Jump to content
Dogomania

Mania z Fundacji Jedno Serce nie Da Rady pod moja opieką- błagam o pomoc w szukaniu domu <3 PIKUŚ JUZ W DS ;) MAMBA ma DOM :) MANIA ma DOM <3


Recommended Posts

9 godzin temu, agat21 napisał:

O, to bardzo mocno kibicuję Pikusiowi (wiesz, że on od początku ukłuł mnie w serce ;) - niech mu się uda z tym domkiem z najwyższej półki! :)

Bedzie dobrze :) Pani musiała troszke męża nakierowac bo wolal sunie ale się udało. Pikuś zamieszka w domu z ogrodem z 10 letnim pieskiem i 3 kotkami. Przeprowadzka w wekend :)

Całe szczęście że Pikuś ma taki dobry charakter bo Państwu zależało na psiaku między 5 a 10 lat, łagodnym i do psów i kotów i dzieci bo odwiedzają ich wnuki. 

Wcześniej w tym domu mieszkało wiele innych piesków z odzysku więc to.prawdziwi dogomaniacy :)))) 

Kasia opisała Pikusia jako otwarta, radosna kuleczek :)))) 

 

Z Mania trochę gorzej. Musimy na dniach pomyśleć jak do niej dotrzeć bo troszkę trzeba przy niej porobić. Zobaczymy co najbliższe dni przyniosą... 

 

Link to comment
Share on other sites

Pani teresa cały dzień dziś ze mną koresponduje dopytując o Pikusia. Przygotowuje swoje stado na pełnych obrotach na przyjęcie nowego kolegi, chociaż ma troszkę stresa, ale to chyba dobrze... Z Kasią rozmawiałam i Pikuś faktycznie jest pieskiem który wszedł do jej domu i stada psio kociego bez najmniejszych kłopotów. Jest bardzo otwarty bezproblemowy. Psiak na medal. Kasia do odrobaczy i odpchli, bo Pani Teresa prosiła o to. A ona z kolei już w domu uruchomiła dyfuzory z feromonami :D

 

Jesli chodzi o Manie to Kasia mówi, że jest to śliczna sunia, naprawde bardzo urocza. Ma takie coś, że chodzi za Kasią ktrok w krok...jak Kasia do kuchni to i ona, jak Kasia na ogród, to i ona, jak Kasia wraca to Mania jak cień. Chyba Pikuś specjalnie nie jest dla niej wsparciem, bo go ignoruje ;) za to bardzo ją ciekawi ludzki świat, zerka po pokojach, co kto robi itd. natomiast NIE DA SIĘ DOTKNĄĆ....Kasia chciała sie zbliżyć to zaczęła warczeć...Może ktoś doradzi jakieś mądre kroki? Bo mamy wrażenie, że Mania CHCE tylko nie wie JAK :( :(

Trzeba Manie troszkę wyczesać, może też do weta zabrać bo ma 10 lat i przydałyby się badania krwi np. ale jak to zrobić...?

Myśle, żeby podawać jej może jakieś tabletki typu KalmVet? a może też dyfuzor z feromonami? co myślicie? jeli ktoś tu zagląda kto może coś doradzić to prosze

 

Mamba ma się dobrze. Tez boi się jak ktoś do niej podchodzi...gdy ona podchodzi do człowieka to jest ok, ale gdy do niej...to jest straszna uległość i popuszczanie moczu :( :( biedna sunia  :(

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Poker napisał:

Może poproś Sowe o radę.

A Mamba dokładnie robi jak Tyćka i Mimi , która jest u Anecik.

Co to za pani Teresa? I dlaczego chce wziąć kolejnego psa? Będzie wizyta przedA ?

Pani Teresa to DS dla Pikusia. Wizytę zrobiłam sama online. Jest piękny ogród, miejsce dla Pikusia w domu oczywiście. 3 kotki z odzysku i 1 piesek 10 letni też z odzysku plus Pani i mąż. 

Wcześniej w tym domu były 4 pieski. Teraz został 1.sadzisz że nie powinna brać drugiego staruszka w potrzebie mając warunki czas doświadczenie i SERCE? Mam jej odradza? 

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego odradzać? Teraz z  opisu wynika , że to dobry dom. Wcześniej odebrałam Twoją informację , że pani ma np. 3 psy, 5 kotów   i Pikuś będzie kolejnym futrzakiem. I też nie zauważyłam wpisu o wirtualnej wizycie przed adopcyjnej.

W taki razie trzymam kciuki za Pikusia.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Poker napisał:

Dlaczego odradzać? Teraz z  opisu wynika , że to dobry dom. Wcześniej odebrałam Twoją informację , że pani ma np. 3 psy, 5 kotów   i Pikuś będzie kolejnym futrzakiem. I też nie zauważyłam wpisu o wirtualnej wizycie przed adopcyjnej.

W taki razie trzymam kciuki za Pikusia.

Dobry, dobry. Do złych zwierząt nie wydaje.

Chociaż wiadome że jakiś procent domów w praniu okazuje się nic nie wart mimo wizyt przedadopcyjnych, ankiet, zapewnień... I nawet najdokladniejszego sprawdzenia :((((

Przepraszam że pewnie chaotycznie o wszystkim opowiadam. Wiadome ze pośród wszystkich wątków trudno kodowac każda informacje, sama się nie raz gubie.

A co do wizyt online to od momentu narodowej kwarantanny bardzo się do nich przekonałam. Nie raz też mam więcej zaufania do siebie niż obcych osób które wizytuja- zwłaszcza po tym jak robiłam poadopcyjnej na prośbę i widziałam w jakie warunki wizytatorzy bez doświadczenia rekomendowali wydawanie psów :((( 

Pikuś będzie pod Grodziskiem Mazowieckim więc może kiedyś Magda i Pani Irenka odwiedza go na poadopcyjnej :) to z Warszawy całkiem już blisko :)))) 

Trzymajmy kciuki. Mam nadzieję tylko że nie zapeszylam tym gadaniem:(((

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę, że dom Pikusia taki fajny :) Na pewno będzie tam szczęśliwy. Za sunieczki wielkie kciuki, oby oswoiły się. Myślę, że z czasem to nastąpi. Wydają się być bardzo mądre i nastawione na człowieka tylko po prostu ostrożne, pewnie nauczone jakimś złym doświadczeniem. 

Link to comment
Share on other sites

dziękuje dziewczyny :) :) :)

 

Mania dziś zamachała do Kasi ogonkiem ;)

 

Kasia była u weta, wzięła szampon, tabletki na odrobaczenie, zapłaciła 61 zł, wstawie paragon jak będzie

A z dobrych wieści to na koncie psiaczków rejestruje spadek w wysokości 856 zł z wątku ostatnich radysianek.

Jest też wpłata 100 zł od annabarbara :) BARDZO DZIEKUJE :)

 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Poker napisał:

Ciekawe jak przebiegło zapoznanie z nową rodzinką. Pikuś , daj pozytywny czad i zaskocz wszystkich.

wszystko dobrze :) Pani od razu wysłała mi dwa zdjęcia i sms, że Pikuś z Tobisiem ok, jeden kotek tez od razu go zaakceptował, a dwa pozostałe na razie się boja, ale (jak Pani napisała) Pikuś jest tak spokojnym pieskiem, że na pewno sie dogadają .

Arek tez zrobił kilka zdjęć na zapoznaniu, więc wstawie wszystko jak tylko dostane :)

Link to comment
Share on other sites

Mysle, że Pikuś będzie szczęsliwy w tym domu. Ma bardzo podobne warunki jak u Pipi- dom, ogród, spokój, tylko zamiast wielu innych piesków- jedynie Tobisia do towarzystwa :) a do głaskania dwie pary rąk :) psiaczki w ciepłe dni mają nieograniczony dostep  do ogrodu :)

Pani dała Arkowi 200 zł na transport :) za co bardzo jestem wdzięczna, bo rzadko się zdarza :) Pani Irenka wysłała mi tez 100 zł na ten cel (DZIĘKUJE <3), no ale cały transport wyniósł 450 zł bo to spora trasa...więc jeszcze 150 zł musze dopłacić.

50zł tez przelałam Kasi za pobyt Pikusia. Zaraz uzupełnie rozliczenie :)

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Poker napisał:

Psiaki leżą synchronicznie. Super , szczególnie jak na pierwsze chwile. Adopcja ekspresowa. Gratulacje.

dziekuje. Czasem los pisze taki scenariusz. Od razu poczułam, że to dom dla Pikusia. Ale gdy zobaczyłam wczoraj to spanie synchroniczne to już naprawde pełnia szczęścia :) Pikuś jest niesamowicie mądrym, elastycznym pieskiem. Pięknie się potrafi wpasować w nowe warunki. Kasia też to podkreślała, dlatego byłam dośc spokojna o kolejna przeprowadzke.

Teraz będziemy szykować Mambe do adopcji. W przyszłym tygodniu malawaszka ma ją troszkę podciąć na sznaucera, potem zdjęcia i do domu. Mamba też jest sunia o dobrym, wrażliwym sercu. Musi mieć najlepszy dom z najwyższej półki.

W ostatnich dniach do Anecik przyjechał nowy piesek, który został najlepszym przyjacielem Mamby :) :) bawia sie dużo razem :)118289513_306693843889201_1936386151813547203_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=Mip7nXCnx-oAX_e5CT1&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=0afb1293a71c1d967a085f91dc4cf067&oe=5F650E98

118280390_314175779997238_73703171011018

 

Od Mani jeszcze nie mam zdjęć, mam nadzieje, że Kasia coś pstryknie w wekend ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, Poker napisał:

Ona jest w tym jorka jak ja  w typie hinduskiej tancerki :)

ha ha ha :D no ja się nie znam na rasach zupełnie ;) ale jestem mistrzem wymyślania mixów :D  :D  jakoś mi się zmiksowana wydała ;) taka drobineczka na tym zdjęciu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...