Jump to content
Dogomania

Fibi zamieszkała w Toruniu:) Zajrzyj do młodziutkiej Fibi - po śmierci właściciela została sama na posesji, a jest w zaawansowanej ciąży.


Tola

Recommended Posts

Martwi mnie troche ten brak zainteresowania sunią, na razie był tylko ten jeden tel, z Poznania, ale na razie nie rozmawiałam kolejny raz z panią, zrobię to w następnym tyg.

Przez pół roku Fibi wychowywała się sama na pustej posesji, biegała p wsi, nikt jej niczego nie uczył, na pewno ma sporo zlych nawyków.

Mam nadzieję, że szybko się uczy i że będzie robiła postępy.

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Anula napisał:

Trzeba jej podrzucać mnóstwo zabawek psich,kostek do gryzienia bo to zastąpi niszczenie.

Ma gumowe zabawki i sznury, ale nie interesuje się nimi. 

Myślę, że może chodzić o to, że organizm jeszcze nie połapał się, że ciąży już nie ma i instynkt każe budować gniazdo... 

 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Poker napisał:

Zdarza się ciąża urojona po sterylizacji . Pytałam o Galastop, ale pewnie nie dostała, bo Murka nie odpowiedziała.

Jutro będzie u nas wet to go zapytam. Jak nie będzie przeciwwskazań to zaszczepimy sunię i Tola prosiła też o zaczipowanie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam ponownie z panią z Poznania, ale jest coraz więcej wątpliwości, pani też już  zaczyna myśleć o starszym psiaku.

Parę min. temu  miałam kolejny tel. w sprawie Fibi, z Torunia.

Rozmowa bardzo mi się podobała, pani z ogromną wrażliwością, ciepła.  Szukają z 12 letnią córką spokojnej suni, bo jak powiedziała pani, takie życie prowadzą. Oferują dużo miłości, dużo spacerów, wspólne wyjazdy;  mieszkanie w bloku z windą,  niedawno odeszła im sunia staruszka. W domu jest jeszcze królik, uratowany po strasznych przejściach, z powykręcanymi łapkami, który swobodnie porusza się po całym mieszkaniu. O niego pani obawia się najbardziej.

Rozmawiałam z Kasią, przekazałam pani pytania dotyczące Fibi, jestem umówiona na rozmowę w piątek. Wiem, że pani przegląda tez inne ogłoszenia, ale ten dom bardzo mi się podoba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tola napisał:

Rozmawiałam ponownie z panią z Poznania, ale jest coraz więcej wątpliwości, pani też już  zaczyna myśleć o starszym psiaku.

Parę min. temu  miałam kolejny tel. w sprawie Fibi, z Torunia.

Rozmowa bardzo mi się podobała, pani z ogromną wrażliwością, ciepła.  Szukają z 12 letnią córką spokojnej suni, bo jak powiedziała pani, takie życie prowadzą. Oferują dużo miłości, dużo spacerów, wspólne wyjazdy;  mieszkanie w bloku z windą,  niedawno odeszła im sunia staruszka. W domu jest jeszcze królik, uratowany po strasznych przejściach, z powykręcanymi łapkami, który swobodnie porusza się po całym mieszkaniu. O niego pani obawia się najbardziej.

Rozmawiałam z Kasią, przekazałam pani pytania dotyczące Fibi, jestem umówiona na rozmowę w piątek. Wiem, że pani przegląda tez inne ogłoszenia, ale ten dom bardzo mi się podoba.

Fibi jest u nas krótko, więc jeszcze nie wiem co z niej wylezie, ale na ten moment wydaje mi się, że nie ma zapędów morderczych, może natomiast zaczepiać królika do zabawy.

Jutro pokażę suni naszą fretkę i zobaczymy jak zareaguje.

 

Wczoraj był wet, zaszczepił i zaczipował sunię. Sunia nie dostała Galastopu. Wet obejrzał ją dokładnie, dwa sutki najbliżej ogona są trochę nabrzmiałe, ale nie ma tam pokarmu. Powiększone są też trochę narządy, ale nie ma żadnego wysięku, bolesności. Chęć szykowania gniazda to też może być sprawa hormonalna. Wet powiedział, że nie ma potrzeby podawać Galastopu. To wszystko wróci do normy samo, potrzeba tylko czasu.

Link to comment
Share on other sites

Fibi poznała fretkę i tak jak większość psów, była nią bardzo zaintrygowana. Na początku nerwowo się oblizywała (to oznacza niepewność). Jak sobie fretka chodziła to Fibi obserwowała to w wielkim skupieniu i parę razy miała ochotę się wyrwać do niej, ale nie znając jej zamiarów wolałam nie dopuszczać do takiego kontaktu.

f4535cd81ad80e66gen.jpg

 

Z bliska Fibi nie wykazywała agresji tylko duże zainteresowanie (wąchała i nawet lizała fretce pyszczek).

342eb3ee29affb56gen.jpg

ca8606c3d666a654gen.jpg

f2cd6b405e2dbd24gen.jpg

 

Myślę, że jest szansa, że Fibi zaprzyjaźni się z królikiem, ale na pewno zwierzaki nie mogą zostać puszczone na żywioł. Sunia na pewno będzie królikiem zainteresowana i czas zapoznawania może być długi.

Fibi intryguje gdy się coś porusza (zwłaszcza jak się coś szybko porusza) i tą chęć pogoni widać w jej oczach. Ale nie odpowiem na pytanie czy to tylko chęć pogoni czy złapania.

Naszym kotom nie robi krzywdy, ale jednak kot i fretka to nie królik.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, helli napisał:

A czy ona teraz nie ma instynktu macierzyńskiego, fretka jako substytut szczeniaka, co może fałszować jej zachowanie, skoro żyła pare mies sama, to mogła coś łapać na obiad, chyba że gapcia zalezna od ludzi

Trudno mi powiedzieć, ale tak jak pisałam: na fretkę większość psów reaguje żywym zainteresowaniem, ona ma specyficzny zapach.

Link to comment
Share on other sites

Przekazałam pani wszystko, co Kasia napisała i przekazała mi w rozmowie.

Co z tego wyniknie - czas pokaże; pani była teraz we Wrocławiu u brata na krótkim urlopie, ma się odezwać.

Na razie nikt więcej nie dzwoni;  jutro zrobię nowe ogłoszenie i wyrożnię.

Link to comment
Share on other sites

Udało mi się w końcu zrobić suni zdjęcia na stojąco:) 

5225c57966bed699gen.jpg

49d12503fc5a5728gen.jpg

 

Pierwsze chwile swobody; miałam obawy, że Fibi będzie się chować, uciekać itd., ale okazało się, że jest bardzo skupiona na człowieku, reaguje na każde wołanie i generalnie cały czas pilnowała mnie wzrokiem:)

1b2e9698cf8a3800gen.jpg

18e475e3f6f4e1degen.jpg

c510455c17708459gen.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...