Jump to content
Dogomania

Prośba do dogomaniaków z Warszawy


Recommended Posts

Psycholożka ma z nią stały kontakt. I najlepszy, bo to Ukrainka z pochodzenia dlatego może się z Radą porozumieć. Rada nie zna innego języka. Taka decyzja o powrocie jest podobno dość częsta u ludzi, którzy są w wyjątkowym szoku i depresji.  Mam nadzieję, że jej to przejdzie, że złe emocje trochę opadną. Za głupia jestem na takie dramaty, nie znam się na tym.. Zobaczymy co przyniesie jutro. Oby coś lepszego.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ciężki przypadek. Każdy z nas czując się zagrożonym chce być w domu bo to jego przystań i czuje się tam najbezpieczniej. Nie dociera do niej fakt, że tam jest teraz najgroźniej i powinna się trzymać z daleka. Może jak szok minie, oby jak najszybciej, zmieni zdanie. Trzymam kciuki!!

Link to comment
Share on other sites

agat21

ja mogę Ci posłużyć tylko radami. Wiem, wiem, że dobrymi radami jest wybrukowane piekło...ale może akurat?

- Jeśli Rada posługuje się tylko językiem ukraińskim, a zarówno ona, jak i Twoja koleżanka, która ją przyjęła, mają smartfony...najprościej, aby się jako-tako porozumieć, wystarczy na smartfony pobrać bezpłatną aplikację tłumacz język ukraiński/polski i dogadywać się w ten sposób.

- Co do motywów natychmiastowego powrotu na Ukrainę... lepiej nie pytać o męża/ojca dzieci, bo różnie to może z nim być /żyje? kontakt się urwał?/.  Wypytać ją delikatnie, może tam zostali rodzice, rodzeństwo - jak można z nimi nawiązać kontakt i pomóc w ewakuacji?

- Jeśli koleżanka może wejść /zostanie wpuszczona? do mieszkania... może zacząć od oswojenia starszych dzieci?. Nie zabawki ale najpierw coś, co kojarzy się z bezpiecznym domem - np. naleśniki z serem, gofry i kakao? Gdy Rada zobaczy, może jakoś "zajarzy"?

 

Link to comment
Share on other sites

Rada wyjechała z dziećmi do rodziny we Lwowie. 

Dziś wieczorem przyjeżdża inna rodzina, też z trójką dzieci (2 chłopców po 10 lat i jeden 3 lata) oraz z kotem. 

Bardzo dziękuję Jo37, od której odebrałam już rzeczy i jutro z Anką zawieziemy je. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.03.2022 o 19:30, agat21 napisał:

Rada wyjechała z dziećmi do rodziny we Lwowie. 

Dziś wieczorem przyjeżdża inna rodzina, też z trójką dzieci (2 chłopców po 10 lat i jeden 3 lata) oraz z kotem. 

Bardzo dziękuję Jo37, od której odebrałam już rzeczy i jutro z Anką zawieziemy je. 

Moja Neko, podzieli się karmą z kotem.Daj znać jak będzie potrzebna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.03.2022 o 09:47, kajtek napisał:

agat21

ja mogę Ci posłużyć tylko radami. Wiem, wiem, że dobrymi radami jest wybrukowane piekło...ale może akurat?

- Jeśli Rada posługuje się tylko językiem ukraińskim, a zarówno ona, jak i Twoja koleżanka, która ją przyjęła, mają smartfony...najprościej, aby się jako-tako porozumieć, wystarczy na smartfony pobrać bezpłatną aplikację tłumacz język ukraiński/polski i dogadywać się w ten sposób.

- Co do motywów natychmiastowego powrotu na Ukrainę... lepiej nie pytać o męża/ojca dzieci, bo różnie to może z nim być /żyje? kontakt się urwał?/.  Wypytać ją delikatnie, może tam zostali rodzice, rodzeństwo - jak można z nimi nawiązać kontakt i pomóc w ewakuacji?

- Jeśli koleżanka może wejść /zostanie wpuszczona? do mieszkania... może zacząć od oswojenia starszych dzieci?. Nie zabawki ale najpierw coś, co kojarzy się z bezpiecznym domem - np. naleśniki z serem, gofry i kakao? Gdy Rada zobaczy, może jakoś "zajarzy"?

 

Dziękuję Ci bardzo, nie wyszło. 😑

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.03.2022 o 22:09, Poker napisał:

Na razie można nasypać żwirek do  kartonu wyścielonego folią.

Tak robię w punkcie recepcyjnym, ale niektóre koty za nic nie chcą się w tym załatwić. Musiałam skombinować kuwetę. No i żwirek...Dla jednych kociaków nie ma różnicy, dla innych panie szukały drewnianego...

Rozumiem to bardzo dobrze, przerabiałam to ze swoim Maurycym [*]

Na Allegro są kuwety za 16 zł, kryte od 40zł

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.03.2022 o 23:27, Aldrumka napisał:

Mogę podrzucić  miskę - wewnątrz 35 x 25 cm, trochę krótsza od przeciętnej kuwety, dla moich kotów byłaby za mała; pewnie nie wiesz czy kotek drobny

Nie wiem jeszcze, jutro się dowiem wszystkiego. Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.03.2022 o 23:38, Alaskan malamutte napisał:

Tak robię w punkcie recepcyjnym, ale niektóre koty za nic nie chcą się w tym załatwić. Musiałam skombinować kuwetę. No i żwirek...Dla jednych kociaków nie ma różnicy, dla innych panie szukały drewnianego...

Rozumiem to bardzo dobrze, przerabiałam to ze swoim Maurycym [*]

Na Allegro są kuwety za 16 zł, kryte od 40zł

Poproszę Ankę, żeby o wszystko ludzi wypytała, ona z kotami ma zerowe doświadczenie, zawsze miała tylko psy. Jutro na spokojnie wszystkiego się dowiemy. Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.03.2022 o 23:53, agat21 napisał:

Poproszę Ankę, żeby o wszystko ludzi wypytała, ona z kotami ma zerowe doświadczenie, zawsze miała tylko psy. Jutro na spokojnie wszystkiego się dowiemy. Dzięki.

Agatko, przesłałam ci 100zł, kup co trzeba.

Ja mam tą kotkę z Ukrainy, porzuconą...Ona w koszmarnym stresie....Włączyłam feromony Feliway..

Widzę też te kotki w punkcie....😭

Jak przychodzę z dyżuru, to nie mogę się pozbierać..

Dzwoniłaś do Pawła?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.03.2022 o 23:57, Alaskan malamutte napisał:

Agatko, przesłałam ci 100zł, kup co trzeba.

Ja mam tą kotkę z Ukrainy, porzuconą...Ona w koszmarnym stresie....

Widzę też te kotki w punkcie....😭

Dzwoniłaś do Pawła? 

Dziękuję Ci bardzo 😘 Nie, kochana, nie dzwoniłam jeszcze - widzisz jaka sytuacja z panią Radą się wydarzyła, nie było w końcu wiadomo kto będzie mieszkał. Poza tym na razie nie chciałam mu zawracać głowy, jak będę w potrzebie, to zadzwonię 🙂  To dopiero początek przecież, myślę, że dzień po dniu będą się na bieżąco pojawiać problemy do rozwiązywania. Mam nadzieję, że ta rodzina i ich kot zadomowią się tam i poczują bezpiecznie. 

Link to comment
Share on other sites

Wieści są takie, że rodzina to jedna pani w wieku ok 40 lat, jedna w wieku ok. 20 lat i trzech chłopców oraz rudy kociaczek. Na razie nie wiemy jakie zależności rodzinne, bo dotarli bardzo bardzo zmęczeni. Z tego, co zrozumiałam uciekli spod Irpienia, gdzie trwają walki i bombardowania. Dzisiaj się powoli Anka wszystkiego dowie. Najpierw muszą odespać i odpocząć.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zajrzałam wreszcie rano na konto i bardzo przepraszam Czetkę, której wpłatę 100 zł przypisałam Keyucie. Czetko, serdecznie dziękuję! Doszła też wpłata 50 zł od Aldrumki - Alusiu, bardzo pięknie Ci dziękuję.

Wasze wpłaty na razie nietknięte, skorzystam z nich na konkretne zakupy. I oczywiście rozliczę tu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...