Jump to content
Dogomania

***** Dogopsy. Można pisać o wszystkim *** Wątek dyskusyjny na różne tematy związane z PwP


rozi

Recommended Posts

Dobrze, że kot nie wchodzi w grę, bo żal kota, żeby zarażał się wszystkim od pcheł, tasiemca po leptospirozę. 

Podobno szczury odstraszają myszy 😂 Choć chyba chodzi o kontakt osobisty i w efekcie masakrę, bo na pewno szczurzy zapach ich nie odstrasza. To mam przetestowane ze szczurzymi kuwetami. Z kocimi zreszta też. 

Koleżanka miała inwazję i na kamerach okazało się, że mieszkały w luce między starą ścianą a nowa.  Dziwila sie skad ma tyle, jak co dzien wylapuje po kilka. Myślałam, że przychodzą kolejne, a one się w domu mnożyły. Nie pomogły ultradźwięki. zlikwidowała pusta przestrzeń.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2023 o 18:13, Jaaga napisał:

Dobrze, że kot nie wchodzi w grę, bo żal kota, żeby zarażał się wszystkim od pcheł, tasiemca po leptospirozę. 

No chyba nie ode mnie. Kot nie wchodzi w grę, bo przy kaukazach jego żywot byłby taki jak piszczącej piłeczki, jakieś 3 minuty.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2023 o 19:29, Aska7 napisał:

Śliczne. Norki mi kopią w doniczkach. Na parapecie 😒

20221003_074753_resize_61.jpg

Takie cudo niejedno po schodach na moje poddasze na jesieni wędruje.I w domu były . Wyniosły się jakiś 30 lat temu jak zaczęłam zajmować się kotami.Myszy też były wtedy, wyniosły się do sąsiadów 🙂Może sam zapach kota odstrasza?

Szkoda, że kota nie możesz mieć.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2023 o 18:38, Aska7 napisał:

Ja mam trzask i jest w środku żywa i wynoszę. Łapią się i po dwie 🙄

 

20231109_073944_resize_60.jpg

Gdzie taka klatkę można kupić? Na allegro kupiłam żywolapkę, ale jest cała blaszana, nie z prętów i myszy do niej nie wchodzą. Taka z prętów mam ale na szczury i luki są za duże na myszy. 

Na dniach pierwszy raz też wlazły nam do domu. Są na parterze, rano córce uciekła w łazience między nogami. Wszędzie są psy, a myszy im harcują.Muszę mieć coś skutecznego, bo na piętrze mam ponad pół tony suchej karmy. Jak mi tam wlezą to będzie koszmar.

Nie cierpię smrodu myszy. Już go wszędzie czuję. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.11.2023 o 12:50, Jaaga napisał:

myszy do niej nie wchodzą.

Czym kusisz?
Daj sobie spokój z serem, mięskiem, czy innymi typowymi zanętami. Kawałek Snickersa, czy innego batonika czekolada/toffi. U mnie się łapały świetnie na cukierki kukułki, ale batonik łatwiej posiekać.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.11.2023 o 18:10, rozi napisał:

Czym kusisz?
Daj sobie spokój z serem, mięskiem, czy innymi typowymi zanętami. Kawałek Snickersa, czy innego batonika czekolada/toffi. U mnie się łapały świetnie na cukierki kukułki, ale batonik łatwiej posiekać.

Dzięki, nie wpadłam na snickersa. Koci pasztet. Najpierw muszę jedzenie pozbierac. Sięgnęłam dziś po karton topinamburu, który zostawiłam w wiatrołapie po wykopaniu i mi między palcami smyrgnela duża mysz. Corka widziała dużą i maleńką. Kiepsko to wyglada. 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.11.2023 o 00:16, Marysia R. napisał:

Jak myszy jest dużo to można od razu kupić taką - da się w nią złapać więcej niż jedną mysz na raz: https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/porzadki-w-ogrodzie/odstraszacze-zwierzat/pulapka-na-gryzonie-bioogrod-730407?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAu9yqBhBmEiwAHTx5py3xahljGKFCbwAhfiK8BhAghBH8Oz2UiifO5pxMGRS7qzqPZlYzxhoCY40QAvD_BwE

Osobiście przetestowane, działa😉

Mam. Polecam. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.11.2023 o 00:16, Marysia R. napisał:

Jak myszy jest dużo to można od razu kupić taką - da się w nią złapać więcej niż jedną mysz na raz: https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/porzadki-w-ogrodzie/odstraszacze-zwierzat/pulapka-na-gryzonie-bioogrod-730407?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAu9yqBhBmEiwAHTx5py3xahljGKFCbwAhfiK8BhAghBH8Oz2UiifO5pxMGRS7qzqPZlYzxhoCY40QAvD_BwE

Osobiście przetestowane, działa😉

Właśnie w ta mi nie weszła ani jedna. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...