on other sites

Po 3 zł to na pewno nie będzie. Może Ci z Ożarowa mają chody u producenta :razz:
Jestem w trakcie negocjacji, za kilka dni się wyjasni, a co do miejsca, to jeżdżę po całym miescie więc nie ma problemu żeby gdzies sie umówić. Mam też zajęcia z psami w 3 szkołach i będe wtedy przywozić zamówienia, można będzie odebrac po zajęciach.
Poza tymi kostkami chcę też sprowadzać mielone mięso (z koscmi) strusia, jesli znajda się chętni poza moimi prywatnymi psami :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sangoma']Po 3 zł to na pewno nie będzie. Może Ci z Ożarowa mają chody u producenta :razz:
Jestem w trakcie negocjacji, za kilka dni się wyjasni, a co do miejsca, to jeżdżę po całym miescie więc nie ma problemu żeby gdzies sie umówić. Mam też zajęcia z psami w 3 szkołach i będe wtedy przywozić zamówienia, można będzie odebrac po zajęciach.
Poza tymi kostkami chcę też sprowadzać mielone mięso (z koscmi) strusia, jesli znajda się chętni poza moimi prywatnymi psami :)[/QUOTE]
5 lat temu kupiliśmy firmę, która produkowała mieszanki mięsno-kostne dla psów (to były mieszanki podrobów wołowych i odpadów poubojowych ,z kośćmi drobiowymi). Razem z maszynami kupiliśmy też kilka kontraktów, które obligują nas jeszcze przez pewien czas do sprzedaży w określonych cenach.
I mimo tego, że koszt produkcji jest wyższy (nasz produkt zawiera mięso, a nie podroby i odpady poubojowe), jesteśmy jeszcze przez jakiś czas zobligowani do sprzedaży naszych produktów w umówionych cenach. Stad taka niska cena. Z tego powodu firmy te nie mają żadnych innych (już autorskich) produktów Primexu.
To tak celem wyjaśnienia :)
Pozdrawiam
Marzena - Primex

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='HelloKally']a wiecie gdzie w lublinie mogę kupić takie mięcho? w sensie że te kostki a la masło[/QUOTE]
szukaj na cotygodniowej gieldzie zoologicznej kolo Leklerka na Turystycznej. Giełda jest chyba w niedzielę (a moze w sobotę????) i tam znajdziesz już od 1.60 za kg mielonkę kostno-jakąś tam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...