Jump to content
Dogomania
elik

Binio, dumny pies w swoim super Domu :) Binio - pies, a ze strachu porusza się jak gąsienica, pełza. Pomóżmy mu. Bez naszej pomocy ten strach go zabije :(

Recommended Posts

Zdolni i dzielni panowie dwaj.

Jakby ktoś obcy słyszał  Binio, mnie i mojego męża, to by pomyślał, że mamy coś z główką. A my po prostu stosujemy się do zaleceń Sowy i co parę sekund powtarzamy DOBRZE.  Z boku musi to brzmieć komicznie :).

Szkoda, że nie byłaś dziś w Krakowie... w celach szkoleniowych dla pewnej grupy w trójkę odgrywałyśmy scenkę - ja robiłam za zaginioną staruszkę idącą o kiju, bardzo krzykliwie bojącą się psów, jedna znajoma była psem ratowniczym, a druga - przewodnikiem tegoż psa. Chodziło o zademonstrowanie, najpierw na ludziach, do jakiego stopnia należy psu ratowniczemu zobojętnić zachowanie odnalezionego człowieka:-) A potem - omówienie kolejnych etapów takiej pracy.

1 godzinę temu, Poker napisał:

Zdolni i dzielni panowie dwaj.

Jakby ktoś obcy słyszał  Binio, mnie i mojego męża, to by pomyślał, że mamy coś z główką. A my po prostu stosujemy się do zaleceń Sowy i co parę sekund powtarzamy DOBRZE.  Z boku musi to brzmieć komicznie :).

Poker muszę przyznać, że mnie również zmieniła się perspektywa, kiedyś pewnie byłbym po tej drugiej stronie barykady mówiącej następny zwariowany psiarz. Teraz napawa mnie dumą każde poprawnie wykonane polecenie i umiejętność zapanowania (przynajmniej w jakimś zakresie) nad psem. 

Oglądałam ostatnio w TV tłumaczkę języka migowego - tłumaczyła teksty piosenek nie-zakazanych. Jak ona fenomenalnie mową ciała, gestami, wyrazem twarzy, całą sobą budziła i budowała emocje! Nawet nie znając języka migowego chciało się być razem z nią.  Nasze psy odbierają nasze emocje tłumaczące słowa. Kochani - jak to jest, że jak ktoś mówi psu co chwilę "nie szczekaj, nie skacz, nie ciągnij" - to nikt z bliźnich nie podejrzewa, że coś z głową ma nie tak. A przecież pies nie rozumie zdań przeczących, może rozumieć samo "nie", jeśli zaraz po "nie" usłyszy co powinien robić, żeby usłyszeć "dobrze". Jak chwalimy psa i cieszymy się, że jesteśmy razem, to bliźni mogą podejrzewać, że mamy żle w głowie... No to chyba o bliźnich świadczy nie najlepiej?

• Like 1

Uroczy,  dobrze że nie wyje jak moja sunia , gdy grałam na skrzypcach. Jak grałam na pianinie, to spała.

2 godziny temu, Poker napisał:

Uroczy,  dobrze że nie wyje jak moja sunia , gdy grałam na skrzypcach. Jak grałam na pianinie, to spała.

Córa gra na pianinie i zawsze jak gra to Binio leży na kanapie obok, jak "gra" syn to Binio nawet nie próbuje zrozumieć tylko zmienia pokój. Zresztą wcale się nie dziwię bo mam podobnie. 

• Like 2

Znajoma suka owczarka niemieckiego zawsze bardzo głośno wtórowała przejeżdżającym na sygnale karetkom pogotowia, dostała ksywkę Erka, co było o tyle trafne dodatkowo, bo to była suka ratownicza:-)

• Like 1