Jump to content
Dogomania

Nie udało się. Saga za TM.W schronisku została jej siostra Saga II u nas Samba


Jo37

Recommended Posts

14 minut temu, Tola napisał:

Jestem i ja u Sagi, bardzofajna sunia, faktycznie podobna do Bajki - pomyślę, jak możemy pomóc.

Będę też kibicowała Sambie - szkoda, ze tam została:(

 

10 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Wow! Nie wierze... jedna z moich ulubienic krzesimowskich dostała szansę. BARDZO DZIĘKUJĘ!
Sunia jest śliczna, więc wierzę że domek się zjawi szybko... tylko ją pokazać światu...

Witajcie u Sagi. 

Link to comment
Share on other sites

Nie do wiary jak podobna do Bajki; jeszcze do tego wyraz oczu - identyczne spojrzenie. Jej siostra też śliczna suczka, ale widać, że powinny obydwie mieć więcej ruchu. Myślę, że wrażenie tuszy potęguje gęsta sierść, latem mogą wyglądać szczuplej (no i jak zamieszkają w domu, na kanapie i w ciepełku).

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Grażka123 napisał:

Nie do wiary jak podobna do Bajki; jeszcze do tego wyraz oczu - identyczne spojrzenie. Jej siostra też śliczna suczka, ale widać, że powinny obydwie mieć więcej ruchu. Myślę, że wrażenie tuszy potęguje gęsta sierść, latem mogą wyglądać szczuplej (no i jak zamieszkają w domu, na kanapie i w ciepełku).

Niestety obie sunie są bardzo grube.  Saga nie chce  się ruszać. Dieta będzie konieczna.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Z racji, że Wafelek ma domek, wykorzystałam jego promowane ogłoszenie i podmieniłam na szybko na Sagę:

https://www.olx.pl/oferta/saga-o-psiej-milosci-i-wiernosci-lagodna-i-puchata-sunia-CID103-IDsT7E7.html


- dlatego pilnie potrzebne zdjęcia inne niż z podróży :) Murko, da się zrobić? Na razie wzięłam też z albumu schroniska.

Bardzo dziękuję. Musimy jeszcze sprawdzić czy Saga jest wysterylizowana. W schronisku nie jest to udokumentowane. 

Link to comment
Share on other sites

109866f49e8ef8a1gen.jpg

feda67642e7f9cc3gen.jpg

 

Sunia jest niezwykle łagodna, bardzo przymilna. Podchodzi, domaga się głasków, liże po rękach. Nie boi się wchodzić do domu, jest bardzo wszystkiego ciekawa. Umie zachować czystość.

Nauka chodzenia na smyczy powoli idzie do przodu, już czasami udaje się nam przejść parę metrów bez wierzgania i gryzienia smyczy:)

Trochę mnie martwią te przednie "miękkie łapy", zapytam weta czy wskazany jest w takim przypadku jakiś preparat witaminowy.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Prześliczna z Sagi suńka. Aż się nie chce wierzyć, że całe życie była w schronie.

Może warto przypiąć suni linkę, czy dłuższą smycz i niech chodzi ciągnąc ją za sobą,  przyzwyczai się.

Na te niedźwiedzie łapy pewnie wapń będzie wskazany, ale niech wet zdecyduje. Tusza też pewnie nie pomaga.

Link to comment
Share on other sites

Dogo ruszylo

A ja zapisuje sie u Sagi i tak mysle ze dostanie cos ode mnie za kilka dni

Bardzo jest ladna ale na pierwszym miejscu musi zrzucic pewnie z 5 kg. Przerabialam takie zapuszczenie z Radysiakami i obstawiam ze miesiac wystarczy i bedzie laska

Ma dobry charakter, piekne oczka - znajdzie dom na pewno tym samym zwalniajac miejsce dla siostry ;)

W ogloszeniach chetnie pomoge ;)

Ile tych pieskow jest jeszcze w Krzesimowie?

Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎24‎.‎03‎.‎2018 o 09:01, Nadziejka napisał:

Iskiereczko cudna

 trzyymaj sie mocniutko

 zdrowiutenko sciskam za wszystko najlepsze Tobie

 

22 godziny temu, terra napisał:

Prześliczna z Sagi suńka. Aż się nie chce wierzyć, że całe życie była w schronie.

Może warto przypiąć suni linkę, czy dłuższą smycz i niech chodzi ciągnąc ją za sobą,  przyzwyczai się.

Na te niedźwiedzie łapy pewnie wapń będzie wskazany, ale niech wet zdecyduje. Tusza też pewnie nie pomaga.

 

21 godzin temu, Tola napisał:

Bardzo ładna suczka, kolejna, która tyle bezsensownych lat zmarnowała  w schronisku.

 Oby szybko udało się znalezc dom.

 

2 godziny temu, kiyoshi napisał:

Dogo ruszylo

A ja zapisuje sie u Sagi i tak mysle ze dostanie cos ode mnie za kilka dni

Bardzo jest ladna ale na pierwszym miejscu musi zrzucic pewnie z 5 kg. Przerabialam takie zapuszczenie z Radysiakami i obstawiam ze miesiac wystarczy i bedzie laska

Ma dobry charakter, piekne oczka - znajdzie dom na pewno tym samym zwalniajac miejsce dla siostry ;)

W ogloszeniach chetnie pomoge ;)

Ile tych pieskow jest jeszcze w Krzesimowie?

 

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Jaka gruba... o matko! :( Jak większość krzesimaków :(

Dobrze, że na nieskazitelny charakter... Zdjęcia cudne, podmieniłam na olx. Niestety, promowanie się już skończyło. 

 

6 minut temu, Gusiaczek napisał:

Kupiłam dla Ovo zgrzebło nie zwróciwszy uwagi, że przeznaczone do sierści długiej :)

Będzie jak znalazł dla Sagi i Samby, jako i innych Sierściuchów u Murki, prawda?

Jutro na adres Hoteliku w prezencie wysyłam . Pozdrawiam i trzymam kciuki za całokształt
Trixie Uniwersalne zgrzebÅo

Witajcie dziewczyny u Sagi. 

Gusiaczku- dzięki za sprzęt. Samba niestety jest w Krzesimowie. Szukamy dla niej ratunku.

My z Grażyną nie jesteśmy w stanie wyciągnąć trzeciego psa. Mamy jeszcze deklaracje na inne psy.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Jo37 napisał:

Gusiaczku- dzięki za sprzęt. Samba niestety jest w Krzesimowie. Szukamy dla niej ratunku.

My z Grażyną nie jesteśmy w stanie wyciągnąć trzeciego psa. Mamy jeszcze deklaracje na inne psy.

Tak, wiem, że jest za kratami :( mam nadzieję, że i ona doczeka wolności .... Rozumiem, że wszystkim nie da się pomóc :(
 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.03.2018 o 11:37, Jo37 napisał:

Jaka ona jest ładna. Koniecznie zapytaj weta o łapy. Myślę ,że trzeba jej zrobić badanie krwi.

Rozmawiałam z wetem, widział zdjęcia suni i powiedział, że najlepiej by było zrobić RTG, ale jeśli sunia ma już 6 lat to nic się tutaj nie nadziała. Nie wiem więc czy jest sens to RTG robić. Wskazane jest  natomiast podawanie dobrego preparatu na stawy - Caniviton lub Hyalutidin.

Krew oczywiście możemy zrobić, od razu wet fachowym okiem by poszukał blizny na brzuchu, mógłby też zrobić USG.

 

Dnia 26.03.2018 o 17:30, terra napisał:

Może warto przypiąć suni linkę, czy dłuższą smycz i niech chodzi ciągnąc ją za sobą,  przyzwyczai się.

Sunia przegryza smycze:) W samochodzie była przypięta i na miejscu się okazało, że pozbyła się ogranicznika:)

Na początku też miała manię gryzienia smyczy, gdy tylko ta się napinała. Zaczęłam używać grubszej smyczy i sunia już całkiem ładnie chodzi, nawet się potrafi załatwić. Są tylko momenty, że się zapiera lub ciągnie w swoim kierunku i denerwuje się, że ją coś ogranicza. 

 

Dnia 27.03.2018 o 13:14, kiyoshi napisał:

Bardzo jest ladna ale na pierwszym miejscu musi zrzucic pewnie z 5 kg. Przerabialam takie zapuszczenie z Radysiakami i obstawiam ze miesiac wystarczy i bedzie laska

Ona ma conajmniej z 10  kg do zrzucenia... jak będziemy u weta to ją zważę, ale "na oko" to waży ze 40 kg.

 

Dnia 27.03.2018 o 15:26, Gusiaczek napisał:

Kupiłam dla Ovo zgrzebło nie zwróciwszy uwagi, że przeznaczone do sierści długiej :)

Będzie jak znalazł dla Sagi i Samby, jako i innych Sierściuchów u Murki, prawda?

Jutro na adres Hoteliku w prezencie wysyłam . Pozdrawiam i trzymam kciuki za całokształt
Trixie Uniwersalne zgrzebÅo

 

Dzięki wielkie! Przyda się na pewno:)

 

 

Jeśli chodzi o Sagę, to jest teraz na etapie "nie wychodzę z boksu, tu mi dobrze". W schronisku była przyzwyczajona do siostry i wszystko robiły razem, także spacerowały. A teraz siostry nie ma, wszystko co znała od szczeniaka się zmieniło. Ale już zaczyna wyskakiwać za kolegą, tyle, że kolega biega po ogrodzie, a ona zaraz wraca z powrotem do boksu i siada na poopie:) Jak ją wyprowadzam na smyczy to jest ok, choć boks działa na nią jak magnes i wciąż usiłuje iść w jego kierunku. A jak odepnę smycz to pędzi tam mało futra nie zgubi:) ale powoli damy radę, codziennie jest lepiej. Najbardziej się cieszę, że sunia już  na mój widok macha ogonkiem. Ogólnie jest przepocieszna:)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...