Jump to content
Dogomania

Mała, porzucona Hejka z okolic Biłgoraja ma już swoj dom - zamieszkała w Bytomiu:)


Recommended Posts

O Hejce nie wiem nic - pojawiła się ok. 2 tyg. temu we wsi pod Biłgorajem, nie wiadomo skąd.

Głód i zimno zmusiły ją do poszukiwania bezpiecznego kąta;  wchodziła na posesje, próbowała zaprzyjaźnić się z innymi psami i ludźmi, ale nikt jej nie chciał - ludzie wyganiali, a psy atakowały.

Informację o suni dostaliśmy od p. Joanny - prosiła o zabranie suczki, bo w tej wsi nie ma szans na przeżycie.

Suczkę zgodziła się przyjąć Jaaga, a dzięki  ogłoszeniu na FB i łańcuszkowi Dobrych Serc reszta potoczyła się szybko❤️

  • zgłosili się  Diana i Paweł z zapewnieniem, że chętnie pomogą w transporcie suni do Katowic
  • Marta z FB znalazła schronienie dla suni u p. Danki  - na jedną noc poprzedzającą wyjazd do Katowic                                                                                                                

 Mam nadzieję, że już niedługo i Hejka będzie uśmiechała się ze zdjęć z  nowego domu:).

Ale żeby to się stało musimy trochę ją poznać, zapraszamy więc cieplutko na wątek, bo zawsze łatwiej go prowadzić, a suczce łatwiej czekać na nowy dom przy wsparciu życzliwych dusz, których przecież tutaj nie brakuje:)

Czekają nas opłaty za hotelowanie, sterylizacja, szczepienie wścieklizny i wirusówek, odrobaczanie i czipowanie.

Gdyby ktoś chciał nas wspomóc, będziemy b. wdzięczne, Hejka też prosi; może komuś uda się przeznaczyć część bazarku na potrzeby suni?

Hejka jeszcze na wsi

IMG_20240221_193528.thumb.jpg.84edeada8cce552f7c7dd3e0925e49a4.jpg

IMG_20240221_193417.thumb.jpg.d81f53776c39a62eb13f08b3ad51ea98.jpg

FB_IMG_1708677766547.thumb.jpg.6ab1a8020501eb4bca17aa389dbaa426.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeśli ktoś chciałby nas wesprzeć, poproszę wpłaty na konto ZEA

Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA

Konto: 97 2030 0045 1110 0000 0200 1700

Z DOPISKIEM "Hejka"

Pomoc dla Hejki

100 zł - Figunia (12.02.) image.gif.ea568f724e12f8095db797389041f153.gif

50 zł - MikAga (26.02.) image.gif.ea568f724e12f8095db797389041f153.gif

20 zł - Nesiowata (27.02.) image.gif.ea568f724e12f8095db797389041f153.gif

10 zł - Nesiowata (04.03.)image.gif.ea568f724e12f8095db797389041f153.gif

20 zł - Onaa (05.03.) image.gif.ea568f724e12f8095db797389041f153.gif

30 zł   b-b (13.03.) image.gif.ea568f724e12f8095db797389041f153.gif

77 zł - Nadziejka bazarek image.gif.ea568f724e12f8095db797389041f153.gif

Razem: 307 zł

 

WYDATKI:

110 zł - wizyta w lecznicy (faktura str.3)

195 zł - wizyta w lecznicy (faktura str.5)

50 zł - szczepienie p/wściekliźnie (faktura str.5)

696 zł - hotelowanie, chip, kąpiel i pielęgnacja, transport do weta

Razem: 1051 zł

1051 zł - 307 zł = 744 zł dopłata fundacji ZEA

Link to comment
Share on other sites

  • Tola changed the title to Mała, porzucona Hejka z okolic Biłgoraja
Dnia 26.02.2024 o 10:17, Poker napisał:

Gdzie ona teraz jest ?

Tak, nie wiem w jakim jest wieku, ale chyba młodziutka, a  jej radość i spontaniczność bardzo ujmują.

Wczoraj wieczorem młodzi, którzy wieźli sunię napisali, że jak się na nią patrzy, to człowiek od razu się uśmiecha:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.02.2024 o 10:16, Nesiowata napisał:

Radosna.

Tak, nie wiem w jakim jest wieku, ale chyba młodziutka, a  jej radość i spontaniczność bardzo ujmują.

Wczoraj wieczorem młodzi, którzy wieźli sunię napisali, że jak się na nią patrzy, to człowiek od razu się uśmiecha:)

Link to comment
Share on other sites

Juz pisałam Toli, że Minia spadła w czwartek z konia i dziś niestety jest uziemiona w łózku. Nie poszła i tak do szkoy, bo Hejka ponoć goni kury i bałysmy się, że da radę otworzyć drzwi, a wtedy zapoluje na króliki. Minia ma je w całym mieszkaniu luzem. wysłała mi filmiki z Hejka u niej w łózku, ale rozmazane, w jakości raczej na własne potrzeby. Hejka jest nieduza, radosna, żywiołowa, ale uległa. Płaszczy się przed Mini mopsiczką Gorylem, a Goryl jest najmilszym i najłagodniejszym psem, wiec takie zachowanie raczej wskazuje na jej młody wiek. 

Link to comment
Share on other sites

Przyjechała.  Jest rzeczywiście nieduża  i energiczna. Tylko boi się innych psów.  Wystraszyła się Nemo.

Dałam jej od razu Aniprazol na robale, bo sunia nic nie miała zrobione. Mój ślubny obraził się że wzięłam nie zaszczepiona sunię i żeby nie było powtórki po suni od Alicji. 

Link to comment
Share on other sites

Hejka jest pełna energii. Bardzo proludzka i pogodna. Uległa do psów i boi się ich jeszcze. Z Nemo już się zakumplowała. Pasują do siebie. Są tej samej wielkości. Hejka jest trochę wyższa i masywniejszej budowy.

Bardzo fajna sunia. Na żywo jak dla mnie ma bardziej terierowaty wygląd niż na zdjęciach, szczególnie głowę, ale sierść miększą.  I mi też, podobnie jak Toli przypomina hienkę z zamojskiego schroniska. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Chyba nie będzie, ale chodzenie na smyczy, zachowanie na ulicy, w parku, w mieszkaniu, pozostawanie samotnie w spokoju, mijanie dzieci, rowerów, innych psów - taki elementarz miejski bywa potrzebny, zwłaszcza dla tych, którzy po raz pierwszy decydują się na psa. 

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Zaglądnęłam w zęby I na brzuch. Hejka jest starszym szczeniakiem. Ma 6,5-7 mies. bo ma jeszcze wolne miejsce po mlecznych kłach, więc dopiero co musiała je stracić i stale nie zdazyly sie zejść. Jest przed pierwszą cieczką.  I trzeba umawiać szybko sterylke, bo u mnie cieczki mieć nie może. Chyba ze dostanie blokade i potem zabieg. Jest w pokoju z moim psem, który wszystko by pokrył a jeszcze w domu są cieczki, więc on tam być musi. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.02.2024 o 21:03, Sowa napisał:

Chyba nie będzie, ale chodzenie na smyczy, zachowanie na ulicy, w parku, w mieszkaniu, pozostawanie samotnie w spokoju, mijanie dzieci, rowerów, innych psów - taki elementarz miejski bywa potrzebny, zwłaszcza dla tych, którzy po raz pierwszy decydują się na psa. 

Dziękuję, że zaglądasz i proponujesz pomoc, jestem b.wdzięczna. Czas pokaże, gdzie malutka zakotwiczy na stałe, być może będzie to Kraków🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.02.2024 o 09:06, Jaaga napisał:

Zaglądnęłam w zęby I na brzuch. Hejka jest starszym szczeniakiem. Ma 6,5-7 mies. bo ma jeszcze wolne miejsce po mlecznych kłach, więc dopiero co musiała je stracić i stale nie zdazyly sie zejść. Jest przed pierwszą cieczką.  I trzeba umawiać szybko sterylke, bo u mnie cieczki mieć nie może. Chyba ze dostanie blokade i potem zabieg. Jest w pokoju z moim psem, który wszystko by pokrył a jeszcze w domu są cieczki, więc on tam być musi. 

W tej chwili to chyba wybierzemy drugą opcję i najpierw zaszczepimy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...