Jump to content
Dogomania

Przytulisko Czermin. Malutka babinka na granicy życia i śmierci-pod opieka w PsiArek. A teraz ma nowy DOM pod Puławami <3 O KUBUSIU od strony 12.


Recommended Posts

2 godziny temu, agat21 napisał:

Biedny z tymi łapkami.

Kiyoshi, jaki jest stan jego finansów na dziś?

Z bazarku będzie ok 1200 zł i to będzie stan jego finansów. Z poprzedniej zbiórki nic nie zostalo. Przez jakiś czas placilysmy za leczenie z naszych oszczędności... 

Ewa miała iść w piątek z Kubusiem do weta ale jest chora więc pewnie przesunie na przyszły tydzień. Póki co z psiakiem lepiej, nie kuleje. 

W tamtym tygodniu ok 300 zł poszło na weta ale nie wysłała mi Ewa paragonów. Ogólnie z bazarku będę jej zwracać za leczenie gdy prześle mi kartę informacyjna i paragon. I tak to będę rozliczać. Ten 1200 zł wystarczy nam na ok 2 m-ce. 

Ale w tym tygodniu miałysmy ustalac czy decydujemy się na terapię osoczem- PRP. To byłby koszt DO 3000 zł ale z tego co czytałam ta terapia mogłaby pomoc- niestety nie wiem na ile :(... Lub będziemy dalej kontynuować z kwasem hialuronowy i wtedy koszty będą tak ok 600 zł na m-c niewiadomo jak długo.... 

Ogólnie trudne jest to całe leczenie do wytłumaczenia. Sama przeszłam przez fazę wielkiego buntu, bo mam wrażenie że pies jest coraz bardziej chory... Ale po konsultacji z innym wetem nabrała pokory... 

On w schronisku był 2 lata i naprawdę nie pokazywał że jest tak chory i cierpiący... Ale z drugiej strony co można powiedzieć o psie z którym spędza się max godzinę na dobę :((( 

Gdy był w schronisku zdiagnozowano u niego dysplazja stawu biodrowego.. Niby na początku coś mówili weci też o kolanach ale potem ze niby nie... Nie wiem czy nie powiedziano nam prawdy że względu na pieniądze?? Trudno to wszystko zrozumieć... 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, kiyoshi napisał:

Gdy był w schronisku zdiagnozowano u niego dysplazja stawu biodrowego.. Niby na początku coś mówili weci też o kolanach ale potem ze niby nie... Nie wiem czy nie powiedziano nam prawdy że względu na pieniądze?? Trudno to wszystko zrozumieć... 

 

 

moze by skonsultowac jeszcze raz u innego weta...? bo cos tu ewidentnie nie gra.

Kolezanki mlodego psa leczyli w Gorzowie Wlk. na co innego az  zameczyli doslownie wyciagajac 20 tys.zl. Na koncowce zycia dopiero trafil do innego weta ktory ocenil to cale leczenie, nawet pluco mial wyciete nie to chore tylko zdrowe :( i tam pare innych rzeczy,ech.duzo tego bylo. .gdyby trafil do tego 2 weta specjalisty zylby teraz. Ale przy cowidzie to biegnie sie do pierwszego wolnego zeby ratowac psa i potem tam dalej kontynuja    niby leczenie.

Link to comment
Share on other sites

Tzn byłyśmy na konsultacji u innego weta bo też zaczelysmy powatpiewac w to wszystko. 

Diagnostyka od nowa kosztowała znowu kilka stów :( i wet powiedział dokładnie to samo co Szczypka. Ta sama diagnoza. Niestety problem jest taki że Kubuś jako pies który NIGDY nie miał domu po prostu nie otrzymał pomocy na czas... Gdyby 2 lata temu wet chociaż przepisał mu dobre suplementy, coś przeciwzapalnego.. To może teraz byłoby inaczej...

Nie pójdziemy do 3go weta. Szkoda nam pieniędzy na kolejne te same badania... Męczące dla psa i drogie :(.. Tu w okolicy nie mamy też zbyt dużego wyboru :(((( 

Sposoby n aż leczenie takich zwyrodnienie też są ograniczone. Zwykle pojawiają się one u psich staruszków i wtedy leczy się to paliatywnie (lekami które załatwiają nerki, wątrobę). A nasz psiak ma tylko 3,5 roku... Mamy opcje- kwas hialuronowy albo osocze i tak naprawdę nic wiecej

Przestudiowalam to wszystko bardzo dokładnie łącznie z aktualnymi artykułami w języku angielskim... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, kiyoshi napisał:

Z bazarku będzie ok 1200 zł i to będzie stan jego finansów. Z poprzedniej zbiórki nic nie zostalo. Przez jakiś czas placilysmy za leczenie z naszych oszczędności... 

Iza dodaj do bazarku cegiełki.  Ludzie chętnie je  nabywają :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, agat21 napisał:

Bazar jeszcze trwa, może jeszcze więcej się uzbiera? ;)

Ta terapia osoczem da lepsze skutki i bardziej radykalne, prawda?

chyba troszke więcej będzie, ale też nie wiadomo czy wszyscy wpłacą.....

 

Co do terapii osoczem to niestety nie wiemy ... wydaje się z tego co przeczytałam, że jest to dobra opcja dla Kubusia, ale nie jestem pewna ...nie jestem weterynarzem tylko biologiem. Ten wet drugi u którego konsultowałysmy zaproponował taką opcję.  Pomyślałam że to dobry pomysł, tak na mój rozum, moją wiedze i jakąś taką intuicje.

Chcemy jeszcze to przedyskutowac ze Szczypką, który jest "naszym" ortopedą ... Koszty sa duże, więc to musi być przemyślane.  Na razie Kubuś jest na dobrych lekach, które jeszcze trochę będą działać więc jest czas...Ja tez wierze, że jeszcze może jego organizm załapie jakoś, zacznie się odbudowywać na tyle na ile to możliwe. Ma dobrą diete, wszystko przegadane, przemyślane, ma suplementy, żele, ciepło, sucho...spacery. To dopiero ok. 4 m-c jak zamienił bude na kanape .... (ps. chociaz obaj ci weci zgodnie uważają, że tutaj sama dieta i warunki nie pomogą.....że to jednak poszło za daleko i musi byc terapia.....:( )

 

A tak wysycha po spacerze w deszczu ;)

118692030_930120220832744_7593690440501594961_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=NGu0NkgDfTEAX8oWP1s&_nc_oc=AQmIqe-4KLClJs0tbAsR2ne4HFzjPg8G9uDnMOXXwiHTncr3xhVs4MFFi0ACszQRMTU&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&tp=6&oh=f77d4818f06322063625625bcdba48e8&oe=5F776408

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Jo37 napisał:

Iza - jeżeli coś wygram na bazarku na fb to proszę wyślij mi PW. Moje umiejętności kończą

się na wpisaniu komentarza .Licytuję suszarkę i książkę.

Asiu wczoraj suszarkę przebił dziewczyna ktora adoptowala od nas psiaka w zeszłym roku. Przebił na 65 

Bazarek kończy się 5.10 o godz 21:00. 

Dam znać na pewno. 

 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Poker napisał:

Sama dieta i suplementy na pewno nie pomogą , ale znacznie wspomogą. Kto by pomyślał , że psy chorują aż  podobnie do  ludzi. Do niedawna nie było takich chorób u psów albo nie były zdiagnozowane.

Tak. Chyba masz rację. Tzn taka choroba zwyrodnienia jest diagnozowania ale u starych psów. U młodych wydaje mi się że jest wyjątkowo rzadka. Ogólnie weci obaj po prostu nie znali aż tak złego przypadku jak nasz Kubuś :( dużo u niego się czynników nałożyło bo to szczenięctwo na łańcuchu, bez ruchu, o glodzie i chlodzie. Szczypka mówił że on jego zdaniem się musiał wtedy nabawic jakiejś kontuzji np po zaplataniu o łańcuch i to potem poszło w zapalenie a że nie leczone to skończyło się w najgorszej możliwej formie:(((

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Jo37 napisał:

Iza - jeżeli coś wygram na bazarku na fb to proszę wyślij mi PW. Moje umiejętności kończą

się na wpisaniu komentarza .Licytuję suszarkę i książkę.

Moje umiejętności fejsbukowe też nie za bardzo, ale mam nadzieję, że wystarczą do przypilnowania moich :D

Link to comment
Share on other sites

Bazarek na fb wczoraj się skończył. Dziękuję wszystkim osobom z dogo które przekazały fanty i które licytowaly. Jestem bardzo zadowolona--jeśli wszyscy wpłaca to będzie ogromny zastrzyk finansowy... 

U Kubusia bez zmian, dobrze że póki co ma te tabletki bo Ewa czyli jego opiekunka jest na kwarantannie :( poza tym są w żółtej strefie i nie wiadomo za bardzo kiedy będą mogli pojechać do weta poza Ostrów :(((((

Wczoraj trochę czytałam o tej terapii osoczem--co prawda u ludzi bo u psów za bardzo nie ma danych... W każdym razie chyba jednak to nie będzie dla nas opcja. Osocze pomaga na w miarę świeże uszkodzenia mięśni i stawow..

Chyba trzeba będzie wrócić do kwasu hialuronowego i szykować się na operację chirurgiczna drugiego kolana tylnego... A poza tym przeprosić ortopeda za próby podważa ia jego wiedzy i starań :(((((((

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Poker napisał:

A dr Szcz. wie , że konsultowałyście gdzie indziej psa? No nie jest to dla niego miłe...

Sprzedały się fanty ode mnie?

Chyba nie wie jeszcze. W każdym razie musimy i tak mieć drugiego weta ogólnego na miejscu bo czasem trzeba coś szybko a do niego nie jest się ani łatwo dodzwonić ani dostać :((((

Od Ciebie sprzedało się bardzo dużo rzeczy. Zrobię Ci zestawienie później. I biżuteria i ciuchy :)))) 

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, Poker napisał:

 

Sprzedały się fanty ode mnie?

Na szybko przejrzałam ilista byłaby taka :

Jeden kubraczek na pieska, transporter materiałów, biżuteria kotki, jedne klipsy, branż oleta taki srebrny metal na zatrzask, bransoleta skóra z sercem, obrączki na serwetki, PediSpin (nie pamiętam czy na pewno był od Ciebie), płaszcz, sweterek ta narzutka w kolorowe kwadraty, smycz skórzana (też nie pamiętam czy od Ciebie), bluzka turkusowa, naszyjnik metalowy z sercem, bransoleta sznurek, bransoleta skórzana taka złoty pasek i na to czarny z metalem, koszulka morro, różowa C&a, Mohito ta panterka i DVD z dinozaurami (też nie pamiętam od kogo)... 

Poszło też dużo fanów od Pani Irenko od Alaskan od Pani Ani G-R, dwa srebrne pierścionki od Mazowszanki, od betki książki i jeszcze duuzo innych... Sprzedały się rzeczy które i przelezaly u mnie po 2 lata... Także naprawdę a ie bardzo bardzo cieszę i z całego serca dziękuję :)))) 

PS. Mam jeszcze sporo rzeczy których nie zdążyłam już wystawic

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bunia pozdrawia :)

Tu z młodszym panem ;)

122330641_642050723144214_8364919219700691973_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=cQVtSJSgXzUAX_eRXhe&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=55890de51df16860ae22cb57a51d5579&oe=5FB3DDCD

a tu z kotem ;)

122245100_375121877170388_21877982537485

a tak sobie śpi ;)

122242196_755299038647161_10950646360604

Pan tak napisała o niej:

"Bunia zawladnęła naszymi sercami, Jest jeszcze niesmiała ale pracujemy nad tym. Najlepiej jak spojrzy tymi swoimi pięknymi oczkami..eh..zawsze coś wysepi, a przy tym jest niezwykle delikatna. Kochamy ją jak tylko można. Juz wie, że ma u nas dozywocie, ale jej chyba pasuje"

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Napisze jeszcze o Kubusiu...

Bazarek na fb zakończyłam :) w sumie uzbierałam 1842 zł - 1622 zł z fantów i 220 zł z cegiełek ;)

Na razie Kubuś (odpukac) chodzi dobrze. Ewa była na konsultacji u Szczypki i jednak ten pomysł z osoczem też uznał za nie najlepszy...za to obejrzał kolana i sam był zaskoczony mile bo wydaje się, że jest duża poprawa :) oby na jak najdłużej.

W sobote jada na umówione nastrzykiwanie kwasem.

Link to comment
Share on other sites

Powiem Wam, że nasz Kubuś nadal jest w świetnej formie. Ewa odstawiła ok. tydzień temu te leki przeciwbólowe, bardzo przyłożyła się do diety i pies śmiga jak nowy. Póki co dr Szczypka powiedział, żę nie ma sensu robić nastrzykiwań- póki jest dobrze to nic nie robimy :) oby jak najdłużej.

Pieniązki trzymam z bazarku. Dlatego na razie nie mam żadnych rozliczeń.

Link to comment
Share on other sites

Z Kubusiem nadal dobrze :) cieszymy się przede wszystkim - bo nie cierpi, ale też bo kasa jest w zapasie z bazarku w razie "w"

W zeszłym tygodniu trafily do naszego przytuliska 2 nowe pieski.

Sunia 6 -czna. ok. 2-3 tygodnie błakała się po polach na jednej z wsi. Niestety znalazła schronienie na posesji alkoholików. Koleżanka beze mnie jeździła, żeby ja odłowić, narażając sie na niebezpieczeństwo :( ale udało się wkońcu ta piękną kruszynke uratować. Gdyby tam została, czekałoby ją życie na łańcuchu...

Dziś byłyśmy u weta, bo sunia kuleje na tylną łapkę. Niestety okazało się, że kość kość piszczelową ma złamaną tzn. złamanie było do 2 m-cy temu! kość się jakby przekręciła i zrosła jak potrafiła najlepiej :( długo oglądali zdjęcie i uznaliśmy, że nie ma sensu tego ruszać. Operacja byłaby zbyt bolesna a szanse na powrót do normalności to 50/50 :( mała nauczyła się funkcjonować, łapka po prostu jest jakby ciut inna, ale w niczym nie przeszkadza. Kruszynka będzie drobna, tak do 12-14 kg docelowo. Może ktos szuka aniołka? ona jest mega uległa, grzeczniutka, przemiła, po prostu anioł.

124176012_1864421980379801_5432273128114951683_o.jpg?_nc_cat=102&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=btbuK7vKAVwAX9Bo1qb&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=ce0eaa77fc73780bf9b347dc96fbf940&oe=5FCCD9D5

123909231_1864422060379793_8183172580838288501_o.jpg?_nc_cat=105&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Psb3MF7fCo0AX-dyfxu&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=a2d35eb19e77aac972cba24e690494eb&oe=5FCE55F6

124155538_1864422133713119_6817158072185809781_o.jpg?_nc_cat=101&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=lTL1X0egOnMAX_MRPDN&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=6bd59fee3cac950ab940d1f6226478a1&oe=5FCE1D78

123830726_1864422113713121_4089042944391873920_o.jpg?_nc_cat=100&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=WWbgrqg0xIMAX-VCubn&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=c8c24f2221728aaf04193525aa29452d&oe=5FCCF305

124193487_1864422667046399_2225471825741641697_o.jpg?_nc_cat=107&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=XeCYQYvcNksAX8xwax5&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=21f0f9e24114396a3890ac6c951b6a13&oe=5FCC28C7

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...