Jump to content
Dogomania

TOSKA po 3 latach odsiadki wyjechała z Radys- a teraz ma już DS w Warszawie :)


kiyoshi

Recommended Posts

dziękuje Kasiu za wieści :) Toska oddycha pełną piersią, łapie promyki słońca, tuli sie do człowieka, po 3 latach w piekle!

Ślicznota, wygląda na masywnie zbudowaną, ale faktycznie z niedowagą (żebra, wcięcie w talii), no i zębaki widac na jednym zdjęciu. Chyba jeden dolny kieł jest ułamany ? dziękuje Kasiu, że krówka znalazła bezpieczny przystanek u Ciebie <3

Oby tylko zaprzestała warczenia na koleżanka..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, kiyoshi napisał:

dziękuje Kasiu za wieści :) Toska oddycha pełną piersią, łapie promyki słońca, tuli sie do człowieka, po 3 latach w piekle!

Ślicznota, wygląda na masywnie zbudowaną, ale faktycznie z niedowagą (żebra, wcięcie w talii), no i zębaki widac na jednym zdjęciu. Chyba jeden dolny kieł jest ułamany ? dziękuje Kasiu, że krówka znalazła bezpieczny przystanek u Ciebie <3

Oby tylko zaprzestała warczenia na koleżanka..

Tosiuka pięknie wygląda w słońcu na tle trawy. Te uszka podkręcone i kolorki. Do schrupania.

Z tego co moje oko wypatrzyło to prawy kieł ma czerwone na końcu. Nie wiem, ciężko stępić kły. Więc możecie nie to. Ale Berni ma identycznie, na koronach zęboli ma liczne czerwone plamy. Jakby zaawansowana próchnica. Ja to widze jak zdarte szkliwo od piłowania prętów. Przyjrzę się jego kłom. Dzisiaj znów zwróciłam uwagę na te plamki/kropki. Często się śmieje to widać.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Tosia przypomina mi trochę Frezję... :) Tak jakoś...

może faktycznie, tylko Tosia jest ok. 2 razy większa :)

Ma ok. 5-7 lat ( na świstku z Radys wpisali 7), ząbki z złym stanie, co najmniej jeden bolesny do wyrwania.

Trzeba podjąć decyzje- czy najpierw robimy porządek z zębakami, czy najpierw sterylizacja? bo wykonanie obu zabiegów na raz nie będzie możliwe. Napisałam do Agaty, ale nie wiem kiedy odczyta. A WY jak myslicie??

Link to comment
Share on other sites

53 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Ja bym najpierw wysterylizowała... bo jak dostanie nagle cieczki...

 po sterylizacji z kolei nie podamy za szybko drugi raz znieczulenia..trzeba będzie odczekać min kilka tygodni, a sunie zęby bolą (wetka stwierdziła) ..i ma problemy z jedzeniem - być może właśnie przez zęby...

Jak dostanie cieczki to też nie będzie dobrze:(

ale z drugiej strony większość suniek z Radys po przyjeździe nam cieczkuje...

Jest dylemat, ale chwile pisałam z Agatą i jednak zdecydujemy się najpierw na ząbki....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cudna suńka :)

No jest dylemat co pierwsze, ale jeśli bidula nie może spokojnie jeść, to zęby muszą być załatwione najpierw. 

Jestem dziś w podróży powrotnej, jak dotrę do domu o trochę odsapnę zrobię rozliczenie, dopłacę Kiyoshi za transport, bo wyszło więcej, niż początkowo miało być, zapłacę za hotelik i za weta. 

I chyba będzie można ruszać z ogłoszeniami niedługo, prawda? 

Link to comment
Share on other sites

Uff.. zrobione rozliczenie i przelewy.

Nesiowata jak zwykle pierwsza pospieszyła z pomocą :) Bardzo pięknie dziękuję w imieniu sunieczki  <3<3 <3

Jak tam suńka sobie radzi? Dogadała się z innymi psiulami? 

Posłanie ma pięknie dobrane do barwy umaszczenia ;))

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Ainana napisał:

Też chciałam napisać, ze posłanie kolorem super się dopełnia. Tak czy inaczej ładnym we wszystkim ładnie. No trzeba będzie ruszać z ogłoszeniami dla smacznie umaszczonej Tosi...

fajtycznie dopasowane:) ale macie oko

Ruszymy z ogłoszeniami, myśle, że w tygodniu, a może ktoś jeszcze przybędzie do pomocy?

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Ainana napisał:

Mogę jakoś pomóc? 

tak :D
coś czuje, że potrafiłabyś napisać piękny tekst do ogłoszeń:)  do ogłoszeń potrzebne jest kilka wersji tekstu dla danego pieska (Olx inaczej nie przyjmie ogłoszeń, a trzeba robić na kilka miast).

Postaram sie pozbierać informacje o suni (ale to nie dziś) i może spróbujesz?

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, kiyoshi napisał:

tak :D
coś czuje, że potrafiłabyś napisać piękny tekst do ogłoszeń:)  do ogłoszeń potrzebne jest kilka wersji tekstu dla danego pieska (Olx inaczej nie przyjmie ogłoszeń, a trzeba robić na kilka miast).

Postaram sie pozbierać informacje o suni (ale to nie dziś) i może spróbujesz?

Piękny to chyba za dużo powiedziane. Ale postaram się coś wyskrobac. Nie mam doświadczenia, ale język polski znam;) Kiyoshi, ja zapobiegawczo wczoraj założyłam drugie konto na OLX, więc mogłabym zrobić ogłoszenie. Z tym, że na pewno byłby potrzebny w treści ogłoszenia telefon kontaktowy do kogoś w temacie, no i zdjęcia, ale maila mojego znasz;) więc to nie problem. Jak się zmienia miejsce/miasto na olx?żeby nie wskakiwalo odgórnie miejsce zamieszkania? Myślę Gdynia, Gdańsk ok. Moje obecne miasto jest trochę mniejsze, więc i szansę pieska mniejsze. Choć nawiasem Gdynia była "moja" od urodzin i tak przez ćwierć wieku hi hi :) Więc kioshi daj proszę znać jak tam myślisz, może być na pw. Żeby tu nie zaśmiecać:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Ainana napisał:

Piękny to chyba za dużo powiedziane. Ale postaram się coś wyskrobac. Nie mam doświadczenia, ale język polski znam;) Kiyoshi, ja zapobiegawczo wczoraj założyłam drugie konto na OLX, więc mogłabym zrobić ogłoszenie. Z tym, że na pewno byłby potrzebny w treści ogłoszenia telefon kontaktowy do kogoś w temacie, no i zdjęcia, ale maila mojego znasz;) więc to nie problem. Jak się zmienia miejsce/miasto na olx?żeby nie wskakiwalo odgórnie miejsce zamieszkania? Myślę Gdynia, Gdańsk ok. Moje obecne miasto jest trochę mniejsze, więc i szansę pieska mniejsze. Choć nawiasem Gdynia była "moja" od urodzin i tak przez ćwierć wieku hi hi :) Więc kioshi daj proszę znać jak tam myślisz, może być na pw. Żeby tu nie zaśmiecać:)

tzn. ogłoszenie na olx to już nie problem wstawić, dla mnie największym problemem jest napisać 8 czy 10ta wersje tesktu dla tego samego psa:( ;)

Przy wstawianiu ogłoszenia psów do adopcji olx nie "narzuca" miasta, po kolei wybiera się wszystko. kontakt dla Tosi to będzie numer Agatki, bo to jej podopeczna.

Link to comment
Share on other sites

Ok kiyoshi, wyślesz mi w wolnej chwili szczegółowe info o suni i napisze. Tylko nie ręczę za efekt, ale tak jak pisakam postaram się. Mogę wysłać Ci tą treść ogłoszenia, ale mogę też oprócz tego sama wstawić na olx :) jesteśmy w kontakcie  :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trzeba by poprosić Kasie by zrobiła nam charakterystyke suni: wiek (trzeba wpisać 5-7 lat, ma na świstku z Radys wpisane 7 lat, ale może być młodsza, ja zawsze daje widełki, lub ok. ), waga, stosunek do psów i kotów, do dzieci, zachowanie w domu, na smyczy. temperament, jaki dom szukamy? spokojny, aktywny, z ogrodem?

Może Kasieńka zajrzy i napisze, jak nie to postaram sie jutro na chwile zadzwonić.

Ciekawe czy udało się umówić zabieg zabkowy?

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, kiyoshi napisał:

Trzeba by poprosić Kasie by zrobiła nam charakterystyke suni: wiek (trzeba wpisać 5-7 lat, ma na świstku z Radys wpisane 7 lat, ale może być młodsza, ja zawsze daje widełki, lub ok. ), waga, stosunek do psów i kotów, do dzieci, zachowanie w domu, na smyczy. temperament, jaki dom szukamy? spokojny, aktywny, z ogrodem?

Może Kasieńka zajrzy i napisze, jak nie to postaram sie jutro na chwile zadzwonić.

Ciekawe czy udało się umówić zabieg zabkowy?

Udało się, Tosia ma zabieg w środę. Myślę, że jak pozbędziemy się tego kła uszkodzonego to spokojnie można wpisać Tosi 5-6 lat w ogłoszeniach;)

Wagi suni już nie pamiętam dokładnie, ok 11 kg waży- w środę zdążymy ja jeszcze raz. Stosunek do kotów ma obojętny. Młodszy kot władował się Tosi wczoraj do legowiska to uciekła ;-) Dzieci bardzo lubi;-)

Z psami jest trochę lepiej, ale jest bardzo zazdrosna o zainteresowanie okazywane innym psiakom - próbuje je odganiać. Najlepiej dogaduje się z Marchewką, czasami nawet śpią razem w jednym legowisku.  Dzisiaj Tosia zaczepiała Marchewkę do zabawy ale Marchewka ją zburczała:-)

Na smyczy chodzi spokojnie, nie ciągnie. W domu ok,chociaż popiskuje pod drzwiami jak wychodzimy z domu .

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, kasiainat napisał:

Udało się, Tosia ma zabieg w środę. Myślę, że jak pozbędziemy się tego kła uszkodzonego to spokojnie można wpisać Tosi 5-6 lat w ogłoszeniach;)

Wagi suni już nie pamiętam dokładnie, ok 11 kg waży- w środę zdążymy ja jeszcze raz. Stosunek do kotów ma obojętny. Młodszy kot władował się Tosi wczoraj do legowiska to uciekła ;-) Dzieci bardzo lubi;-)

Z psami jest trochę lepiej, ale jest bardzo zazdrosna o zainteresowanie okazywane innym psiakom - próbuje je odganiać. Najlepiej dogaduje się z Marchewką, czasami nawet śpią razem w jednym legowisku.  Dzisiaj Tosia zaczepiała Marchewkę do zabawy ale Marchewka ją zburczała:-)

Na smyczy chodzi spokojnie, nie ciągnie. W domu ok,chociaż popiskuje pod drzwiami jak wychodzimy z domu .

 

dzięki Kasiu:) to już sporo informacji, można zabierać się za tekścik. Wage trzeba sprawdzić jeszcze raz- 11 kg chyba za mało, chyba raczej bliżej 15 na moje oko, ale wiadome że mogę się mylić, tez nie pamiętam ile mi mówiłas...

Fajnie, że zabki juz w środe będa ogarnięte

Link to comment
Share on other sites

No to już mamy więcej informacji o Tosi. A co do wagi zdecydowanie dałabym na moje oko 15-17 kg (jest dość wysoka w klebie ale szczupła). Po opisie mozna rzec, ze to mądra sunia :) będę kombinować nad treścią: )

Dopisane:

Kiyoshi wysłałam Ci na PW treść ogłoszenia dla Tosi. O zębolku, sterylce nic nie pisałam. Mozna potem dopisać;) Mam nadzieję, że o coś w ten deseń Ci chodziło..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...