Jump to content
Dogomania

Leki na sylwestra dla psiakow???


Insomnia

Recommended Posts

Są psy,które są przerażone i albo trzeba je wcześniej przyzwyczajać do hałasów,albo dać leki.Tym co się boją chemii polecam homeopatyczny Borax D3,podaje się już 2 tyg. przed Sylwestrem 3x dziennie po 5 granulek.Mój poprzedni nie bał się strzałów obecny boi się głośnych petard słabszych nie zauważa.Sylwestrowe strzelanie przeżył głównie pod stołem.Na drugi dzień,jak zawsze, ludzie krążyli w poszukiwaniu swoich wystraszonych psów,które się porozbiegały po osiedlu,więc lepiej leki. Pies znajomych dostał od weta Luminalum(syrop) podaje się go tez dzieciom,więc chyba bezpieczny.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odswierzam wątek ;) Sonia tez panicznie boi sie stzalów i sylwester to istny horror...Wet dał nam Sedalin (kurcze drogo zapłaciłam w porównaniu z wami :crazyeye: prawie 15 zł za 4 tabletki), ale ten Forte/ 35 mg, a suka wazy niecałe 10 kg :roll: Dzisiaj chcielismy wypróbowac, wiec dalismy jej 1/3 tabletki i po kilku minutach pies zrobił sie apatyczny, słaniał sie na nogach, oczy na wpół otwarte. Kiedy byl wystrzał zatrzesla sie minimalnie, ale nie próbowala odejsc do szafy :multi: W najblizsze dni będzie napewno duzo strzalów, jednak zdecydowalam ze nie bede jej tego dawac, bo jakos damy rade, a po tym srodku jest jedną lapą na tamtym swiecie i szkoda nam psa :-( Damy dopiero na sylwestra i mam nadzieje ze zniesie go dobrze :p
Pozdrawiamy i zyczymy udanego i spokojnego dla psiaków nowego roku ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam ! mam troszke gorszy problem bo moj psiak ( 5 letni labek ) jest chory na padaczke. Przumuje Luminal i Lamitrin. Co z tego wiem Luminal tez jest uspakajajacy ale boje sie ze w sylwestra pod wplywem tych hukow psiak moze dostac padaczki wkoncu wystarczy ze sie wystraszy a to ma wplyw na to ze moze dostac atak :( W sumie on nigdy sie nie bal ale w 2 dzien swiat gdy siedzielismy przy stole jakies dzieciaki na dworzu strzelily petardami pies tak sie wystraszyl zaczal biegac skomlec i szczekac az cala rodzina niewiedziala co sie dzieje... Przytulilam go mocno i sek poczekalam az sie uspokoi... Boje sie ze w sylwestra jak zaczna strzelac petardami to sie za bardzo wystraszy.. :( Na sylwka wychodze z domu-pies sam nie bedzie beda moi rodzice. Ale chcialabym zapobiedz niepotrzebnemu atakowi, jak myslicie jak moge ulatwic mojemu psiakowi przetrwac te wystrzalowa noc?

Link to comment
Share on other sites

Ja dziś dostałam od wetki Sedalin,którego wcześniej się obawiałam.Mój pies waży ok.12kg i wetka zaleciła dać 2tabletki co 4godziny.O jakiejś 13.20 dałam mu jedną tabletke aby sprawdzić jak będzie na nią reagował.Mocnego snu nie ma a gdy wcześniej chodził to dosyć chwiejnym krokiem.Nie chciałabym wiedzieć jaki jest po dwóch tabletkach dlatego jutro dostanie jedną i zamknę go w małym pomieszczeniu z muzyką.Chyba nie będzie źle.

Link to comment
Share on other sites

przejrzałam ten i podobne wątki
moje psy zawsze były dzielne
w sylwestra radyjko + łazieneczka (tańce z pancią wokół pralki :P)
ale w tym roku jest kiepsko :shake: Gówniarze biegają od dwóch dni i strzelają, najgorsze ze blisko psów. Dzis juz nie chcieli wyjsc na dwór.
Nie chce stosowac przez kilka dni mocnych leków, vet polecił stresnal
podałam narazie pół dawki to poszli spac :-o (ale to moze tez zmeczenie po spacerze i stres po vecie i ostatniej dawce antybiotyku).
Mam nadzieje ze pomoze a i zbytnio nie zmuli psow bo musze dawac az do 1 stycznia wieczorem (non stop beda strzelac jak znam zycie)

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie czytam wątek... Mój poprzedni pies bardzo się stresował. Nie pomagała łazienka ani radio. Siedział roztrzęsiony nasłu****ąc kiedy kolejny strzał. Dlatego uważam, że jeśli pies męczy się z powodu stresu, to podanie mu kilku tabletek zaszkodzi mniej.

Agusiaaa-14: Dla psiaka z padaczką leczonego luminalem, żeby Ci nie przyszło do głowy zwiększyć dawki. Ten lek uspokaja, ale po dużych dawkach pies może się nigdy już nie obudzić.
Najlepiej poradź się jeszcze weterynarza. W przypadku takiego leczenia stosowanie czegokolwiek uspokajającego na własną rękę jest ryzykowne.

I mam pytanie: czy leki homeopatyczne działają? - pytam z ciekawości.

W tym roku zapowiada się lepiej: pięciomiesięczna Korlat nie boi się pojedynczych strzałów, więc może będzie ok.

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam leki ziołowe Nervomix (doradziła mi pani w aptece, chodź pani za mną mówiła inne (ma też psa) ale aptekarka się oburzyła i coś takiego ,,może się zamienimy?!?'') co o tym leku sądzicie....
Boogie dostała 1 kapsułke, ale narazie nie widzę zmian

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']My dostaliśmy takie małe niebieskie tableteczki (nie pisze nazwy na opakowaniu...a to sedalin) , 2 tabletki dostał i powoli się uspokaja...hmm... no taki przymulony bardziej jest.
Przed chwilką był głośny huk, znowu histeria..... :placz:[/quote]

u nas tez tragedia
bo konsultacji z vetem stwierdzilismy ze syrop nie wystarczy
moje psy od 3 dni spedzaja na spacerze po max 2 minuty
wstrzymuja siku i kupki do granic mozliwosci
dzis vet zalecil hydroxizinum, jest ciut lepiej, choc nadal spacerowac nie chca.
gowniarzy spod bloku poprzeganialam, to w domku jest ok-bawia sie biegaja, jedza, ale o spacerach nie ma mowy.
objawow przymulenia nie widze, tyle tylko ze przestali sie non stop telepac i ziajac i to mnie bardzo cieszy. No i te dwie minuty na dworzu to chodza lub biegna do domu, a wczesniej siadali w miejscu i ataku trzesawki dostawali.
szkoda ze moje psy nie potrafia zalatwiac sie do kuwetki :( Nie musialy by dzis z domu wychodzic i byłby luzik, a tak to sikanko w stresie - pies i pancia kulą sie pod krzakiem.

I to juz kurcze 3 dni, jeszcze pewno ze dwa beda strzelac
u mnie jest strzelanina non stop od 10 rano :mad:
Gdyby to byla tylko godzinka okolo polnocy to z bogiem sprawa, a tak to masakra :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104']u nas tez tragedia
bo konsultacji z vetem stwierdzilismy ze syrop nie wystarczy
moje psy od 3 dni spedzaja na spacerze po max 2 minuty
wstrzymuja siku i kupki do granic mozliwosci
dzis vet zalecil hydroxizinum, jest ciut lepiej, choc nadal spacerowac nie chca.
gowniarzy spod bloku poprzeganialam, to w domku jest ok-bawia sie biegaja, jedza, ale o spacerach nie ma mowy.
objawow przymulenia nie widze, tyle tylko ze przestali sie non stop telepac i ziajac i to mnie bardzo cieszy. No i te dwie minuty na dworzu to chodza lub biegna do domu, a wczesniej siadali w miejscu i ataku trzesawki dostawali.
szkoda ze moje psy nie potrafia zalatwiac sie do kuwetki :( Nie musialy by dzis z domu wychodzic i byłby luzik, a tak to sikanko w stresie - pies i pancia kulą sie pod krzakiem.

I to juz kurcze 3 dni, jeszcze pewno ze dwa beda strzelac
u mnie jest strzelanina non stop od 10 rano :mad:
Gdyby to byla tylko godzinka okolo polnocy to z bogiem sprawa, a tak to masakra :([/quote]
Julita spróbuj się "pobawić w szukanie"- super sprawa i powinno zadziałać.
Do tej pory moja Majuta nie reagowała ale obserwując starszą chyba się nauczyła-jak na razie śpi a starsza panikuje:-(
o północy rozpoczynamy zabawę..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula']Palma my mamy Hydroxizinum 25mg ponoc jeest bez recepty, dziala lagodnie, dajemy psu 35kg 4 tabl dziennie, tyle ze juz od piatku.[/quote]

Na recepte
Moja Sabra po hydroxyzynie nie trzyma moczu leje jak fontanna.
Sedalin u niej działa na drugi dzień przez 3 dni łazi jak naćpana.
Syrop z melisy jej baaaaaaaardzo smakuje ale nie działa.
Ech było ciężko (ciut lepiej niż w naszym domu )
Następny sylwester chyba spędzimy w piwnicy albo na wsi zabitej dechami

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...