Jump to content
Dogomania

Czy amstaff może mieszkać w budzie?


Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pytam bo ostatnio przejeżdzając przez wieś mojej babci widziałem 2 stafki w boksie przy budzie i o dziwo wyglądały na bardzo zadbane zapytałem babcia powiedziała ze mieszkają w budzie całym rokiem
p.s nie zgadzam się są psy które mogą mieszkać w budzie a nawet powinny

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego uważam, że żaden pies nie powinien mieszkać w budzie?

Bo pies potrzebuje ciągłego kontaktu z człowiekiem.
Ile razy się słyszy o wypadkach pies+buda?
Ile słyszy się o tym, że buda niszczy charakter psa?

Oczywiście nie uogólniam, nie wsadzam wszystkich do 'jednego worka', ale większość osób używając budy ma pojęcie:

pies+buda+łańcuch+micha wody i żarcia

Sama niedawno miała styczność z pewną osobą, która 11-tygodniowego psiaka chciała dać do budy.
Gdybym miała skomentować, określić jakoś to wszystko, co słyszałam i widziałam, to buda jest rozwiązaniem problemu psa w domu, czyli kłaków, brudnych dywanów itp.
Za psa bierze się odpowiedzialność na całe jego życie.
Słysząc odpowiedź 'Ale buda będzie ocieplana' ręcę mi opadają.

Osobiście nie rozumiem i nie widze sensu trzymania psa w budzie.

Pies to istota czująca, myśląca i zasługująca na odpowiednie warunki bytowe.
Buda to nie rozwiązanie...

Link to comment
Share on other sites

Ta rasa wyjatkowo,zwiazana jest z obecnoscia opiekuna.
Absolutnie sie nie nadaje do budy,nie tylko ze wzgledu na pokrywe wlosa nie powinien przebywac w budzie.Psy te sa wrazliwe na zmiane temperatur.
Poza tam brak stalego kontaktu z czlowiekiem czyni je agresywnymi.
To sa psy na kanape ,a nie do budy.Co za pomysly maja ludzie:crazyeye::angryy:
Co za sredniowiecze jest na naszych ziemiach.Kiedy wreszcie ludzie zrozumieja ,ze pies to czlonek rodziny ,a nie zwierze gospodarkie sluzace do pilnowania gospodarstwa.:shake::crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kisses_xox']A czy ja dzielę? Napisałam, że nie wkładam wszystkich do jednego worka, bo są tacy, którzy mają kojec dla psa, ale nie trzymają go tam non-stop, ale socjalizują, zajmują się, zapewnią mu godne warunki.[/quote]



Kisses, zgadzam się z tobą!Ja mam klatkę , a właściwie kojec ,i zamykam psa kiedy nie ma mnie w domu.Socjalizuje się codziennie i spotyka z innymi psami.Bawi się ze mną.Psu trzeba tą samotność zrekompensować .

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Black][B]Bakteria [/B]kaukaz powinien mieszkac na dworze ,ale ja osobiscie nie uznaje trzymania psow na lancuchu ,w kojcu(chyba ,ze tylko na noc) itp. kazdy pies powienien miec wybor-czy chce mieszkac na dworze czy w domu :shake:
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]kazdy pies powienien miec wybor-czy chce mieszkac na dworze czy w domu[/QUOTE]
Jak bym dała Hexolinie taki wybór to by wybrała podwórko na większość dnia :roll:. Darcie paszczy na koty, na ludzi ją drażniących, kopanie, itp. Hexa wyboru nie dostanie i będzie mieszkać w domu, a podwórko tylko siusiu, kupka, powęszenie sobie trochę i do domu. Może i jest nieszczęśliwa z tego powodu, ale pewnych rzeczy ja poprostu nie akceptuję i tyle. Rzadko się zdarza, że Hexi wraca sama z podwórka, częściej ją z niego musimy prawie siłą ciągnąć i idzie do domu jak bite biedactwo :roll:.
Żeby nie było, że się nad psem znęcam, to dodam, że spacery i bieganie ma zapewnione w miarę możliwości ;)

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie- u nas w planach jest pies stróżujący- jakieś kudłate, duże coś, co będzie mieszkać na podwórku, w budzie. Moich znajomych mix donka mieszka w budzie(wypasionej, ocieplonej, z przedsionkiem itp), w zimie przenoszą ją do garażu ogrzewanego i suka na cierpiącą nie wygląda. Biega luzem, do domu może wejść tylko na korytarz- do pokoi i kuchni się nie pcha - bo wie, że nie może.
Czy pies do szczęścia potrzebuje kanapy?
Inny znajomy śpi w łóżku z 50 kg donkiem, w zimie to pies ma czas tylko się odlać- bo marznie :evil_lol: - i do domu.
Inna sprawa jest z psami o krótkiej sierści czy typowo domowymi.

Link to comment
Share on other sites

U mnie suka, mix Kaukaza mieszka w zasadzie cały rok na dworze w budzie. Co do budy, ocieplona, i dobrze dopasowana do rozmiaru psa, żeby mógł ją ogrzać własnym ciepłem. W zimie ma dostęp do altany i w zasadzie całego domu, ale z tego nie korzysta. Przychodzi się pomiziac zjesc i tyle.
Ważne, żeby ten pies stróżujący, był traktowany tak samo jak ten "domowy" bo to, że ma [B]dostęp do ogrodu,[/B] [B]nie zastąpi[/B] mu spacerów, szkolenia, czasu z właścicielem.
Teraz jak sie robi cieplej to nasz rotek też odmawia powrotu do domu, na noc. Także psu do szczęścia nie jest potrzeba kanapa, tylko czas właściciela, praca, szkolenie, zabawa.

Link to comment
Share on other sites

Gdy są otwarte drzwi, to moje dwie pitbullki (a wcześniej pitbullka i bullterier) z uporem maniaka wchodzą do domu i koniecznie na kanapę. Jak drzwi są zamknięte, to sprawdzają, co aktualnie jest dostępne - paszarnia, czy samochód. W samochodzie szczęśliwe moszczą się na przednim siedzeniu i natychmiast idą spać, a w paszarni odgrywają przedstawienie pt. jakie my biedne, chociaż na snopku siana sobie posiedzimy, skoro nie możemy na kanapie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kisses_xox']Moim zdaniem - żaden pies nie powinien mieszkać w budzie.
[/quote]

Absolutnie się z tym nie zgadzam.
Jeśli właściciel jest w stanie zapewnić psu godziwą, ocieplaną budę, to jestem jak najbardziej za i wydałam do takich domów ( do takich warunków ) kilkanaście, a może i więcej, psów ze schroniska.

Sama, w moich szerokich i odległych marzeniach, widzę domek z ogrodem, w ogrodzie dwa bernardyny, a w domu dwa staffiki. :lol:

Osobiście znam amstaffa, który mieszka w budzie.
Budę ma jak apartament, więc chyba nie jest mu źle . Jest utrzymany w naprawdę rewelacyjnym stanie, wygląda pięknie.

Ale sądzę, że amstaffy nadają się zdecydowanie bardziej do domu..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...