Jump to content
Dogomania

Dakota - zagłodzona owczareczka znalazła swoje miejsce na ziemi !!!


Recommended Posts

Ależ to kochana suczeńka, jeśli nie ma poważniejszych problemów niż zabiedzenie to chyba można zaraz ją ogłaszać. Problemy wynikłe z przekątowania dadzą o sobie znać na starość, im bardziej teraz odbuduje mięśnie, tym będzie jej łatwiej.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.10.2023 o 08:53, Sowa napisał:

Ależ to kochana suczeńka, jeśli nie ma poważniejszych problemów niż zabiedzenie to chyba można zaraz ją ogłaszać. Problemy wynikłe z przekątowania dadzą o sobie znać na starość, im bardziej teraz odbuduje mięśnie, tym będzie jej łatwiej.

Zrobimy jej rozszerzone badania krwi, badania kału też rozszerzone. Zobaczymy, czy piza zagłodzeniem cos jej dolega.

Sunia ma wspaniały charakter. Może była dobrze traktowana przez ludzi. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.10.2023 o 10:03, Ewa Marta napisał:

Zrobimy jej rozszerzone badania krwi, badania kału też rozszerzone. Zobaczymy, czy piza zagłodzeniem cos jej dolega.

Sunia ma wspaniały charakter. Może była dobrze traktowana przez ludzi. 

Może warto przejrzeć ogłoszenia dot. zaginięć owczarków w ostatnim czasie. Czy w schronisku są informacje dot. jej pochodzenia (skąd się tam znalazła). Czy tę czerwoną obrożę miała przy znalezieniu? Była szkolona, jest łagodna, kontaktowa, stosunkowo młoda, może ktoś jej szuka.

Sprawdzcie, czy reaguje na imię Roxi.

To wprawdzie nie post o deklaracji i wpłacie, ale może któraś z pań zauważy.

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.10.2023 o 17:19, Perełka1 napisał:

Może warto przejrzeć ogłoszenia dot. zaginięć owczarków w ostatnim czasie. Czy w schronisku są informacje dot. jej pochodzenia (skąd się tam znalazła). Czy tę czerwoną obrożę miała przy znalezieniu? Była szkolona, jest łagodna, kontaktowa, stosunkowo młoda, może ktoś jej szuka.

Sprawdzcie, czy reaguje na imię Roxi.

To wprawdzie nie post o deklaracji i wpłacie, ale może któraś z pań zauważy.

Nie wiem skąd przekonanie, że była szkolona. Przepraszam, nie śledzę wątków zamojskich psów, na bieżąco. Nie bardzo mam na to czas 😉Sunia nie odbiega poziomem kontaktowości, od żadnego owczarka w zamojskim schronisku. Z każdym z nich mogłabym nakręcić takie filmiki lub zrobić foty 😉

Wszystkie psy będące pod opieką wolontariatu są łagodne w stosunku do ludzi. Ogłoszenia o zaginięciach są przez nas śledzone na bieżąco. Sunia jest świeżo po kastracji, ale nie jest psem nowym. Nikt o nią nie pytał. W trakcie jej pobytu, zostało odebranych kilka innych owczarków. Obroża jest schroniskowa. 

 

Pozdrawiam, 

Wolontariuszka Lidka 😁😎

 

  • Like 4
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.10.2023 o 20:04, Rude ZŁO napisał:

Nie wiem skąd przekonanie, że była szkolona. Przepraszam, nie śledzę wątków zamojskich psów, na bieżąco. Nie bardzo mam na to czas 😉Sunia nie odbiega poziomem kontaktowości, od żadnego owczarka w zamojskim schronisku. Z każdym z nich mogłabym nakręcić takie filmiki lub zrobić foty 😉

Wszystkie psy będące pod opieką wolontariatu są łagodne w stosunku do ludzi. Ogłoszenia o zaginięciach są przez nas śledzone na bieżąco. Sunia jest świeżo po kastracji, ale nie jest psem nowym. Nikt o nią nie pytał. W trakcie jej pobytu, zostało odebranych kilka innych owczarków. Obroża jest schroniskowa. 

 

Pozdrawiam, 

Wolontariuszka Lidka 😁😎

 

Wiedziałam, że pod tym nickiem musi się kryć fajny człowiek😃 No to oficjalnie przywitam Cię jeszcze raz. Fajnie, że jesteś Lidka❤️ Bardzo dziękujemy za opiekę nad psiakami w schronisku. Robisz tam kawał dobrej roboty 😍

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.10.2023 o 20:09, Sowa napisał:

To moje przekonanie o szkoleniu - takim podstawowym, jasne, mogę się mylić, ale tak mi to wygląda... 

Sama wiesz, że inaczej zachowuje się pies wzięty na spacer przez zwykłego miłośnika, a inaczej gdy weźmie go w swoje ręce trener. 

Owczarka uczy się błyskawicznie. Zanim wyszłam z nią z boksu, nauczyła się siadać i leżeć.

Nie lubię jak psy po mnie skaczą, więc pierwsze czego ich uczę od pierwszej sekundy kontaktu ze mną to podążania za mną bez skakania i siadania i gapienia się na mnie, gdy się zatrzymuje. Praktyczne i dobrze wygląda na fotach 😉

Być może ktoś ją czegoś uczył, ale czy można to nazwać szkoleniem. Nie wiem. W bezpośrednim kontakcie z nią, nie odniosłam takeigo wrażenia. Jedno co jest pewne, to trafiła w kiepskim stanie fizycznym i psychicznym. Ładnie się poprawiła, ale w grupowym kojcu sobie nie radziła totalnie.

Cieszę się, że została zauważona i zabrana, dzięki temu mogę być o nią spokojna i wziąć pod opiekę kolejnego czworonoga, którego przygniata rzeczywistość schroniskowa. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.10.2023 o 20:18, Rude ZŁO napisał:

Sama wiesz, że inaczej zachowuje się pies wzięty na spacer przez zwykłego miłośnika, a inaczej gdy weźmie go w swoje ręce trener. 

Owczarka uczy się błyskawicznie. Zanim wyszłam z nią z boksu, nauczyła się siadać i leżeć.

Nie lubię jak psy po mnie skaczą, więc pierwsze czego ich uczę od pierwszej sekundy kontaktu ze mną to podążania za mną bez skakania i siadania i gapienia się na mnie, gdy się zatrzymuje. Praktyczne i dobrze wygląda na fotach 😉

Być może ktoś ją czegoś uczył, ale czy można to nazwać szkoleniem. Nie wiem. W bezpośrednim kontakcie z nią, nie odniosłam takeigo wrażenia. Jedno co jest pewne, to trafiła w kiepskim stanie fizycznym i psychicznym. Ładnie się poprawiła, ale w grupowym kojcu sobie nie radziła totalnie.

Cieszę się, że została zauważona i zabrana, dzięki temu mogę być o nią spokojna i wziąć pod opiekę kolejnego czworonoga, którego przygniata rzeczywistość schroniskowa. 

Owczarki długowłose są delikatne, to takie wydmuszki. Nie musiała się długo błąkać, żeby być w złej formie. Ale nie odpowiedziałaś mi na pytanie, kiedy trafiła do schronu i w jakich okolicznościach.

 

Fajnie, że wreszcie jest wolontariat. Mam nadzieję, że będzie dużo adopcji bezpośrednich bez udziału pośredników i hotelików.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.10.2023 o 20:22, Sowa napisał:

Właśnie dlatego, że reaguje błyskawicznie, myślę, że kiedyś ktoś z nią już cokolwiek robił, przecież nie sportowo, ale tak na co dzień bycia razem. To może ułatwić znalezienie domu  - oby jak najszybciej.

No ok, ale czy robienie cokolwiek na co dzień bycia razem można nazwać szkoleniem? 

W mojej ocenie nie, dlatego zajęłam stanowisko. Zależy co dla kogo oznacza, że pies był szkolony. Więc każdy z nas może mieć rację ❤️

Ona nie umiała siadać, nie umiała się położyć, nie umie dawać łapy, ani chodzić przy nodze na żarcie. Nie bardzo wiedziała co to zabawka. Nie czuła się komfortowo biorąc smaczka z ręki. Uczy się jednak bardzo szybko. Wyciąga wnioski łatwo. Super reaguje na nagrodę socjalną. Świetnie generalizuje. Myślę, że to fantastyczny pies dla kogoś, kto chce porobić z psem coś więcej, niż spacery. Priorytetem jest jednak dom, który zagwarantuje jej bliski kontakt z człowiekiem i udźwignie ewentualne problemy zdrowotne. Nie fiksowałabym się na tym szkoleniu. 

Ja bym jej dla siebie nie chciała - jeśli wiesz, o czym mówię (a wiem, że wiesz kochana 🙂🥰). 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.10.2023 o 20:13, Ewa Marta napisał:

Wiedziałam, że pod tym nickiem musi się kryć fajny człowiek😃 No to oficjalnie przywitam Cię jeszcze raz. Fajnie, że jesteś Lidka❤️ Bardzo dziękujemy za opiekę nad psiakami w schronisku. Robisz tam kawał dobrej roboty 😍

Ja jestem tam wolontariuszką od 15 lat. Od paru rozwijamy się prężnie. Teraz to lawinowo wręcz 🙃 ale to nie tylko moja zasługa. Aktualnie w wolontariacie jest ponad 40 osób 💪❤️

Ja się dopiero rozkręcam 😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oj, moje ty Rude ZŁO!!! Zapraszam do Krakowa, zobaczysz, jak zachowują się psy, które ponoć były szkolone przez OMC (o mało co) z własnego nadania behawiorystów!!! I nie tylko do Krakowa zresztą. Zobaczysz przewodników po tzw. kursie behawioralnym, którzy nie mają pojęcia, że szczują swoje psy na koty. Usłyszysz, że aby pies oddał sport, trzeba go podwiesić głową w dól.  Zobaczysz na stronie psiarzy (podobno) jak pies rozpaczliwie próbuje pochwycić światełko na ekranie jakiegoś chyba tabletu - co jest przedstawione jako świetne zajęcie. No i oczywiście "psy sportowe", z nienaturalnie wykręconymi szyjami, pracujące tylko na odruchach z obłędem w oczach. W porównaniu z nimi to ona jest normalnie szkolonym psem....

.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.10.2023 o 20:44, Perełka1 napisał:

Owczarki długowłose są delikatne, to takie wydmuszki. Nie musiała się długo błąkać, żeby być w złej formie. Ale nie odpowiedziałaś mi na pytanie, kiedy trafiła do schronu i w jakich okolicznościach.

 

Fajnie, że wreszcie jest wolontariat. Mam nadzieję, że będzie dużo adopcji bezpośrednich bez udziału pośredników i hotelików.

Dziś owczarka wyjechała do hoteliku, a dwa inne psiaki pojechały do swoich stałych domów. We wrześniu 18 psów znalazło domy. 

Adopcje idą ładnie i co raz bardziej świadome są. Nie od razu Rzym zbudowano, ale nie dojdziemy nigdy do celu, jeśli nie zaczniemy iść 💪

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.10.2023 o 21:20, Rude ZŁO napisał:

Dziś owczarka wyjechała do hoteliku, a dwa inne psiaki pojechały do swoich stałych domów. We wrześniu 18 psów znalazło domy. 

Adopcje idą ładnie i co raz bardziej świadome są. Nie od razu Rzym zbudowano, ale nie dojdziemy nigdy do celu, jeśli nie zaczniemy iść 💪

Ja pamiętam zdjęcia z zamojskiego schroniska, 30 psów na betonie. Zdjęcie z 20 metrów. W sumie nie tak dawno. Teraz na fb akcje, spacery, zdjęcia z psami. Wreszcie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.10.2023 o 23:01, Perełka1 napisał:

Ja pamiętam zdjęcia z zamojskiego schroniska, 30 psów na betonie. Zdjęcie z 20 metrów. W sumie nie tak dawno. Teraz na fb akcje, spacery, zdjęcia z psami. Wreszcie.

Ja nie rozpamiętuje przeszłości. Ona miała swój czas.Teraz czas na teraźniejszość i starania, by jutro było lepiej. Wiele pracy jeszcze przed nami, ale zdecydowanie jesteśmy na dobrej drodze 💪

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...