Jump to content
Dogomania

Zmiana planów. Inny Rudy, duży i baardzo chory. Pewnie tak musiało być. Proszę o pomoc, to jeszcze pożyje, może i trawę powącha i potarza się radośnie. Proszę. Ma na imię DYLAN : )


Recommended Posts

Dnia 14.07.2023 o 11:18, Tola napisał:

Na koncie ZEa są   wpłaty dedykowane Dylanowi , bardzo dziękujemykwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0132.gif

50 zł - Keyuta (05.07.)

10 zł - Ewa Marta (06.07.)

Stan konta 14.07.23. : 650,00 zł 

 

To lipiec rozliczenie na fakturę.

Tolu, bardzo Cię proszę wstaw Dylana do adopcji wirtualnych. Coraz gorzej chodzi.

Opiszę poniżej. Chyba najlepiej byłoby zrobić zbiórkę  i jechać z nim do neurologa.  Dałabyś radę zrobic zbiórkę? Chyba nie ma co czekać aż całkiem przestanie chodzić. Tylko my jesteśmy nadal bez auta.

Tu są najnowsze zdjęcia, które można dać do adopcji wirtualnej

IMG_20230719_112342.jpg

IMG_20230719_112338.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dylan najpierw lekko uginal tylne łapy,  kiedy dłużej stał.  Jednak w ruchu nie mial problemow. Zaczęłam mu podawać ArthroHA, który podarowała p. AnnaGR. Niestety, problem się pogłębia.  Ma już trudności ze wstawaniem, słabsza wyraźnie jest tylna lewą łapa. Ucieka mu do tyłu, wywija w niej neurologicznie palce pod spod i ciągnie tak lape za sobą. Przez to pazury zdarł praktycznie do tworzywa. Nie wiem co będzie, jak zaczną krwawić, bo przy opatrunku na pewno sobie nie poradzi z chodzeniem. 

Obie tylne lapy  nie dość, że się uginają,  to stopy nieprawidłowo są ułożone na zewnątrz, a nie prosto. 

Warto byłoby zrobić RTG i jechać na wizytę do neurologa. Może da się wspomóc przewodnictwo nerwów lekami? Na razie jesteśmy bez auta, więc na dniach nie mamy jak go zabrać do lekarza. Może jest ktoś z okolicy, kto mógłby z nim jechać do Tychów?

Dylan jest sprawny umysłowo,  widzi i słyszy, nie wyobrażam sobie gdyby przestał chodzić.  Nie da się go nosić,  jak Barytona bo waży 45 kg. Jego nawet do wózka nie dalabym rady wsadzić. Wiem po Lindzie, która waży 22 kg. 

 

IMG_20230719_112318.jpg

IMG_20230719_112324.jpg

IMG_20230719_112321.jpg

IMG_20230719_112327.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.07.2023 o 11:31, Jaaga napisał:

To lipiec rozliczenie na fakturę.

Tolu, bardzo Cię proszę wstaw Dylana do adopcji wirtualnych. Coraz gorzej chodzi.

Opiszę poniżej. Chyba najlepiej byłoby zrobić zbiórkę  i jechać z nim do neurologa.  Dałabyś radę zrobic zbiórkę? Chyba nie ma co czekać aż całkiem przestanie chodzić. Tylko my jesteśmy nadal bez auta.

Tu są najnowsze zdjęcia, które można dać do adopcji wirtualnej

IMG_20230719_112342.jpg

IMG_20230719_112338.jpg

Wstawię jutro, ale na razie ani Zew ani Drugi nie zyskali wirtualnego opiekuna.

Zbiórkę zrobię, prosiłabym jednak o pomoc w napisaniu tekstu, o jakiś nowy pomysł,  a ja dostosuję wszystko do wymogów na Ratujemy Zwierzaki. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.07.2023 o 23:02, Tola napisał:

Wstawię jutro, ale na razie ani Zew ani Drugi nie zyskali wirtualnego opiekuna.

Zbiórkę zrobię, prosiłabym jednak o pomoc w napisaniu tekstu, o jakiś nowy pomysł,  a ja dostosuję wszystko do wymogów na Ratujemy Zwierzaki. 

Ja  równiez przyłaczam się do prośby. Nie dam rady wymyśleć i napisac tekstu. Potem moge podesłać  takie najbardziej wzruszające zdjecia. Warto zrobić zbiórkę, bo na pewno coś się nazbiera.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.07.2023 o 20:55, Tola napisał:

Na profilu fundacji na FB poprosiłam o pomoc dla Dylana i wpłaty na badania.

Zameldowała się wpłata od hamam - 80 zł (21.07.) - pięknie dziękujemy kwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0136.gif

Niestety, konsultacja neurologiczna z kilkoma RTG to pewnie podobny koszt, jak u Greya ok 500 zł.

Przykro mi, że tu taka cisza. Może ktos jednak dałby radę ładnie opisać sytuację Dylana, zeby można było zrobić mu zbiórkę.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.07.2023 o 12:06, Aska7 napisał:

Przepraszam, że mnie tu nie ma, ale zdrowie mi siadło wyjątkowo mocno. 

Asiu, powrotu do zdrowia życzę.

Bez urazy, ale Ty i tak piszesz skrótami 😉 😜 Szukamy z Tolą kogoś, kto napisałby wzruszający tekst do zbiórki. Kuruj się więc i nie przejmuj.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.07.2023 o 18:41, Jaaga napisał:

Asiu, powrotu do zdrowia życzę.

Bez urazy, ale Ty i tak piszesz skrótami 😉 😜 Szukamy z Tolą kogoś, kto napisałby wzruszający tekst do zbiórki. Kuruj się więc i nie przejmuj.

Dzięki. Ja mogę napisać, tylko potrzebuję wskazówek, bo nie wiem co się czyta i klika. Z wyboru nie mam fejsa i innych mediów. Pierwsze primo czy piszę jako Dylan. 

Jestem stary - Ty też kiedyś będziesz ...

Czy sucho  - Starszy pies po przejściach ...

Czy mokro - Wyrwany śmierci, ale jednak bardzo chory ...

No i już wiem, że max 6-7 zdań, bo więcej ciężko przeczytać 🙄

Link to comment
Share on other sites

Coś w tym stylu ?

No niestety, ale starość się Panu Bogu nie udała. I starość ludzka i starość psia. Tylko psy nie mają NFZ. Dylan - piękny, mądry, pro- ludzki, ciepły starszy pan potrzebuje wsparcia finansowego. Jest sporym psem i stawy i łapki odmawiają posłuszeństwa. Bardzo, bardzo prosimy o wsparcie na diagnostykę i ewentualne leczenie.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dylan starszy psiak wyciągnięty ze schroniska przez Dobre Dusze potrzebuje naszej pomocy. No niestety, ale starość się Panu Bogu nie udała. I starość ludzka i starość psia. ....tylko psy nie mają NFZ.   Lata ?? ile ? czy młodość zmarnowana  w schronisku  na betonie, bez możliwości spacerów odbiły się na zdrowiu Dylana. Jest sporym psem i stawy i łapy zaczynają odmawiać posłuszeństwa. Dylan jest rezydentem psiego hoteliku. Pomimo wspaniałego charakteru do tej pory nie udało mu się znaleźć domu , znaleźć człowieka , który chciałby pokazać mu lepszy świat. Dylan ma tylko nas garstkę osób których jego los nie jest obojętny. Bardzo, bardzo prosimy o wsparcie na diagnostykę i ewentualne leczenie. Chcemy mu zapewnić godną starość bez bólu.. A może jest jeszcze szansa na  dom dla Złotego Psa? kto wie... 

 

coś dopisałam....

 

 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Wiek można oddać dowolnie, bo w ksiazeczce mial wpisane 8, czyli teraz 9, ale wygląda na starszego o kilka lat, myślę że ok 13.

Myślę, że warto jakoś napisać, że chodzi o konsultację neurologiczną, szereg badań i wdrozenie leczeni zwyrodnień, co jest kosztowne u tak dużego psa.

Że Dylan już miał epizod, kiedy przestał chodzić. wtedy ważył się jego los, bo niestety nie da się przenosić bezwładnego 45 kg psa. Pomogla kuracja. Gdyby doszlo do tego ponownie i juz na stałe, to jedna osoba nie jest w stanie nawet wymienić pieluchy. Do tego szybko porobilyby mu się odleżyny i mógł pogorszyć się stan i tak już słabego serca.

Dylan ma idealnie sprawny i bystry umysł. Do tego był dotąd bardzo aktywnym psem, więc  niemożność poruszania się byłaby dla niego męką ( i dalabym tu to zdjęcie z Zoją,  gdzie skacze i wygląda jak kangur na 2 lapach)

próśb o pomoc jest całe mnóstwo, trzeba ludziom uzasadnić dlaczego akurat mają pomóc Dylanowi,  a nie innemu. Dla nas Dylan to sympatyczny Scooby-Doo. Ale wiem, że na spacerach nie budzi sympati, bo ludzie boją się jego wielkości i wyrazu zakapiora, czyli porwanych uszu i blizn.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.07.2023 o 21:16, Aska7 napisał:

Czy nie jojczeć, tylko konkrety, czy przemycić bół istnienia ?

W zbiórce wskazany jest dłuższy tekst -  ludzie chcą informacji, uzasadnienia, dlaczego mają pomóc właśnie temu psu; ale bardzo ważny jest też tytuł i zdjęcie główne.

W postach na FB sprawdzają się raczej te krótkie informacje.

 

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz przypominam, że zdjęcia do zbiórki muszą być poziome, bo potem mam wielkie problemy z ich doborem i wstawieniem, więc jeśli ktoś planuje zbiórkę dla swojego podopiecznego, proszę o tym pamiętać i wcześniej o to zadbać.

Niestety u Dylana nie dałam rady dopasować wszystkich zdjęć, które chciałam wstawić. No tego np. nie udało mi się wstawic

IMG_20230719_112342.jpg.24cd573a0be03c808f5671eb4967bfc7 (1).jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...