Jump to content
Dogomania

***** JASNA ** Pola ** Druga Duch ***** malutka


Recommended Posts

Dnia 22.02.2024 o 23:30, Poker napisał:

Szukałam w necie i nie ma żadnej informacji o kamieniach mlekowych.

Oczywiście.  Mam od 27 lat suki karmiące i o czymś takim nie słyszałam. Natomiast guzki na gruczole mlecznym w ostatnich tygodniach usuwałam u 3 swoich starszych suczek.

Jeśli Jasna ma guzki, to nie ma sensu robić zębów, tym bardziej, że ich części już nie ma.  Narkoza i zabieg obciąży organizm i jeśli to nowotwór, to przyspieszy jego rozwój.

Pierwszym krokiem w takiej sytuacji jest zrobienie rtg płuc i jamy brzusznej, czy nie ma przerzutów i sprawdzenie sromu. 

Tak jak mialy nieżyjąca Limba, Andżela czy Koda. Wszystkie przyjechały z guzkami.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.02.2024 o 10:53, Poker napisał:

Chyba, że to hormonalne albo rozrost.

Wszystko może się zdarzyć..., jednak bardzo często dochodzi do zakażeń w sprzyjających warunkach.

Wymaz nie jest drogim badaniem ..., łatwo pobrać.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.02.2024 o 11:24, Moli@ napisał:

Wszystko może się zdarzyć..., jednak bardzo często dochodzi do zakażeń w sprzyjających warunkach.

Wymaz nie jest drogim badaniem ..., łatwo pobrać.

Wtedy zazwyczaj jest świąd, upławy i zgrubienie od wylizywania. Obrzęk całego sromu wystepuje w przypadkach zaburzeń hormonalnych, jak pisala Poker. Wtedy mija po kastracji. U kastrowanych suk gorzej. Może być jeszcze guz/polip/zmiana w pochwie, co wpływa na rozmiar sromu przez rozciągnięcie, ale nie jest cały obrzęknięte.

Wymaz warto i tak zrobić. Trzeba sunię po prostu zbadać. I wziąć pod uwagę guzki na listwie.

Link to comment
Share on other sites

Będzie zmiana.
Malutka marznie w boksie, prawie nie wychodzi z budki, ona się nie nadaje na zewnątrz. Drobna jest, chudziutka, chora, i ostrzyżona troszkę teraz. Nie dojdzie do siebie w tych warunkach. O zabiegach nie ma mowy.

Wykonałam nagły ruch.
Nie będę czekać, mimo troski wolontariuszek, pewnych rzeczy nie przeskoczą.
Muszę to spiąć do kupy, szerzej napiszę jutro pod wieczór.
Koszty miesięczne jeszcze odrobinę wzrosną.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • rozi changed the title to *** Sytuacja jest poważna, bardzo potrzebne deklaracje ***** JASNA ** Pola ** Druga Duch ***** malutka
Dnia 23.02.2024 o 18:49, rozi napisał:

Będzie zmiana.
Malutka marznie w boksie, prawie nie wychodzi z budki, ona się nie nadaje na zewnątrz. Drobna jest, chudziutka, chora, i ostrzyżona troszkę teraz. Nie dojdzie do siebie w tych warunkach. O zabiegach nie ma mowy.

Wykonałam nagły ruch.
Nie będę czekać, mimo troski wolontariuszek, pewnych rzeczy nie przeskoczą.
Muszę to spiąć do kupy, szerzej napiszę jutro pod wieczór.
Koszty miesięczne jeszcze odrobinę wzrosną.

Czyli działasz !!!

Szukasz miejsca na już,  trzymam kciuki

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.02.2024 o 18:32, Kate1 napisał:

Rozi, a nie mogłaś pożyczyć od kogoś agregatu? 

:DDD

Były meneliki od elektryki, robili nową rozdzielnię i inne kwiatki. Musieli odłączyć.
Piec chodził na upeesie.

Link to comment
Share on other sites

No dobrze.

Malutka jest u Violi. Hotel Divio.
Ze względu na lamblie będzie odizolowana, w ogrzewanym domku, dopóki badanie kupy (za kilka dni) nie powie, że już czysto. Później będzie w mieszkaniu.
Jest trochę wystraszona nowym miejscem.
Jest bardzo chuda.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.02.2024 o 08:46, Grażka123 napisał:

Wpłacę jednorazowo 50,00 zł na początek i deklaruję 20,00 zł stałej dla suni ale proszę o wiadomość na jakie konto płacimy czy można do ZEA.

:)))

Dopisuję.

Zbieram na moje konto, żeby nie robić Toli kłopotu z potwierdzaniem drobnych wpłat. Ale zapytam, jeśli chcesz.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję wszystkim za umożliwienie jej zabrania ze schroniska. Mała była w podróży bardzo grzeczna. Przespała całą drogę na fotelu ❤️

Trzymamy w schronisku kciuki za jej zdrowie i nowy domek 💗

Jasna/Pola zwolniła wolontariacki boks. Dziś dezynfekcja. Jutro zamieszka tam kolejna nie radząca sobie w grupowych boksach psinka.

Dziękujemy!

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...