Jump to content
Dogomania

Szczeniaki z lasu, wszystkie mają domy, Benek po 3 latach ma Rodzinę. Pod opieką Dogomaniaków dzika mamusia SABINKA. Kicia Uffi ma już DS.


Tyśka)

Recommended Posts

Dnia 19.11.2021 o 14:43, agat21 napisał:

Przynajmniej tyle dobrego. Ale sprawa konta na olx to granda. 😡

Wybiła mnie z rytmu, dawno nie byłam tak zirytowana 😞 Wysłałam e-mail z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. Od razu dostałam maila zwrotnego ("robota"), że teraz mają dużo zgłoszeń i rozpatrzenie wszelkich spraw, skarg i zażaleń może potrwać... 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2021 o 13:16, Tyśka) napisał:

Nie przejmowałam się, blokowałam agresorów, ale dzisiaj któryś z nich dopiął swego... konto zgłosił... moje konto na olx zostało usunięte. Na nim miałam 108 aktualnych ogłoszeń, w tym połowa wyróżniona... 

To tak można sobie nawymyślać na kogoś i bez sprawdzenia, bez porozumienia usuwają konto??? Przecież chyba nie pisałaś obraźliwych słów pod adresem szukających psa.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2021 o 16:51, elik napisał:

To tak można sobie nawymyślać na kogoś i bez sprawdzenia, bez porozumienia usuwają konto??? Przecież chyba nie pisałaś obraźliwych słów pod adresem szukających psa.

Nie wiem, czekam na oficjalne zajęcie stanowiska grupy olx. 

Wiesz, że ja nikogo nie obraziłam... nie jestem w stanie... nigdy tez nie nie szarpie, co najwyżej blokuję agresorów. I mimo że miałam w każdym ogłoszeniu informację,  że nie odpisuję na wiadomości to zawsze odpisywałam choćby krótką informację, staram się być dla każdego uprzejmą. A tu najpierw dostałam parę negatywnych ocen od innych użytkowników, niestety nieprawdziwych, z bezpodstawnymi zarzutami, a potem ktoś konto zgłosił. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2021 o 09:43, Jaaga napisał:

To jest tez problem w cavalierach. Dwie pokrzywdzone rasy. Ludzie kupuja szczeniaki dla niepełosprawnych dzieci. Co którys tel. o małe jest od osoby szukającej szczeniaka dla takiego dziecka. jakby maluch miał wyręczyć NFZ i rodziców w terapii dzieciaka. To własnie instrumentalne traktowanie wg mnie. Sa zaskoczeni, ze nie chcę sprzedawać im szczeniąt. Kiedys był post o poszukiwaniu hodowli, która sprzeda tanio szczeniaka dla dziecka z nowotworem, bo takie ma jeszcze życzenie. Byłam na grupie potworem, bo napisałam że nie sprzedałabym im swojego szczeniaka, bo mają być szcześliwe i zadbane. Zaawansowane stadium nowotworowe u dziecka nie jest najlepszym momentem na przyjęcie szczeniaka do domu. Rodzice mają zajęty czas jeżdżeniem po lekarzach, są skupieni na dziecku i swojej tragedii; na wychowanie psiego malucha nie beda mieli czasu i siły. Dziecko pewnie i tak odejdzie, bo szczeniak nie pomoze w zaklinaniu rzeczywistości, a wtedy rodzina może nie bedzie chciała nawet na niego patrzec, bo bedzie kojarzyć sie im z utraconym dzieckiem. Psi maluch traci co najmniej dzieciństwo. 

Wg mnie też jest coraz gorzej.

Dla mnie jest to niezrozumiałe, bolesne... 😞 A o cavalierze marzyłam jak jeszcze nie były takie modne, jak miałam z 10-14lat. To było takie realne marzenie, bo wiedziałam, że o ile z husky mogę sobie nie poradzić, tak cavalier wydawał mi się być idealnym kandydatem na psiaka dla mnie. Potem oczywiście to ewaluowało wraz z moim wiekiem, ale nadal uśmiecham się, gdy na ulicy spotkam cavaliera.

Teraz dowiedziałam się nieco więcej o goldenie. Ma niecały rok, ładnie chodzi na smyczy, zawsze był domowy. Teraz jak nie spełnił oczekiwań jako terapueta został oddany w "dobre ręce", tam nie zaakceptował go rezydent, więc psinek trafił do kogoś na podwórko... nie jest w tym trzecim domu chciany, nikt o niego nie zadba. Napisałam do dwóch fundacji goldenów, tyle na ten moment mogę. Strasznie mi przykro, bo zawsze chciałam wrócić do bycia DT, a przez najbliższe kilka lat to nie nastąpi. 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo mi przykro i przepraszam . Facet zadzwonił , przeprosił , żonka się nasłuchała w pracy jak takie psy z niewiadomego żrodla potrafią niszczyć i zdemolować dom i niestety musiał odpuścić . Chyba szczerze było mu przykro , zmartwił się że pies może już wie o domu a tu taka skucha . Ale może lepiej , że teraz się poddał niż by miał być zwrot . 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2021 o 18:49, Smyku napisał:

Bardzo mi przykro i przepraszam . Facet zadzwonił , przeprosił , żonka się nasłuchała w pracy jak takie psy z niewiadomego żrodla potrafią niszczyć i zdemolować dom i niestety musiał odpuścić . Chyba szczerze było mu przykro , zmartwił się że pies może już wie o domu a tu taka skucha . Ale może lepiej , że teraz się poddał niż by miał być zwrot . 

Och, bo te rasowe wcale nie niszczą i nie demolują... chyba muszę złożyć reklamację. Oczywiście szkoda Benia, ale dobrze że jednak pan zrezygnował teraz niż potem w domu miałaby być nieprzyjemna atmosfera i koniec końców Benio wróciłby z adopcji.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2021 o 18:18, Tyśka) napisał:

Dla mnie jest to niezrozumiałe, bolesne... 😞 A o cavalierze marzyłam jak jeszcze nie były takie modne, jak miałam z 10-14lat. To było takie realne marzenie, bo wiedziałam, że o ile z husky mogę sobie nie poradzić, tak cavalier wydawał mi się być idealnym kandydatem na psiaka dla mnie. Potem oczywiście to ewaluowało wraz z moim wiekiem, ale nadal uśmiecham się, gdy na ulicy spotkam cavaliera.

Teraz dowiedziałam się nieco więcej o goldenie. Ma niecały rok, ładnie chodzi na smyczy, zawsze był domowy. Teraz jak nie spełnił oczekiwań jako terapueta został oddany w "dobre ręce", tam nie zaakceptował go rezydent, więc psinek trafił do kogoś na podwórko... nie jest w tym trzecim domu chciany, nikt o niego nie zadba. Napisałam do dwóch fundacji goldenów, tyle na ten moment mogę. Strasznie mi przykro, bo zawsze chciałam wrócić do bycia DT, a przez najbliższe kilka lat to nie nastąpi. 

No popatrz, jaki los jest przekorny. Ja wcale o cavalierze nie marzyłam, a wyszło tak, że miałam dwa, i nigdy więcej!!! Również uśmiecham się do cavisiów spotkanych na ulicy - bo inaczej się nie da, są przesłodkie 🙂 ale nie kupię już cavaliera.

Ten golden to jaki rejon Polski?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2021 o 19:02, Isiak napisał:

No popatrz, jaki los jest przekorny. Ja wcale o cavalierze nie marzyłam, a wyszło tak, że miałam dwa, i nigdy więcej!!! Również uśmiecham się do cavisiów spotkanych na ulicy - bo inaczej się nie da, są przesłodkie 🙂 ale nie kupię już cavaliera.

Ten golden to jaki rejon Polski?

O proszę, teraz to też bym nie chciała cavisia, ale jako ogarnięte dziecko wiedziałam, że lepiej sobie poradzę niż z niezależnym, szalonym husky 🙂
Woj. lubelskie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2021 o 19:10, Tyśka) napisał:

O proszę, teraz to też bym nie chciała cavisia, ale jako ogarnięte dziecko wiedziałam, że lepiej sobie poradzę niż z niezależnym, szalonym husky 🙂
Woj. lubelskie.

A masz jakieś zdjęcia? Daleko od nas, ale z tego, co widzę, to goldeny są lubiane w naszej okolicy, zrobiłabym ogłoszenie na Wujku Franku, kto wie.

Sama bym też chciała goldena 😛 zresztą czego ja bym nie chciała, a niczego nie mogę. W zeszłą sobotę miałam goldena. Kilka minut.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2021 o 19:27, Isiak napisał:

A masz jakieś zdjęcia? Daleko od nas, ale z tego, co widzę, to goldeny są lubiane w naszej okolicy, zrobiłabym ogłoszenie na Wujku Franku, kto wie.

Sama bym też chciała goldena 😛 zresztą czego ja bym nie chciała, a niczego nie mogę. W zeszłą sobotę miałam goldena. Kilka minut.

Mam raptem dwa. Za ogłoszenia bardzo dziękuję.
sherlock.jpg.d05e74e4a825ffbf9458fb36264ff770.jpg

sherlock2.jpg.ee6dfa5ef4fe4b1fc0f823ca8e1b79f0.jpg

Fundacja Aurea odpisała, że nie są w stanie pomóc 😞 Pękają w szwach.

Hehehe, mnie też podoba się co któryś spotkany pies, a i marzę o towarzystwie dla naszego wariatuńcia (kocha psy, choć w zabawach jest brutalny i mało który pobratymiec akceptuje jego niedelikatne zabawy), ale niestety najwcześniej to za parę lat. Teraz czeka nas inna rewolucja w życiu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2021 o 19:36, Tyśka) napisał:

Mam raptem dwa. Za ogłoszenia bardzo dziękuję.
sherlock.jpg.d05e74e4a825ffbf9458fb36264ff770.jpg

sherlock2.jpg.ee6dfa5ef4fe4b1fc0f823ca8e1b79f0.jpg

Fundacja Aurea odpisała, że nie są w stanie pomóc 😞 Pękają w szwach.

Hehehe, mnie też podoba się co któryś spotkany pies, a i marzę o towarzystwie dla naszego wariatuńcia (kocha psy, choć w zabawach jest brutalny i mało który pobratymiec akceptuje jego niedelikatne zabawy), ale niestety najwcześniej to za parę lat. Teraz czeka nas inna rewolucja w życiu.

Ależ on jest cudny! I taki jasny jak ten, którego przez kilka minut miałam w sobotę 😄 Podaj mi proszę na priv namiary na osobę decyzyjną do ogłoszenia.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2021 o 20:28, Isiak napisał:

Ależ on jest cudny! I taki jasny jak ten, którego przez kilka minut miałam w sobotę 😄 Podaj mi proszę na priv namiary na osobę decyzyjną do ogłoszenia.

Bardzo Ci dziękuję. Tutaj namiary:
https://gratka.pl/zwierzeta/10-miesieczny-sherlock-w-typie-goldena-na-tropie-domu-adopcja/oi/23878007

Znajoma ogłosiła go na swoim FB... I praktycznie od razu pierwsza propozycja... kojca. Na odpowiedź, że to pies domowy, żył w domu i szukamy mu domowych warunków padło "ale przecież do kojca się przyzwyczai." 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2021 o 22:22, Isiak napisał:

Zrobiłam, z zasięgiem na całą Polskę. Chciałam wyróżnić, ale cały czas pojawiał się błąd i nie szło zapisać ogłoszenia, dlatego zrobiłam jako darmowe na 4 tygodnie. Pokażę go jeszcze znajomym.

Na FB jest kilka goldenowych grup.

Bardzo Ci dziękuję ❤️

Dodałam się na goldenowe grupy, aby psiaka pokazać i tam. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2021 o 22:22, Isiak napisał:

Zrobiłam, z zasięgiem na całą Polskę. Chciałam wyróżnić, ale cały czas pojawiał się błąd i nie szło zapisać ogłoszenia, dlatego zrobiłam jako darmowe na 4 tygodnie. Pokażę go jeszcze znajomym.

Na FB jest kilka goldenowych grup.

Isiak, możesz dopisać że psiak ma metrykę, był wychowywany z kotem. Ma aktualną książeczkę szczepień, jest odrobaczony i zaczipowany.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.11.2021 o 16:09, agat21 napisał:

Wiadomo co z Toffikiem? 

 

Dnia 20.11.2021 o 16:18, Aldrumka napisał:

też przyszłam do niego

Niestety, neurolog przesunięty na poniedziałek. Toffik i grafitowy Czaruś walczą z rozwolnieniem i odwodnieniem. Ich kupa poszła na badania, bo być może maluchy (*) przytargały coś paskudnego. Test na toksoplazmozę wyszedł ujemny.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.11.2021 o 16:24, Tyśka) napisał:

 

Niestety, neurolog przesunięty na poniedziałek. Toffik i grafitowy Czaruś walczą z rozwolnieniem i odwodnieniem. Ich kupa poszła na badania, bo być może maluchy (*) przytargały coś paskudnego. Test na toksoplazmozę wyszedł ujemny.

O jej

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...