Jump to content
Dogomania

Do "Klubu Feniksa" dołącza ślepy i zagubiony w schronisku staruszek, który trafił tam wyciągnięty z rowu, bardzo wycieńczony. Jest w hotelu, gdzie ma nowe życie, może po raz pierwszy normalne - jest badany i leczony. Makary prosi o pomoc. Żegnaj Cudny....


Recommended Posts

Makary w hotelu. Aśka, dzięki raz jeszcze za przewiezienie go do dexterki. ❤ Feniś też na pewno by Ci podziękował :) 

A teraz to, co napisała dexterka: 

"Dziadziuś kochany ❤️ niewidomy , niepewny w swoich ruchach , choć przy drugim wyjściu z kojca już miałam wrażenie ,że ciut lepiej sobie radzi .posikał , napił się wody , trochę zjadł , znalazł budę i stwierdził ,że idzie spać ❤️"

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że szybko odnajdzie się w nowym miejscu. Rozmawiałam z dexterką i powiedziała, że niestety widać, że to staruszek, ale z samochodu doszedł przez ogród o własnych siłach. Oczywiście zagubiony trochę przez swoje kalectwo, widać, że wzrok stracił dość niedawno, bo słabo sobie radzi. Ale do człowieka bardzo ufny. Jak poszła kolejny raz do niego i posiedziała z nim w kojcu, to już machał do niej ogonkiem, przychodził na głaskanie. Zorientował się już też gdzie ma miseczkę z wodą i jedzonkiem. 

Link to comment
Share on other sites

Jego pierwszego dexterka weźmie do weta. Dziś jeszcze raz ma iść do niego sprawdzić jak sobie radzi i jutro rano da znać jak minęła pierwsza noc. 

Na razie radość z wyrwania go ze schronu miesza się u mnie ze smutkiem, że on jest w takim stanie :/

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, KrystynaS napisał:

Znaczy się drugi Feniks z wyglądu bo wierzę, że stan zdrowia dużo, dużo lepszy.

Mam taką nadzieję. Na szczęście w porę zabrany. On podobno od niedawna był w schronisku. Jak ktoś mógł go porzucić? Chyba że sam gdzieś podreptał....ale w to wątpię...

Link to comment
Share on other sites

Psy już dojechały, są bezpieczne. Ale Aska nadal w drodze do domu. Jesteś bardzo, bardzo zmęczona, szczęśliwej, spokojnej drogi

Ogromne podziękowania dla Ciebie za dzisiejszy dzień

spacer.png

Gdy dojedziesz do domu napisz nam tu jakiś znak - kropkę żebyśmy się nie martwiły, proszę.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, agat21 napisał:

Na razie radość z wyrwania go ze schronu miesza się u mnie ze smutkiem, że on jest w takim stanie :/

Radość większa, bo już ma dużo lepiej, przede wszystkim jest bezpieczny, a na resztę przyjdzie czas. 

Może nie jest z nim tak żle, może i choć jedno oko uda się podleczyć.....

Nie martw się, Borys też tak źle wyglądał, a teraz jak hasa u Jagny.... :-))

I dla Makarego przyjdą jeszcze dobre czasy, zobaczysz. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aska w domu czyli wszystko w porządku. Akcja zakończona.

Feniks był umierający choć my nie wszyscy zdawaliśmy sobie z tego sprawę na początku. Ja wierzyłam, że będzie jeszcze żył kilka miesięcy, wierzyłam ale się pomyliłam w tej mojej wierze.

Makary tak mi go przypomina z wyglądu. Jak on się tam znalazł w rowie na tej wsi możemy tylko przypuszczać

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, KrystynaS napisał:

Aska w domu czyli wszystko w porządku. Akcja zakończona.

Feniks był umierający choć my nie wszyscy zdawaliśmy sobie z tego sprawę na początku. Ja wierzyłam, że będzie jeszcze żył kilka miesięcy, wierzyłam ale się pomyliłam w tej mojej wierze.

Makary tak mi go przypomina z wyglądu. Jak on się tam znalazł w rowie na tej wsi możemy tylko przypuszczać

Tak, wszystkie wierzyłyśmy, że on jednak dojdzie do siebie. Że będzie mu dane chociaż parę miesięcy spokojnego życia. Nie cofniemy czasu.. Pomagajmy innym ile sił - póki są i póki my jesteśmy. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pierwsza noc Makusia poza schronem minęła dobrze i spokojnie:

"wszystko jak najbardziej ok. Byliśmy już dwa razy na spacerku , Makary szedł już nieco pewniej , nie załatwił się w kojcu tylko na zewnątrz. Jak tylko wejdę do kojca i on mnie wyczuje to słyszę jak mu ogonek w budzie chodzi :-)"

Ale fajnie :) Tak się cieszę :) Mordułek kochany, już czuje, że jest w dobrym miejscu i u dobrych ludzi :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...