Jump to content
Dogomania

Brakuje 140,00 zł miesięcznie do opłaty za hotel i opiekę weterynaryjną. Neri łaciata sunia w fatalnym stanie zbiera na hotel i weta, żeby mogła opuścić schronisko. Bardzo proszę o pomoc dla tej biednej, zrezygnowanej suni.


elik

Recommended Posts

Dnia 29.11.2023 o 17:45, Kate1 napisał:

Przestań, przecież nie możesz wziąć do siebie każdego psa w potrzebie - po prostu, nie masz tyle miejsca, niestety tyle ich jest. 

Dokładnie. Nie możemy przygarnąć wszystkich potrzebujących, choć świadomość tego bardzo boli  😞

Link to comment
Share on other sites

Mam pierwsze informacje od Kasi.
Tak jak Asia stwierdza, że Nerunia jest proludzka. Bardzo lgnie do człowieka, szuka bezpośredniego kontaktu. Gdy Kasia schyliła się, by zdjąć jej szelki, wsunęła  łebek w rękę Kasi. Nerunia ma swój własny pokój.
Jutro będzie zapoznanie ze stadem. Na razie powarkiwała na jedną z suczek.
Gdy Kasia wynosiła Wolfika na siku, słyszała Neruni śpiew z drugiego końca ogrodu. Utalentowany robaczek - stwierdzenie Kasi  🙂  Jutro Nerunia będzie poddana zabiegom pielęgnacyjnym, w tym także kąpieli. Dzisiaj miała wystarczająco dużo stresu i zmian.

Idziewhotelu29.11(3).jpg.942951b90a5f54fac0296153c3f702a9.jpg

Idziewhotelu29.11(4).jpg.54165d771917c3f75e40927efabf4726.jpg

  • Like 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.11.2023 o 20:35, Tola napisał:

Cieszę się, że sunia już na miejscu i zaczyna nowy etap, życzę, aby poznała tylko radosne strony psiego życia, piękne podziękowanie dla  Aska7 za kolejnego psa🌹

Aska jest niesamowita   dzikuj7.jpg.c7cbd68be0d009575b77dc7cbfabd53e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nerunia noc spędziła spokojnie, tyle, że w pokoiku Wolfika, który jest obecnie w mieszkaniu u Kasi  😁   Sunia jest bardzo energiczna i podobnie jak ja, Kasia podejrzewa, że jest młodsza niż można sądzić po dacie urodzenia wpisanej przez schronisko w książeczce. Na razie wszelkiej jej ruchy związane są z poszukiwaniem jedzenia. Wczoraj lekko nawarczała na sunię, który była z Kasią, a dzisiaj na psa, ale bez jakiejś zawziętości. Po obwąchaniu uspokoiła się i było ok. Zapoznanie ze stadem będzie się odbywało powoli.
W związku z awarią samochodu sunia na razie nie pojedzie do weta, ale nie ma objawów, żeby to była pilna sprawa. Kasia zajmie się uchem suni. Ma środki, bo inna sunia ma zapalenie ucha, które jest w trakcie leczenia. Po usunięciu awarii Kasia zawiezie Neri do weta i będzie miała zrobiony przegląd, badanie krwi - profil geriatryczny. W razie pilnej potrzeby Kasia korzysta z pomocy sąsiada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.11.2023 o 12:44, Grażka123 napisał:

Jest nieufna w stosunku do innych psów bo do tej pory musiała rywalizować o środki do przeżycia. Myślę, że to wkrótce minie.

Też tak myślę.Ostrzega na wszelki wypadek, bo jeszcze nie wie, że już nie musi walczyć o jedzenie.

Link to comment
Share on other sites

Martusia udostępniła konto Fundacji do wpłat dla Neri.
 

Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA
ul. Spadek 45
22-400 Zamość
97 2030 0045 1110 0000 0200 1700

Jest bardzo ważne, aby  w tytule przelewu wpłacanych deklaracji na konto Fundacji znalazł się nick wpłacającego  i imię suni - Neri.


Sumę dokonanych wpłat będzie można odliczyć od podstawy opodatkowania za dany rok. 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo serdecznie dziękuję za dotychczasowe deklaracje dla suni i gorąco proszę o dalsze deklaracje dla niej.
Neri ma zadeklarowane 400,00 zł miesięcznie, a koszt pobytu w hotelu wynosi 650,00 zł/m-c. Do tego "dojdzie" koszt opieki weterynaryjnej. Zdaję sobie sprawę z tego, że proszę o bardzo wiele, ale bez tego sunia nie przetrwa w hotelu.

Bardzo, bardzo serdecznie proszę o pomoc dla suni. Biorąc pod uwagę fakt, że inny mój podopieczny, Rysiu, ma niewiele ponad połowę potrzebnych deklaracji, nie będę w stanie sama ich utrzymać.

Link to comment
Share on other sites

Niestety mam niedobre wiadomości o Neruni. Podczas kąpieli Kasia zauważyła spuchnięty srom, kropelki krwi w okolicy, guzek na listwie mlecznej i uszy bardzo wrażliwe na dotyk 😞  Zrobi wszystko, żeby jutro zawieźć sunię do weta. Trzeba będzie zrobić RTG płuc i USG brzuszka.   Boję się co znajdą  😞 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.11.2023 o 21:28, elik napisał:

Niestety mam niedobre wiadomości o Neruni. Podczas kąpieli Kasia zauważyła spuchnięty srom, kropelki krwi w okolicy, guzek na listwie mlecznej i uszy bardzo wrażliwe na dotyk 😞  Zrobi wszystko, żeby jutro zawieźć sunię do weta. Trzeba będzie zrobić RTG płuc i USG brzuszka.   Boję się co znajdą  😞 

O rany 😞 Oby się jutro udało to sprawdzić i żeby to nie było nic bardzo poważnego. Ogromne kciuki za Nerunię 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.11.2023 o 21:28, elik napisał:

Niestety mam niedobre wiadomości o Neruni. Podczas kąpieli Kasia zauważyła spuchnięty srom, kropelki krwi w okolicy, guzek na listwie mlecznej i uszy bardzo wrażliwe na dotyk 😞  Zrobi wszystko, żeby jutro zawieźć sunię do weta. Trzeba będzie zrobić RTG płuc i USG brzuszka.   Boję się co znajdą  😞 

Oby to wszystko gorzej wyglądało niż w rzeczywistości jest:( Niestety nie brzmi to dobrze:(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...