Jump to content
Dogomania

Drugi za TM : ( Drugi Feniś. To byłoby niesprawiedliwe, gdyby umarł w schronie. Tkwi tam od 2011. Dajmy Mu poczuć co to miłość. POMOCY !!!


Aska7

Recommended Posts

Drugi zostal zaszczepiony p. wściekliznie. Juz po szczepieniu zrobil kupę z glistą. Dostał więc tabletki na odrobaczenie, ale trzeba będzie powtórzyć odrobaczenie a najlepiej podać wcierke, bo likwiduje juz larwy czwartego stopnia i nie dopuszcza do rozwoju dorosłych osobników w przewodzie pokarmowym.  Jako, że swoim psom cały czas badam kał i nic nie ma, to raczej wlasnie musiały z tkanek zejść mu larwy i rozwinąć się.  Jednak na wszelki wypadek musimy wszystkie psy odrobaczyć. 

Szczepienie kosztuje juz 50 zł, ale jak dla moich psów, wynegocjowałam jeszcze po 30 zł. Do tego 20 zł dwie tabletki Dolpac. Dane na świadectwie szczepienia sa więc na mnie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.01.2023 o 19:26, Tola napisał:

Ze zbiórki na Ratujemy Zwierzaki na konto ZEA przelali 1 706,10 zł.

Mam jeszcze 100 zł z FB od p. Joanny z Sędziszowa Małopolskiego, 109 zł z bazarku urodzinowego Tianku dla staruszków i 960 zł ze zbiórki Mta82 w przedszkolu w Warszawie.

Razem zamojskie staruszki nazbierały 2875,1 zł.

Na zbiórce wystawionych było 10 psów: Fado, Makary, Łatuś, Drugi, Graf, Bonus, Michu, Szymek, Wikary, Dylan.

Michu znalazł dom, więc całą kwotę podzieliłam na 9 pozostałych psów, każdy otrzyma 319, 45 zł,  zaokrąglimy do 320 zł.

Poproszę fakturę z hoteliku lub z lecznicy na taką kwotę.

Opłacona faktura - 320 zł

Wktor, Wena, Dylan, Szymek, Drugi.pdf

Link to comment
Share on other sites

Rozliczenie za styczeń: 13 zł x31 dni=403 zł. Z tego 320 zl na fakturę Zea. Faktura na zea juz zostala oplacona, dziękuję.

Zostało 83 zł za hotelowanie plus 30 zl szczepienie p. Wściekliznie i 20 zl odrobaczenie( 2 tabl.). Do tego karma Alpha Spirit 151, 48 zł ( wystarczy do połowy lutego). Razem do wpłacenia wiec pozostało: 83 zł +30 zł+25 zł + 151,48=289,48 zł. 

Na glisty kupię mu w tym miesiacu wcierkę stronghold lub Advocate, które likwiduja juz ostatnie stadium larwalne i nie dopuszczają tym do rozwoju dorosłych pasożytów w przewodzie pokarmowym. Dobrze, ze akurat w domu zrobil kupę z robalem i zauważyłam to. Po odrobaczeniu nie widziałam więcej glist.

Ogólnie jest w bardzo dobrej kondycji, jego stan zdrowia nie pogarsza się w jakiś zauważalny sposób. Ma apetyt, chętnie chodzi, ma gęste błyszczące futerko, funkcjonuje normalnie.Na razie nie widzimy wiec potrzeby kontrolnego usg pęcherza. Jedynie chyba demencja trochę postępuje, bo kupę najczęściej niestety robi na legowisku, kiedy się budzi, wiec jest po nim sporo prania. Poza tym funkcjonuje wzorowo 😀

Resized_20230203_133046.jpeg

Resized_20230203_135324.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.02.2023 o 13:28, Aska7 napisał:

Mam nadzieję, że to nie bardzo bolesne.

Trzeba było od razu usunąć, bo do krwi rozlizywał. Dostal baterię antybiotyków od jutra do podawania, za 3 dni zmiana opatrunku. Ma zalecenie ograniczenia ruchu i dostal kołnierz, żeby nie rozlizywał dalej. Siedzi teraz w klatce i jest bardzo niezadowolony, co chwile jojczy. Wieczorem dam mu od Lindy Cimalgex, żeby go nie bolało. Nie wiem, jak go utrzymać w ograniczeniu ruchu, bo on ciągle chodzi, a tu rana w kiepskim miejscu, musi się zrosnąć .

Zabieg, kołnierz i zapas antybiotyków kosztował 130 zl, bo wzięłam na siebie. Później wstawie paragon, Andrzej go ma. Do tego dwa kursy do Pawlowic to 20 zł. 

Czy ktoś mógłby na olx czy Vinted wystawić do sprzedania nieużywane  ubranka dla psów z zooplusa? Mialam je na bazarku, ale większość na dogo się nie sprzedała. Sa nowe, tylko bez papierowych metek. Podeslalabym link do bazarku, gdzie są zdjecia i opisy. Możnaby zysk z ich sprzedaży przeznaczyć na opłacenie dzisiejszej wizyty. Ja juz nie dam rady podjąć się kolejnej rzeczy.

Resized_20230208_145908.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.02.2023 o 17:07, Alaskan malamutte napisał:

Jaaga, rozumiem, że 150zł mam przelać? 

Tak, chyba ze ktoś się zglosi, żeby ogłosić ubranka dla psów. Wtedy poczekałabym. Są naprawdę fajne, wysyłałabym je kupujacym od siebie. Tylko ktoś musi zrobic ogloszenie i zajac się ewentualnymi wpłatami.

Resized_20230208_184916.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.02.2023 o 18:50, Jaaga napisał:

chyba ze ktoś się zglosi, żeby ogłosić ubranka dla psów. Wtedy poczekałabym. Są naprawdę fajne, wysyłałabym je kupujacym od siebie. Tylko ktoś musi zrobic ogloszenie i zajac się ewentualnymi wpłatami.

Gdzie trzeba byłoby ogłosić te ubranka? Mogę się tym zająć, tylko proszę o dokładny instruktaż  🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.02.2023 o 10:43, elik napisał:

Gdzie trzeba byłoby ogłosić te ubranka? Mogę się tym zająć, tylko proszę o dokładny instruktaż  🙂

Myślę, że najlepiej na Vinted, ale tam trzeba mieć konto lub na olx. Mogę wysłać na messenger zdjęcia i wymiary, bo są podane na bazarku. Jak ktoś kupi, to podałabyś mi dane do wysyłki i wysyłałaby je. Na olx i vinted są tanie, kilkuzłotowe przesyłki. 

Może zresztą ktoś ma jakiś inny pomysł, gdzie ogłosić psie ubranka, żeby sprzedały się?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...