Jump to content
Dogomania

Mamy nową kicię. Zbiorowy wątek tymczasowiczów 2023 i 24


Recommended Posts

Dnia 26.02.2024 o 23:07, Aldrumka napisał:

Jeszcze była ta trochę ruda (podrostka), od której na tym wątku zaczął się temat suczek 

417317471_782761620348953_1607216528773629525_n.jpg

Ona nie wygląda  na małą. Raczej będzie jak Malinka. Ola pytała czy może przysłać zdjęcia szczeniąt, ale ja szczeniaka już nie wezmę.

Link to comment
Share on other sites

Mam wiesci odnośnie psa. Ma ok 10 lat, średniak ok 15 kg. Nie ma pewności czy widzi na nie zniszczone oko. Andrzej jest w Zabrzu na operacji, wróci popołudniu, zeby jechac z Wikarym na zabieg. Nie rozmawiałam z nim jeszcze. Zapytam dopiero popołudniu.

ma 1 oko, drugie totalnie zniszczone. wspaniały. Marina powiedziała, że on jest cudowny, kochany, do samców, suk, ludzi, wszystkiego co żyje. bardzo łagodny, nie ma w nim cienia agresji

 

426179730_777756010381685_4777048672673615416_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.02.2024 o 09:41, Jaaga napisał:

Mam wiesci odnośnie psa. Ma ok 10 lat, średniak ok 15 kg. Nie ma pewności czy widzi na nie zniszczone oko. Andrzej jest w Zabrzu na operacji, wróci popołudniu, zeby jechac z Wikarym na zabieg. Nie rozmawiałam z nim jeszcze. Zapytam dopiero popołudniu.

ma 1 oko, drugie totalnie zniszczone. wspaniały. Marina powiedziała, że on jest cudowny, kochany, do samców, suk, ludzi, wszystkiego co żyje. bardzo łagodny, nie ma w nim cienia agresji

 

426179730_777756010381685_4777048672673615416_n.jpg

Dzięki za wieści. Ile kosztowałoby miejsce dla psiaka u Ciebie? Pisałaś, że mogłabyś go wziąć na miejsce Drugiego. Czy to aktualne?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.02.2024 o 10:03, agat21 napisał:

Dzięki za wieści. Ile kosztowałoby miejsce dla psiaka u Ciebie? Pisałaś, że mogłabyś go wziąć na miejsce Drugiego. Czy to aktualne?

Tak jak dałam Ci znać, popołudniu się odezwę, ale myślę że podobnie. Tylko transport ma być na dniach, a na niego trzeba dopiero zbierać deklaracje. Nie wiem czy mu się uda teraz wyjechać.  Jeśli w ogóle.

  Pies wg opisu super, może jednak z takimi atutami znalazłby później dom u kogoś litościwego. Najważniejsze, że jest łagodny i kontaktowy.

Link to comment
Share on other sites

  • Jaaga changed the title to Info o niewidomym psim staruszku na ostatniej str. !Może ktoś jeszcze pomoże? Mamy nową kicię. Zbiorowy wątek tymczasowiczów 2023 i 24

Ja niestety ze złymi wieściami.  Nie damy teraz rady wziąć jeszcze jednego psa. Kiedy proponowałam miejsce, myślałam że tylko Iggia przyjedzie. Żal mi bardzo, ale  nie ogarniemy tylu nowych psów. Andrzej wyjechał o 7.00, a wróci za godzinę i ten cały czas spędził jeżdżąc po weterynarzach po kolei z 3 psami. Każdego nowego trzeba przebadać, zrobić profilaktyke, zabiegi.

Jeśli  nie znajdzie się dla niego jakieś inne miejsce teraz, to może przyjechać następnym razem, jak tylko któryś z młodszych psów pojedzie. Myślę że Hejka długo się nie zasiedzi. A może Nemo w końcu znajdzie dom?

Kombinuję jak się da, ale już raczej nic nie wymyślę. Cenowo byloby jak przy Drugim, czyli 15 zk/dobę + jedzenie. Czyli ok. 520 zł. 

Link to comment
Share on other sites

Już dałam znać. Nie zmieniam tytułu, bo może ktoś jeszcze zechce pomóc  lub znajdzie miejsce.

Dostałam z pieskiem filmik. Dla mnie bardzo dołujący. Wszystkie psy w zagrodzie łącznie ze szczeniakami są lękliwe. Wiem, że trudno oczekiwać czegoś innego, jak wybuchają rakiety, ale to naprawdę smutny widok i zamyka większości tych psów drogę do normalnego życia.  Takie są tam śliczne, nieduże psy ale nawet nigdzie nie pokazywane, bo i po co. Ludzie nie zainteresują się nimi

Psu błyska coś spomiędzy powiek, czyli rzeczywiście jak Szymek musiałby przejść operację oczyszczania oczodołu. I niestety reaguje typowo, jak niewidomy pies.

Poprosiłam Tolę, żeby wstawiła filmik. Nie wiem czy da radę. 

Link to comment
Share on other sites

Jaaga dziś już nie ma czasu, ale prosiła żeby dać znać, że jednak ma miejsce dla czarnego ślepaczka, bo suńka, która miała przyjechać znalazła dom stały 🙂 Kto jeszcze pomoże utrzymać psiaczka w hotelu? Mógłby przyjechać pod koniec marca.

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam, może przyjechać 😃

W tym transporcie za nic się nie zmieści, ale wstępnie ma miejsce w kolejnym. Tylko żeby przyjechał po nowe życie, to jeszcze musi dozbierać deklaracji.

Oczodół na pewno jest do oczyszczenia, bo nie miał tego zrobionego. Źle to ponoć wpływa na jego zdrowie. 

Mała suczka z blizną na głowie prawdopodobnie też przyjedzie dopiero następnym razem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.02.2024 o 15:10, Poker napisał:

100 zł ode mnie to ogólnie z przeznaczeniem na materiały do produkcji mydełek, na dowolnego psa.

W związku z tym, że Iggia jedzie do swojego domu, a ja już od razu kupiłam składniki, to mogą być te 100 zl na mydła dla małej suczki pod opieką Jo37? 

Wstawiam paragon.

IMG_20240229_114732.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.02.2024 o 13:26, Mruczka napisał:

Ponieważ Iggia  ma już  DS, to   deklarowane 100 zł   przekazuję   dla  czarnego  ślepaczka  (na transport  lub coś). Na  jaki rachunek  wpłacić?   Jaagi? 

Dziękuję ślicznie 😘 Agat21 zbiera dla niego deklaracje stale.  Nie wiadomo czy się uzbiera i pies będzie w ogóle mógł przyjechać 🙄 Wstępnie zarezerwowałam mu miejsce w kolejnym transporcie, ale jeśli nie ruszy nic do przodu z deklaracjami, to będę musiała odmówić, bo szkoda zmarnowac, jakby gdzieś inny pies mógł przyjechać. 

Na razie więc nie wpłacaj, bo jeśli się uda mu przyjechać, to i tak nie ja będę jego skarbnikiem. Jeśli możesz, to poczekaj z deklaracją proszę jak się sytuacja rozwinie.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.02.2024 o 20:30, Poker napisał:

Dochód z wyrobów  za 100 ode mnie może trafić do jednego  lub do podziału. Wpłacę  na konto Jaaga.

Dziękuję.  Prosiłam o licytacje dla dwóch psów. Wcześniej planowałam poprosić o bazarek na nowe drybedy dla Lindy, ale trafily sie sunie. Za te 100 zł więc zrobię mydełek na weta dla malej sunieczki, a dla Lindy robię za swoje środki zawieszki.

IMG_20240229_222531.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Jaaga changed the title to Prosimy o deklaracje dla niewidomego staruszka ! Mamy nową kicię. Zbiorowy wątek tymczasowiczów 2023 i 24
Dnia 29.02.2024 o 13:26, Mruczka napisał:

Ponieważ Iggia  ma już  DS, to   deklarowane 100 zł   przekazuję   dla  czarnego  ślepaczka  (na transport  lub coś). Na  jaki rachunek  wpłacić?   Jaagi? 

Próbujemy z Limonką coś wymyślić, żeby psiaczka uratować. Ogromnie dziękujemy za Twoją deklarację dla niego. To przybliża jego ratunek ❤️

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.03.2024 o 16:15, agat21 napisał:

Strasznie biednie wygląda sunieczka 😞

Bardzo biedna. Chyba jest po urazie głowy. Poprosiłam jeszcze o podanie wieku.

Dobrze, że po rezerwacji zdjeto jej kolczyk. One ciągle kaleczą ucho. Linda przyjechała ze sporą raną wkolo dziury po kolczyku. Dopiero u nas się zagoiła.

Miałam nadzieję, że niewidomy psiak jeszcze kogoś wzruszy. Żal ją zabierać, a jego zostawić.  Takie psy, jak oni oboje nie mają szans na wydostanie się ze schroniska 😞

 

 

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś mógłby niewidomego biedaka wesprzeć deklaracją ?

O tam nie ma najmniejszych szans, w razie czego nawet uciec nie ma jak ...

Został zauważony, jest transport, jest miejsce, drugiej takiej szansy już może nie mieć... 

Bardzo prosimy o wsparcie dla niego, niech po raz pierwszy w życiu dla odmiany spotka go coś dobrego. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...