Jump to content
Dogomania

Psisłownik dogomanii...


halbina

Recommended Posts

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

[B]POCZEKAJ[/B] - Futrzak zwalnia jak może i idzie jak żółw póki pańcia go nie dogoni ;)

[B]GDZIE!!![/B] - ocho tam iść nie wolno, a to pech :roll:

[B]DO MNIE/ CHODŹ TU DO MNIE - [/B]czyli udajemy, że idziemy do pańci, a tak naprawdę próbujemy robić i tak swoje :p

[B]MÓWIĘ COŚ DO CIEBIE[/B] [B]!!![/B]- ooo nie ma żartów trzeba przyjść :diabloti:

[B]ALE POŚPIESZ SIĘ, SZYBCIEJ[/B] - oznacza tyle, że trzeba zrobić pięć szybkich kroków i znowu człapać się jak mucha w smole i wąchać w spokoju psie smski do następnego [B]"szybciej Ares!!!"[/B] :evil_lol::evil_lol:

[B]STÓJ[/B] - to znaczy, że trzeba stanąć, spojrzeć na pańcie i iść dalej :eviltong:

[B]DOOOBRY PIESEK[/B] - gdziekolwiek by się nie było i cokolwiek by się nie robiło trzeba przybiec do pańci, zadrzeć pycholca do góry bo będzie smaczek :lol:

[B]IDZIEMY/ CHODŻ IDZIEMY/ NA SPACEREK[/B] - tu już wszystko zależy od pory dnia: [B]rankiem[/B] - wielka radość, bo idziemy na spacerek, a więc popiskujemy, poszczekujemy, krążymy wokół pańci ;)
[B]w nocy[/B] to samo hasło oznacza, że trzeba się wyłożyć do góry brzuchem i za żadne skarby nie dać się wyciągnąć na tą zimnicę i ciemnicę :razz:

[B]ARESIK POJEDZIE[/B] - nie ważne czy o 5 nad ranem czy o 1 w nocy futrzatego ogarnia euforia totalna i bezgraniczna tak uwielbia samochodowe wycieczki :loveu:

[B]IDZIEMY DO: ANI/AGNIESZKI/ARTURA/GARAŻU/NA KALINKE/NA DZIAŁKĘ[/B] - psiakowi włącza się GPS i idzie w wypowiedziane miejsce i nic go nie zatrzyma ani nie skłoni to zmiany kierunku :cool1::cool1::cool1:

[B]CHCESZ SMACZKA[/B] - radość przeogromna i ślinotok :shiny:

[B]PARÓWECZKA[/B] - dziki szczek i pisk i obstawianie lodówki bo przecież tam się lęgną ulubione paróweczki :lol!:

[B]CHCESZ MIODKU[/B] - przytulanie się do drzwi spiżarni bo tam się miód chowa ;)
[B]
CHCIAŁBYŚ ORZESZKA/ORZESZEK/GDZIE ORZESZEK[/B] - odlot totalny, darcie paszczydła, skakanie co by jak najszybciej dorwać włoskiego orzecha, pilnowanie szafki gdzie są orzechy:multi:
[B]
IDŹ DO PANI , PANI CI DA ORZESZKA/PALUSZKA/MIODKU[/B] (wypowiedziane przeze mnie) - oznacza tyle, że moja mama ma przechlapane, pies będzie za nią chodził jak cień i kwiczał dopóki nie dostanie jakiegoś smaka :biggrina:

Na razie tyle, reszta jak mi się przypomni :grins::grins::grins:

Link to comment
Share on other sites

[B]Spacer[/B] - zaraz będę mógł wylamac rękę mojej pańci :diabloti:
[B]Stój[/B] - trzeba się porozgladac, pancia zauwazyła coś, czego ja nie powinienem:diabloti:
[B]Mucha[/B] - trzeba rozejrzeć się po scianach za ulubionymi przyjaciółmi:diabloti:
[B]Słysze/ widzę cię[/B] - ups, przyłapany na kradziezy skarpetek, grzebaniu w śmiechiach itd, trzeba zabierac znalezisko i uciekać!
[B]Aport[/B] - uciakaj z piłką, patykiem jak najdalej od pańciu
[B]Fato[/B]( mój królik) - trzeba uciekac z dywanu, bo maluch się wkurzy i będzie gryzł:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmierzchnica'][B]NATKA [/B]- Ares też jest orzechowo-miodożerny? ;):diabloti:

Btw. Moje psy mają właśnie nowe słówko: "[B]Idę po karmę[/B]" - lecą wtedy z dzikim piskiem tam, gdzie jest przechowywana karma, po to, żeby... ukraść orzechy włoskie, przechowywane w pudle obok :diabloti:[/QUOTE]

Acha za orzeszki i miód da się zbić :evil_lol:

[B]KOT/KICIUŚ/KOCUR/KICI KICI[/B] oznacza namierzyć i gonić póki ucieka, a jak się zatrzyma to też trzeba się zatrzymać :p

[B]MYSZ/MYSZKA/SZUKAJ MYSZY[/B] bieganie po łące,szukanie i rycie w ziemi - niestety jak znajdzie mysz czy cuś podobnego to uśmierca:grab:

Link to comment
Share on other sites

[B]MAKS, ODDAJ DZIECIOM PIŁKĘ[/B] - uciekać szybko na koniec ogrodu, nim mnie złapią piłkę zdążę przegryźć i będzie już moja:eviltong:, w ogóle nie rozumiem czego się mnie czepiają - co w ogrodzie to moje, no nie, skoro już ją do mnie wkopali to po co oddawać?:diabloti:
[B]TOLA, PRZESTAŃ JUŻ DZIAMDZIAĆ[/B] - no dobrze, dobrze:shake:, obejdę dom dookoła, a pańcia w tym czasie i tak zamknie okno to dokończę co zaczęłam:evil_lol:
[B]MAKS, ZŁAŹ Z KANAPY[/B] - dobrze, zrobię pańci tę przyjemność, ale jak tylko wyjdzie z pokoju to i tak tu wrócę;)
[B]KICIUCH, NIE ŚPIJ NA SOLNICZCE[/B] - aa, pewnie że się przesunę:multi:, no już wiem co mnie tak uwierało, kto to wiedział, żeby takie rzeczy trzymać na stole:shake: - przecież stół to najlepsze miejsce do spania.
[B]MAKS, WYŁAŹ Z BAGAŻNIKA[/B] - a to czemu, to nie jedziemy na spacerek:placz:?? Wlazłem na jakieś zakupy??? :-o No to co z tego, przecież reklamówki z zakupami da się wyciągnąć spod mojego brzucha, nie będą mnie uwierać:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kroook'][B]MAKS, ODDAJ DZIECIOM PIŁKĘ[/B] - uciekać szybko na koniec ogrodu, nim mnie złapią piłkę zdążę przegryźć i będzie już moja:eviltong:, w ogóle nie rozumiem czego się mnie czepiają - co w ogrodzie to moje, no nie, skoro już ją do mnie wkopali to po co oddawać?:diabloti:
[B]TOLA, PRZESTAŃ JUŻ DZIAMDZIAĆ[/B] - no dobrze, dobrze:shake:, obejdę dom dookoła, a pańcia w tym czasie i tak zamknie okno to dokończę co zaczęłam:evil_lol:
[B]MAKS, ZŁAŹ Z KANAPY[/B] - dobrze, zrobię pańci tę przyjemność, ale jak tylko wyjdzie z pokoju to i tak tu wrócę;)
[B]KICIUCH, NIE ŚPIJ NA SOLNICZCE[/B] - aa, pewnie że się przesunę:multi:, no już wiem co mnie tak uwierało, kto to wiedział, żeby takie rzeczy trzymać na stole:shake: - przecież stół to najlepsze miejsce do spania.
[B]MAKS, WYŁAŹ Z BAGAŻNIKA[/B] - a to czemu, to nie jedziemy na spacerek:placz:?? Wlazłem na jakieś zakupy??? :-o No to co z tego, przecież reklamówki z zakupami da się wyciągnąć spod mojego brzucha, nie będą mnie uwierać:evil_lol:[/QUOTE]
Musisz mieć zabawnie z tymi swoimi zwierzaczkami, akcja z solniczką - ubawiłam się do łez :evil_lol:;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NATKA']Musisz mieć zabawnie z tymi swoimi zwierzaczkami, akcja z solniczką - ubawiłam się do łez :evil_lol:;)[/QUOTE]

O, taaaak, zdecydowanie wesoło. :loveu: Wczoraj byłam świadkiem najlepszej scenki od wielu lat. Kiciuch jadł na swoim parapecie coś dobrego i wtedy podszedł do niego Maks. I tu kot zaczął warczeć:angryy:, więc Maks odszedł z bardzo zdziwioną miną:crazyeye:.
A piękno tego polegało na tym, że Maks to wielki, 12-letni doberman, który czasem warczy na kota, gdy ten leży za blisko jego legowiska, a tu nagle, po raz pierwszy po tylu latach, taaaka zamiana ról.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kroook']O, taaaak, zdecydowanie wesoło. :loveu: Wczoraj byłam świadkiem najlepszej scenki od wielu lat. Kiciuch jadł na swoim parapecie coś dobrego i wtedy podszedł do niego Maks. I tu kot zaczął warczeć:angryy:, więc Maks odszedł z bardzo zdziwioną miną:crazyeye:.
A piękno tego polegało na tym, że Maks to wielki, 12-letni doberman, który czasem warczy na kota, gdy ten leży za blisko jego legowiska, a tu nagle, po raz pierwszy po tylu latach, taaaka zamiana ról.:evil_lol:[/QUOTE]
No no fakt kotki bywają charakterne ale żeby tak od razu warczeć na niewinnego dobermanka :evil_lol: ;)

Ja też się uśmiałam jak mój psiak uciekł na ławę przed 3 miesięcznym pyskującym beagle :evil_lol: :grins: więc nie zawsze liczy się wielkość - grunt to wiara w swoje możliwości :megagrin: :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Słownik Luśki
[B][COLOR=Black]Ubranko[/COLOR][/B][COLOR=Black] - trzeba zwiewać pani chce założyć na mnie kubraczek
[B]Szelki - [/B]zwiewaććć gdzie się da
[B]Co ty zrobiłaś [/B]- uhu narozrabiałam , ale słodka minka pomoże
[B]Piłeczka [/B]- szukać piłki szukać
I to tyle , pewnie niedługo coś dopiszę
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[B]Ciapek,chodź idziemy na spacerek (słowo zakazane)[/B]- szybko przybiegamy i wariujemy, ale cieżko dać pani się zapiąć :diabloti:
[B]Chodź tu ! [/B]- Hah... i co jeszcze ? nie przyjde i juz :angryy:
[B]Aport [/B]- Weźniemy TO, ale nie oddamy :evil_lol:
[B]Ciapek,chodź tu, wykąpiemy się ! (słowo zakazane)[/B] - idziemy, a gdy słyszymy "KĄPIEL" uciekamy gdzie się da i nie dajemy się złapac :diabloti:

Narazie tyle :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Shina mało rozumie (albo udaje :mad:), ale kilka rzeczy się uzbierało przez te 5 miesięcy.
[B]Przynieś[/B] - trzeba się rozejrzeć na wszystkie strony, popatrzeć czy czegoś ciekawszego nie ma do roboty i upuścić to co ma się w zębach :cool1:
[B]Jedzonko/Masz[/B] - pańcia zwariowała, przecież ja wcale nie mam ochoty na coś tak zbędnego jak jedzenie.. (wcześniej zjadała wszystko, ale się wybredna zrobiła)
[B]Kula, zobacz[/B] - super! Będę turlać kulę i będzie wypadała karma, a nie jakieś mięcho!
[B]Siad[/B] - i znowu każe mi sadzać pupę na tej brudnej podłodze/ziemi/śniegu. Muszę najpierw zobaczyć czy mi się pupcia nie ubrudzi..
[B]Waruj [/B]- trzeba jak najwolniej się położyć, tak poooowoooooluuuutkuuuu....
[B]Słonik[/B] - moja ukochana zabawka! Pańcia rzuć, szybko, bo chcę biegać!
[B]Daj [/B]- no już niosę przecież, wiem że muszę przynieść mimo że wcale nie mam ochoty
[B]Puść[/B] - ups, chyba coś niedobrego wzięłam i pańcia nie pozwala. Patrzy na mnie to wypluję :roll:
[B]Dawaj [/B]- mogę się uwiesić na sznurku, który pańcia trzyma w ręku i szarpać do utraty sił :multi:
[B]Zostań[/B] - jest czas na spokojne rozejrzenie się po okolicy, jak pańcia chce to sobie posiedzę chwilę
[B]Nie obgryzaj kwiatka![/B] - no nie, zauważyła :roll:
[B]Założymy obrożę [/B](zwykle wieczorem) - trzeba wbić się w podłogę/łóżko i udawać że śpię/że mnie nie ma
[B]Hexa/Tata[/B] - gdzie, gdzie? Zaraz będę mogła po kimś poskakać!
[B]Chcesz do wanny? [/B]- dzika radość i skok do wanny, bo przecież tam jest pewnie pyszna piana z pańci płynu do kąpieli


I więcej Shinulcowych słów na tą chwilę nie pamiętam. Jeszcze Hexa się nauczyła nowej rzeczy: [B]Shina Fee - [/B]można wlać goowniarze i pańcia się nie zezłości :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bjuta']Żeby pies dobrowolnie do wanny...?! Skarb nie pies! [/QUOTE]
Ale wyjmować trzeba ją siłą, bo dobrowolnie nie wyjdzie ;). A jak ja się kąpię to co chwila muszę przypominać, że to moja kolej i biedna chodzi smutna sprawdzając co chwilę czy zdania nie zmieniłam przypadkiem - sąsiedzi to muszą nieźle myśleć o nas jak słyszą (w blokach dobrze słychać niestety) "nie wchodź teraz moja kolej i jak wyjdę to wejdziesz/nie wolno się pchać jak ja się kąpię/weź te łapy z mojej wody w wannie/nie liż mnie,itp." :evil_lol:. Oczywiście jest to konwersacja z Shiną, ale przecież nie każdy musi się domyślać :diabloti:.

Link to comment
Share on other sites

No to jeszcze od nas kilka słów:

[B]Tam nikogo nie ma[/B] - Eger odrazu przestaje szczekać

[B]Cicho[/B] - Dobra, bez nerwów, odstraszę tego złoczyńcę...hau, hau :)

[B]Łosie pod ochroną![/B] - Aha! Pańcia zostawiła gdzieś w zasięgu pyska kapcie:diabloti: Te kapcie w kszałcie łosi naprawdę interesująco wygladają...i cap kapcie w pysk i już się za nie zabiera :)

[B]Daj mi to paskudo, co tam trzymasz w pysku[/B] - ehh, a myślałem że nie zauwazyła... smętny wzrok na pańcię i stoi jak słup soli w jednym miejscu.

[B]Czeszemy psa[/B] - dobra to ja sie położę...

[B]Wstajemy?[/B] - zwariowałaś? Jeszcze tylko minutka... i bach całym cielskiem na pacię, żeby jeszcze chwile polezała w łóżku.

[B]Nic nie mam[/B] - oj masz, tylko niechcesz dać. I już nos w ruch i zaczyna mnie obwąchiwać...

[B]Aport[/B] - no to poleciałem, a teraz za mmną goń jak chcesz go spowrotem :diabloti:

[B]Hopaj[/B] - że co mam zrobić? wskoczyć na łóżko? Co jeszcze?

[B]Hej, obudź sie idziemy [/B] - nie otwieraj oczu, nie otwieraj oczu...otworzyłeś ? Cholera a mogłeś jeszcze chwilę pospać! To zwykle gdy śpi np. w kuchni a ja już zamykam swój pokój i chcę, żeby do mnie przyszedł :)


[B]Cześć Egerku[/B] - no wreszcie wróciłaś! Popatrz przyniosłem ci już buta...To co teraz idziemy razem?

[B]Zostaw buta[/B] - nie chcesz buta? to może kapcia? nie...rękawiczkę, szmatkę, zabawkę...COKOLWIEK?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Moje sukowce wszystko odbierają każda po swojemu.
Np:
[B]WÓZ [/B]- Komenda uwielbiana przez obie, oznaczy tyle co biegnę do samochodu, którym ostatnio jeździłam. Na pewno chcą mnie znów zabrać na wycieczkę! Kiedyś się przydało jak starsza zerwała się ze smyczy ;)
[B]ZOSTAW - [/B]najpierw patrzy wzrokiem pod tytułem " To nie ja? Na pewno do mnie było to zostaw? Ja nic nie robie" potem bada, czy dalej zwracamy na nią uwagę i znów zaczynają buszować przy zakazane rzeczy
[B]WANNA [/B]- Dla Gaji - Boże uciekać, znów chcą mnie oblać tą obrzydliwą morką wodą ! dla Volty - Znów zabawa, będe się na nich suszyć i bedą z zachwytu piszczeć! Znó ta wspaniała wielka miska!
[B]KUCHNIA [/B]- To obie rozumieją tak samo. Nie ważne w jakim kontekscie użyje się kuchnia, biegną do niej, bo a nóż widelec coś dla nich tam będzie!
[B]KURCZAK [/B]- Ulubiona zabawka sukowców, już w dwóch częściach, każda ma swoją połókę, czyi będziemy się bawić! ( nie ważne że mi może chodzić że zrobie kurczaka na obiad. ) :)
[B]AŁA, AŁA! - [/B]Tak, mogę bardzieć skakać łapkami, i drapać pazurkami! Tak llubie jak się task cieszymy i skaczemy Ci na nogi! :)
[B] ATAKEN! - [/B]znaczy tych ludzi też przywitać? Tak szczekamy i skaczemy dookoła nich!

Link to comment
Share on other sites

[B]Nuka, zejdź z łóżka![/B]- robimy słodkie oczka, kładziemu łepek na łóżku i zamykamy oczka udając, że śpimy :evil_lol:
[B]Chodź wytrzemy łapki[/B]- idziemy do łazienki i wycierami łapki po brudnym spacerku
[B]Trzeba się wykąpać[/B]- o nie ja nie idę się kapać, woda to zuuo :diabloti:
[B]Jedziemy do Reja?[/B] (czyt. do pieska mojej cioci)- radość, że się pobawię z drugim pieskiem
[B]Nuka posuń się[/B] (jak np leży na mojej kołdże i nie mogę kołdry wyciągnąć spod Nuki)- no chyba śnisz, mi jest wygodnie tobie nie musi :diabloti:

dobra więcej mi się pisać nie chce :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...