Jump to content
Dogomania

Wasze yorki i ich kolorki :)


owczarnia

Recommended Posts

  • Replies 378
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cześć Samanta!!

Moja Deizi jest z tych bardzo jasnych Yorkow i właśnie mam nadzieje ze troszeczkę z ciemniej ponieważ na główce ma bardzo jasny kolor (siwawy) a chciałabym żeby miała złoty ale cóż :) i tak jest najładniejsza na świecie :) może twój piesek wolniej się wybarwia bo moja Deizi zaczęła już gdy miała ponad 2 miesiące a jej braciszek jest cały ciemny i prawie wcale nie zmienia ubarwienia. POZDRAWIAM

_261532_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

O widze że jestem w temacie. Mój Gofi ma półtorqa roku i wciąż ma czarne ubarwienie. Ale ja chce aby był czarny. Gofer ma dużo sierści jest bardzo jakby to ująć "rozrosła"? Czytałam gdzieś że to zależy od genów rodziców jesli rodzice byli czarni to i potomstwo bedzie czarne

jestli np tata był czarny a mama była srebrna ale miała geny z "czarnego koloru" to i potomstwo bedzie czarne itp. czy jakos tak. No mniejsza oto mi sie podoba on w kolorze czarnym :)

Link to comment
Share on other sites

Flora zaczęła się wybarwiać bardzo wcześnie. Z tego co pamiętam to już między 2,5 a 3 miesiącem życia pojawiły się srebrne "odrosty" na główce, która teraz jest już cała srebrna i powoli nabiera ślicznego złotego koloru(Flo skończy 12 czerwca 7 miesięcy). Na tułowiu też ładnie się wybarwia. Widać już srebrne prześwity. Łapeczki mają piękny ciemno złoty kolor. Teraz robi się taka "yorcza". Uważam że wygląda cudownie. Ubolewam tylko nad tym że na jej łapkach nie ma zbyt dużo sierści. No cóż kiedyś jej urośnie :D

pozdrowienia :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Moj misiek zaczal srebrzec juz w 4-mc zycia :wink: Teraz glowe ma taka srebrna .... Tak jak pisala Dagmarcia ,,odrosty'' na glówce pomiedzy 4-mc a 5-mc zaczela mu sie wyzlacac. Lapki rowniez ma ciemno zlote .Kolor tlowia ma srebrny. Uwazam ze wyglada przeslicznie :ylsuper:

Pozdro

Szczeniak&Misiek

Link to comment
Share on other sites

A co do mojego Lorda, a raczej jego kolorków to zaczyna się już ładnie wybarwiać :D :wink:

W okolicach noska nabiera takiego ładnego zlotego kolorku, łepek zaczyna od skóry siwieć a na brzuszku zauważyłam stalowe refleksy :D

Te kolorki bardzo mi się podobają ale z drugiej strony jestem ciekawa jak będzie wyglądał w przyszłości... :)

pozdrowienia :fadein:

Link to comment
Share on other sites

A mnie już nie martwi czarny grzbiet Vikci :wink: Dla mnie jest przepiękna , a i na spacerach słyszę mnóstwo zachwytów i pochwał :) Większość "zachwycaczy" mówi , że właśnie taka jest śliczna i mogłaby taka zostać (to jak mówię , że ma 6 miesięcy i może jeszcze się wybarwi) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Adiraja

I bardzo dobrze, bo to nie jest powód do zmartwień! :wink: Znam wiele osób (np. moja rodzinka), którzy CHCĄ żeby ich yorki pozostały czarne. Bo w końcu nie jest ważne jak wygląda nasz piesio, bo istotny jest jego charakter, przywiązanie do nas itd.

pozdrowienia :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Dagmarcia , ja to wszystko wiem... :) Wymarzyłam sobie tylko srebrną , jaśniutką dziewczynkę , a tu taki psikus :wink:

Dla mnie , to najcudowniejsze , najpiękniejsze i najukochańsze stworzenie pod słońcem i może być nawet zielona :wink: :)

Link to comment
Share on other sites

A ja powiem szczerze wole czarne yorki. le zauważyłam u gofra na grzbiecie srebrny kolorek. No cóż i taki tez jest piękny. Myśle że po obcieciu włoski odrosną już srerne ciekawe jak bedzie to wygladało :).

Link to comment
Share on other sites

Dagmarcia , ja to wszystko wiem... :) Wymarzyłam sobie tylko srebrną , jaśniutką dziewczynkę , a tu taki psikus :wink:

Dla mnie , to najcudowniejsze , najpiękniejsze i najukochańsze stworzenie pod słońcem i może być nawet zielona :wink: :)

Zielona? :wink:

Ostatnio moja córa z wielkim smakiem jadła kiwi, a Bijou udawała że jest strasznie wygłodzona :wink: i oczywiście też skosztowałaby kiwi. Na to moja Ania mówi: Nie dam ci kiwi, bo będziesz zielona! :wink: :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Dagmarcia , ja to wszystko wiem... :) Wymarzyłam sobie tylko srebrną , jaśniutką dziewczynkę , a tu taki psikus :wink:

Dla mnie , to najcudowniejsze , najpiękniejsze i najukochańsze stworzenie pod słońcem i może być nawet zielona :wink: :)

Nic się nie martw! :)

Yorki powinny zacząć wybarwiać się do roku. Niektóre w tym wieku rzeczywiście są już jaśniutkie, ale inne - z reguły te o mocniejszym i gęstszym włosie - jeszcze długo pozostają ciemne. Zwłaszcza, że grzbiet wybarwia się najczęściej na końcu. Może to trwać nawet i do trzech lat!

Fuzlak był bardzo długo ciemny, a teraz jego grzbiet przybiera już coraz bardziej pożądaną barwę pięknej stali (koks w słońcu czy jak to się tam nazywa). Do całkowitego wybarwienia jeszcze trochę mu zostało, ale idzie to coraz szybciej i wiadomo już, że na pewno nastąpi :). Fuzlak ma prawie dwa lata, a gdy miał rok, jego grzbiecik był czarny jak smoła :) (zresztą w tym topicu pisałam, że się boję co z tym kolorem będzie).

Buziaki Boramku, dla Ciebie i suni :wink:.

Link to comment
Share on other sites

Moj Jerry podobnie jak u niektórych tutaj łebek ma już prawie cały srebrny a grzbiet baaardzo powoli zaczyna nabierac owej barwy, łapki, boda oczywiście są przypalane. A co do osób którym podobają sie własnie takie czarno-przypalane yoreczki to u mnie w rodzinie też znajda sie takie osoby. Mi osobiście nie robi różnicy i jak tu Adiraja napisała mój kochany Jerry moze być nawet zielony :) Ale oczywiście czekam jaki będzie rzeczwiście, choć mam nadzieje że nie aż tak jasny jak niektóre yoreczki (oczyście też mają swoj urok by nie urazić nikogo :wink: )

No to wybarwiajcie sie nasze pociechy :P

Link to comment
Share on other sites

Powiem wam, że w wieku 7 tyg. gdy Silver zamieszkała ze mną miała dosłownie biała główkę a na grzbiecie już srebrne pasma. Bałam się, że zbyt szybko zaczęła się wybarwiać i będzie bardzo jasna, ale teraz ma śliczny jasno stalowy grzbiet z czarnymi końcówkami (czasami ludzie pytają czy jest farbowana :) ), a główka z białej zmienia się na mocno złotą. Swoją drogą zadziwiająca jest taka przemiana...

Link to comment
Share on other sites

Dagmarcia , ja to wszystko wiem... :) Wymarzyłam sobie tylko srebrną , jaśniutką dziewczynkę , a tu taki psikus :wink:

Dla mnie , to najcudowniejsze , najpiękniejsze i najukochańsze stworzenie pod słońcem i może być nawet zielona :wink: :)

Nic się nie martw! :)

Yorki powinny zacząć wybarwiać się do roku. Niektóre w tym wieku rzeczywiście są już jaśniutkie, ale inne - z reguły te o mocniejszym i gęstszym włosie - jeszcze długo pozostają ciemne. Zwłaszcza, że grzbiet wybarwia się najczęściej na końcu. Może to trwać nawet i do trzech lat!

Fuzlak był bardzo długo ciemny, a teraz jego grzbiet przybiera już coraz bardziej pożądaną barwę pięknej stali (koks w słońcu czy jak to się tam nazywa). Do całkowitego wybarwienia jeszcze trochę mu zostało, ale idzie to coraz szybciej i wiadomo już, że na pewno nastąpi :). Fuzlak ma prawie dwa lata, a gdy miał rok, jego grzbiecik był czarny jak smoła :) (zresztą w tym topicu pisałam, że się boję co z tym kolorem będzie).

Buziaki Boramku, dla Ciebie i suni :wink:.

Witaj Owieczko :iloveyou:

Nic się nie martwię... Vikulina jest przecudaśna i jeśli taka już zostanie , to będę szczęśliwa. Dużo uroku dodaje jej strzyżenie i nie wyobrażam jej sobie teraz w wersji na kudłacza :lol:

Brzuszek wybarwił się całkowicie na srebrny kolorek , główkę i łapeczki ma beżowe :) Jest piękna... moja miłość :) Mam strasznego pitolca na jej punkcie :lol:

Biega teraz po domu z piłką w ekstra psich galotkach na cieczkę... i chyba zaraz ją zjem! :wink: :) :wink: :lol:

Buziaków sto! :iloveyou:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...