Jump to content
Dogomania

Mamy nową kicię. Zbiorowy wątek tymczasowiczów 2023 i 24


Recommended Posts

Z moich 2 bazarków wpłynęło 1243, 05 zł.

Wstawiam do rozliczenia na pierwszej. Koteczce po sterylce zaczęly sie paprać dolne szwy wewnętrzne. Dlatego trochę jeszcze odczekam z jej zdjęciami i ogłszeniami.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dostałam od Oli takie zdjęcia miłych, zdrowych, kontaktowych suczek. Może ktoś coś? Sytuacja tam jest coraz trudniejsza 😞 

My mamy stamtad 5: Kaj, Linda, Roberto, Parówka i Malinka. Gdyby Malinka miała szanse na adopcję, to już wzięłabym którąś z tych. Nie wiadomo, ile jeszcze wytrwają.

Jednak nie jestem w stanie podjąć się zobowiązań nad kolejnym psem. Tym bardziej, ze kicia też utknęła. Szwy wewnetrzne jej się nie resorbują i ciągle otwiera się gdzieś rana, którędy wystają. 

418660799_2050794145280258_1338042092443762301_n.jpg

417317471_782761620348953_1607216528773629525_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.02.2024 o 18:52, Tola napisał:

Jeszcze taka sunieczka czeka na pomoc

 

Dzięki Tolu za wstawienie filmiku. Sunia waży 8 kg, ma 2 lata. 

Byłby transport, tylko nie ma chętnych na pomoc suni 😞 

Link to comment
Share on other sites

  • Jaaga changed the title to Mała suczka potrzebuje pomocy. Mamy nową kicię. Zbiorowy wątek tymczasowiczów 2023 i 24
Dnia 22.02.2024 o 23:32, Poker napisał:

Mogę wspomóc finansowo, ale nie wezmę na siebie odpowiedzialności za sunię.

Dziękuję za deklaracje pomocy.

Właśnie cały czas biję się z myślami, co robić.  Środki z bazarku chce zostawić na karmę dla Malinki i nie mam nic. Koteczka, która ostatnio przyjechała też przysporzyła nam kosztów. Dziś muszę odebrać środki za 370 zł. No i doliczyć wczorajsze badania.

Sunia od Mariny to na dzień dobry pełna profilaktyka: oba szczepienia, badanie kału, test snap na lamblie, tabletka na nużeńca. Ma kolczyk, więc była wolnożyjąca, czyli trzeba zrobić badanie krwi w tym na dirofilarie. A zbiórki nie da się zrobić, bo nikt nic nie wpłaci na sunię w takiej kondycji.

Sama nie wiem co robić, a decyzję trzeba podjąć dziś, żeby przygotować do transportu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.02.2024 o 10:24, mdk8 napisał:

Też pomogę finansowo .

Pomyślałam , że może spróbować zrobić bazarek mydełkowy na fb ?  Jakbyś dała radę zrobić mydełka .

 

Dziekuje za chec pomocy.

Na fb to nie bardzo. Nie mam na to działalności, a nie poproszę fundacji o udostępnienie konta na takie liczne i drobne wpłaty. Po aferze jaką ktoś wywołał z powodu ukraińskich szczeniąt, to boję się tam cokolwiek robić. Ludzie są paskudni I zachowują się sie jak zaburzeni frustraci. Wtedy dwa inspektoraty weterynaryjne obserwowały mój profil.

Teraz jeszcze robię zawieszki z żywicy. Właśnie chciałam zrobić trochę mydełek i zawieszek i poprosić znajomą z fundacji o bazarek na nowe drybedy dla Lindy na jej grupie. Kończą mi się jednak środki na materiały, a nie chce robić takich byle jakich, chemicznych po taniości.

Jej wzięcie to dla mnie szaleństwo. Sunia jednak jakoś zapadła mi w serce. Ruscy atakują już Zaporoże, kumulują dużo sprzętu przy granicy. Boję się, że może być potem za późno. 

IMG_20240223_103008.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.02.2024 o 13:14, Jo37 napisał:

Przeczytałam, że Rosjanie zbombardowali schronisko pod Charkowem i że zginęły psy.

 

Tego wlaśnie sie obawiam Tam jest 800 psów. To choć jedno życie zabezpieczone.

Teraz tam trafiają z takimi urazami i tak zmaltretowane, że każda adopcja się liczy, bo zwalnia miejsce. Niestety, na trudnego psa nie mam środków ani możliwości. I tak ta sunia w naszej sytuacji to brawura.

Napisałam Oli, żeby ją pokazała na fb, a jeśli nikt nie zarezerwuje, to wezmę. 

Link to comment
Share on other sites

  • Jaaga changed the title to Może ktoś jeszcze pomoże?Mała suczka do uratowania. Mamy nową kicię. Zbiorowy wątek tymczasowiczów 2023 i 24
Dnia 23.02.2024 o 13:14, Jo37 napisał:

Przeczytałam, że Rosjanie zbombardowali schronisko pod Charkowem i że zginęły psy.

 

Słabo się robi.  Przez idiotów giną ludzie i zwierzęta. Ile istot  można by uszczęśliwić tą kasą jaka idzie na zbrojenia 😞

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jeszcze jak, ale dołożę 200 zł w marcu na sunię. Niech chociaż jej życie się zmieni.

Mnie już brak słów na tę wojnę i dramaty, które powoduje. Ile ludzi traci życie mniej więcej wiadomo, a ile zwierząt - domowych, dzikich, hodowlanych - tego nikt nie mówi. I jakich cierpień doznają. To jest horror. Nie mówiąc już o tym, ile kasy idzie i pójdzie teraz na zbrojenia, to pomyślcie co taki przemysł i wojna robią ze środowiskiem. To są straty nie do oszacowania i nie do odrobienia przez wieki.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.02.2024 o 14:32, Jo37 napisał:

Jagna - weźmiesz też ją?

418660799_2050794145280258_1338042092443762301_n.jpg

Jej na szczęście udało się znaleźć  miejsce. Ola dala mi znać. Chyba to przewiercające spojrzenie zmiękczyło komuś serce. 

Została podrostka. Widzę, że ma wygolone po wenflonie, więc pewnie już po sterylce. Dobrze, że o to dba Marina. Gdyby co, to nie będą się już rozmnażać. Choć pewnie sterylki i kastracje pochłaniają majątek wykonywane w takich ilościach.

To jest straszne, ten stały lęk że psy mogą zostać zabite, okaleczone, a schronisko może przestać istnieć. Od wpisu Jo37  myślę tylko o tamtym schronisku. Widzę jakie psy trafiają do Mariny. Porozrywane, po urazach głowy, z urwanymi łapami, rozwalonymi kręgosłupami. To jedna wielka tragedia.

Zamówiłam mydła, robię żywicę. 

IMG_20240223_152413.jpg

Link to comment
Share on other sites

Niepotrzebnie wchodziłam na profil schroniska :( Rzadko zaglądam, bo bezsilność zabija. Czarny bez oczu.

 Na nowych zdjeciach wypatrzyłam takiego biedusia w środku stada, z czeronym kolczykiem i łysym na główce.

424975050_803784201791689_3915426917011934196_n.jpg

428485490_803783921791717_1314076789154115296_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...