Jump to content
Dogomania

Binio

Members
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

55 Excellent

About Binio

 • Rank
  Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sowa ja jestem jak najbardziej zainteresowany. Sam nie sądziłem, że tak załapię bakcyla, ale przy takim pojętnym uczniu to i nauka sprawia tylko przyjemność :) Pozwolę sobie skontaktować się telefonicznie na początku przyszłego tygodnia, ten weekend będzie trochę na wariackich papierach u nas.
 2. Szybki trening po pracy, tak z przed 30 minut. Tak wiem teraz gdy go oglądam sam widzę mnóstwo swoich błędów, ale nie oszukujmy się razem się uczymy :)
 3. No cóż, jeśli chodzi o szkolenie i postępy w nauce to Binio pod nadzorem mojego syna ma do perfekcji opanowaną komendę "zabawa". Polecenie jest wydawane rano i tak zabawa trwa przez cały dzień, czasami nawet i bez polecenia. I jak to pewnie bywa w większości domów szkolenie spadło na mnie i moją żonę. Codziennie rano przez 30 minut przed wyjściem do pracy ćwiczymy polecenia, podczas spaceru mamy już spore osiągnięcia, Binio siada kiedy ja staje, przechodzimy wzdłuż większości płotów z ujadającym psami praktycznie bez większego zainteresowania, gorzej jest gdy brama jest otwarta i małe ujadające wybiegnie na ulicę, wtedy niestety Binio wyrywa się. Na podwórku ćwiczymy siad, pozostanie na miejscu i przybiegnięcie na polecenie. Wychodzi nam to coraz lepiej, kilka razy udało się wręcz idealnie z obejściem i siadem przy lewej nodze. Literatura polecona przez Sowa jest bardzo przydatna, mnie osobiście bardziej podeszła pozycja przeznaczona dla syna. Ja tak lubię po prostu jak w instrukcji: zrób to, zrób tak, nie rób tego. Facet jestem lubię zero-jedynkowo. Filmik z szkolenia jak obiecałem umieszczę tylko muszę go najpierw nagrać. Może w niedzielę jak będę miał wolne od pracy. I jak jeszcze poćwiczymy żeby Sowę nie bolały oczy jak zobaczy co wyczyniamy :) Dzisiaj na osłodę kilka zdjęć.
 4. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas oraz za cenne uwagi i prezentację. Mieliśmy świadomość, że wiemy mało ale, że aż tak.... :) całe szczęście, że Binio inteligentny i ratował sytuację :). Teraz szybka korekta naszych zachowań, nawyków i bierzemy się do ciężkiej pracy. Jak już będą pierwsze efekty to obiecuję, że umieszczę filmik z lekcji. Wcześniej Binio się uczył z synem teraz syn może się uczyć z Biniem. Dobra koniec tego pisania w necie teraz trzeba zabrać się za lekturę pozostawioną przez Sowę. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.
 5. Może to zaczyna być nudne, ale może są osoby, które wątek Binia jeszcze śledzą z zainteresowaniem :) Dzisiejszy wątek dotyczy relacji Binia z innymi zwierzętami. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale mamy jeszcze trzy koty dochodzące. Bardzo się martwiliśmy jak obecność nowego członka rodziny na nie wpłynie. Po czterech tygodniach sytuacja wygląda tak, że Binio jest królem podwórka, jakikolwiek kot chodzący po podwórku zostanie pogoniony, ale jeśli uda mu się dostać do domu lub na parapet to Binio już go "nie widzi" i pozwala mu żyć. Trochę inaczej wygląda sytuacja z dzikimi zwierzętami, mieszkamy w miejscu gdzie podczas spacerów spotykamy sarny, zające, bażanty i na szczęście rzadko, ale można trafić na dzika. Oczywistą sytuacją jest mocne zainteresowanie Binia innymi przedstawicielami fauny. W tym momencie mam do Was pytanie, jak nauczyć go ignorowania tych zwierząt abyśmy mogli go spokojnie puszczać luzem.
 6. Jak na razie współpraca przynosi bardzo dobre efekty, jak będzie tak przez cały proces edukacji to będę bardzo zadowolony :)
 7. Pisałem o tym na wątku Binia, ale potwierdzam też na tym właściwym, że zwiększam deklarację na Kacperka do 30 zł.
 8. Elik, wiadomość wyszła zanim ją skończyłem. Tak to jest gdy pisze się na telefonie a nawigacja na dogomani nie ułatwia jeszcze zadania.
×
×
 • Create New...