Jump to content
Dogomania

Wasze yorki i ich kolorki :)


owczarnia

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 378
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witajcie serdecznie :smilecol:

jako nowa na forum yorkomaniaczka milo mi jest, ze tak wiele z Was ...oops, nas, kocha i ma psiaki wlasnie tej rasy. Witajcie!

Moje ukochane dwie suczki Yoko i Minka rozweselaja nasz dom i nie wyobrazam sobie teraz jak byloby bez nich. Jak tylko bede wiedziala jak-to wstawie zdjecia :)

Jesli chodzi o siersc to faktycznie ciemna siersc jest inna w gatunku niz jasniejsza (tak-generalizujac ;) ) - jednak bardzo wiele osob interesuje sie ciemnymi a wrecz czarnymi yoreczkami. Moje suczki sa juz ladnie wybarwione, choc Yokusia ciut ma za jasny plaszczyk (ale oczywiscie to porownanie do idealu, czyli jak pisalyscie-"koksu w sloncu" :roll: ). Kolor jednak w pelni widac po 2 latach, czasami wczesniej ...ale i czasami pozniej. Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Oskarek jak do nas zawitał miał 7tyg i nie było wiadać żadnych oznak przebarwiania się, miał tylko 2beżowe łatki na na mordeczce no i łapeczki u dołu były złotawe. martwiliśmy się, że zostanie czarny, ale jakiby nie był Kochalibyśmy go tak samo. Jednakże teraz bardzo łądnie się przebarwia. Mordeczke ma ciemnejsza, a główeczka jest jaśniejsza, natomiast grzbiecik jest stalowy- nie za jasny, ani nie za ciemny, taki w sam raz.

Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

A ja muszę się pochwalić wiadomością :)

Od kilku dni Muszkieter ma nie tylko kolorową główkę i nóżki - ma też na szyi, tak za uszami i na brzuszku pierwsze złoto-srebrne włoski (ich koloru nie jestem w stanie ocenić, bo ich tylko kilka, kilkanaście jest, ale zawsze :D )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

moja FIFi mam od wczoraj tj 11.11.2004 i sunia ma 9 tygodni. Wyglada jak szczeniak sznaucera miniaturki bo jest cala czarna nawet na pyszczku nic nie ma. jedyne co moge dojzec to taki zotawy Balayage bo raczej o plamkach czy latkach to mowy nie ma.( kiepsko sie wybariwa i dlatego zostala mi ofiarowana promocyjnie) Ale uwazam ze bedzie jeszcze miala te swoje zlote paski narazie i bez tego jest urocza mala panienka.

Link to comment
Share on other sites

...sunia ma 9 tygodni...

kiepsko sie wybariwa i dlatego zostala mi ofiarowana promocyjnie...

Taaaa... stwierdzenie conajmniej dziwne w przypadku 9 tygodniowego szczeniaka :roll: :roll: :roll: :roll:

Już pomijając fakt , że tak jak Pyza napisała - temat najpierw należało przeczytać coby złapać jakieś pojęcie o wybarwianiu , to chwaliłaś się Haruszko , że masz wuja weterynarza - nie opowiedział Ci nic o rasie?? Sama też przed zakupem nie pofatygowałaś się o minimalną lekturę?? :roll:

Link to comment
Share on other sites

pytalam sie i studiowalam. wiem ze on bedzie sie wybarwial nawet do 2 roku zycia ( a nawet pozniej) a wujek weterynarz bedzie odwiedzany niedlugo bo nadchodzi czas szczepien.

Lekturek przeczytalam ehehe ale jak wiadomo ilu wlascicieli tylu fachowcow od tej rasy i co ksiazka to inna odpowiedz a zatem nie ma to jak zrobic sonde , zebrac wyniki , prownac statystyki i spraw jasna :-)

hmm a sunia moja pochwale sie , juz niedlugo w poniedzialek wracaja rodzice z Ustki a razem z nimi aparat fot. teraz moglabym zrobic zdjecie kamera ale jakosc nie bedzie odpowiednia i samo podlaczanie to kuuuuuuupppppaaaaa czasy w przypadku mojego "schowanego " komputera.

P.S. Adrija masz jakis kompleks ???? Bo jakos widze ze sie czepiasz. poza tym moj wujek chyba nie wplynie na wybarwianie sie mojego pieska ??? A jesli chodzi o informacje to uzyskuje od niego te najpotrzebniejsze reszte wole wyczytac i przedyskutowac.

P.S. Ksiezycowa pyza , pofatygowalam sie i przeczytalam ale z tego co wyczytalam to wiekszosc pieskow ma chociaz na pyszczach oznaki wybarwiania a moj nie. Ale szczerze mowiac jak dla mnie to on moze sie nawet wybarwic na rozowo w kwiatki zolte i tak bedzie urocza :-)

Link to comment
Share on other sites

Coz Haruszka, dopielas swego i mam nadzieje, ze psinka bedzie chowala sie zdrowo.

Swoja droga moja kolezanka tez marzyla o yorku, mieli wraz ze swoim chlopakiem uzbierane pieniazki na kamere ....no i maja yoreczka - a nie maja kamery :)

Ty, jak piszesz, masz komputer, kamere, aparat ...ale na pieska nie moglas uzbierac ;) Gratuluje operatywnosci :P :roll:

Piszesz:

Lekturek przeczytalam ehehe

...wnioskuje tlumaczac Towja wypowiedz, ze tak duzo??????? :lol: ;)

I dalej:

co ksiazka to inna odpowiedz a zatem nie ma to jak zrobic sonde , zebrac wyniki , prownac statystyki i spraw jasna

...hmmm raczej we wszystkich autorzy sa podobnego zdania. Pozwole sobie zacytowac:

"siedmiotygodniowy szczeniak o mocno posiwialej glowce, moze miec w przyszlosci jasny kolor szaty, ale rowniez smolistoczarny pies moze taki pozostac i nigdy nie wybarwic sie prawidlowo"

"Siwe wlosy w wieku 7-9 tygodni wroza raczej, ze yorkshire, gdy dorosnie, bedzie bardzo jasny, czesto prawie bialy."

Sadze wiec, ze hodowca nie pozbywal sie Twojej suczki jako wadliwej ze wzgledu na jej umaszczenie, gdyz wcale zle ono nie rokuje. Czesto te smolisto czarne yorkaski sa nawet preferowane przez potencjalnych nabywcow. Nie masz wiec powodow do zmartwien.

Nadmienie jeszcze, ze pierwszy cytat jest z ksiazki M.Bibrich a drugi z M.Luli, ale tak oczytana w temacie yorkowym osoba jak Ty, z pewnoscia rozpoznala te opinie ;) ;)

Mam nadzieje, ze opowiesz nam historie jak udalo sie Tobie kupic yoreczka. Jak tylko bedziesz mogla juz to wstaw tez zdjecia.

Link to comment
Share on other sites

Ksiazka M. Luli byla moja pierwsza ksiazka przeczytana o yorkach gdy jeszcze zyla moja Fuga i nawet nie myslalm o Yorku poprostu lubie poszerzac horyzonty czytajac na rozne tematy by zaspokoic swoj glod na wiedze. :P :wink: :evillaug:

Hmmm czy to jakas lustracja tutaj ???? hmmma moze pity mam pokazac z ubieglych lat hehe jeszcze mnie urzad skarbowy bedzie scigal skad to wszystko mam ( komputer aparat kamera ) a nie stac mnie na malego yorka. :) :eek2: :tard: :hand:

A jesli chodzi o operatywnosc , musze byc operatywna bo inaczej nie bede dobra w tym co mam zamiar robic w przyszlosc. i sadze ze to (operatywnosc ) :Dog_run: nie mialo nic wspolnego z tym czy dostalam yorka czy nie.

Zreszta hmmm komputer to chyba zaden rarytas teraz. Kamera to wlasnosc moich rodzicow. a aparat to chyba tez nie jest zbedny luksus. ( to dla tych ktorzy juz sie czaja :evilbat: by doniosc odpowiednim wladzom o moich dochodach i dobrach materialnych)

Ciesze sie ze moja FIFI jest taka wyjatkowa.( chodzi o kolor siersci - wybarwienie) Wlasnie spi na swoim piesku - maskotce ( jest wiekszy od niej ale swietnie daje sobie rade by go przetransportowac z pokoju do pokoju) :smilecol:

Zdjecia zamieszcze na pewno !!!! BY wiele osob moglo miec ta ulge i by moglo pokrytykowac jaki to mi sie wyskrobek trafil ( bo niektorzy - szczegolnie moderatorzy sa jakos nastawieni na "nie " do mnie i nie odpuszcza sobie by cos "dopowiedziec" hehhe a moze nawet zamkna mi jakiegos topica labo usuna wypowiedz) :P :shock: :cooldevi:

Dziekuje Panula za odpowiednie cytaty i informacje. Jesli cos cieawego ci sie przypomni czekam jestem otwarta na wszelkie propozyce i uwagi :lol:

Link to comment
Share on other sites

Zdjecia zamieszcze na pewno !!!! BY wiele osob moglo miec ta ulge i by moglo pokrytykowac jaki to mi sie wyskrobek trafil ( bo niektorzy - szczegolnie moderatorzy sa jakos nastawieni na "nie " do mnie i nie odpuszcza sobie by cos "dopowiedziec" hehhe a moze nawet zamkna mi jakiegos topica labo usuna wypowiedz) :P :shock: :cooldevi:

Haruszka, mam do Ciebie pytanko:

Co chcesz osiagnąć logując się na forum i większość swoich wypowiedzi okraszać jadem?

Czy chcesz razem z nami rozmawiać o miłości do psów czy może wyśmiewać w każdym poście to co my piszemy?

Śledzę Twoje wypowiedzi i muszę stwierdzić ze jak na razie nie widzę tu żadnego "normalnego" postu z Twojej strony, w każdym masz do uczestników forum jakieś ALE.

Jeśli Ci forum nie odpowiada to je po prostu zmień...nikt Ci nie każe na nim pisać.

Możesz też zmienic ton swoich wypowiedzi bo do tej pory każdy traktował wypowiedzi innych z szacunkiem a nie ziejącym jadem i prześmiewczo jak wynika to z Twoich postów :roll:

Gośka

Link to comment
Share on other sites

P.S. Adrija masz jakis kompleks ????

Taaaa... chciałabym być z 5 centymetrów niższa... :lol: :lol: :roll:

Bo jakos widze ze sie czepiasz. poza tym moj wujek chyba nie wplynie na wybarwianie sie mojego pieska ??? A jesli chodzi o informacje to uzyskuje od niego te najpotrzebniejsze reszte wole wyczytac i przedyskutowac.

Nie czepiam się... przypominam tylko wcześniejsze Twoje posty o znakomitych kontaktach...

Wujek nie wpłynie , ale zdaje się może wyjaśnić... i może wartało go poprosić o wspólną wyprawę po psiaka - mógłby na miejscu ocenić co jest powodem tej "promocji" , bo słabe wybarwianie w przypadku 9 tygodniowego szczeniaka , to - delikatnie mówiąc - idiotyczne wyjaśnienie :roll:

Czytając Twój ostatni wpis w tym temacie - o lustracjach , operatywności i innych głupotach - ręce mi opadły do samej ziemi... Nic nie zrozumiałaś z postu Panuli , która pięknie podsumowała Twoje postępowanie...

Nie wiem dziewczyno skąd się wzięłaś i w jakim celu przebywasz na forum , ale oszczędź nam tu takich wpisów... chyba , że chcesz pisać tu sama do siebie , bo nikt nie będzie miał ochoty na dyskusje z Tobą... bo o czym i po co???

Link to comment
Share on other sites

adirtja

hmmm czepiam sie heheh a wlasie sie czepiam i nie wstdze sie o tym powiedzec bo czesc osob tu sie czepia tylo nie ma odwagi sie do tego prtzyznac i chce tylko zatuszowac to .... :o

( jak sie dobrze zgarbisz to bedziesz 5 cm nizsza) :wink:

poza tym to ja sobie zalatwiam psiaka a nie moj wujek i nie mam 5 lat by latac wszedzie z rodzina ... moze wy tak robicie ale ja juz dawno z tego wyroslam :P

zreszta powiedzialm ze nie zalezy mi by moj pies byl wybarwiony "ksiazkowo" poprostu chcialm sie dowiedziecjak bylo w podobnych przypadkach a jak masz trudnosci z odpowiedzia to nie odpowiadaj naprawde tego od ciebie nie wymagam :agrue:

hmmm i jest jeden plus tego ze ci rece opadly bedziesz modla wyprostowana sie w stope podrapac. :P :P :P :P

P.S. Ludzie troche wiecej samokrytycyzmu i poczucia humoru !!!!

:wink: :D :evil_lol:

Pozdrawiam

Haruszka & FIFI vel Fuga :Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...