Jump to content
Dogomania

Brak akceptacji i miłości boli bardziej niż brak jedzenia - roczna Ula ma dom, dostała wszystko co najlepsze:)


Recommended Posts

Byłam z Bogusik w odwiedzinach w Hoteliku.

Tak jak Hania wcześniej opisała wizytę Państwa tak samo Ula się zachowała wobec nas pomimo obecności Hani,TZ i córeczki.Nie podeszła do nas.W rozmowie z Hanią całkiem inaczej wygląda jej zachowanie gdy jest sama z nimi.Daje się głaskać,przytulać.Przypuszczam,że Ula boi się obcych ludzi,zmian w otoczeniu.Tak zachowywała się na ogrodzie,natomiast w pomieszczeniu leżała spokojnie na kocyku i obserwowała nas,nie panikowała.

Zrobiłam kilka zdjęć Uli ale tylko w oddali.Wstawiam wszystkie zdjęcia jakie udało się Uli zrobić.

 

 

IMG_1141.JPG

IMG_1140.JPG

IMG_1139.JPG

IMG_1138.JPG

IMG_1137.JPG

Link to comment
Share on other sites

Anula przyniosłaś nam niezbyt dobre wieści o Uli. Z tego co piszesz, sunia trzyma duży dystans do obcych osób, boi się ich. Wciąż ma problemy z chodzeniem na smyczy. Myślałam, że jest lepiej... Obawiam się, że te problemy mogą skutecznie zniechęcać potencjalnych, nowych opiekunów.

Link to comment
Share on other sites

Czy Hanię często odwiedzają goście? Czy byłaby szansa, aby goście za każdym razem częstowali czymś smacznym Ulę? Tzn nawet nie chodzi o dawanie z ręki, ale o to, aby suni się kojarzyło, że smakowitości dostaje TYLKO przy obcych?

Tak tylko głośno myślę...

Link to comment
Share on other sites

Napisałam krótką relację z wizyty.Tak zachowywała się Ula,robiła kręgi na ogrodzie ale nie podeszła.Inne psiaki podchodziły do nas.

Ula jest specyficznym psiakiem pod względem zachowania i to trzeba wziąć pod uwagę w przypadku adopcji.W moim odczuciu w przypadku adopcji nie może to być dom przeciętny.

Być może to było zachowanie jej jednorazowe tego nie wiem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Anula napisał:

Napisałam krótką relację z wizyty.Tak zachowywała się Ula,robiła kręgi na ogrodzie ale nie podeszła.Inne psiaki podchodziły do nas.

Ula jest specyficznym psiakiem pod względem zachowania i to trzeba wziąć pod uwagę w przypadku adopcji.W moim odczuciu w przypadku adopcji nie może to być dom przeciętny.

Być może to było zachowanie jej jednorazowe tego nie wiem.

 

 

Bardzo dziękuję za zdjęcia, pozwolą nam jeszcze bardziej cieszyć się Uleczką.

Dziękuję tez za informacje, chociaż przyznam się, zmartwiły mnie jeszcze bardziej.

Ula to piękna suczka, ale ta jej nieśmiałość i nieufność w połączeniu z oporem w chodzeniu na smyczy będą odstraszały ewentualnych chętnych:(

 

Wczoraj dzwoniła bardzo sympatyczna pani z Wrocławia - znajoma rodziny, która adoptowała od nas Morela;  pytała o suczki pod opieką fundacji.

Opowiedziałam o Uli, ale jak napomknęłam o tej smyczy to pani zaczęła się wahać - mieszkają w domu z ogrodem, ale wychodzą z psem na spacery, sporo wyjeżdżają  - też wszędzie z psem.

Pani ma się zastanowić, ale tak jakoś czuję, że już nic z tego nie będzie...

 

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Czy Hanię często odwiedzają goście? Czy byłaby szansa, aby goście za każdym razem częstowali czymś smacznym Ulę? Tzn nawet nie chodzi o dawanie z ręki, ale o to, aby suni się kojarzyło, że smakowitości dostaje TYLKO przy obcych?

Tak tylko głośno myślę...

Dobrze myślisz - może to jeden ze sposobów, aby oswoić Ulę z obcymi...

18 godzin temu, Anula napisał:

Napisałam krótką relację z wizyty.Tak zachowywała się Ula,robiła kręgi na ogrodzie ale nie podeszła.Inne psiaki podchodziły do nas.

Ula jest specyficznym psiakiem pod względem zachowania i to trzeba wziąć pod uwagę w przypadku adopcji.W moim odczuciu w przypadku adopcji nie może to być dom przeciętny.

Być może to było zachowanie jej jednorazowe tego nie wiem.

 

Chyba nie jednorazowe, bo podobnie zachowywała się, jak odwiedziła ja rodzina z Wrocławia...

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie głośno myślę aby Uli szukać domku z młodymi ludźmi,którzy mają sporo pomysłów na pracę z psem i znają temat.W moim odczuciu starsi ludzie nie poradzą sobie,zostawią Ule samej sobie a to nie jest dobra droga.

Link to comment
Share on other sites

Też uważam, że najlepiej by było, aby trafiła też do domku z ogrodem, gdzie spokojnie można przećwiczyć chodzenie na smyczy. Ulcia ma w sobie coś z amstaffa, a może z cane corso... to fajne psy, ładne, mądre. Na pewno Ulcia potrzebuje takich ćwiczeń na smyczy i umawianych spotkań z goścmi, gdzie nie byłaby w centrum wydarzeń, ale obok i mogła sobie w spokoju obserwowac strasznych obcych i ciamkać coś smacznego.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.07.2018 o 12:12, Tyś(ka) napisał:

Też uważam, że najlepiej by było, aby trafiła też do domku z ogrodem, gdzie spokojnie można przećwiczyć chodzenie na smyczy. Ulcia ma w sobie coś z amstaffa, a może z cane corso... to fajne psy, ładne, mądre. Na pewno Ulcia potrzebuje takich ćwiczeń na smyczy i umawianych spotkań z goścmi, gdzie nie byłaby w centrum wydarzeń, ale obok i mogła sobie w spokoju obserwowac strasznych obcych i ciamkać coś smacznego.

Na razie nie mam z czego wybierać, nikt o Ulę nie pyta:(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.07.2018 o 20:38, Tyś(ka) napisał:

Czy Hanię często odwiedzają goście? Czy byłaby szansa, aby goście za każdym razem częstowali czymś smacznym Ulę? Tzn nawet nie chodzi o dawanie z ręki, ale o to, aby suni się kojarzyło, że smakowitości dostaje TYLKO przy obcych?

Tak tylko głośno myślę...

Rozmawiałam dzisiaj z Hanią, wspomniałam o tym Twoim wpisie - Hania go widziała; problem w tym, ze Ula nie lubi smaczków nie jest typem łakomczucha.

Hania opowiadała o wizycie Anuli i Bogusik i o nowym pomyśle - postara się nagrać filmik, na którym będzie widać, jak Ula zachowuje się w stosunku do znanych sobie osób, ze jest śmiała, kontaktowa.

Taki filmik można będzie pokazać ludziom, który przyjadą zapoznać się z Ulą...

Poprosiłam też o zdjęcia Uli przy człowieku, żeby było łatwiej pokazać wielkość suni.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...