Jump to content
Dogomania

PROSZĘ O POMOC W OGŁOSZENIACH*** LILI, Liluszka, krasotka, tak nazywają sunieczkę opiekunki w schronie na Ukrainie.


Recommended Posts

Dnia 27.07.2023 o 21:56, Poker napisał:

Dzięki, przekażę Anecik.

Operował moją Islę, ratował to, co jeszcze się dało uratować po tym, jak schrzanili w Chorzowie. Gdyby od razu trafiła do niego, odzyskałaby sprawność 😞
Jaaga też jeździ do niego z psami.

Link to comment
Share on other sites

Również polecam wyjazd do dr Grzebinogi. Trafiłam tam dzięki Isiak.

Mała nie dość, że podobna do Oreo, to ma podobny do niego problem.

W Katowicach jest lekarz, którzy uznawany jest za ortopedę,  ale gorąco odradzam. Mojej mamie yorce zoperowal nie to co trzeba, potem chciał poprawiać, ale zaznaczył, że jak poprawka się nie uda, to pies do eutanazji (roczna suczka). Na szczęście pojechała na konsultację do dr Grzebinogi i za jego namową uciekła do dr Novaka do Czech i po naprawieniu tego, co tamten spieprzył oraz zrobieniu tego, co trzeba było od początku, suczka chodzi. Jako ciekawostkę dodam, że u dr Novaka mama spotkała pracownicę tego katowickiego weta, która u konkurencji leczyła ortopedycznie swojego psa 😉

Dr Grzebinoga po badaniach zabiera opiekuna na mini wykład. Ma przegotowane książki, materiały w internecie. Wszystko opisuje i objaśnia. Operuje tylko kiedy jest sens i potrzeba, a nie żeby zarobić. Jeśli jest coś, czego nie jest w stanie sam zrobić, to jest świetnie zorientowany, kto ma odpoliwiednie narzędzia, materiały i umiejętności. Operacje też są za normalna cenę. 

Akurat dla mnie kolana bylyby najmniejszym złem,bo usuwanie np głowek wyrwanych ze stawów kości udowych jak u Lindy jest gorsze. Może być też postrzelona. Wtedy polecam konsultację u dr Olender. I operację neurochirurgiczne są znacznie droższe niż kolana. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.07.2023 o 02:33, Isiak napisał:

Ja mogę polecić doktora Grzebinogę z lecznicy "Błonie" w Oświęcimiu.

 

Dnia 28.07.2023 o 09:29, Jaaga napisał:

Również polecam wyjazd do dr Grzebinogi. Trafiłam tam dzięki Isiak.

Mała nie dość, że podobna do Oreo, to ma podobny do niego problem.

W Katowicach jest lekarz, którzy uznawany jest za ortopedę,  ale gorąco odradzam. Mojej mamie yorce zoperowal nie to co trzeba, potem chciał poprawiać, ale zaznaczył, że jak poprawka się nie uda, to pies do eutanazji (roczna suczka). Na szczęście pojechała na konsultację do dr Grzebinogi i za jego namową uciekła do dr Novaka do Czech i po naprawieniu tego, co tamten spieprzył oraz zrobieniu tego, co trzeba było od początku, suczka chodzi. Jako ciekawostkę dodam, że u dr Novaka mama spotkała pracownicę tego katowickiego weta, która u konkurencji leczyła ortopedycznie swojego psa 😉

Dr Grzebinoga po badaniach zabiera opiekuna na mini wykład. Ma przegotowane książki, materiały w internecie. Wszystko opisuje i objaśnia. Operuje tylko kiedy jest sens i potrzeba, a nie żeby zarobić. Jeśli jest coś, czego nie jest w stanie sam zrobić, to jest świetnie zorientowany, kto ma odpoliwiednie narzędzia, materiały i umiejętności. Operacje też są za normalna cenę. 

Akurat dla mnie kolana bylyby najmniejszym złem,bo usuwanie np głowek wyrwanych ze stawów kości udowych jak u Lindy jest gorsze. Może być też postrzelona. Wtedy polecam konsultację u dr Olender. I operację neurochirurgiczne są znacznie droższe niż kolana. 

TZ w sprawie Tyci też najpierw rozmawiał z dr Grzebinogą, bo Hania deklarowałą, że przyjedzie na Śląsk, jak będzie taka potrzeba.

To dr Grzebinoga polecił nam dr. Bieżyńskieg we Wroclawiu i dal kontakt..

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.07.2023 o 10:34, Poker napisał:

No właśnie, na razie nie wiadomo co jest przyczyną , a co skutkiem. Chora łapa miała wpływ na kręgosłup czy odwrotnie.

A może był uraz wszystkiego?

Mysle, ze lepiej byłoby choć RTG zrobic przed sterylizacją, bo do zabiegu psa się wywiązuje. Jesli ma uraz kręgosłupa czy gdzieś pocisk czy ucisk na nerw/rdzeń, to może znacznie wywiązanie psa przyczynić się do pogorszenia jej stanu. Nie widziałam , żeby ktoś robił kastrację suki bez rozciągnięcia i wiązania łap do uchwytów stołu.

Link to comment
Share on other sites

 Lili ma poważne problemy zdrowotne, o których mnie nie poinformowano. A są one widoczne gołym okiem. 

Anecik w porozumieniu ze mną umówiła wizytę u dr Gierka na 11.08. 

Dr Grzebinoga już nie konsultuje tylko wyłącznie operuje. Do zabiegu kwalifikuje ktoś inny co dla mnie jest kompletnie niezrozumiałe.  Jak można operować pacjenta nie badając go uprzednio osobiście.

Dlatego też zdecydowałam o dr Gierku. Jak ma Lili konsultować ktoś inny, a nie Grzebinoga, to może to zrobić ktoś inny i bliżej. Jeżeli się okaże , że problem jest poważny, to będę myśleć co dalej.

Jest jeszcze inny, poważniejszy problem z Lili.

Ona nie robi normalnie koopy tylko siada na boku i wyciąga ją z odbytu. Licho wie dlaczego tak się dzieje. Czy to jest związane z wcześniejszym urazem , tak samo jak łapka i kręgosłup czy niezależne. Na razie nie mam pomysłu gdzie to konsultować. Poczekam do wizyty u ortopedy.

Liczyłam na to , że Lili szybko znajdzie DS , a teraz mam obawy czy ona w ogóle go znajdzie.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli Gierek dobrze zdiagnozuje. Mojej mamy suczce zoperowal kolano, a potrzeba było kosc udową. Naprawiał po nim dr Novak. Niepotrzebny bol i cierpienie. Mojemu maltanczykowi poszerzał odwziernik miedzy żoladkiem a dwunastnicą , pies się normalnie już nie wybudził. Prosiłam o kontakt,  bo operacja była w piątek i odebralam go popoludniu. usłyszałam,  że zaprasza w poniedziałek. W klinice gdzie trafiłam nocą, nie mieli pojęcia, co zrobił.  Próbowali Diamenta reanimować, kiedy zatrzymało się serce, niestety bez skutku. Zmarł roczny pies.

Z kupą może mieć przepuklinę odbytu. Zwykły lekarz to stwierdzi, u mojego zdiagnozowala dr Olender. Może być pourazowe. Wet pokaże,  gdzie uciskać, żeby kał wychodził.

Może jednak lepiej do dr Olender z nią pojechać? Po konsultacji Może skierować do dr Grzebinogi na operację.  Dr Grzebinoga miał wcześniej młodszego lekarza, który z nim współpracował, więc pewnie on konsultuje. Nas też przyjmowali naprzemiennie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.08.2023 o 21:02, Poker napisał:

Na wstępną konsultację Lili pojedzie do Gierka, a potem zobaczymy. Zdjęcie i tak trzeba zrobić.

Może zmienisz decyzję skoro ten lekarz robi błędy. Co Ci po konsultacji u takiego lekarza.

Link to comment
Share on other sites

Ależ te psiaki z Ukrainy są biedne. Z takimi problemami, urazami, traumami. I jak muszą sobie z nimi radzić, bo nie mają wyjścia. 😕  Cieszę się, że chociaż niektóre mogą wreszcie być zaopiekowane. "Moja" ukraińska Norcia czy Zajka to są teraz radosne i szczęśliwe psy, życzę tego samego Liluszce.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.08.2023 o 20:58, Jaaga napisał:

Jeśli Gierek dobrze zdiagnozuje. Mojej mamy suczce zoperowal kolano, a potrzeba było kosc udową. Naprawiał po nim dr Novak. Niepotrzebny bol i cierpienie. Mojemu maltanczykowi poszerzał odwziernik miedzy żoladkiem a dwunastnicą , pies się normalnie już nie wybudził. Prosiłam o kontakt,  bo operacja była w piątek i odebralam go popoludniu. usłyszałam,  że zaprasza w poniedziałek. W klinice gdzie trafiłam nocą, nie mieli pojęcia, co zrobił.  Próbowali Diamenta reanimować, kiedy zatrzymało się serce, niestety bez skutku. Zmarł roczny pies.

Z kupą może mieć przepuklinę odbytu. Zwykły lekarz to stwierdzi, u mojego zdiagnozowala dr Olender. Może być pourazowe. Wet pokaże,  gdzie uciskać, żeby kał wychodził.

Może jednak lepiej do dr Olender z nią pojechać? Po konsultacji Może skierować do dr Grzebinogi na operację.  Dr Grzebinoga miał wcześniej młodszego lekarza, który z nim współpracował, więc pewnie on konsultuje. Nas też przyjmowali naprzemiennie.

Ja też bym się skłaniała na pierwszą wizytę u dr Olender.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.08.2023 o 01:41, Poker napisał:

Biorę pod uwagę wizytę u dr Olender, ale i tak potrzebne jest rtg, żeby wyjaśnić co się dzieje z miednicą i kręgosłupem.

Z tego co pamiętam, to ona jest neurologiem.

To doskonała diagnostka ogolnie. Ma specjalizacje z neurologii zrobiona w Szwajcarii. Oczywiście też ma RTG, tam był diagnozowany np Grey, Baryton, Linda, Amely, Oreo. Potrafi połączyć problemy i je leczyć. Przyjmuje normalnie pacjentów, jak przez lata, nie tylko konsultacje neurologiczne. Nie zajmuje się chirurgią. Linda miała problemy typowo ortopedyczne i po badaniach dr Olender sama zadzwoniła do dr Grzebinogi. 

Do tego RTG robi na żywo, jeśli pies da się położyć. Najwyżej dorobi zdjęcie, jak ktoreś wyjdzie niewyraźne.  W Katowicach nie ma o tym mowy. Z naszych psów tylko Grey dostał premedykacje, bo jechał już na sedalinie.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, powodem może być uraz kręgosłupa (ucisk na nerwy).

Sunia jest mała, drobna..., waży mniej niż 10kg - utrzymujcie wagę.

Od weta ortopedy wiem, że małe psiaki do 10kg z urazem kręgosłupa (bez przerwania rdzenia kręgowego) można skutecznie leczyć - zabieg operacyjny

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...