Jump to content
Dogomania

Najbardziej skrzywdzony pies na dogo – jest stary, chory, a jednak wyrzucony na pustkowiu na pewną śmierć, dlatego w oczach nie ma już nadziei. Zajrzyjcie do Małego. Mały zostaje na zawsze u pani weterynarz Magdy:)


Recommended Posts

Dnia 29.08.2019 o 21:07, Anula napisał:

Ja wyróżniam i pilnuję tego ogłoszenia na Lublin zrobionego przez b-b.Wyróżnienie jest do 31.08.19,jak się skończy wyróżnię na następny miesiąc.

https://www.olx.pl/oferta/czy-czlowiek-to-tylko-bol-i-niedola-CID103-IDAXVkS.html

Pięknie dziękuję Anulkoserce-ruchomy-obrazek-0128

Ale po wyświetleniu ogłoszenia ukazuje się informacja, że jest nieaktualne...

Szukam pomocy dla Małego, ale na razie bez skutku.

Pytam znajomych, proszę ich o pomoc, ale na razie nikt nie jest zainteresowany podarowaniem psu miejsca w swoim domu:(

 

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, Tola napisał:

Pięknie dziękuję Anulkoserce-ruchomy-obrazek-0128

Ale po wyświetleniu ogłoszenia ukazuje się informacja, że jest nieaktualne...

Szukam pomocy dla Małego, ale na razie bez skutku.

Pytam znajomych, proszę ich o pomoc, ale na razie nikt nie jest zainteresowany podarowaniem psu miejsca w swoim domu:(

 

Rzeczywiście teraz kliknęłam i jest nieaktualne.Bardzo dziwne bo ogłoszenie jest promowane do dzisiaj,nie można jego usunąć.Trzeba złapać b-b i niech wznowi ogłoszenia a ja jutro wyróżnię.Jeżeli nie da się to Tola bardzo proszę wskaż inne ogłoszenie nie wyróżnione dla Małego.W ten sposób chcę pomóc Małemu.Będę pilnować tego ogłoszenia i wyróżniać.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Anula napisał:

Rzeczywiście teraz kliknęłam i jest nieaktualne.Bardzo dziwne bo ogłoszenie jest promowane do dzisiaj,nie można jego usunąć.Trzeba złapać b-b i niech wznowi ogłoszenia a ja jutro wyróżnię.Jeżeli nie da się to Tola bardzo proszę wskaż inne ogłoszenie nie wyróżnione dla Małego.W ten sposób chcę pomóc Małemu.Będę pilnować tego ogłoszenia i wyróżniać.

Napiszę zaraz do b-b...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.08.2019 o 22:43, b-b napisał:

Przepraszam za zwłokę Tolu.

Nie mam pojęcia dlaczego było ogłoszenie nieaktualne :(

Teraz już wszystko OK:)

 

Dnia 2.09.2019 o 01:13, b-d napisał:

Wyróżniłem jedno ogłoszenie Małego  - chyba Alaskan - na 30 dni.

Pięknie dziękujękwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0059

Na razie cisza, nie mam zapytań:(

W następnym tyg. podjadę do Izbicy, bo muszę zrobić nowe zdjęcia kociakom, więc odwiedzę też Małego.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, b-b napisał:

I ja dziękuję :)))

 

 

 

Mam chłopaka jeszcze jedno ogłoszeniae https://www.olx.pl/oferta/pokazmy-malemu-lepszy-swiat-i-dobroc-ludzka-CID103-IDAN2ip.html

To ogłoszenie też wyróżnione na Poznań do 09.10.19.

Może tym razem przyniesie Małemu domek.

https://www.olx.pl/oferta/pokazmy-malemu-lepszy-swiat-i-dobroc-ludzka-CID103-IDAN2ip.html

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.09.2019 o 12:59, Anula napisał:

Dzisiaj zadzwonił pan z okolic Warszawy, znalazł właśnie to ogłoszenie na Lublin -  jest zainteresowany pomocą Małemu, zobaczył oczy psa no i przepadł...

Pan ma 72 lata, mieszka w bloku na parterze, ma dobrą emeryturę; mieszka sam, bo niedawno stracił najpierw starszą suczkę, teraz żonę.

Przez cale życie oboje mieli  psy, teraz pana towarzyszką jest mała 5 kg, suczka, którą zabrał ze schroniska, gdzie  trafiła  po śmierci właściciela.

Pan  jest zmotoryzowany i chce przyjechać do Izbicy na zapoznanie swojej suczki z Małym.

Przyznam, że mam obawy, a Wy co o tym myślicie?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tola napisał:

Dzisiaj zadzwonił pan z okolic Warszawy, znalazł właśnie to ogłoszenie na Lublin -  jest zainteresowany pomocą Małemu, zobaczył oczy psa no i przepadł...

Pan ma 72 lata, mieszka w bloku na parterze, ma dobrą emeryturę; mieszka sam, bo niedawno stracił najpierw starszą suczkę, teraz żonę.

Przez cale życie oboje mieli  psy, teraz pana towarzyszką jest mała 5 kg, suczka, którą zabrał ze schroniska, gdzie  trafiła  po śmierci właściciela.

Pan  jest zmotoryzowany i chce przyjechać do Izbicy na zapoznanie swojej suczki z Małym.

Przyznam, że mam obawy, a Wy co o tym myślicie?

Przede wszystkim dobrze byłoby poznać pana. Zobaczyć w jakiej jest kondycji fizycznej. Jeżeli wzruszył sie losem Małego a w domu ma suczkę ze schronu, to serce dla zwierząt na pewno ma. Mieszkanie na parterze też jest atutem. Nie liczyłabym raczej na adopcję Małego przez młode osoby. Mały ma już swoje lata, pewnie dużo ruchu już nie potrzebuje. Moze to jest właśnie szansa, na którą czeka?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To, że sam przyjechać to wielki plus. Skoro zmotoryzowany, jeździ to prawdopodobnie jest w zupełnie sprawny fizycznie. Może to właśnie jest ta szansa? 

Teraz ludzie powyżej 70 są często bardzo sprawni, mają czas.  A dobra emerytura to dodatkowy atut przy starszym psiaku, często  bardzo bardzo potrzebny.

Trzymam kciuki za spotkanie psiaków, wiele od tego będzie zależało.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A ile Mały ma lat? Ile lat ma mała suczka Pana.

Jeżeli rozmowa była konkretna i zadowoliła Cię Martuniu to warto zrobić wizytę i przemyśleć adopcję.Bardzo się boję adopcji przez starszych ludzi gdy są samotni bo wtedy psy lądują w schronie.Sporo się słyszy o tym nawet na Dogo.Też opieka nad dwoma psami to wyzwanie finansowe jest.Nie chodzi tylko o karmę z marketu ale inne potrzeby starszego psa.

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Havanka napisał:

Przede wszystkim dobrze byłoby poznać pana. Zobaczyć w jakiej jest kondycji fizycznej. Jeżeli wzruszył sie losem Małego a w domu ma suczkę ze schronu, to serce dla zwierząt na pewno ma. Mieszkanie na parterze też jest atutem. Nie liczyłabym raczej na adopcję Małego przez młode osoby. Mały ma już swoje lata, pewnie dużo ruchu już nie potrzebuje. Moze to jest właśnie szansa, na którą czeka?

 

14 godzin temu, Nesiowata napisał:

To, że sam przyjechać to wielki plus. Skoro zmotoryzowany, jeździ to prawdopodobnie jest w zupełnie sprawny fizycznie. Może to właśnie jest ta szansa? 

Teraz ludzie powyżej 70 są często bardzo sprawni, mają czas.  A dobra emerytura to dodatkowy atut przy starszym psiaku, często  bardzo bardzo potrzebny.

Trzymam kciuki za spotkanie psiaków, wiele od tego będzie zależało.

 

1 godzinę temu, Anula napisał:

A ile Mały ma lat? Ile lat ma mała suczka Pana.

Jeżeli rozmowa była konkretna i zadowoliła Cię Martuniu to warto zrobić wizytę i przemyśleć adopcję.Bardzo się boję adopcji przez starszych ludzi gdy są samotni bo wtedy psy lądują w schronie.Sporo się słyszy o tym nawet na Dogo.Też opieka nad dwoma psami to wyzwanie finansowe jest.Nie chodzi tylko o karmę z marketu ale inne potrzeby starszego psa.

Dziękuję bardzo za wypowiedzi, mam bardzo podobne zdanie i podobne wątpliwości.

Dzisiaj rozmawiałam z wetką, będę tez rozmawiać jutro, a potem wymienię pana i p. Magdę nr telefonów.

Myślę, ze decydujące zdanie będzie miała dr Magda i ze podejdzie do tego b. rozsądnie.

 

Mały pięknie zarasta i przytył już  4 kg:)

W środę jestem umówiona na odwiedziny w Izbicy:)

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To rzeczywiście dylemat. Trzeba przekalkulować  na zimno. Pies ma 8-10-12 lat. Ile może żyć? - 3, 5, 7 lat?, może więcej? W najlepszym wypadku dla psa, pan będzie zbliżał się do osiemdziesiątki. Czy będzie dalej sprawny? Na pewno ma wielkie serce, ale czy sobie poradzi za lat kilka?, czy na wypadek np. pobytu w szpitalu, ktoś może zastąpić go w opiece nad psem? Dobrze byłoby, gdyby kogoś takiego miał pod ręką - zaufaną osobę, rodzinę. I najważniejsze - trzeba zachować stały kontakt z panem, lub osobą wspierającą go, na wypadek różnych wypadków, niestety. Tak, by pies nie rozpłynął się gdzieś, a jego los by nie stał się nieznany.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.09.2019 o 23:19, Havanka napisał:

Przede wszystkim dobrze byłoby poznać pana. Zobaczyć w jakiej jest kondycji fizycznej. Jeżeli wzruszył sie losem Małego a w domu ma suczkę ze schronu, to serce dla zwierząt na pewno ma. Mieszkanie na parterze też jest atutem. Nie liczyłabym raczej na adopcję Małego przez młode osoby. Mały ma już swoje lata, pewnie dużo ruchu już nie potrzebuje. Moze to jest właśnie szansa, na którą czeka?

 

Dnia 15.09.2019 o 05:45, Nesiowata napisał:

To, że sam przyjechać to wielki plus. Skoro zmotoryzowany, jeździ to prawdopodobnie jest w zupełnie sprawny fizycznie. Może to właśnie jest ta szansa? 

Teraz ludzie powyżej 70 są często bardzo sprawni, mają czas.  A dobra emerytura to dodatkowy atut przy starszym psiaku, często  bardzo bardzo potrzebny.

Trzymam kciuki za spotkanie psiaków, wiele od tego będzie zależało.

 

Dnia 15.09.2019 o 17:49, Anula napisał:

A ile Mały ma lat? Ile lat ma mała suczka Pana.

Jeżeli rozmowa była konkretna i zadowoliła Cię Martuniu to warto zrobić wizytę i przemyśleć adopcję.Bardzo się boję adopcji przez starszych ludzi gdy są samotni bo wtedy psy lądują w schronie.Sporo się słyszy o tym nawet na Dogo.Też opieka nad dwoma psami to wyzwanie finansowe jest.Nie chodzi tylko o karmę z marketu ale inne potrzeby starszego psa.

 

Dnia 15.09.2019 o 21:07, IlonaS napisał:

To rzeczywiście dylemat. Trzeba przekalkulować  na zimno. Pies ma 8-10-12 lat. Ile może żyć? - 3, 5, 7 lat?, może więcej? W najlepszym wypadku dla psa, pan będzie zbliżał się do osiemdziesiątki. Czy będzie dalej sprawny? Na pewno ma wielkie serce, ale czy sobie poradzi za lat kilka?, czy na wypadek np. pobytu w szpitalu, ktoś może zastąpić go w opiece nad psem? Dobrze byłoby, gdyby kogoś takiego miał pod ręką - zaufaną osobę, rodzinę. I najważniejsze - trzeba zachować stały kontakt z panem, lub osobą wspierającą go, na wypadek różnych wypadków, niestety. Tak, by pies nie rozpłynął się gdzieś, a jego los by nie stał się nieznany.

Pan po rozmowie z wetką wycofał się z adopcji.

To bardzo dobry człowiek, jednak opieka nad starszym, schorowanym, ważącym ponad 30 kg psem, który nie zawsze zachowuje czystość byłaby ponad jego siły.

Poprzednia suczka, która niedawno odeszła, ważyła 22 kg, a pod koniec jej życia pan miał problemy z wynoszeniem i wnoszeniem jej do mieszkania.

Rozmawiałam z panem dosyć długo, to była bardzo wzruszająca rozmowa, chwilami przełykałam łzy; pan bardzo przeżywa swoje ograniczenia i niemożność pomocy  Małemu.

Prosił, o informację, gdyby pies znalazł dom.

Z  rozmowy wynika, że pan nie ma chyba  w Warszawie nikogo bliskiego;  opowiadał o różnego rodzaju utrudnieniach dla starszego człowieka:(

Opowiadał też o swoim domu z wielką działką, który sprzedał, bo  nie dawał rady, m.in.  z pracami porządkowymi.

A na koniec powiedział, że żałuje, że nie spotkał Małego parę lat wcześniej, ze oczy psa zostaną z nim na zawsze.

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Bardzo żal mi pana. Smutne to, że oczy właśnie tego psa wzbudziły w nim takie emocje, a czas jego ucieka, zresztą nie tylko jego, tyle że ON jest już starszą osobą z pewnymi ograniczeniami. Bardzo rozsądnie i uczciwie podszedł do sprawy, uważam, że trzeba bardzo dobrze zastanowić się nad tym, czy da się radę, z czego trzeba będzie zrezygnować, czy w razie sytuacji podbramkowej ktoś pomoże. Niestety, nie wszyscy mają takie możliwości, choć chęć pomocy jest ogromna.

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Mały przywitał mnie wczoraj merdającym ogonek i oczywiście przytulaniem - podchodzi do człowieka, kladzie głowę na nodze i cały mówi - przytulaj, przytulaj!

Na ogonku nie ma juz wyłysień, boki zaokrąglone, spojrzenie już nie takie błagalne.

Rozmawiałam z wetką;  Mały bardzo zżył się z nimi w lecznicy, ma swoje miejsce, swoje rutuały; to duża lecznica, ma 2 piętra, pies traktuje ją  jak swój nowy dom i może zostać  bezterminowo. Z jednego z pomieszczeń jest wyjście na małe patio i Mały wyleguje się tam na słoneczku.

Robiłam zdjęcia kotom, a Mały spokojnie sobie leżał i  mamlał smakołyk.

Koty zupełnie go nie interesowały;)

Mały pozdrawia!

IMGP0153.JPG

IMGP0154.JPG

IMGP0157.JPG

IMGP0158.JPG

IMGP0159.JPG

  • Like 1
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...