Jump to content
Dogomania

Najbardziej skrzywdzony pies na dogo – jest stary, chory, a jednak wyrzucony na pustkowiu na pewną śmierć, dlatego w oczach nie ma już nadziei. Zajrzyjcie do Małego. Mały zostaje na zawsze u pani weterynarz Magdy:)


Recommended Posts

Kopiuję to, co napisałam parę dni temu na wątku zamojskim:

Małego poznałam w lecznicy w Izbicy, kiedy pojechałam robić zdjęcia nowo znalezionym kociakom.

Mały to stary, bardzo wychudzony, wyniszczony  pies, który został znaleziony na pustkowiu.

Przez całe swoje życie strzegł na pewno :swoich", a gdy się zestarzał  - wywieziono go i zostawiono na pewna śmierć.

W chwili znalezienia wyglądał jeszcze gorzej, niż na dzisiejszych zdjęciach - miał stan zapalny pyska, oczu i był tak chudy, ze wetka przyniosła go na rękach.

Teraz Mały mieszka w lecznicy, jest leczony, intensywnie karmiony.

Na pewno w niedługim czasie jego stan zdrowotny poprawi się, Mały podreperuje być może też swoją chorą psią duszę.

Ale co dalej? Wetka uratowała mu życie, ale psu trudno będzie mieszkać w lecznicy...

Mały jest bardzo przyjazny, spragniony kontaktu; macha tym swoim wyskubanym ogonem, nieśmiało prosi o głaskanie, jakby nie wierzył, ze ktoś zechce patrzeć na niego,  dotykać,

Tak sobie zamarzyłam, ze może spóbować zawalczyć o dobre życie dla tego biedaka...

Tyle już cudów zdarzyło się tutaj na dogomanii, może  i Małemu ktoś ofiaruje miejsce  w swoim domu?

Myślę, ze przydałby się przede wszystkim dobry, wzruszający tekst, taki od serca i do serca...

Czy ktoś chciałby ze mną spróbować pomóc Małemu?

Ja na razie nie mam innego pomysłu na pomoc temu tak strasznie upodlonemu psu, nie mam pomysłu na tekst, trochę się chyba wypaliłam, na razie mam tylko łzy.

Ja wiem, ze szanse są bardzo małe, ale jakieś zawsze są...

 

Mały

ma ok. 10 - 12 lat, ma bardzo zniszczone zęby, ale równie dobrze może mieć i 8 lat.

Teraz waży 26 kg, ale docelowo na pewno osiągnie wagę ok. 35 - 36 kg.

IMGP9534.JPG

IMGP9535.JPG

IMGP9536.JPG

IMGP9537.JPG

IMGP9538.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mały nie potrzebuje pomocy finansowej, bo wetka wszystkie opłaty wzięła na siebie, ale bardzo potrzebuje miejsca, gdzie mógłby  zamieszkać i człowieka, który by na niego czekał.

Na początku nie myślałam o oddzielnym wątku,  ale na zamojskim zginie wsród wciąż nowych informacji i zdjęć kolejnych potrzebujących pomocy psów.

To na pewno będzie specyficzny wątek, bo nie szukamy ani funduszy, ani miejsca w DT czy hotelu, ale może zajrzą tu osoby, które zechcą w jakiś sposób pomóc znalezc Małemu dom.

Na pewno potrzebne będą ogłoszenia, pomoc w ich wyróżnianiu, pomoc w udostępnianiu na Fb - pokazywanie Małego wszędzie, gdzie będzie to możliwe, bo to jedyna szansa, aby Małego mógł zobaczyć TEN  CZłOWIEK.

Moja prośba na zamojskim nie pozostała bez odpowiedzi, pojawiły się pomysły tekstu do ogłoszenia i już pierwsze OLX.

Postaram się je tutaj zebrać.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.07.2019 o 23:20, Tyś(ka) napisał:

Serce pęka mi mocno :( Ja podobnego biedaczka mam też teraz, "mój" uciekł z łańcucha... koszmar, ludzie są przeokropni. :(
Wzrok biedaczka - uderza mocno... :( Wygląda tak, jakby Mały stracił nadzieję na poprawę losu...

 

Dnia 17.07.2019 o 23:23, Nadziejka napisał:

Calem sercem modle za zycie

 niechaj pokochaja  malusiego na zawsze

 rozsylam i wtsawiam wszedzie Tolu

 z nadzieja

 ktora nie moze zgasnac

 choc swiat caly gorszy coraz

 

Dnia 17.07.2019 o 23:54, agat21 napisał:

rany, kolejne psie serce sponiewierane, upokorzone..

jak tu pomóc kolejnemu :( chyba tylko jakiś psi "maniak" taki, jak my, weźmie takiego psa. Oby się znalazł taki jak najszybciej. Nie mam pomysłu na dziś gdzie go szukać :( 

 

Dnia 18.07.2019 o 04:26, Nesiowata napisał:

To już nie są ludzie.

 

Dnia 18.07.2019 o 07:55, Tianku napisał:

masz rację ja już nie wiem dokąd ten świat zmierza...

https://www.se.pl/rzeszow/pies-zakopany-zywcem-w-lesie-aa-tr86-pKNy-sZF4.html

 

Dnia 18.07.2019 o 08:58, elik napisał:

Też jestem tego zdania.

Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy...

Jak pomóc temu biedakowi, bo pomoc na pewno mu potrzebna. Może zacząć od ogłaszania go w necie?

 

Dnia 18.07.2019 o 09:25, Jaaga napisał:

Całe szczęście, że kotki i część kociaków akie nietypowe. Mają duże szanse.

Pies bardzo biedny. Na miejscu wetka chyba ma marne szanse, żeby mu znaleźć dom. To spojrzenie rozbija człowieka. Ja nie mam żadnego pomysłu, bo on chyba jeszcze dodatkowo większy jest?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.07.2019 o 23:20, Tyś(ka) napisał:

Serce pęka mi mocno :( Ja podobnego biedaczka mam też teraz, "mój" uciekł z łańcucha... koszmar, ludzie są przeokropni. :(
Wzrok biedaczka - uderza mocno... :( Wygląda tak, jakby Mały stracił nadzieję na poprawę losu...

 

Dnia 17.07.2019 o 23:23, Nadziejka napisał:

Calem sercem modle za zycie

 niechaj pokochaja  malusiego na zawsze

 rozsylam i wtsawiam wszedzie Tolu

 z nadzieja

 ktora nie moze zgasnac

 choc swiat caly gorszy coraz

 

Dnia 17.07.2019 o 23:54, agat21 napisał:

rany, kolejne psie serce sponiewierane, upokorzone..

jak tu pomóc kolejnemu :( chyba tylko jakiś psi "maniak" taki, jak my, weźmie takiego psa. Oby się znalazł taki jak najszybciej. Nie mam pomysłu na dziś gdzie go szukać :( 

 

Dnia 18.07.2019 o 04:26, Nesiowata napisał:

To już nie są ludzie.

 

Dnia 18.07.2019 o 07:55, Tianku napisał:

masz rację ja już nie wiem dokąd ten świat zmierza...

https://www.se.pl/rzeszow/pies-zakopany-zywcem-w-lesie-aa-tr86-pKNy-sZF4.html

 

Dnia 18.07.2019 o 08:58, elik napisał:

Też jestem tego zdania.

Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy...

Jak pomóc temu biedakowi, bo pomoc na pewno mu potrzebna. Może zacząć od ogłaszania go w necie?

Dnia 20.07.2019 o 12:10, anica napisał:

Przybiegłam na zaproszenie , Nadziejki, może wyróżnię chociaż ogłoszenia na Wrocław, może tutaj złapie kogoś za serce? 

Też się zastanawiam co jest powodem, tego przełysienia? choroba czy złe odżywianie?   pewnie warto by to napisać w ogłoszeniu ? :)

Dnia 18.07.2019 o 09:25, Jaaga napisał:

Całe szczęście, że kotki i część kociaków akie nietypowe. Mają duże szanse.

Pies bardzo biedny. Na miejscu wetka chyba ma marne szanse, żeby mu znaleźć dom. To spojrzenie rozbija człowieka. Ja nie mam żadnego pomysłu, bo on chyba jeszcze dodatkowo większy jest?

Link to comment
Share on other sites

Pierwsza pomoc dla Małego  - Havanka, Alaskan i b- b zrobiły ogłoszenia, a elik pokazała psa na FB

Tekst Havanki

Za miłość i wierność, skazany na głodową śmierć...

Mały, miał kiedyś swój dom, ale kiedy nadeszła starość, zdrowie zaczęło szwankować a resztki psiej urody gdzieś się rozmyły, nie był już nikomu potrzebny. Stał się niepotrzebną, zbędną rzeczą, której należało się pozbyć. Został więc wywieziony na zupełne odludzie i tam zostawiony na okrutną, głodową śmierć.

Kiedy leżał już pokonany przez głód i pragnienie, pogodzony z nadchodzącą śmiercią, został cudem znaleziony i przetransportowany do gabinetu weterynaryjnego.

Już na pierwszy rzut oka widać było jego straszliwe wychudzenie, stan zapalny pyska i oczu, poranione łapy. Pani doktor podjęła walkę o jego życie. Został poddany leczeniu i intensywnie karmiony. Powoli wraca do żywych, zaczyna machać ogołoconym ogonem i nieśmiało prosi o głaski. Jest bardzo spragniony bliskości człowieka i jego miłości. Rośnie nadzieja, że stan zdrowia Małego poprawi się, ale co z nim dalej będzie? Nie może zawsze mieszkać w lecznicy.

To ogłoszenie jest apelem do LUDZI o wyjątkowej wrażliwości, bo tylko na nich możemy liczyć. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby dać dom temu sponiewieranemu psu na stare lata, to prosimy o kontakt z Zamojską Fundacją Dla Zwierząt i Środowiska ZEA, pod nr 609 160 440.

Pokażmy Małemu lepszy świat i dobroć ludzką.

Ogłoszenia:

 

Ogłoszenie zrobiłam na Kraków. Można korzystać z tekstu, można go dopasować do własnych potrzeb. Gdyby ktoś jeszcze mógł pokazać Małego w innych województwach, miałby większe szanse.

Może ktoś "fejsbukowy", mógłby go tam też pokazać. Facebook to duże możliwości !

Havanka (na Kraków)

http://www.wujekfranek.pl/0,0,0,0,0,0,0,0,187623,0,0,0,podglad,ogloszenia.html

https://www.olx.pl/oferta/maly-skazany-na-glodowa-smierc-CID103-IDAMXlr.html

https://gratka.pl/zwierzeta/za-milosc-i-wiernosc-skazany-na-glodowa-smierc/oi/12858383

https://opole.lento.pl/za-milosc-i-wiernosc-skazany-na,8089985.html

 

Alaskan na Warszawę

https://www.olx.pl/oferta/czy-nie-zasluguje-na-milosc-i-dom-CID103-IDAMZ0F.html

 

b-b na Poznań

https://www.olx.pl/oferta/pokazmy-malemu-lepszy-swiat-i-dobroc-ludzka-CID103-IDAN2ip.html

na Lublin

https://www.olx.pl/oferta/czy-czlowiek-to-tylko-bol-i-niedola-CID103-IDAXVkS.html  (wyróżnione do 08.10.)

Tola na Wrocław

https://www.olx.pl/oferta/jestem-maly-i-wciaz-wierze-w-ludzi-CID103-IDAQJ80.html

elik

Mały na fejsie. Pozwoliłam sobie samowolnie podprowadzić Twój ujmujący tekst.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001461799274

 

Link to comment
Share on other sites

53 minuty temu, Nesiowata napisał:

Udostępnione na FB

Dziękuję bardzoserce-ruchomy-obrazek-0824

7 minut temu, agat21 napisał:

Mocne kciuki za cud dla psiaka. Kolejny cud na dogo. Wiele ich było, więc wierzę że i teraz się wydarzy :) 

Dziękuję, ja tez mam nadzieję na kolejny cud serce-ruchomy-obrazek-0824

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Havanka napisał:

Jestem u Małego. Na razie zrobiłam psiaczkowi ogłoszenia na kilku portalach ogłoszeniowych a OLX wyróżniłam. Marzy mi sie jeszcze jakieś ogłoszenie w poczytnej gazecie. Moze ktoś ma jakiś pomysł?

Mogę szepnąć słówko czy koleżanka zrobi na tomaszowiak.net - z kuriera lubelskiego też czasem nasze psiaki udostępniają... więc mogę pokazać na fejsbuku, może i kurier się zainteresuje?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Mogę szepnąć słówko czy koleżanka zrobi na tomaszowiak.net - z kuriera lubelskiego też czasem nasze psiaki udostępniają... więc mogę pokazać na fejsbuku, może i kurier się zainteresuje?

Tysia, byłoby super !!! Jeśli mozesz, to bardzo proszę. Niech jak najwięcej ludzi go zobaczy. Trzeba wykorzystać jak wszystkie mozliwości.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Mogę szepnąć słówko czy koleżanka zrobi na tomaszowiak.net - z kuriera lubelskiego też czasem nasze psiaki udostępniają... więc mogę pokazać na fejsbuku, może i kurier się zainteresuje?

Tysia, byłoby super !!! Jeśli mozesz, to bardzo proszę. Niech jak najwięcej ludzi go zobaczy. Trzeba wykorzystać wszystkie mozliwości.

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Mogę szepnąć słówko czy koleżanka zrobi na tomaszowiak.net - z kuriera lubelskiego też czasem nasze psiaki udostępniają... więc mogę pokazać na fejsbuku, może i kurier się zainteresuje?

Oczywiście, szepcz jak najczęściej, a mozesz i mówić głośno, oby usłyszało jak najwięcej osób serce-ruchomy-obrazek-0824

26 minut temu, Havanka napisał:

Jestem u Małego. Na razie zrobiłam psiaczkowi ogłoszenia na kilku portalach ogłoszeniowych a OLX wyróżniłam. Marzy mi sie jeszcze jakieś ogłoszenie w poczytnej gazecie. Moze ktoś ma jakiś pomysł?

Dziękuję Eluś za ogromną pomoc, może wspólnie tutaj pomożemy Małemu uda się znalezc drogę do domu... serce-ruchomy-obrazek-0824

9 minut temu, Havanka napisał:

Tysia, byłoby super !!! Jeśli mozesz, to bardzo proszę. Niech jak najwięcej ludzi go zobaczy. Trzeba wykorzystać jak wszystkie mozliwości.

Tak, Małemu potrzebna reklama przez duże R!

serce-ruchomy-obrazek-0824

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wiele lat temu w zamojskim schronisku zobaczyłam Baja; agusiazet zalożyła  mu wątek Najprzystojniejszy pies na dogo...

Baj już dawno ma wspaniały dom u Maćka 777, a ja teraz  w lecznicy, w oczach Małego, zobaczyłam to spojrzenie Baja sprzed lat...

Baj ma teraz około 12 - 13 lat; tak przemknęła mi myśl, ze może Mały to brat Baja, stąd podobny tytuł...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tolu, o Małym czytałam już wcześniej, na zamojskim wątku.

Jednak widok pieska w takim stanie sprawił, ze nie wiedziałam, co napisać. Brak słów po prostu, by wyrazić, co się czuje.

Ale będzie już dobrze. Już jest dobrze i to jest najważniejsze. 

Wierzę, ze mimo wieku, (moze wcale nie tak zaawansowanego ) znajdzie się ktoś, kto Małego prawdziwie pokocha i da mu wszystko, o czym ten biedak nawet nie mógł marzyć.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Znalezione obrazy dla zapytania gify misie szare tedi 

                                                              

Tuptuniu kokany
 calem serduchem
calem
 za zdrowenko 
 tulinkamy
 te oczenka calujemy
 te nozenki
 brzusio
 uszka i calego Coiebie Tuptuniu
 bardzo bardzo ciesze ze jest lepiej kokany
 Tolu prosze o num konta
 zaplace za wyroznionko ogloszen
            niechaj stanie cud
 dla tego przecudnego psinunia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...