Jump to content
Dogomania

Nasz Michu ma DOM :) MICHU już poza schroniskiem. Bardzo potrzebuje kasy na hotel i weta.


mdk8

Recommended Posts

Dnia 10.04.2022 o 11:14, Alaskan malamutte napisał:

Rozi, 20 nie ma w magazynach! Dzwoniłam do znajomej przedstawicielki leków wet i nic z tego!! Po prostu nie ma....Czekam na info, aby chociaż 30 byla.....

Rozmawiałam teraz z lecznicą krak-vet na Beskidzkiej, mają jedną sztukę 20tki, ale chwilę temu ktoś zarezerwował. Czyli byłaby dostępna jeszcze w ubiegłym tygodniu. Cena 227zł.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.04.2022 o 11:14, Alaskan malamutte napisał:

Rozi, 20 nie ma w magazynach! Dzwoniłam do znajomej przedstawicielki leków wet i nic z tego!! Po prostu nie ma....Czekam na info, aby chociaż 30 byla.....

Bardzo dziękuję Asiu za już  2068958012_BeDzikujCi.png.13565f9c3eed18889ccfd1579c1d44dc.png  

  i ogromnie   1173855570_prosz.jpg.630d8ac4a5b299c512145d1c87d1c63f.jpg    o jeszcze    🙂        

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.04.2022 o 14:23, Monika z Katowic napisał:

Jestem za tym, aby wykorzystać jako trzecią dawkę, tą Librelę, która jest w Krakowie za 348 zł.

Przypuszczalnie w hurtowniach braki będą nadal i raczej będą narastać w związku z ogólną sytuacją.

Teraz przesłałam dodatkowo 50 złotych dla Micha z przeznaczeniem na ten lek.

 

Serdecznie dziękuję za wypowiedź w sprawie Libreli i za dodatkową kasę    1940036038_kwiatki6.gif.14a54e78c2a5ae58bb5a8ccdb145d954.gif

Jeśli nie będzie takiej potrzeby, to te 50,00 zł zaliczymy jako deklaracja na kolejny miesiąc.
W niedzielę czynne są tylko lecznice całodobowe. Dzwoniłam kilka razy do ARKI, ale nikt nie odbiera. Jutro, na ile pozwoli mi czas, spróbuję podzwonić po gabinetach weterynaryjnych.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj Michu ulozyl sie w pontonie, Karat oczywiście tez chcial wlasnie TAM spac, wiec wlazl do Micha, Michu cos tam pomarudzil ze Karat mu usuadl na ogonie, ale ogolnie chlopaki sie lubia jak widac:D .. Z Keria nie byloby to mozliwe, bo stearza dystans, ale Karatunio jest ogolnie bezproblemowy:D:D

20220409_234132.jpg

20220409_234156.jpg

20220409_234201.jpg

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.04.2022 o 14:23, Monika z Katowic napisał:

Jestem za tym, aby wykorzystać jako trzecią dawkę, tą Librelę, która jest w Krakowie za 348 zł.

Przypuszczalnie w hurtowniach braki będą nadal i raczej będą narastać w związku z ogólną sytuacją.

Teraz przesłałam dodatkowo 50 złotych dla Micha z przeznaczeniem na ten lek.

 

Moniko❤❤❤ 

Ja nie chcialabym w zadnym wypadku decydowac gdzie zakupic librelle, szczególnie ze kazdy grosz na wage złota, natomiast oprocz samej ceny leku nalezy wg mnie rowniez wziac pod uwage cala operacje logistyczną,  aby ten tanszy lek  móc podac.  Wet Morgan- przychodnia do której jeżdżę z Michem - nie ustala terminow wizyty, przyjezdza sie ze zwierzakiem i czeka w kolejce. Natomiast pozostale kliniki ustalaja konkretne terminy i godziny, pytanie czy uda sie to wszystko dopasowac do moicj mozliwosci. Po drugie Krakow jest miastem bardzo opresyjnym do jazdy, zakorkowanym niemilosiernie, dlatego ja osobiscie nie podejmuje sie jezdzic po miescie aby lek odebrac,  gdyz niestety mamy reorganizacje w pracy i koncze obecnie w roznym czasie, a po poludnu korki sa az do poznych godzin. Elik mieszka tez w pewnej odległości ode mnie, przejazd do weta i potem do mnie to bedzie nie lada wyczyn, gdyz moja przychodnia miesci sie w dzielnicy willowej bardzo kiepsko skomunikowanej.

Dlatego rozwazcie prosze wszystkie za i przeciw, czy oplaca sie angazowac az takie sily, skoro teoretycznie lek mamy dostępny; tak naprawde przejazdy z Michem do weta zalatwiam na swoj koszt, wiec moze te wirtualne koszty ze te moje przejazdy przeznaczyc na roznice w cenie leku? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I jeszcze temat ode mnie - poniewaz za miesiac Michu bedzie zmienial dt az do konca jesieni, chcialabym zapytac Was czy macie plan co do karmy jaka Michu bedzie dostawal i czy ew mam go przestawic na jakas konkretna marke i rodzaj? Bede zamawiac po swietach jedzenie i jesli byscie chcialy to moge kupic mu taka ktora bedzie jadl w nowym dt, ew wyprobowac czy ta nowa mu sluzy. 

U mnie dostaje w tej chwili Wolf of Wilderness, koszt miesieczny dla Micha to ca 250 zl, bo worek zawiera 12 kg, a Michu potrzebuje ca 16- 17 kg karmy na miesiac. 

Jest wiele dobrych karm, niekoniecznie bardzo drogich, ja osobiscie nie śledzę za bardzo nowosci i bazuje na tych ktore znam od lat,dlatego prosze Was serdecznie o opinie.

U mnie jadl rowniez jeszcze Josere ziemniaki i losos oraz Taste of the Wild. Wszystkie karmy ktore podaję sa bezzbozowe, wiec nie wiem jak Michu bedzie sie czul po jedzeniu takiej ze zbozami. 

Chcialabym jak najlepiej przygotować Miszonka do przeprowadzki, zeby stres zwiazany ze zmiana miejsca i dolegliwosci adaptacyjne zminimalizowac jak najbardziej. Dobro Miszka lezy mi przeogromnie na sercu, przeszlismy tu razem naprawde dluga droge i Miszek jest juz zupelnie innym psem niz ten ktory przyjechal. Kondycyjnie podciagnelam go jak umialam, jest w dobrej formie, siersc ma ladna, miękką i zdrowa, przytyl, nie ma zadnych dolegliwosci doraznych, stanow zapalnych, nic mu biezacego nie doskwiera, a nawet dzieki Wam zrujnowany kregislup i miednica mu nie dokuczaja, widzac jak zgrabnie podskakuje, goni po domu i wskakuje na sofe. Najwiekszym problemem Micha ktorego nie udalo mi sie wypracowac i zniwelowac to lęki na zewnatrz. Michu boi sie mam wrazenie tak samo, a nawet bardziej - gdyz z racji dluzszego dnia ruch wokol mnie sie jeszcze wzmogl. Dlatego nie chodzimy w ciagu dnia juz nawet w miejsca które po zmroku moglismy odwieszic, Michu boi sie jadacych przy krawezniku samochodow, warczacych skuterow i motorow, ktorych tez nagle zrobilo sie duzo, rowerkow dziecięcych, glosnych grup mlodziezy na rowerach i wrzeszczacych dzieci na placu zabaw, ogolnie biedny jest bardzo i obecnie jedyny dluzszy spokojny spacer odbywamy o godzinie 5.30 rano. 

Dlatego podchodzac zdroworozsadkowo - choc serce mnie na mysl o rozstaniu boli- cieszę sie gdy Miszonek pojedzie na jakis czas w miejsce gdzie nie będzie się tak panicznie bal miliarda odglosow, nie bedzie sie nerwowo rozgladal na spacerach i gnal co sil do domu gdy ktos doda gazu na motorze:((.

Bo niestety, ewidentnie zatloczone ruchliwe miasto nie jest dla niego:((..

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.04.2022 o 20:54, elik napisał:

Aniu miałam ten temat poruszyć jutro, po rozmowie z nowym DT.

O, super! Ja tak wrzucilam tylko bo w nowosciach w zakresie karm nie bardzo sie orientuje, a moze ktos bedzie w stanie rzucic jakies propozycje do rozwazenia,  bo wiem ze sporo osob sie tematem zywienia psow interesuje i zna zdecydowanie lepiej niz ja:))..

Link to comment
Share on other sites

11.04. na konto Micha wpłynęły poniższe kwoty:

  20,00 od jankamałpa  deklaracja  III  
  50,00
od  ania75 deklaracja  IV 
  50,00 od Monika z Katowic  dodatkowa wpłata na Librelę 
  20,00 od Agnieszki Znajomej elik  deklaracja  IV 
  20,00 od koja  dodatkowa wpłata na Librelę

Bardzo serdecznie dziękuję 

1089831269_dziki.gif.1ee1372984cc0223b6ddcd6a2cff94bb.gif      k2.thumb.jpg.55b6a23ce3eee3b1ab4f85248b50d1c6.jpg.3a3b7ffecc11420f4d525315d3de3e6a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Miszek chcialby sie pochwalic jaka mu sie ladna siersc zrobila, a ja chcialam pochwalic Miszka, ze udalo mi sie go pieknie wyczesac furminatorem, nie powiedzial przy tym ani jednego brzydkiego slowa:D, nawet manewry zgrzeblem kolo ogona zniosl bardzo dzielnie, jest teraz gladziutki i zadbany, siersc zaczyna błyszczeć i jest zdrowa i ladna. Moze jak bedzie cieplej to go sprobuje wykąpac 😱

20220413_171748.jpg

20220413_171754.jpg

20220413_171801.jpg

  • Like 7
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.04.2022 o 21:06, Monika z Katowic napisał:

Zrobił się z Micha taki piękny psiak...

Dobrze, że kiedyś, tam za kratami, dzielnie walczył o uwagę... Warto było!

 

Dnia 13.04.2022 o 21:29, agat21 napisał:

Tak, bardzo piękny pies! Nie widać śladu po pobycie w schronie. 🙂

Ania dba o niego tak troskliwie, że choćby nie chciał, to musiał wypięknieć  🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...